Van kampwinkel tot zes complete vakantieparken Cadeaubonnen 1984 Verder in Flitsen Wilsumer Berge bestaat tien jaar Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv41e jaargang no.2-februari 1984 Joop Kiel, de gedreven schipper van Marvelo Ambitieus plan van Vers Vleesgroep Twintig jaar Ostara „Oogst en dollarkoers bepalen koffieprijs" Schipper Kiel's leven wordt beheerst door water. Hij zou er niet buiten kunnen. Na vele omzwervingen op zee „monsterde" hij bij Marvelo. Voor een pitti ge wind draait hij zijn hand niet om. Hij denkt dat de mensen hem wel voor gek zul len verklaren, omdat hij van wind, storm en regen houdt. Zijn ver haal staat op pagina 11. Groot feest op het Ostara vakantiepark Wilsumer Berge in Duitsland. Ter gelegenheid van het tien-jarig be staan van de Wilsumer Berge organiseert men daar de O'limische Spelen. Iedereen kan er aan deelnemen en leuke prijzen winnen. Meer hierover op pagina 3. De Vers Vlees Groep heeft een zeer ambi tieus plan ontwikkeld waarbij het streven is dit jaar een groei te be halen van 6% in het af- zetvolume. De marge op 22 artike len is sterk verlaagd en de aanwezige zwakke plekken zullen ook de nodige aandacht krij gen. Pagina 3. In het verleden was het Servicebureau alleen maar een soort klachtenadres. Nu zijn de bureaus van Zaandam en Tilburg te vergelijken met de ver keerstoren van Schiphol. Men heeft uitzicht op de goederenstroom en dat betekent direct kunnen zien wat er aan de hand is. De filialen kunnen zo nodig van tevoren gewaarschuwd worden dat „de Zaan" of „Tilburg" een paar uur later komt. Vroe ger op het „klachtenadres" moest je een stalen huid hebben en achteraf altijd de rimpels gladstrij ken. Met de komst van het full-line DC is er veel veranderd. Site-manager Jos Vermunt van DC Zaan dam en bedrijfsleider Paul Hesp van filiaal 1135 spraken erover. Flitsen luisterde mee. Pagina 5. „Weinigen weten dat het „recreatie- verhaal" eigenlijk begint met één van de oudste campings in Neder land en wel camping Saxenheim in Vierhouten op de Veluwe. Hier ves tigde Simon de Wit zijn eerste kampwinkel. Nadat er door de jaren heen heel wat winkels bij waren ge komen, bleken in 1963 de belang stelling en de kennis omtrent re creatie dermate gegroeid dat werd besloten te beginnen met de ex ploitatie van complete vakantiepar ken. Reden om daadwerkelijk te „Als directeur van de naam loze vennootschap werd de heer G.C. Hellemond be noemd. Hij was een echte re creatieman die zijn mannetje stond op cultuurtechnisch gebied. Als chef-administra tie bij Simon werd ik ge vraagd om en dat moest er dan even tussen door de nieuwe NV administratief te begeleiden. Het was een kolfje naar mijn hand, want starten met zulke parken was voor Simon het aanbrengen van ver scheidenheid in de organisatie. In de loop van 1963 werd dan ook de NV Naamloze Vennootschap tot ex ploitatie van recreatiecentra opge richt. Dat was het begin van wat nu Ostara heet", aldus de heer C. Vos- ter, controller/procuratiehouder van Ostara. De redactie van Flitsen sprak met de man die aan de wieg stond van de recreatie-activiteiten van Ahold en daarin nog steeds ac tief is. ik geloofde in de ontwikke ling van een recreatiepoot en ben daarnaast een ver woed kampeerder. Cada Dia - de Ahold-vesti- ging in Spanje - is na een moeilijke tijd op de goede weg. Dertig procent omzet stijging in 1982, terwijl de Spaanse detailhandel 4% in diezelfde periode moest inleveren. Meer hierover op pagina 2. Joop van Brakel en Wouter Kranenburg voor het filiaal in de Madrileense satelliet stad Leganés. De pui van de winkel is een trefpunt voor ouden van dagen en werklo zen die zich er graag in het meestal aanivezige zonnetje koesteren. „Vanuit Simon kregen de heer Hellemond en ik alle ruimte te pionieren. In het Noordbrabantse Mierlo werd in 1964 ons eerste ca ravan- en recreatiepark 't Wolfsven geopend. Dit park is geheel vanuit het bos ont wikkeld. Aangezien het alle maal zo goedkoop mogelijk van de grond moest komen, verruilde de directeur regel matig zijn colbert voor de overall. Zo heeft hij bijvoor beeld een grote partij oude autobanden opgekocht, die hij gebruikte voor de aanleg van de riolering. Inmiddels is die natuurlijk wel gemoder niseerd." Zie verder pagina 2 9 Niet meer afwachten maar actief aan de bak menen de DC Service bu reaus van Zaandam en Til burg, pag. 5. 9 Correlatie, pag. 6. 9 OR-verkiezingen,pag.7. 9 Personalia, pag. 8. 9 Reanimatie, een zaak van levensbelang, pag. 9- 9 Nieuws van de Werk maatschappijen, pag. 10. Met ingang van 1 januari 1984 wordt de waarde van cadeaubonnen verhoogd volgens onderstaande ta bel: Tot 1/5 van de normale werktijd 8,- - 1/5 - 2/5 van de normale werktijd 16,- - 2/5 - 3/5 van de normale werktijd 24,- 3/5 - 4/5 van de normale werktijd 32,- 4/5 of meer van de normale werktijd 40,- De werktijd wordt bepaald door het normale aantal te werken uren per periode (de zgn. norm-uren). Zoals bekend vindt de verstrekking van de ca deaubon 4 x per jaar plaats: omstreeks Pasen omstreeks Pinkste ren in september omstreeks 5 decem ber De medewerk(st)er ontvangt alleen een ca deaubon als hij of zij in de week van de ver strekking in dienst-is. Voor de medewerk(st)er AC Restaurants geldt een afzonderlijke regeling. Aan los personeel wor den geen cadeaubonnen verstrekt. Omdat er over de beste ding van cadeaubonnen wel eens misverstanden bestaan vermelden we voor de goede orde nog eens dat cadeaubonnen niet geheel of gedeelte lijk verzilverd kunnen worden. Indien een per soneelslid de verstrekte bon besteedt voor aanko pen of betalingen (bijv. in de restaurantsector), voor betaling van bedra gen beneden de waarde van de bon, wordt geen geld terugbetaald m.a.w. het bedrag dat op de bon staat vermeld, dient ten volle te worden besteed. Op de bonnen staat ver meld waar u ze kunt ge bruiken nl. Albert Heijn, Miro, Nettomarkt, Alber to, Etos, AC Restaurants en Toko. Let u overigens even op de vervaldatum van de in uw bezit zijnde bonnen. Er zijn er nl. die 1 april 1984 vervallen. IJskes en Sijpkes: Koffie is één van de meest populaire dranken in ons land. Per hoofd gebrui ken we circa 7V2 kilo per jaar. Baby's en hoogbe jaarden meegerekend. Een prijsverhoging komt dan ook behoorlijk hard aan. Hoe komt zo'n prijs verhoging nu tot stand. Redactie Flitsen sprak met de heren IJskes en Sijpkes, de twee mannen achter de koffie van Mar velo. In hun antwoord zijn ze kort: de grootste problemen doen zich voor door mis-oogsten in de koffielanden en de du rende stijging van de dol lar op de geldmarkt. Een pagina vol informatie, niet alleen over de prijs maar ook over de koffiefa- briek van Marvelo op pa gina 4.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 1