■■■mim Eigen merken zorgen voor groei bij AH Grootverbruik MEER DAN 1 MILJOEN KG VLEES PER WEEK Jaarverslageditie Flitsen AH Grootverbruik pagina 11 JJKHIIui- Vers Vlees Groep tv •:>.cv Ook instellingen bezuinigen, maar Studenten deden AH Grootverbruik heeft nuttig onderzoek aparte vorm voor overleg met personeel Schoolverlatersproject bij Centrale Slagerijen Anders Samen Werken verder op gang AH Grootverbruik heeft een goed jaar met meer omzet achter de rug, hoewel ook bij instellingen en horecabedrijven de drang naar bezuinigingen op gang gekomen is. De groei was vooral te dan ken aan de aantrekkingskracht van de eigen merkartikelen. Daardoor kon het aantal afnemers worden vergroot. Om dat doel te bereiken (en in 1984 op die weg door te kunnen gaan) werd het vertegenwoordi gerskorps verdeeld in twee groepen, die elk een verkoopleider hebben. Het aantal verkochte geschenkpakketten is vorig jaar gegroeid. Kengetallen 1983 Albert Heijn Grootverbruik Aantal medewerkers: 99 75,8% mannen 24,2% vrouwen 13,1% part-timers Gemiddelde leeftijd: 36,0 Gemiddeld aantal dienstjaren: 6,7 Albert Heijn Grootverbruik weet nu precies hoe omzet ten en marges zich bij elke klant hebben ontwikkeld. Met andere woorden: of het goed, minder goed of slecht gaat in de relaties met de klanten. Dat is uitgezocht door een MEAO-student die een tijdje stage heeft gelopen bij AHGV. Er was nog een ande re student (van de HTS in Eindhoven) die z'n stagetijd heeft gebruikt voor het ver richten van een omvangrijk onderzoek naar het zo voor delig mogelijk benutten van de magazijnruimte. Conclu sie: het kan niet of nauwe lijks beter. Binnen AHGV bestaat een aparte vorm van communi catie: kwartaalbijeenkom sten waarin de directie alle medewerkers informeert over de activiteiten en de gang van zaken. „Die bijeen komsten zijn niet meer weg te denken, vooral dank zij de prettige sociale contacten na afloop", aldus het interne jaarverslag. In 1983 hield de personeelsvereniging „De Blauwe Olifant" onder meer een diner-dansant op de sa lonraderboot „Kapitein Kok" en een dagtocht naar Brus sel. Jannie Otten en Wim de Wit, medewerkers AH Grootver bruik Er zijn binnen Ahold - zoals u ook elders kunt lezen - vorig jaar weer diverse records gebro ken. De Vers Vlees Groep (WG) beleefde ook zo'n - altijd weer plezierig - gebeuren: in de vijf Centrale Slage rijen werd tot tweemaal toe de magische grens van 1 miljoen kilogram vlees per week gepas seerd! Arjen Hakstege De Vers Vlees Groep is in gonnen aan het opzetten van 1983 in samenwerking met een project voor werkloze de Slagersvakopleiding be- schoolverlaters. Aan dat succes lagen diverse positieve ont wikkelingen ten grondslag. Mede door de indringende recla mecampagnes zijn de vleesverkopen in de fi lialen van Albert Heijn en Miro sterk gestegen. Ook de voltooiing van de integratie van Si mon in Albert Heijn en de opening van nieuwe winkels hebben aan de omzetstijging van rond 8% bijgedragen, even als de start van de leve ring van vlees aan AC Restaurants. Deze nieuwe klant wordt be handeld door de Cen trale Slagerij in Groen- lo. O.m. door deze ontwik kelingen is de nood- Kengetallen 1983 Vers Vlees Groep Aantal vestigingen: centrale slagerijen in Zaandam, Groenlo, Rijswijk, Maarssen en Eindhoven Aantal medewerkers: 455 66,4% mannen 33,6% vrouwen 21,3% part-timers Gemiddelde leeftijd: 33,1 Gemiddeld aantal dienstjaren: 7,0 zaak om de CS te Rijs wijk ingrijpend te mo derniseren en uit te breiden of zelfs een complete nieuwe sla gerij te bouwen, aan zienlijk dichterbij ge komen. Zoals in het vorige jaarver slag van de WG werd ge meld, is in het najaar van 1982 het project .Anders Sa men Werken" van start ge gaan. Dat omvangrijke pro gramma is gericht op een be tere betrokkenheid van de medewerkers bij de besluit vorming en op zo zelfstandig mogelijk werken. In 1983 heeft dit project meer gestalte gekregen. Zo is het werkoverleg nu goed op gang en daarbij is inmid dels ook de discussie over de meest wenselijke organisa tiestructuur op de rails ge zet. Een ander resultaat: alle Centrale Slagerijen zijn nu aangesloten bij de Bedrijfs geneeskundige Diensten in hun gebied. Werkoverleg in CS Maarssen, v.l.nr: Leo Smulders, Gerard Micfoies, John Achterberg Jan Smit en Rob Vis

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 11