Werkmaatschappijen mm AH-medewerkers maken opnamen Nationale 1-2-3 TV Aktie mee MIJLPAAL IN DISTRIBUTIE BRABANT TOPPER IN BROUWERS bier Automatisch vlees Distributie verpakken LETTERSPEL Alberto zet bijna 70% meer Weduwe Visser om pagina 10 Flitsen Albert Hejjn Alberto Een aantal AH-supermarts krijgt een nieuw vleesver- pakkingsapparaat. Het gaat om de winkels met een zoge noemde geïntegreerde slage rij, waar het vlees wordt uit gebeend, geproportioneerd en in porties voorverpakt. Dat inpakken in rekfolie is tot nu toe handwerk, dat ze ker bij een hoog tempo, niet als licht kan worden om schreven. Er is nu echter een apparaat dat die werkzaamheden voor een belangrijk deel kan over nemen. Alleen het inleggen van de porties vlees is nog handwerk, maar het rekken en sluiten van de folie ge beurt automatisch. Het handzame toestel heeft een capaciteit van 570 pakjes per uur. Bovendien kan er een beprijzingsautomaat op wor den aangesloten. Uitgebreide en langlopende proeven in een tweetal filia len hebben aangetoond dat de apparatuur naar wens functioneert. De invoering geschiedt vanaf maart en omvat voorlopig 40 van de 110 betrokken filialen. Veel aandacht wordt besteed aan installatie, instructie en be geleiding van de nieuwe werkwijze. Op uitnodiging van de KRO en Stichting De Zon nebloem mogen AH-me- dewerkers regelmatig naar Aalsmeer om de op namen van de Nationale 1-2-3 TV Aktie bij te wo nen. Meestal valt de eer te beurt aan caissières. Die zijn bij de verkoop van de 1-2-3-kaarten het meest betrokken. Eén van de ge lukkigen was mevrouw Henny Winkel, werkzaam in filiaal 1135 in Haarlem. Samen met haar man maakte ze op 9 december van de gelegenheid ge bruik radio- en TV-ma- kers aan het werk te zien. „Het is een onvergetelijke dag geworden. Een bus bracht ons naar Amsterdam waar een rondvaart werd aangeboden. Jammer dat het koud was en regende. De ra men van de boot waren zo beslagen dat alleen door drif tig vegen we een blik naar buiten konden werpen", ver telt mevrouw Winkel. Aan boord van de rondvaart boot werd koffie en gebak geserveerd. Na de rondvaart van ruim een uur meerde het schip af bij restaurant De Hoeksteen waar van 12.00 tot 14.00 uur het KRO-radio- programma „Spelen maar" live werd uitgezonden. Tij dens dit programma speelde Edvard Niessing de Reiskwis. Hieraan mochten 25 echtpa ren deelnemen. Het winnen de echtpaar mocht 's mid dags in de 1-2-3-Aktie mee spelen. Ogen tekort Na de quiz ging het per bus snel naar Aalsmeer waar de opnamen voor de, die avond Van 1 augustus tot 24 sep tember vorig jaar vond voor de tweede maal bet Brouwers Bier Letterspel plaats. Daarop werden niet minder dan 22.000 inzendingen ontvan gen! Stuk voor stuk zijn deze door een jury beoordeeld. Het meest opvallende was dat de vijf hoofdprijzen allemaal in de provincie Noord-Bra bant zijn gevallenOp 3 en 10 december jl. zijn deze hoofdprijzen, Raleigh sport- fietsen voor het hele gezin, uitgereikt in AH-fïlialen in Boxmeer, EindJjoven (2 hoofdprijswinnaars), Etten- Leur en Oosterhout. De duizend extra prijzen, Brouwers Bier strandtassen en strandlakens, zijn inmid dels aan de prijswinnaars toegezotiden. Op de foto's de gelukkige winnaars van de hoofdprijzen. De twee Albert Heijn dis tributiecentra in Zaan dam en Tilburg bereikten in week 51 van het vorige jaar samen een record: méér dan 2 miljoen colli werden verwerkt. Om precies te zijn: van de 2.030.502 colli werden er 1.062.643 in Zaandam ver werkt. Heeft u nu enig idee wat u zich bij deze enorme cij fers moet voorstellen? Het ging in totaal om 1.298 uitgaande ritten en om 2.736 inkomende ritten. Zetten wij al die vrachtwa gens achter elkaar, dan is dat een file van 65 kilo meter! Donderdag 22 de cember was de absolute piekdag. Gedurende de twaalf uren van die werk dag vertrok of arriveerde er in Zaandam gemiddeld elke 84 seconden een vrachtwagen. uit te zenden, TV Aktie wer den gemaakt. Henny Winkel: „Ik ben nog nooit bij een TV-opname ge weest. Het overtrof mijn stoutste verwachtingen. Als je voor de buis zit, heb je geen idee wat er allemaal komt kijken voor dat alles gladjes verloopt. Aan de aan wezigen werd bijvoorbeeld precies verteld wanneer ze moesten klappen of lachen. Tijdens de opnamen kom je werkelijk ogen tekort. Al die camera's, mensen en lichten. Nee, ik vond het werkelijk onvergetelijk." Linda Vuyk aan het nieuwe verpakkingsapparaat In het kader van de pro motie van het eigen merk van Alberto (Weduwe Vis ser jonge jenever, bessen jenever en vieux) werd vanaf half oktober een vier weken durende pro- motie-actie gehouden. Om de verkoop te stimu leren was daar een wed strijd aan verbonden. Prij zen vielen te winnen in twee categorieën voor de vijf filialen met de hoog ste stijging in het aantal liters en de vijf filialen met de hoogste procen tuele stijging. Dat bete kende dat er tien Fujica spiegelreflexcamera's konden worden gewon nen door de beheerders. De part-time medewerk- (st)ers (twee per filiaal) ontvingen een draagbare stereo radiocassetterecor der. De promotie-actie heeft er toe geleid dat Alberto in pe riode 11 een omzetverho- ging van 31-392 liter behaal- Bij de foto-. Op 22 december jl. overhan digde groepsleider jan van Dongen van Alberto (l.) aan beheerder Ringerius Visser de spiegelreflexcamera voor de hoogste stijging in het aantal liters. Verder op de foto van links naar rechtsGré den Boer, John Schaffer en Tineke Zomerdijk. de. In percentage uitgedrukt betekent dit bijna 70% meer dan in periode 10. Filiaal 7061 in Heiloo zette in de vier actieweken 1.302 liter Weduwe gedistilleerd meer om dan in periode 10. In de categorie procentuele stij ging behaalde filiaal 7081 in Oss de eerste prijs met een meeromzet van bijna 400%

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 10