„Nu heb ik ruimte om echt te managen Tweehonderdduizendste fles Belgische jenever Flitsen pagina 5 AH-franchise-ondememer Henk Ploegmakers, Assen: UITSLAG KERSTPUZZEL NIEUWJAARSWENSEN heer J. de Schepper Bruggeman van de ge lijknamige distilleer derij in Gent. Sinds 13 mei 1983 importeren Alberto en Miro deze Belgische jenever (merk Nolens a 12,98 per liter). Belgische je never bevat 30% alco hol in plaats van de 35% alcohol die voor Nederlandse jenever wettelijk is voorge schreven. Door het la- V.l.n.r. de beren AT van Ewijk (Afyold), M.H.P.J Emondts, W Verriest, J. de Schepper Bruggeman en D van Baren (Alber to). gere alcoholpercenta ge wordt op Belgische jenever minder accijns geheven, waardoor de verkoopprijs lager kan zijn dan van binnen landse jenevers. ons als zelfstandige onderne mer is dat onze medewer kers weinig doorgroeimoge lijkheden hebben. Dat is voor velen die verder willen een handicap maar tegelij kertijd een wetenschap. Wel is het zo dat mijn mensen als ze bij AH zouden solliciteren een zekere AH-ervaring heb ben en dat is een voordeel." Toekomst „Toekomst? Ik zie die posi tief. Sinds er bij mij AH bo ven de deur staat, is mijn omzet met vijftig procent ge stegen. Dat geeft de burger moed. Ik heb mijn supermart met een Alberto kunnen uit breiden en omdat een aantal taken die ik vroeger moest doen zijn overgenomen door AH, geloof ik dat ik best meer aan kan. Als hier in Assen zich een goede gele genheid voordoet, zal ik er zeker voor zorgen dat ook in een ander deel van onze stad de mensen kunnen winkelen bij „de grootste kruidenier die op de kleintjes let", be sluit Henk Ploegmakers. Gewoontegetrouw kwamen ook dit jaar weer veel oplossingen binnen op de kerst puzzel die stond afge drukt in de laatste Flit sen van het afgelopen jaar. De meeste inzenders vermeldden ook nog de juiste oplossing, welke bestond uit de woorden „Prettige Feestdagen". Uit de goede oplossin gen werden de volgen de prijswinnaars ge loot: Mw. M. Driessen uit Venlo, zij ontvangt de eerste prijs welke be staat uit waardebon nen voor een bedrag van 250.-. Mw. M. Tan uit Z.O.- Beemster ontvangt de tweede prijs; waarde bonnen voor een be drag van 150.-. De heer E. Gouver neur uit Berkel-En- schot is de winnaar van de derde prijs. Hij ont vangt waardebonnen voor een bedrag van 50.-. Uit de inzendingen die binnenkwamen op ons verzoek om nieuwjaars wensen over te brengen aan bekende Nederlan ders kwam naar voren dat vooral Minister-Presi dent Lubbers, de heren Heineken en Doderer en de heer A. Heijn, veel goeds kregen toegewenst voor 1984. De jury koos echter voor een nieuwjaarswens voor Corry Kan-Vonk. T.C. Fokker uit Bussum zond het volgende in: „In deze tijd rond het nieuwe jaar gaan onze gedachten en goede wensen naar u uit. Mogen zij als een fluïdum u omringen en u steu nen". De aquarel van de Zaanse schilder Jan Groenhart wordt zo snel mogelijk aan de gelukkige winnaar overhandigd. Je ziet het van tevoren aankomen, dat je grossier failliet gaat. Dus oriënteer je je zo vroeg mogelijk om tijdig met een nieuwe in zee te gaan. Tijdens de openingsreceptie van het eerste AH-franchise- filiaal in Appingedam, kwam ik in contact met de heer J.B.J.M. Hunfeld, die de AH-franchise-proef begeleidde. Al spoedig na die opening kwam hij bij mij in de winkel en we hebben de zaak eens serieus besproken. Zie hier het resultaat." Aan het woord is AH-franchise-ondernemer Henk Ploeg makers uit Assen, die nu ruim twee jaar de AH-vlaggen op zijn vestiging in de Vredeveld heeft wapperen. ,Je gaat, als je overstapt als franchise-nemer naar AH, niet over één nacht ijs. Lo gisch, je hebt als onderne mer altijd een eigen identi teit gehad. Ik bepaalde hoe mijn winkel eruit moest zien, welke assortiments- groepen ik wilde voeren en hoe bijvoorbeeld mijn recla me-aanbiedingen eruit zou den zien. Kortom: volledig eigen baas. Als je onder AH- vlag gaat varen blijf je wel eigen baas, maar je moet een heleboel van de eigen identi teit inleveren. Je moet assor- timentsgroepen veranderen, de AH-WORP gaan voeren, meedraaien in de aanbiedin gen, enz. enz." Allemaal fac toren die volgens Henk Ploegmakers moeten wor den afgewogen vóór de stap wordt genomen. „Samen met mijn vrouw hebben we er vier maanden over gedaan om een beslissing te nemen. Dan komt het moment dat je het aan de medewerkers moet vertellen. We hebben het bewust in een laat sta dium gedaan. Stel voor dat we veel eerder onze mensen hadden geïnformeerd over de plannen en we hadden op het laatste moment afge haakt. Als het dan later fout gaat, krijg je voor de voeten geworpen dat je toch beter „ja" had kunnen zeggen." Klanten pen. AH heeft een bijzonder professionele uitstraling naar de consument. Een uitge kiend assortiment tegen lage prijzen, waarbij kwaliteit een hoofdrol speelt." Overnemen „Voor mij als ondernemer heeft het een aantal voorde len. Zo hoef ik me niet meer druk te maken over produk- ten die geen omzetsnelheid hebben. Die worden door AH uit het assortiment ge haald. Vroeger zat ik dagen te piekeren om een goede advertentie in elkaar te zet ten. Dat wordt nu voor me gedaan. Het is gebeurd, dat ik ruim een dag bezig was om het koffieschap goed te krijgen. Nu zijn daar specia listen mee bezig zodat ik niet opnieuw het wiel hoef uit te vinden. Dat betekent wel, dat je als ondernemer een stukje creativiteit in moet leveren, maar daar krijg je ruimte voor terug. Ruimte Nog juist vóór de kerst, op 20 december jl., werd in Gent (België) de 200.000ste fles Bel gische jenever inge kocht door Miro en Al berto. In aanwezigheid van onder andere de heer W. Verriest, han- delsraad van de Belgi sche ambassade in 's- Gravenhage, werd de ze fles aan de heer M. Emondts van Alberto overhandigd door de om werkelijk bezig te zijn met managen." Alberto Dat Henk Ploegmakers die ruimte om te managen heeft gekregen, bewijst wel het feit dat hij op franchise-basis nu ook een Alberto-vestiging runt. „Een maand of acht geleden hoorden we dat er een slijterij in de Vredeveld zou gaan sluiten. Als onder nemers in het winkelcen trum zijn we toen om de tafel gaan zitten en kwamen uiteindelijk tot de eenslui dende mening dat een slijte rij binnen het totaalbeeld van het winkelcentrum niet mocht ontbreken. In eerste instantie ben ik toen met Albert Heijn gaan praten. Zij hebben me - zoals altijd - met raad en daad bijgestaan. Samen zijn we naar Alberto gegaan en hebben overlegd of ik een Alberto kon fran chisee In mijn ogen was de ligging naast AH ideaal. Het optelsommetje klopte en op 1 september jl. ging Alberto open. Als beheerder van het filiaal werd Willem Dam aan getrokken. Hij is bij mij in dienst, maakt gebruik van ons centraal magazijn en zijn administratie wordt door ons gedaan. Eigenlijk een unieke situatie: Alberto geïn tegreerd in AH." Bij een beslissing als deze speelt volgens de heer Ploegmakers de klant ook een grote rol. ,Je moet de klant begeleiden. Met de AH- formule is dat niet zo moei lijk. Ik heb die altijd al ijzer- sterk gevonden. Het is voor mij geen enkel probleem om toe te geven, dat ik dat in het verleden ook wel eens heb geprobeerd, maar het bleef altijd maar een imitatie. Vroeger bagatelliseerde ik de eigen-merkenstrategie te genover de klanten en nu ben ik hem aan het verko- Ontzenuwen Henk, terugkomend op zijn medewerkers: „Toen ik ver telde dat de AH-vlag boven onze deur zou gaan wappe ren, sloeg dat in als een bom. De eerste reacties waren bij zonder positief. Men vond dat de zekerheid op blijven de werkgelegenheid groter werd. In eerste instantie heb ik die gedachte maar ontze nuwd. Men is bij mij in dienst en men kan dus niet bogen op de sociale verwor venheden van de AH-mede- werkers. Een nadeel voor

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 3