Vers Mees Groep streeft naar groei van 6% afzetvolume Duitse Ostara-camping organiseert O'limische Spelen M- Premie percentages sociale verzekeringen per 1 januari 1984 Flitsen pagina 3 Ambitieus plan Wilsumer Berge tien jaar jong Een groei van 6% in afzetvolume. Dat is het uit gangspunt van de Vers Vlees Groep voor dit jaar. Om dat te bereiken, is een commercieel beleids plan opgesteld, waarin kwaliteitsverbetering, ex tra reclame en aangepaste prijsstelling belang rijke elementen zijn. Directeur J.H. Kelderman: „Een ambitieus plan waarbij we de ontwikkeling van de vleesomzet in de pas willen laten lopen met die van andere assortimentsgroepen. De De heer R.P. Hagenaars, verkoopleider vers vlees, wild en gevogelte bij AH, noemt vooral de groei in af zet van wild en gevogelte spectaculair. De vraag naar kip (nog altijd gemiddeld 30% goedkoper dan andere vleessoorten) stijgt nog steeds. In 1983 is geprobeerd de vleesomzet te vergroten door middel van kwaliteits aanpassingen en een sterker reclamebeleid. „Dat is ge deeltelijk gelukt", vertelt de heer Kelderman. „Vooral de zogenoemde reclameverko pen waren zeer succesvol. Daarbij bleef echter de afzet van andere delen uit het as sortiment achter en daarin willen we nu bijsturen." Marges kleiner De marge op 22 artikelen is nu sterk verlaagd. Het gaat hierbij om de meest gangba- re produkten zoals gehakt, braadworst, speklapjes, kar bonade, magere runderlap pen, hele kip, kipburgers en kipschnitzels. Samen vormen ze ongeveer 35% van het he le assortiment. Het vorig jaar gevoerde re clamebeleid wordt voortge zet waarbij de „succesnum- groei in vleesomzet was weliswaar spectaculair in 1982 en 1983 maar vooral werd daarin bijgedra gen door de inpassing van de Simon-winkels in de AH-organisatie, de opening van nieuwe filia len en de uitbreiding van het aantal zaken waarin vlees wordt verkocht. Van de 450 AH-winkels zijn er nu 425 met versvleesverkoop, waarvan er 100 zowel voorverpakt vlees als een bedieningsslage rij hebben. In onderstaand overzicht is aangegeven welke premie percentages voor de sociale verzekeringen gelden per l januari 1984 voor de werknemers. 01-07-1983 01-01-1984 verschil AOW-premie 11,85 11,65 - 0,20 AWW 1,35 1,45 0,10 AKW 0,00 0,00 0,00 AWBZ 0,00 0,00 0,00 AAW 0,00 0,00 0,00 WAO 18,20 17,60 - 0,60 Ziekenfonds 4,90 4,85 - 0,05 WW 3,90 2,45 - 1,45 Wachtgeld (Detam) 0,05 0,05 0,00 Bij de salarisuitbetaling in week 3 is nog geen rekening gehouden met de sociale verzekeringspremies en nieu we loonbelastingsschalen. Deze wijzigingen, die tot een hoger of lager netto loon kunnen leiden, worden toege past in de salarisuitbetaling in week 7. op de aanwezigheid van het assortiment promotiemate riaal (zoals stickers „elke dag goedkoop" op strategische artikelen) moet nee-verkoop worden bestreden. Verkoopondersteuning heeft verder plaats via de wekelijk se advertenties in de dagbla den. Extra zijn hierbij acht pagina-grote advertenties waarin deze strategische ar tikelen plus twee reclame-ar tikelen naar voren worden gehaald. Marktonderzoek Een recent gehouden markt onderzoek wees uit, dat het vleesassortiment van AH ook enkele zwakke plekken kent. Inmiddels zijn maatregelen genomen om daarin veran dering te brengen. Zo is er een andere receptuur geko men voor gehakt en braad worst en wordt er nu een an dere snit (snijwijze) voor speklapjes toegepast. De heer Kelderman: „De zes procent volumegroei moet zeker haalbaar zijn. Boven dien zijn we, o.a. door ver nieuwing van de Centrale Slagerij te Eindhoven, zon der problemen in staat aan die verwachte vergroting van de vraag te voldoen." Met het in werking stellen van een fontein opende burgemeester H. Maatman op 29 mei 1974 het vakantiepark Wilsumer Berge in het Duitse Wilsum. Tijdens een toespraak stelde de heer G.J. Heijn: „Wij zetten deze volgende stap op het recreatieve pad in het vertrouwen dat wij de con sument er mee dienen. Nu en in de toekomst." Een profetische blik van de heer Heijn, want gedu rende de afgelopen tien jaar hebben vele duizen- Data voorronden 21 Lm 23 april (Pasen); 28 Lm 30 april (Konin ginnedag); 5 en 6, 12 en 13, 19 en 20 en 26 en 27 mei; 31 mei Lm 3 juni (Hemelvaartsdag); 9 Lm 11 juni (Pinksteren); 16 en 17, 23 en 24 juni. Sporten als steenslingeren, paalwerpen, houthakken, ringwerpen en spijkerslaan staan op het programma. Hoewel sporten als ringste ken, steltlopen en kruiwa genraces niet op het O'limi sche programma stonden, zijn die anno 1984 wel opge voerd. Bij navraag bleek nie mand van de organisatoren ooit een oude Griekse af beelding te hebben gezien waarop een Griekse atleet achter een kruiwagen met inhoud liep te zwoegen. Zij reageerden op onze twijfel nuchter met de mededeling dat er ook bij het organise ren van een O'limisch eve nement ruimte moet zijn voor moderne interpretatie. TWINTIG SPORTEN In totaal zijn er twintig tak ken van sport waaraan men kan deelnemen. De wedstrij den worden gespeeld in tien voorronden in tien leeftijds groepen, zodat iedereen kans op een prijs heeft. Men hoeft niet aan alle voorron den deel te nemen om in aanmerking te komen voor bijvoorbeeld een week voor vier personen in het Ostara •ning door middel van een betere promotie in de win kels en een flexibeler CS-be- stelsysteem, waardoor beter ingespeeld kan worden op de vraag." Een ander aspect in het ac tieplan is de extra aandacht voor vlees in de filialen. Door middel van controle mers" (vaak goed voor 20% méér omzet) de nodige aan dacht houden. De heer Hagenaars: „Door genoemde margeverlaging zal het ver schil tussen de pieken en de rest van het assortiment ech ter minder groot worden. Bovendien krijgt het hele as sortiment extra ondersteu- J.H. Kelderman den bezoekers hun tenten opgeslagen op deze camping van Ostara in Duitsland. Ook kwamen in die jaren honderdduizenden dagtoeristen recreë ren aan het grote zandstrand van de Wilsumer Berge. Dit jaar bestaat het recreatiecentrum 10 jaar en dat laat Ostara niet onopgemerkt voorbij gaan. Er wordt een groot sportfestijn georgani seerd waarvoor de O'limische Spelen (Spelen van Olim) van stal zijn gehaald. vakantiepark in Mierlo. Ook zijn er een groot aantal prij zen te winnen die direct hebben te maken met sport en spel. Tijdens de voorron den kan men al direct in aan merking komen voor een fi naleplaats. De finale wordt op 8 en 9 september a.s. ge houden en wanneer we de organisatoren geloven, be looft dit een (bijna) interna tionale happening te wor den. MEEDOEN Meedoen aan één van de voorronden is een een voudige zaak. Men hoeft enkel een plaats voor een caravan of een tent te re serveren tijdens de tien weekeinden waarin de voorronden worden ge speeld. Bij aankomst op de Wilsumer Berge ont vangt men een deelne merskaart. Als het hele gezin wil meedoen, ont vangt iedereen een kaart. Reserveren voor één van de tien weekeinden is al even eenvoudig. Een tele foontje naar de Wilsumer Berge is voldoende (09- 4959451029). Men kan de reservering in het Neder lands doorgeven. Per om gaande wordt deze reser vering schriftelijk beves tigd, vergezeld van een prijsopgaaf.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 3