Pipduce BI-LO nadert omzetgrens van 1 miljard dollar Verdere expansie in Amerika INGRIJPENDE REORGANISATIE IN SPANJE Jaarverslageditie Flitsen pagina 15 Ahold E spana Ook Giant Food Stores verhoogde omzet ■tBBHEBS Kengetallen 1983 BI-LO Aantal vestigingen: 150 supermarkten Omzet: 920 milj. Aantal medewerkers: 8.259 53,5% part-timers Zowel voor BI-LO als voor Giant Food Stores in de Verenigde Staten zal dit jaar opnieuw in het teken staan van expansie. BI-LO zal er 15 supermarkten bij krijgen (waarvan 7 ter vervanging van verou derde winkels) en hoopt de magische omzet- grens van 1 miljard dollar te passeren. GFS wil 6 nieuwe supermarkten openen en ten minste 4 bestaande winkels uitbreiden. De Spaanse filialenorganisatie zal, zo wordt ver wacht, dit jaar uit de verliespositie komen en quitte spelen. Voor het werkgebied van Giant Food Stores (GFS), de tweede supermarktketen van Ahold in de VS, kwam het economisch herstel later in het jaar op gang dan in het BI-LO-gebied. De GFS-win- kels zitten vooral in Pennsyl vania en verder in Maryland en West Virginia. Toch slaagde deze keten met 36 filialen er in de omzet met ruim 7% te vergroten tot 375 miljoen dollar. Giant Food Stores heeft een succesvolle discountformule (lage marges, hoge omzet ten) waarin eigen en witte merken een belangrijke rol spelen. Kengetallen 1983 Giant Food Stores Aantal vestigingen: 36 supermarkten Omzet: 375 milj. Aantal medewerkers: 3.696 68,5% part-timers Kengetallen 1983 CadaDïa Aantal vestigingen: 34 supermarkten 9 Omzet: Ptas. 3.543 milj. Aantal medewerkers: 318 8,8% part-timers Omdat de gang van zaken in eerdere jaren in de 34 filialen van Ahold in Spanje niet verliep zoals het zou moeten, is deze detailhandelsorganisatie ingrijpend veranderd. Zo werden de twee winkel formules samengevoegd onder één naam (Cada- Dia) met één huisstijl, hetzelfde assortiment en gelijke prijzen. Ook wer den de winkels gemoder niseerd. Ondanks felle concurrentie kwamen er toch meer klan ten in de CadaDia's. Er werd gemiddeld meer gekocht. Daardoor steeg de omzet met 32% tot 3-543 miljoen peseta's. Ongeveer 10% daarvan moet echter worden toegeschreven aan de waar devermindering van het geld (inflatie). In 1983 kon nog geen winst worden gemaakt. Door de samenvoeging van de beide winkelformules moest het personeelsbe stand worden ingekrompen van 344 tot 318 volle banen. Het nieuwe beeldmerk van CadaDia. De BI-LO supermarkten in de Verenigde Staten hebben hun totale omzet vorig jaar met niet minder dan 14% verhoogd tot 920 miljoen dollar, zodat de magische grens van 1 mil jard dollar nu wel heel dicht is genaderd. BI-LO profiteerde van de economische opleving in de VS. Daardoor is in tegenstel ling tot West-Europa) de druk op de consumentenuit gaven weer wat afgenomen. Toch was er sprake van een „moeilijke markt" met veel concurrentie. Het aantal BI-LO vestigingen in de staten Georgia. North en South Carolina en Ten nessee nam toe met 3 tot 150. Daarv an hebben 131 nu een afdeling waarbij vlees in zelfbediening wordt aange boden en 122 een bier- en wijnafdeling. De modernise ring van de supermarkten gaat onverminderd door. BI-LO legt in de tv-, radio- en dagbladreclame nadruk op de combinatie van lage prij zen en goede kwaliteit. Een blik op de groente-afdeling van een BI-LO filiaal. De cosmetica-afdeling van een Giant Food Stores filiaal.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 15