Meester Wijhe draagt steentje bij om jeugdwerkloosheid terug te dringen AC Ruisbroek bijt het spits af „Houding directie bijzonder positief I paginal Flitsen Als proef slaagt Meester Wijhe heeft door de dagversproduktie regelmatig te maken met piekvorming. Om aan de vraag te voldoen zou men in ploegendiensten moeten gaan werken. Om deze manier van werken zo lang mogelijk uit te stellen, had de directie van Meester in samenwerking met de afdeling Personeelzaken een plan ontwikkeld om tot een pool voor part-timers in de avonduren te komen. Op afroep zouden die kunnen worden ingezet. De directie legde een instemmingsaan- vraag neer bij de OR die echter met een ander plan kwam. die elkaar afwisselen. Hierdoor is er wat rek geko men in deze produktielijn De normale dagproduktic van 8 uren (2x4 uur) kan - indien nodig - worden uitge breid tot 11 uur (2 x 5V2 uur). Hiermede kan dan enige piekvorming worden opgevangen. Het oorspronkelijke plan met part-timers gedurende de avonduren is hiermede niet van de baan. Afgespro ken is dat ook hiermede een proef genomen zal worden. Beide experimenten lopen tot eind maart 1984. We zul len dan bekijken op welke wijze we kunnen doorgaan." Gemotiveerde ploeg De tien ex-jeugdwerklozen zijn ondergebracht op de verpakkingsafdeling van Jan Westerveld. Hij laat zich bijzonder en thousiast uit over de proef. „Op mijn afdeling zijn rela tief gezien heel veel jonge ren werkzaam en ik vind het heerlijk om met jongeren om te gaan. Men zegt wel eens dat de jeugd van deze tijd te beroerd is om te werken en dat ze weinig ini tiatieven ontplooien. Ik zie bij ons het tegendeel. We hebben een enthousiaste club die elkaar met raad en daad bijstaat. Omdat er zo wel jongens als meisjes op Christien Greeve Redactie Flitsen sprak met de heer H. de Groot, chef verpakkingsafdeling Jan Westerveld en twee part time medewerkers over het plan dat de OR indiende en dat tot resultaat had, dat op dit moment een proef wordt genomen met tien jeugdige werklozen die op part-time basis 4V2 uur, met een uit loop naar 5¥2 uur, werk zaam zijn bij Meester Wijhe. De heer De Groot: „Het plan van de OR werd positief beoordeeld. Het biedt moge lijkheden om op korte ter mijn een steentje bij te dra gen tot vermindering van de jeugdwerkloosheid in de re gio. De opzet werd als volgt: een tiental vaste medewer kers gaat in 2 ploegen werken. Hierdoor komt er overdag een produktielijn vrij. Deze lijn wordt dan be mand door tweemaal vijf jeugdige werklozen die elk een halve dag werken. Deze jongelui zijn in dienst genomen voor een variabele werktijd die ligt tussen 4 en 5 ¥2 uur per dag. Het zijn in feite 5 tweeling-banen waarbij een arbeidsplaats aan de produktielijn wordt bezet door twee jongelui, de verpakkingsafdeling werken is er een gezonde en gezellige sfeer. De sfeer wordt overigens niet alleen bepaald door de club zelf, maar ook door de werkomstandigheden die je biedt. Laten we er geen doekjes om winden. Aan een lopende band staan is eento nig werk. Om dat te com penseren moet je de mensen goede faciliteiten bieden: een gezellige kantine, een nette kleedruimte en hun ei gen muziek. Het gebeurt vaak dat ze zelf muziekband- jes meebrengen en die draai en we dan. We hebben ook een aantal buitenlandse me dewerkers. Ook zij draaien af en toe hun Oriëntaalse mu ziek. Dat verhoogt de sfeer en de onderlinge band. Ook moet je zorgen dat er twee mensen bij elkaar werken zodat ze tijdens het werk, dat over het algemeen toch met een zeker automatisme wordt gedaan, kunnen pra ten. Ik hoop dat deze proef slaagt en als ik mijn zin krijg komen de mensen straks in vaste dienst. We kunnen dan een nieuwe club aannemen. Daarmee komt in mijn ogen de arbeidstijdverkorting, die moet leiden tot het schep pen van nieuwe banen, niet in gevaar", stelt Jan Wester veld. Ter informatie: Meester Wijhe telt op dit moment ruim 600 medewerkers. Fokke Huizingh, OR Meester: „Eén van de kernpun ten van ons plan om de proef met de werklo zen te starten was om iets aan de jeugdwerk loosheid te doen. Daarnaast hebben wij een voorstel aan de di rectie gedaan omdat we het niet eens waren om part-timers op af roep in te schakelen. Op die wijze doe je niets aan het opheffen van de werkloosheid, maar je schept moge lijkheden tot bijverdie nen in de avonduren. Daar zijn wij als OR tegen. Bij het presen teren van ons plan aan de directie hebben wij aangedrongen de jon geren na de proefpe riode die tot eind maart duurt, een full time baan aan te bie den. Gezien de pro- duktiestijging van ons bedrijf is dit mogelijk. Tevens hebben we ge steld dat het mogelijk moet zijn dan opnieuw een aantal jongeren op part-time basis aan te nemen", aldus OR-se- cretaris Fokke Hui zingh van Meester Wij he. Tot slot merkt hij op dat de OR bijzonder is ingenomen met het feit dat de directie het plan ondersteunt en de inbreng van de OR heeft gewaardeerd. Geen duimen draaien Twee van de tien part timers die in de proef mee draaien zijn Jan Wessels 21uit Raalte en Christien Greeve (19) uit Wijhe. Jan werkte voor hij in militaire dienst moest bij Hevea op een produktie-afdeling van laarzen. Toen hij uit dienst kwam bleek er geen werk meer te zijn bij Hevea. „Ik ben nu eenmaal geen man om thuis duimen te gaan zitten draaien. Ik wilde alles aanpakken. Sinds eind okto ber zit ik hier en ik heb mijn draai gevonden. Als de proef is afgelopen wil ik best in vaste dienst komen want het vak bevalt me. Daarom heb ik er geen bezwaar tegen om straks te gaan studeren." Goede werksfeer Evenals Jan heeft Christien het liefst een full-time baan. „Het werk is eentonig maar de sfeer is prima. Dat heb ik gemerkt toen ik hier net nieuw was. Je hebt de routi ne nog niet onder de knie zodat je de band niet kan bijhouden. Zonder dat ik het vroeg sprongen een paar col lega's bij. De werksfeer is uitstekend en daarom is een tonig werk best vol te hou den. Het liefst had ik een baan op kantoor of zo, maar die liggen nu eenmaal niet zo dik gezaaid." Vervolg van pagina 1 wegrestaurant waar het goed toeven is, ook voor bezoe kers uit de omgeving. Nadat bijvoorbeeld geruime tijd de gasten waren geteld - op alle uren van de dag en binnen komende klachten waren onderzocht, volgde een aan tal ingrijpende maatregelen. Koud De koude schotels werden verbeterd. Op grote plateaus met geschilferd ijs worden de ingrediënten voor circa 40 schotels smaakvol en kleurrijk afzonderlijk uitge stald. De bezoeker kan nu zelf zijn favoriete salade sa menstellen. In de koeling, onder handbereik, staan nog talloze schotels. Onverwach te pieken kunnen zo gemak kelijk worden opgevangen. Het geheel maakt een bijzon der verse en frisse indruk. Belangrijker is dat het dat ook is. Warm Voor het warme deel van het aanbod wordt gebruik ge maakt van stoomapparatuur. Gemiddeld 3 V2 minuut is er nodig om de schotel op tem peratuur te brengen. Vol gens Dick Horree is een zo genaamde steamer, de Engel se omschrijving van dit stoomapparaat, een absolute uitkomst voor het zelfbedie ningsgedeelte. De smaak blijft optimaal, sappen blij ven in het voedsel en de veel omstreden temperatuur van het voedsel in een zelfbedie ningsrestaurant behoort in Ruisbroek tot het verleden. Verder worden sausen, soe pen e.d. op temperatuur ge houden door ze in warm wa ter te zetten. Daarbij wordt tevens gebruik gemaakt van infrarode lampen voor de bovenverwarming. Kil Het kille roestvrij staal van de buffetten en de „glijbaan- goot" voor de dienbladen werd met een mantel van warm waardevol hardhout bekleed. Sinds kort worden de gasten bij de ingang ont vangen door een van de me dewerkers. Deze laatste ser vice verkeert nog in een ex perimenteel stadium, maar de reacties van de gasten erop zijn in ieder geval posi tief. 's Avonds na vijf uur en in de weekeinden krijgt de regio van de Belgische AC Restaurants bijzondere aan dacht door middel van spe ciale schotels en korting bij inlevering van een benzine bon. Organisatie Voor het zover was moest wel het een en ander veran deren. De traditionele for mule in een klein bedrijf, van een manager en een kok, leidt in een groter bedrijf onherroepelijk tot proble men. Zo werden in Ruis broek twee volledig identie ke keukens aan beide zijden van de weg gereorganiseerd tot één grote voorberei dingskeuken en twee uitgif tekeukens. Beide uitgerust met de steamer, een grill en een friteuse. Sinds kort wordt het, zuidoostelijk van Brussel gelegen, AC Restau rant Bierges ook dagelijks vanuit de voorbereidings keuken in Ruisbroek bele- verd. In samenwerking met het RVA - het Belgische Arbeids bureau en door gebruik van video apparatuur, wor den de medewerkers ver trouwd gemaakt met de nieuwe formule. Verwacht wordt dat deze training in het voorjaar van 1984 kan worden afgesloten. Omzetstijging AC Restaurants neemt in Bel gië 47% van de totale omzet van wegrestaurants voor zijn rekening. De bezoekersaan tallen vertonen een stijgen de lijn en de omzetstijging over het afgelopen jaar is aanzienlijk. De omzet van Dick Horree koude schotels in Ruisbroek, waar met deze nieuwe aanpak is begonnen, springt er helemaal uit. Al met al zijn de voorlopige resultaten po sitief te noemen. Wel is het managementteam beducht voor te groot optimisme. Er is nog een lange weg te gaan en die is gemarkeerd met het overbekende vallen en op staan, meent men. Nog meer acties bij AC Ruisbroek Ook op ander gebied timmert dit Belgische AC Restaurant aan de weg. Met de leuze: „Maak van uw week end een feest bij AC. Wij zorgen voor een lekker diner en een gratis overnachting" is vorige maand een actie van start gegaan om ook het Motel onder de aandacht van de be zoekers te brengen. Bij besteding van tenmin ste 45 gulden in het bedieningsrestaurant kan in het weekeinde de nacht gratis in het Motel worden doorge bracht. Voor stappers; reserveren is wel ge wenst. Deze aanbie ding geldt eveneens voor AC Leuven aan de E5 bij Heverlee, ooste lijk van Brussel. Beide AC vestigingen liggen nauwelijks tier rijden van trum van Brussel. igen liggen een kwar- van het cen- russel. Jan Wessels

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 2