DISTRIBUTIE AH GROOTVERBRUIK wmiir minui iciintir pagina 12 Flitsen Veertig man Wagenpark Magazijn Spannend Bij tuinder Goed vol „Wezijn een zelfstandig bedrijf, waar we alles dan ook zoveel mogelijk zelfstandig regelen zegt de heer J. Veldhuizen (48), hoofdfysieke distributie AH Grootverbruik. Drie jaar is Albert Heijn Grootverbruik nu in Breukelen gevestigd op het adres Keulsevaart 11. Het distributiecentrum bevindt zich tussen het Amsterdam-Rijnkanaal, de spoorweg en autoweg Utrecht-Amsterdam. Veldhuizen; Voorheen zaten we op het adres Vredeweg 12 in Zaandamin het voormalige groentepand, waarin nu Etos is gevestigd. We beschikten daar over ong. 3-600 vierkante meter en- kwamen in Breukelen ruimer in onze jas. 8.000 vierkante meter, exclusief kantoorruimte. We denken nu al weer aan uitbreiding. Bep van Halen ....geweldige collegialiteit.... Een aantal mensen verhuisde destijds niet mee. „Drie jaar geleden gingen we in het magazijn met éénvijfde deel van de Zaanse bezetting van start. Voor het overige waren het allemaal nieuwe mensen hier in Breukelen, veelal uit de tuinbouw en de bouw. De nieuwkomers moesten samenwerken met de Zaandammers. Dat was over en weer wel even wennen. Deze periode heeft ongeveer een jaar in beslag genomen, maar toen kon je dan ook vaststellen dat er een hecht team was gesmeed. Sinds anderhalf jaar hebben we geïnstitutionaliseerd werkoverleg. Daar hechten we sterk aan, want het houdt de goede teamgeest in stand", aldus de heer Veldhuizen. Bij AH Grootverbruik in Breukelen werken 40 mensen in de distributiesfeer waarvan 32 in het magazijn met z'n vele meters lange en hoge stellingen. Veldhuizen: „We leveren aan instellingen die centraal inkopen. We leveren rechtstreeks in het hele land op alle mogelijke adressen, zoals ziekenhuizen, bejaardenhuizen, opleidingscentra enz. We leveren vanuit de auto rechtstreeks aan de klant. Het element service staat zeer hoog in ons vaandel." Hij wijst er met nadruk op dat het bij de distributie van groot belang is het orderpakket zo gelijkmatig mogelijk over de werkweek te verdelen, plus een zo correct en snel mogelijke uitlevering van wat door de klant/relatie is besteld. Veldhuizen: „We hebben daartoe Nederland verdeeld in vijf sectoren. Op elke werkdag opereren we in een bepaalde sector. Zo'n vast schema houdt niet alleen de kosten in de hand. maar is tevens efficiënt voor orderverzameling en voor het drukken van het transporttarief." AH Grootverbruik heeft een wagenpark met wagens met elk een laadvermogen van bijna zeven ton. Deze rijden over de Nederlandse wegen onder „eigen vlag", d.w.z. met de welbekende blauwe olifant erop. En dat onder het motto: „Omdat 't goed moet en goedkoper kan" of .Albert Heijn Grootverbruik: Van huis uit goed en goedkoop". Veldhuizen: .Alles wordt geleverd in rolcontainers, die we als extra service voorzien van een plastic hoes." In de tijd dat Flitsen AH Grootverbruik bezoekt, hebben de mensen juist hun handen vol aan het klaarmaken van relatiegeschenken. „We hebben zestien standaardpakketten, waarvan we er een aantal in voorraad maken. Men kan ook zelf pakketten samenstellen in onze showroom. Tijdens het werk sturen we bij, als blijkt naar welke pakketten de voorkeur uitgaat. Het goedkoopste pakket is lang niet altij<l het meest gevraagde. We hebben trouwens in 1983 beduidend meer relatiegeschenken verkocht dan in 1982', aldus Veldhuizen. Over de indeling van het magazijn merkt hij op: „We kennen er drie hoofdstromen: a. de snellopers (waar veel vraag naar is), b. de langzaamlopers en c. de diverse artikelen." Veldhuizen werkt sinds '67 bij Ahold. Hij is getrouwd, heeft twee kinderen en woont in Egmond a.d. Hoef (bij Alkmaar). Zijn hobby's zijn volleybal en fotografie. „Plus af en toe een bezoek aan een concert of schouwburg. En niet te vergeten: lopen langs de zee om eens even uit te blazen van je Ahold-sores", lacht hij. Wim van Veen (37 jaar) uit Koog a.d. Zaan is transportplanner. Hij werkt sinds 1964 bij Ahold, was chauffeur bij AH en afdelingschef bij Miro in Purmerend. Bleef bij Grootverbruik, toen drie jaar geleden naar de Vechtstreek werd verhuisd. Hij zegt: „Transport trekt me. Het is elke dag weer een spannend gebeuren om het tonnage-aanbod zo gunstig mogelijk in te delen. Het is heel improviserend werk met elke dag weer wat anders." Samen met zijn collega Bas de Boer doet Van Veen de transportplanning. De ene week heeft hij dienst van 6.30 tot 15.00 uur, de andere van 8.00 tot 16.30 uur. De vroege dienst heeft als gunstig bijverschijnsel, dat hij niet in een file rijdt. Zijn hobby's? „Dat zijn er veel: fotograferen, filmen, postzegels verzamelen en skiën." Zijn vrouw werkt ook, in het verzekeringsvak. Het echtpaar gaat in het voorjaar van '84 in Italië naar de wintersport. Van Veen is bestuurslid van de personeelsvereniging AH Grootverbruik. Het werkdevies van hem en zijn collega is: „Hoogop en breeduit". „Dat zeggen we altijd als een chauffeur veel spullen te laden heeft." Wim van Veen hoogop en breeduit.... Bep van Halen (47) uit Kamerik is assistent-chef ontvangst goederen. Hij is sinds twee jaar lid van de ondernemingsraad. Is getrouwd, heeft vier kinderen. „Ik was voorheen voorman-uitvoerder in de bouw. Wilde echter altijd al eens van baan veranderen en zag een paar jaar geleden een advertentie in de krant. Heb gesolliciteerd en werd aangenomen. Nooit spijt van gehad", aldus Van Halen, die zijn eigen huis in Kamerik destijds bouwde. Zijn hobby is het kweken van kleurkanaries. Daarnaast vindt hij ontspanning bij „een beetje" lezen, puzzelen en het huis bijhouden. Wat zijn werk betreft, hij staat op het perron binnenkomende goederen en controleert er kwaliteit, hoeveelheid en soorten aan de hand van ontvangstbonnen en vrachtbrieven. „Ik vind het hartstikke leuk werk. Voor mij hoeft de bouw niet meer. De collegialiteit is hier geweldig. Heb het ontzettend naar mijn zin." Adrie Roeleveld heel wat kilometers.... Adrie Roeleveld (33 jaar) uit Nieuwer ter Aa kwam via zijn buurman Willem Peters bij AH Grootverbruik. „Wegens inkrimping kreeg ik ontslag bij een tuinder in Wilnis. Op een zondag zei ik tegen mijn buurman: weet jij geen baantje voor me? Zo is het gaan rollen." Roeleveld (getrouwd, 2 kinderen) is sinds twee jaar nu orderverzamelaar, wat wil zeggen dat hij aan de hand van paklijsten uitgaande goederen vergaart en ze voor controle elders in het magazijn aflevert. Hij zegt: „We maken op de truck heel wat kilometers per maand. Wat ik leuk vind van het werk is: goed stapelen, zodat je zo weinig mogelijk klachten over breuk krijgt." Specifieke hobby's heeft Roeleveld niet, maar zijn werk bevalt hem prima, „al was het eerst wel even wennen." Zorgen dat de vakken goed vol zijn en dat de collega's geen klachten hebben, dat is het werkdevies van Dick Shamlal (27 jaar) uit Amsterdam, die sinds vijf jaar bij AH Grootverbruik werkzaam is als heftruckrijder. Evenals Roeleveld maakt hij tal van kilometers per maand. De omgang met de collega's is goed en dat waardeert hij zeer. Shamlal heeft zijn eigen werkgebied en wel de „diversen" en de Il.gang. Ook hij heeft geen specifieke hobby's, maar zijn werk zint hem zeer. Is getrouwd (geen kinderen), Begint guitig te lachen als hij zegt: „Mijn vrouw werkt bij Dirk van den Broek in Amsterdam. Maar ik zou niet graag van werkgever veranderen, want Ahold bevalt me uitstekend." Dick Shamlal ....vakken goed vol. J. Velcündzennieuwe ploeg in Breukelen.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 12