Werkmaatschappijen Albert Hejjn :33888888i DC Zwolle Beroemde Nederlandse Amerikaan BOUW op bezoek bij AH Nieuwerkerk a/d IJssel VOLTOOID AH-slager Henk van der Linden wint twee prijzen AH Grootverbruik AH Grootverbruik Zaalvoetbaltoernooi kenmerkt zich door sportiviteit BI-LO opent 150e filiaal Flitsen pagina 11 Bij nationale vakwedstrijd AHSM Breukelen wint de Fairplay-beker PERSONEELSFEEST OSTARA IN TEKEN VAN 20-JARIG BESTAAN Als we TV7- en bioscoop-minnend Nederland vragen een Nederlandse acteur die het in Amerika heeft gemaakt te noemen, valt ongetwijfeld de naam Rutger Hauer. Als we echter zouden vragen of de naam André Landzaat ze wat zegt, dan zal men naar alle waarschijnlijkheid de schouders ophalen. Toch is de man in Amerika bijzonder beroemd door zijn hoofdrol in de televisieserie General Hospital. Miljoenen Amerikanen bewon deren hem en dat bleek wel uit het feit dat hij onlangs uit handen van één van de bekendste Amerikaanse TV-persoonlijkheden, Merv Griffin, de Soapie Award kreeg uitgereikt. Hij werd name lijk in Amerika verkozen tot de smartlappen-TV- serieboef. Met de kerstdagen was hij in Nederland om zijn ouders in Nieuwerkerk aan den IJssel te bezoeken. Zonder gestoord te worden door fans kon hij boodschappen doen bij de Nieuwerkerkse Albert Heijn. Ook was fotograaf Arie Blokland van Story van de partij. Hij maakte het plaatje waarop bedrijfsleider John Horsten (r) aan de TV-ster André Landzaat een kerstpakket vol chocolade verrassingen overhandigt, want bij alle rijkdom men van Hollywood schijnen die in de VS te ontbreken! Henk van der Linden (23) uit Purmerend werkt als slager in filiaal 1233 (Pur merend) en daar zijn ze daar bijzonder blij mee. Henk presteerde het om tijdens de nationale sla gers-vakwedstrijd die in Amsterdam werd gehou den op twee onderdelen 49 van de 50 punten in de wacht te slepen. Meer uit nieuwsgierigheid dan da dendrang had hij inge schreven op de onderde len „osseworst" en „ge kookte worst" met boven genoemd resultaat. Henk volgt, samen met zijn collega Janmohamed een zesjarige opleiding aan de Amsterdamse sla gersvakschool. Hij is nu vierdejaars. Bedrijfsleider Leo Post vindt het wel duidelijk dat Henk bij zonder goed met zijn vak bezig is. „We stimuleren dat dan ook voortdurend. Iedere week krijgt hij een dag vrij voor zijn studie. Als dit tot deze resultaten leidt zal dat ook zijn colle ga's motiveren", meent de heer Post. Op het moment dat wij dit schrijven zit het dak erop, zijn de muren gemetseld, zijn de gevelplaten voor 2/3 aangebracht en de kantoren bijna glasdicht. Het laatste stuk van de vloer moet nog gestort worden, maar niette min staat al de helft van de stellingen. Op het moment dat u dit leest, is de bouw voltooid en komt de installa tie van het nieuwe Albert Heijn Distributiecentrum in de Zwolse Marslanden in de laatste fase. Interessanter is wat er gaat gebeuren de komende tijd. Op 13 februari a.s. begint het DC in Zwolle met de ont vangst van goederen. De eer ste uitlevering aan 46 filialen in de Gelderse en Overijssel se Achterhoek start op 27 februari. Direct na Pasen komen daar nog eens 62 filialen in Fries land, Groningen en Drenthe bij. Als alles volgens plan ver loopt, zal men in de tweede helft van mei volledig opera tioneel zijn. Dan ook is de officiële ingebruikname te verwachten. Vanzelfspre kend komt Flitsen daar op terug. Bij de meeste zaalvoetbal- toernooien gaat het om het behalen van de eerste plaats of te wel de groot ste eer. Bij het AH Groot verbruik Zaalvoetbaltoer nooi dat op zaterdag avond 3 december jl. in sporthal Willestee te Wil- nis werd gehouden was dit niet het geval. De zes deelnemende teams stre den namelijk in eerste in stantie om de sportivi- teitsbeker die de naam Fairplay-beker meekreeg. „Zich classificeren voor de eerste plaats was ei genlijk bijzaak", aldus de heer J. van der Werf, één van de organisatoren. Gezien het geringe aantal deelnemende teams werd niet in poules gespeeld maar kwamen alle teams tegen el kaar uit. Aan het zaalvoetbal toernooi deden mee Foto Gemini uit Abcoude, de Maarssenbroekse Boys, het Lucas Ziekenhuis uit Amster dam, AH Breukelen, AH Utrecht (Voorstraat) en een team van AH Grootverbruik uit Breukelen. Om precies één minuut voor midder nacht begon de prijsuitrei king. Het team van Grootver bruik was de gehele avond ongeslagen gebleven en ging dus met de eerste prijs naar huis. Een eervolle tweede plaats was voor het Lucas Ziekenhuis in Amsterdam. AH supermart Breukelen deed op een geweldige ma nier van zich spreken. Niet alleen sleepte men de derde prijs in de wacht, ook mocht men de Fairplay-beker in ontvangst nemen. Gelet op het succes van dit sportieve evenement is be sloten op zaterdagavond 24 maart aanstaande het derde toernooi te organise ren. De heer Van der Werf: „Nu hebben er ook „buiten staanders" aan het toernooi meegedaan. De volgende keer willen we alleen deel nemers van binnen het Ahold-concern. We hopen dat de belangstelling groot zal zijn zodat ons evenement zal uitgroeien tot hét lande lijke Ahold zaalvoetbaltoer nooi. Geïnteresseerde zaal voetbalteams binnen Ahold kunnen contact met ons op nemen. We zijn telefonisch bereikbaar bij AH Grootver bruik, 03462-4444, de heren J. van der Werf en R. Melk." Juist voor het afsluiten van 1983 bereikte BI-LO, één van de twee Amerikaanse su permarktketens van Ahold, een opmerkelijk record. In de plaats Gastonia (Noord- Carolina) werden de deuren geopend van het honderd- vijftigste filiaal. BI-LO-filialen zijn gevestigd in de staten Noord- en Zuid- Carolina, Georgia en Tennes see. BI-LO werd in 1961 op gericht door Frank Outlaw sr. die eigenaar was van vier kruidenierswinkels. Vanaf het begin legde het bedrijf zich toe op het bieden van kwaliteit tegen een zo laag mogelijke prijs. De afgelo- Op 12 december jl. organi seerde Ostara, de werkmaat schappij van Ahold die zes kampeer- en caravanparken in Nederland en Duitsland exploiteert, een personeels feest dat in het teken stond van het 20-jarig bestaan van Ostara bv. Om 14.00 uur scheepten de medewerkers en hun part ners in op de salonboot m.s. Dr. Ir. F.Q. den Hollander voor een tocht naar De Zaan- se Schans, alwaar een molen en de AH-museumwinkel werden bezocht. Vervolgens gingen de veertig gasten weer aan boord en zette het schip koers naar Amsterdam om een tocht door de grach ten te maken. Onderweg werd een super-feesttaart aangesneden ter ere van het 20-jarig bestaan. Tevens werd een uitgebreid diner geserveerd. Het geheel werd gelardeerd met sketches van medewerkers. Tegen 20.00 uur legde de salonboot aan op een steenworpafstand van Carré waar de bekende Lee Towers een concert gaf. Na afloop van de voorstel ling bracht een touringcar de feestvierders naar Zaan dam. pen vijf jaar (Ahold nam BI-LO in 1977 over) is voor al aandacht besteed aan het opknappen van oudere win kels en de opening van nieu we. Wekelijks doen meer dan 1 miljoen mensen hun bood schappen in de BI-LO-win- kels. BI-LO is de 29ste in grootte onder de Amerikaanse su permarktketens. Voor 1984 staan 8 openingen op het programma. Momenteel heeft BI-LO circa 7.000 me dewerkers in dienst; een groot aantal daarvan zijn part-timers.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 11