FILIAAL 5634 ECHT pagina 12 Flitsen Uitdaging Ruimtegebrek Vrije tijd Marktdag Sardinië De „Zaate Hermeniekës" Voetballer Ine van de Laar nooit tiaar het Westen. H.J. den Bleijker graag hier blijven. 's Ochtends begin je er mee, 's avonds hond je er mee op en 's nachts droom je er van Let wel. dit is niet als klacht be doeld, het is eenvoudig een feit constateren.Die woorden ko men uit de mond van een man wie het KDH op het lijf geschre ven is Een kruidenier van de oude stempel: bedrijfsleider H.J. den Bleijker (52) van filiaal 5634 in het Midden-Limburgse Echt. Wanneer we direct na Nieuwjaar bij hem binnenstappen, is hij bezig zijn display met wenskaarten af te breken. ..Daarmee hebben we in 1983 leuk gedraaid. Beter in ieder geval dan in '82", zegt de heer Den Bleijker terwijl wij ons met moeite een weg banen tussen de stapels dozen en kratten. Het ziet er een beetje smalletjes uit. Ruimtegebrek zal een pijnlijk punt blijken te zijn in het diepe Zuiden. Bedrijfsleider Den Bleijker, een vriendelijke Limburger met een scherp gesneden gezicht, vertelt hoe hij - 6 maart a.s. 34 jaar geleden bij AH op de fiets begon. Via Maastricht. Valkenburg. Heerlen, Venray. Blerick „zwierf' hij door heel Limburg. Als reservechef overal inzetbaar en hij heeft het altijd met veel plezier gedaan. Uitgezonderd Venray misschien. Daar had zijn vrouw danig heimwee naar het echte Zuiden. Voor een geboren Maastrichtse is dat niet zo vreemd. Iedere rechtgeaarde Limburger is er van overtuigd dat boven Weert het „buitenland" begint. Vraag het maar aan ze! Echt echter werd voor de familie Den Bleijker een echte uitdaging. Die duurt nu al 12 jaar. Met acht medewerkers en een aantal zaterdaghulpen voelt Den Bleijker zich volledig happy. „Uitgezonderd dan de totale winkeloppervlakte. Die is domweg te klein", zegt hij. „Over verbouwen en uitbreiden wordt wel gepraat, maar verder dan de tekeningen is het nog niet gekomen. Als ik nu geen grond zou hebben", verzucht de BL van Echt, terwijl hij ons hoopvol aankijkt, „maar hier achter ligt een prachtig stuk. En dat is allemaal van ons. Ik ben zo bang dat we de boot missen. Vergeet niet dat de gemeente Echt met 17.000 inwoners, de komende jaren nog slechts 200 m2 verkoopvloer uitgeeft. Dan denk ik: „Mensen grijp je kans". Voor 1990 moet aan het einde van de straat nog een woonwijkje komen met 500 Meirouw Den Bleijker we zitten in de lift. Henk Laumen .lekker sfeertje. Een beetje nauw is het wel Marlon Atzeni SardiniëZalig. woningen en binnenkort starten ze hier in de zijstraat met 50 woningen. Moet gek gaan willen wij daar niet de nodige klanten van aantrekken. Het beleveren van dit filiaal is een heksentoer. In de losruimte is plaats voor één pallet en dan kun je er nauwelijks meer omheen lopen. Gevolg is dat je bij weer en wind de achterdeuren moet open laten, omdat de rest buiten staat. En in 1984 kun je ook hier niet meer de spullen onbeheerd laten staan. Wanneer dan aan de voorkant een klant binnenkomt, is de winkel één groot tochtgat. Dan vragen mijn klanten weer: „Meneer Den Bleijker, wanneer gaat u nu uw winkel verbouwen. Soms krijg ik het daarvan weieens „op de nerven" (zenuwen, red.). Nou genoeg over die te kleine winkel. Ik heb hier een leuke klantenkring waarvan zeker 90% tot de vaste kern behoort. Daardoor ken je de meeste mensen. Wij in het Zuiden leggen nu eenmaal van oudsher de nadruk op service en dan hoort daar ook een stukje sociaal contact bij. Dat willen we zelf en dat verwachten de klanten van Wat ik doe in mijn vrije tijd? Hobby's heb ik genoeg maar de tijd ontbreekt mij. 's Ochtends om half acht ben ik in de winkel dus ga ik 's avonds niet te Iaat onder de wol. Ik ben een natuurmens en mag graag wandelen en fietsen. De omgeving leent zich hiervoor uitstekend. Een auto kan me gestolen worden. Bridge speel ik graag. Daar maak ik eenmaal per week tijd voor. Het is trouwens ook leuk voor je contacten. Een bedrijfsleider van Albert Heijn telt hier heus wel mee", aldus de heer Den Bleijker. „Dinsdag is hier de rommeligste dag. Dan worden we bevoorraad, de vakken moeten gevuld worden en de zaak moet spie en span zijn voor de woensdag. Dan is het hier markt." Aan het woord mevrouw Den Bleijker die haar man al jaren assisteert. „Officieel 17 uur per week. Maar dat kun je wel vergeten. Dat lukt nooit. Ik vind het niet erg hoor, ik doe het graag. Je bent natuurlijk heel nauw bij de zaak betrokken. Soms heb ik het gevoel dat de mensen meer aan mij dan aan mijn man vragen. Dat komt ook door de kinderen. Die zijn hier opgegroeid en brengen vriendjes en vriendinnetjes mee naar huis. Je ontmoet dan de ouders en dat blijken dan klanten te zijn en is de cirkel gesloten." Mevrouw Den Bleijker leest graag en als het even kan, handwerken. Maar in het gezin Den Bleijker staat de winkel centraal en ben je er vanzelf dag en nacht mee bezig. „Maar we zitten lekker in de lift. We hebben fijne medewerkers en een leuke klantenkring. Die zullen we zo goed mogelijk vasthouden en waar mogelijk uitbreiden." Ook van mevrouw Den Bleijker klinkt de verzuchting: „Een beetje meer ruimte. Soms zeg ik weieens gekscherend dat we in de 18e eeuw werken, zeker als het voor en achter open staat. Dan heb je het gevoel dat je achter de kassa vandaan waait." Mevrouw M.LJ.G. - zeg maar Marlou - Atzeni 22 komt uit Maastricht en werkt al acht jaar voor Albert Heijn. Marlou is sinds een jaar getrouwd met een Italiaanse man van de tweede generatie. De wieg van haar schoonvader stond op Sardinië. Daar kan Marlou smakelijk over vertellen. Ook in 1983 heeft zij haar vakantie doorgebracht op dat zonovergoten eiland. In Valer Mosa mooie Valleibij familie van haar man. Zij zou er graag willen wonen. Op de vraag of dat niet een beetje terug in de tijd is, begint ze te schateren. „Iedereen denkt dat Sardinië achtergebleven gebied is. Nou, daar is niets van waar. Daar is ook water, gas en elektriciteit." Marlou is duidelijk een fan van haar tweede vaderland. Marlou Atzeni woont in Roermond, heeft een paar huiselijke hobby's zoals haken, breien, borduren van schilderijtjes en koken. De familie Atzeni heeft een jaarkaart van de spoorwegen waarmee ze door het hele land kunnen reizen. Naar zee of naar musea in de grote steden. Ine van de Laar (22), geboren en getogen in Echt, schrikt zichtbaar wanneer we vragen of ze in het Westen zou willen werken. „Voor geen geld" zegt ze terwijl de vonken uit haar donkere kijkers spatten. „Ik amuseer me hier kostelijk en geen haar op mijn hoofd die er over denkt om uit Midden-Limburg weg te gaan." Dat weten we dan ook weer. In haar vrije tijd begeleidt Ine kinderen bij sport en spel. Rond de carnaval trekt zij met de „Zaate Hermeniekes" op. Dat is een kleine harmonie van 12 muzikanten. Ine slaat dan de dieptetrom. Naast haar vrijwilligerswerk voor de jeugd en de „Zaate Hermeniekes" mag Ine graag lezen, kruiswoordpuzzels oplossen en zwemmen. Henk Laumen 19) werkt pas een paar maanden bij AH. Na de HAVO viel het niet mee om aan de slag te komen. Bij Albert Heijn bevalt het hem goed. „De onderlinge sfeer is lekker en in zo'n klein filiaal spring je natuurlijk overal bij. Jammer dat de winkel wat krap bemeten is, daar zouden best een paar metertjes bij kunnen", meent hij. Hoe het in de toekomst verder moet. heeft Henk ook nog geen idee van. Hij wacht maar af. Henk is een enthousiast voetballer. Woont in Stevensweert en speelt linksachter in het 4e elftal van de plaatselijke voetbalclub. Hij speelt graag een partijtje biljart, fietst naar het filiaal, behalve als het echt slecht weer is. Dan mag hij van thuis de auto gebruiken. Henk Laumen is bereid overal te gaan werken, maar.„het liefst blijf ik toch in Limburg." Het is alsof wij dat vandaag al meer hebben gehoord.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 12