Nieuwe kassastoelen in aantocht Hogere omzet en winst Ahold Jaarverslagen Verder in Flitsen AH-Franchise- Vergoedingsregeling had™ reiskosten Negatieve publikaties vers gesneden groenten Steakmaster maakt spaarzegelboekjes ongeldig BON BON BON BON BON Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 41e jaargang no. 1 - januari 1984 moeite met de overstap Werk aan de winkel voor winkeliersverenigingen Samen voeging Albro Tilburg en Carels A'dam een feit DO Flitsen Een stoel is een stoel is een stoel. Nou, vergeet 't maar. Niet alleen de huiskamerstoel is de laatste jaren in de meest uiteenlopende vormen op de markt verschenen, ook de bureaustoel is bepaald geen eenheidsprodukt meer. Toen dan ook de vervanging van kassastoelen bij AH aan de orde kwam, bleek de keus geen eenvoudige zaak. Om die keus zo goed moge lijk te doen werd een com missie gevormd waarin en kele ondernemingsraadsle den, stafleden en bedrijfslei ders zaten. Zij moest onder meer letten op zaken als goe de verstelbaarheid op hoog- Henk Ploegmakers zag van tevoren aankomen dat zijn grossier failliet zou gaan en had maatre gelen genomen om tijdig met een nieuwe in zee te gaan. Hij had er weinig moeite mee om als fran- chise-nemer naar Albert Heijn over te stappen. Zie pagina 3. Aan het begin van de 3e periode van 1984 (27 fe bruari 1984) gaat een nieuwe reiskosten-ver goedingsregeling in voor het woonwerkverkeer. Deze regeling gaat gelden voor iedereen met een dienstverband voor be paalde of onbepaalde tijd én daarnaast verder dan 5 kilometer van het werk woont. Volgens de nieu we regeling worden voor taan alle noodzakelijke WÊÊÊÊÊÊÊÊBBM Een buitenstaander zal bij het horen van de naam winkeliersvereniging wellicht denken aan men sen die zich bezig hou den met organiseren van braderieën, het huren van Sinterklazen, carnaval in elkaar sleutelen, etc. Niets is minder waar. Naast het organiseren van deze festiviteiten gaat er een massa tijd zitten in heel serieuze zaken. Daar weten de heren Ruiten berg uit AH Lelystad en Jansen uit AH Vught over mee te praten. Flitsen sprak met hen. Pagina 2. reiskosten vergoed tot een maximum van 45 ki lometer enkele reis (dus 90 kilometer voor heen en terug). Vergoeding vindt plaats op basis van de tarieven openbaar ver voer (2e klasse). Kilometervergoeding voor woon-werkverkeer wordt in principe niet meer betaald, behalve in bijzondere situa ties ter beoordeling van de directie. Zoals al jarenlang gebruike lijk was voor Albert Heijn- en Miro-medewerkers, moet in de nieuwe regeling voor taan iedereen de eerste 5 kilometer (enkele reis) zelf betalen. Dit kan tot 1 januari 1986 niet meer zijn dan 15.- per periode voor een full-time-medewerker. De nieuwe reiskostenregeling kwam tot stand in nauw overleg met de Centrale On dernemingsraad. Uitgebrei de informatie over de nieu we reiskostenregeling ont vangt u t.z.t. van uw perso- neeldienst. De negatieve publikatie in de pers over vers Etikettering van vooraf verpakte levensmidde len Pag. 3. Uitslag kerst puzzels. Pag. 3. Leifo loopt lekker. Pag. 4. OR-verkie- zingen. Pag. 6 Etikettering van vooraf verpakte levensmidde len. Pag. 7. Logeren voor een vrienden prijs. Pag. 9. Werkmaatschap pijen. Pag. 10. gesneden groenten en rauwkost was aanlei ding voor de redactie van Flitsen eens te gaan praten met AH-mer- chandiser Cees Baay en de heer Koster van de Verenigde Zuurkoolbe- drijven. Er bestaat bij beide heren wel begrip voor deze publikaties omdat er bij groenten snijden en rauwkost bereiden nog weieens wat wordt aangerom meld. Alleen betreurt Cees Baay het dat in het rapport, dat aanlei ding vormde voor deze berichten, niet werd vermeld dat AH één van de uitzonderingen vormt. Wie er meer over wil weten: het staat uitgebreid op pa gina 5. te en zitdiepte. een goed zitcomfort en niet te verge ten: de veiligheid. Na rijp beraad werd voor de Duitse Steifensand-stoel ge kozen. omdat deze aan die gestelde voorwaarden bleek te voldoen. Het probleem leek dus opgelost, totdat bleek, dat de zitting van ge noemde stoel te breed was voor de nieuwe point of sale- kassameubels en de wat klei nere ZB kassameubels. Na al het voorbereidende denkwerk was nu de keus echter snel gemaakt. De Duitse Klöberstoel kwam ook qua zitting met de wen sen overeen. Resultaat: voor de filialen zonder POS-kas- sa's zijn in totaal 1.800 Stei- fensand-stoelen besteld. Voor de filialen, die het scan- ningsysteem wel al in huis hebben en voor de ZB's ko men 720 Klöber-stoelen be schikbaar. Ook voor toekom stige vervanging is voor laatstgenoemd produkt ge kozen. Met ingang van 1 janua ri 1984 is de samenvoe ging van Albro Bakke rijen Tilburg bv met Carels bv Amsterdam een feit geworden. Ca rels bv Amsterdam is een werkmaatschappij van Meneba bv te Rijs wijk. De nieuwe maat schappij opereert on der de naam Carels Banketbakkerijen en is gevestigd te Tilburg. Tot directeur is, even eens met ingang van 1 januari, de heer J.A.J. Spil benoemd. 2.250.000 spaarzegel boekjes moeten per jaar in de AH-filialen ongeldig gemaakt wor den. Een tijdrovend en vaak smerig werkje met stempel en inkt. Vanaf maart krijgen de Carolien Keyzer (AH-Lisse) op de nieuwe stoel. De totale omzet van Ahold in binnen- en buiten land bedroeg over 1983 ongeveer 9,8 miljard gulden, inclusief koerseffecten circa 12% meer dan in het voorgaande jaar. In overeenstemming met de in het emissieprospectus van november jl. uitgesproken verwachting zal het resultaat over geheel 1983 duidelijk boven de nettowinst van 1982 uitkomen. De heer A. Heijn heeft een en ander bekendgemaakt tijdens een nieuwjaarsbij eenkomst in Zaandam. Ahold-medewerkers krijgen allemaal een intern jaarverslag dat betrekking heeft op de werkmaatschappij waar zij in dienst zijn. Daarnaast ontvangen zij, net als het interne jaarverslag zal dat begin april zijn, een extra editie van Flitsen. De inhoud van die Flitsen zal geheel en al gewijd zijn aan de jaarver- slaggeving. Allerlei gegevens over de financieel-economi- sche en sociale situatie bij Ahold worden uit de doeken gedaan. Ook worden in de extra editie gegevens opge nomen van alle werkmaat schappijen. Vanzelfsprekend komt er ook een extern jaarverslag over 1983. In dat „officiële" verslag staan aller lei, vooral financiële, gege vens over Ahold. Dat externe verslag is ook voor Ahold-medewerkers verkrijgbaar. Het dient dan aangevraagd te worden met behulp van onderstaande bon. Die bon dient vóór 31 januari a.s. te zijn gezonden aan Ahold nv, afd. Public Relations, Kamer 1703, An- kersmidplein 2, 1506 CK Zaandam. Ondernemingsraadsle den behoeven de bon niet in te vullen. Zij krij gen een verslag toegezon den. eerste filialen de be schikking over een steakmaster, precies zo'n apparaat als wordt gebruikt als vleesver- malser. Meer hierover op pagina 4. Ondergetekende Werkmaatschappij Afdeling/Filiaal Adres daarvan verzoekt hem/haar t.z.t. een jaarverslag 1983 te zenden. Handtekening

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 1