Albro Bakkerijen Ambachtelijke aanpak centraal bij MEESTER WIJHE VERGROOT OMZET Albro Zwanenburg pagina 12 Jaarverslageditie Flitsen Ondanks lagere consumptie van vleeswaren Vijftien nieuwe produkten ZELF LETTEN OP KWALITEIT Mooi succes Kengetallen 1983 Meester Wijhe Aantal medewerkers-. 669 84,9% mannen 15,1% vrouwen 0,4% part-timers Gemiddelde leeftijd: 35,7 Gemiddeld aantal dienstjaren: 10,6 Hoewel de consumptie van vleeswaren in ons land niet meer toe neemt, heeft Meester Wijhe kans gezien de omzet te vergroten en mede daardoor het aantal arbeidsplaatsen met 46 tot 669 uit te breiden. Dat resultaat is des te opvallender omdat en kele produktgroepen» werden afgestoten. Zo' werd bijvoorbeeld het vers vlees-pakket over gedragen aan de Cen trale Slagerijen te Zaan dam en Groenlo. De grotere omzet is voor een belangrijk deel te danken aan de sterk toegenomen uitvoer van hammen naar de Verenigde Staten: Meester Wijhe neemt thans niet minder dan een kwart van de hele Nederlandse hammen- export naar Amerika voor z'n rekening. Aan verdere uitbouw van de export van hammen naar Amerika wordt gewerkt o.a. door de omschakeling van „blikham" op ham in folie verpakking. die voor de afne mer meer voordelen heeft. Andere verklaringen voor de forse omzetstijging zijn on der meer: uitbreiding van de. klantenkring, intensieve be werking en begeleiding van bestaande klanten en het op de markt brengen van aller lei nieuwe lekkernijen. Ook in de produktie zelf kwamen talrijke vernieuwin gen tot stand, waaronder de eerste automatische uitbeen- en snijlijn voor hammen in Nederland. De toename van het aantal arbeidsplaatsen is mede be reikt door een drastische vermindering van het aantal overuren: 18.000 tegen 30.000 in 1982. In enkele af delingen werd vrijwel het hele jaar met twee of drie avondploegen gewerkt. De hammenlijn Expeditiechef Evert Veneman geeft een chauffeur van de „USA Lijn" de laatste instructies. De vraag naar nieuwe pro dukten op de vleeswaren- markt gaat, evenals het ver beteren van de recepten voor bestaande artikelen, on verminderd door. Zo zorgde de afdeling Technologie van Meester Wijhe vorig jaar voor niet minder dan 30 ver beterde recepten en 15 re cepten voor geheel nieuwe produkten, waaronder ne gen soorten worstjes. In de verpakkingsafdeling voor gesneden vleeswaren werd een mooi succes be reikt door het verminderen van de snij-afvallen met 21/2 procent. Besparing: enkele honderdduizenden guldens. Bij Meester Wijhe is vorig jaar een nieuwe kwaliteits procedure ingevoerd. Daar door hebben de produktie- medewerkers zelf meer ver antwoording gekregen over de geproduceerde kwaliteit. Mogelijke afwijkingen kun nen nu veel vaker binnen de produktiesector worden af gehandeld. Kengetallen 1983 Albro Zwanenburg Aantal medewerkers: 190 87,9% mannen 12,1% vrouwen 9,5% part-timers Gemiddelde leeftijd: 37,7 Gemiddeld aantal dienstjaren: 7,8 Albro Bakkerijen bv te Zwanenburg heeft een bevredigend jaar ach ter zich. Ondanks de ongunstige landelijke ontwikkeling van de broodprijs lag het winstniveau boven dat van 1982. Deze brood prijs vormt een belang rijk element in de nu van de grond komende herstructurering in de Nederlandse bakkers branche. Er bestaat al jaren een overcapaci teit met alle nadelige gevolgen van dien. Om daarin verbetering te brengen moeten lan delijk ovens uit de pro duktie worden geno men, en wel zoveel, da de totale verwerkings capaciteit met 23.000 balen meel per week afneemt. Deze operatie gaat zo'n 600 banen kosten. Tot begrijpelijke opluchting van de medewerkers te Zwa nenburg kan Albro buiten deze sanering blijven. Het bedrijf beeft zich de afgelo pen jaren ontwikkeld tot een modem, goed geoutilleerde industriële bakkerij, waarin echter de ambachtelijke aanpak centraal staat. Albert Heijn bv is verreweg de grootste klant. Aangezien deze kans zag de omzet in brood te doen toenemen (ondanks de landelijk verder gedaalde broodconsumptie) heeft ook Albro de afzet zien stijgen. Vooral de vraag naar onverpakt warm brood nam toe. Vanzelfsprekend is Al bro er alles aan gelegen zo veel mogelijk aan de wensen van AH tegemoet te komen. Het gaat daarbij zowel om kwaliteit als om bijvoor beeld de manier van afleve ren. In gezamenlijk overleg is het besluit genomen om in 1984 te beginnen met het af leveren van brood in rolcon tainers. Deze transportwijze heeft het grote voordeel dat overpakken vanuit kratten niet meer nodig is. De bij Al bro gevulde containers wor den kant en klaar in het broodschap gereden. Voor Albro betekent deze nieuwe methode onder meer een noodzakelijke uit breiding van de expeditie hal. Inmiddels is met nieuw bouw begonnen. Nieuw is ook de aanpak van de banketafdeling. Sinds ok tober neemt deze een apar te, min of meer zelfstandige, plaats binnen de Albro-orga- nisatie in. Doel is verhoging' van kwaliteit met handha ving van een aantrekkelijk prijsniveau. Om dat mogelijk Christina Mein L), Gerda Angenet m.) en Silvia de leeuw (r.bezig met het inpakken van gebak. te maken staat een aantal technische voorzieningen op stapel. Ook in banket is Albert Heijn Albro's voornaamste klant. De start van de produktie van banket onder het AH- huismerk is in voorberei ding. Ook de levering aan derden (o.a. in het buiten land) krijgt volop aandacht. Albro bezorgde in 1983 da gelijks rechtstreeks brood in 130 AH-filialen en 2 Miro's. Daarvan ontvingen er 85 on verpakt warm brood; de ove rige werden alleen voorzien van verpakt brood. Boven dien gingen er 15 soorten banket naar de DC's te Zaan dam en Tilburg en 11 soor ten kleinbrood naar de AH Groentecentrales, van waar uit de verdere expeditie on der AH-filialen wordt ver zorgd. Het werkoverleg begint bij Albro de gewenste vorm aan te nemen. Dertien, uit de verschillende afdelingen ge vormde, groepen spreken op gezette tijden over de gang van zaken en de toekomst op korte en langere termijn. Het aantal personeelsleden bleef vrijwel gelijk: 190 te gen 187 in '82. Het verzuim door ziekte daalde van 10,5% tot 9,1%.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 12