168 UURMET... Jaarverslagen Verder in Flitsen Data jaarlijkse dagtochten gepensioneerden 1984 Leifo- project in 1984 defi nitief van start A 111111111111111 Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 40e jaargang no. 11 december 1983 Ruisbroek bijt het spits af AC Restaurants België werkt hard aan nieuw produkt NlEUW-lAAg De redactie en medewerkers van Flitsen wensen alle lezers een „Vrolijk kerstfeest" en een „Gelukkig Nieuwjaar". Rasim Topcu uit Turkije over het kerstfeest OR Meester Wijhe draagt steentje bij i BON BON BON BON BON ^HBË SAH002000462 00 Flitsem AC Restaurants België - 8 wegrestaurants met 15 verkooppunten - heeft vanuit Ruisbroek de strijd om onze zuiderburen de wegrestaurants te laten bezoeken, rigoureus aangepakt. Zoals bekend is de eetcultuur in België totaal anders dan bij ons in Nederland. Wegrestaurants passen daar niet zo goed in. Ook de verkeersintensiteit, van belang voor het goed functioneren van een wegrestau rant, laat wel eens te wensen over. Voeg daarbij de minder goede toestand waarin de bedrijven in 1977 verkeerden toen AC Restaurants voorzich tig een been buiten Nederland zette - en een pittige concurrentie, en dan is de uitdaging com pleet. Het jonge management team van AC Restaurants België - directeur Rob Ruisch, district-manager Hubert van Roy, finan cieel manager Peter van Baak en manager pro- duktontwikkeling en in koop Dick Horree heeft de handschoen opgeno men en het ziet ernaar uit dat de eerste ronde op punten is gewonnen. Marktonderzoek Een marktonderzoek toonde aan dat dc problemen vooral gezocht moesten worden bij een viertal punten, namelijk presentatie, regio, keuken- lijn en gastenopvang. De op gave was dus duidelijk: een onpersoonlijk groot wegca- fetaria. waar klachten veel- vuldiger waren dan loftuitin gen, veranderen tot een sfeervol en uitnodigend Zie verder pagina 2 Nieuwe presentatie: talloze gerechten uitgestald op gesó:ilferd ijs. Nu in 1984 een fors aantal Albert Heijn-filialen gaat om schakelen op de vernieuwde filiaal-organisatievorm Leifo (leidinggeven en formatie plaatsen), leek het verstan dig om - samenvattend - nog eens uiteen te zetten waar om dit gebeurt, wat Leifo precies inhoudt en wat Leifo voor de medewerkers bete kent. „Opleiden is een must" zegt Jan Jaap Wessel, hoofd Centrale Afdeling Opleidingen.Zie pagina 3. Een kerstrecept om te smullen en een kerstpuz zel met waardevolle waar debonnen. Pagina 5. OR-verkiezingen op pagina 6. Personalia op pagina 8. Jan van der Wensch (74) heeft 62 jaar hard ge werkt en is van plan 120 jaar te worden. Pagina 9. Nieuws van de Werk maatschappijen. Pagina 10. Sport en vrije tijd op pagina 11. Om die reden vindt u in de ze laatste Flitsen van 1983 een speciale Albert Heijn- uitgave over dit onderwerp. Natuurlijk mogen ook alle andere Aholders van dit or ganisatie-model, waarmee Albert Heijn in vol vertrou wen de jaren negentig tege moet gaat, kennis nemen. Ook in 1984 nodigt de Raad van Bestuur gepen sioneerden en VUT'ers uit om te zamen met echtge- no(o)t(e) of' introdu cé^), deel te nemen aan één der jaarlijkse dag tochten. WAO'ers worden eveneens voor die dag tochten uitgenodigd. Wel geldt voor hen een leef tijdsgrens van 62 jaar. Het dienstverband mag niet Rasim Top^u woont al ne gen jaar in Nederland. Hij heeft zijn uiterste best ge daan om onze taal te le ren. Wat hij nog belangrij ker vindt is te begrijpen wat wij doen. Zo ook met Kerstmis. „Kijk, als Mo hammedaan hebben wij 127 profeten, daar is Christus ook bij, en die zijn allemaal belangrijk", zegt Rasim. Meer hierover op pagina 5. Op de voorpagina van het januarinummer van Flitsen 1982 stond een kort bericht dat begon met „een nieuw jaar, een nieuw begin en een nieuwe rubriek." Nu, aan het eind van 1983 sluiten we het ou de jaar af en daarmee komt een einde aan de rubriek „8 uur met...." Maar liefst 168 uur heeft de redactie door gebracht met 21 ver schillende Ahold-me- dewerkers. Opende Nico Hupkens van het AH-filialenbureau de rij, de hekkesluiter is Hans Pool, groepslei der bij Alberto. Zie pagina 4. zijn beëindigd en zij moe ten minimaal 5 jaar in full-time dienst van Ahold zijn geweest. Data van de dagtochten met respectievelijke vertrek plaats zijn: 8 mei, Amsterdam-RAI, sta tion Amsterdam Sloterdijk- Zuid en Zaandam. 10 mei, Amersfoort, Utrecht, Zwolle en Roosen daal. 15 mei, Delft, 's-Gravenhage en Dordrecht. 16 mei, Wijhe. 22 Mei, Arnhem en 's-Herto- genbosch. 24 mei, Amsterdam-RAI en Zaandam. 5 juni, Zaandam. 7 juni. Zaandam. De uitnodigingen voor de dagtochten zullen in de maand maart worden ver zonden. Mocht op 1 april 1984 nog géén bericht zijn ontvangen, dan kunt u con tact opnemen met de organi satoren onder telefoonnum mer 075-592857. Zodra het antwoordformulier, dat ge lijk met de uitnodiging wordt verzonden, weer te rug is ontvangen door de organisatie, staat men defi nitief als deelnemer ge boekt. Er wordt dan geen tweede bericht meer ver zonden. De organisatoren zouden het op prijs stellen dat het antwoordformulier in ieder geval wordt retour- gezonden-, dus ook indien men geen gebruik wil maken van de uitnodiging graag het formulier terugzenden mét opgave van redenen waarom niet wordt deelgenomen. Zo kan gecontroleerd worden of geen aanmeldingen zoek zijn geraakt. Mocht men ver hinderd zijn op de vastge stelde datum, dan kan. na overleg met de organisatie, een andere datum worden uitgezocht. Nu reeds wordt aan alle deelnemers een ge noeglijke en hopelijk zonni ge dag toegewenst. De directie deponeer de een instemmings- aanvraag bij de OR. De OR kwam met een nieuw plan. Directie en Personeelzaken beoordeelden dat plan positief. Wanneer de proef slaagt draagt ook Meester Wijhe een klein steentje bij om de jeugdwerkloosheid te bestrijden. Zie pag. 2. Weer loopt een jaar ten einde. Dat betekent dat een aantal mensen bin nen Ahold zich bezig gaat houden met het maken van de diverse jaarverslagen over 1983. Bij die voorberei dingen hoort ook de organisatie van de ver zending van de versla gen. Ahold-medewer- kers krijgen allemaal een intern jaarverslag dat betrekking heeft op de werkmaatschappij waar zij in dienst zijn. Daarnaast ontvangen zij, net als het interne jaarverslag zal dat begin april zijn, een extra editie van Flitsen. De inhoud van die Flitsen zal geheel en al gewijd zijn aan de jaarver- slaggeving. Allerlei gegevens over de financieel-economi- sche en sociale situatie bij Ahold worden uit dc doeken gedaan. Ook worden in de extra editie gegevens opge nomen van alle werkmaat schappijen. Vanzelfsprekend komt er ook een extern jaarverslag over 1983. In dat „officiële" verslag staan aller lei, vooral financiële, gege vens over Ahold. Dat externe verslag is ook voor Ahold-medewerkers verkrijgbaar. Het dient dan aangevraagd te worden met behulp van onderstaande bon. Die bon dient vóór 31 januari a.s. te zijn gezonden aan Ahold nv, afd. Public Relations, Kamer 1703, An- kersmidplein 2, 1506 CK Zaandam. Ondernemingsraadsle den behoeven de bon niet in te vullen. Zij krij gen een verslag toegezon den. I I Ondergetekende I I Werkmaatschappij - I I AfdelingTiliaal I Adres daarvan I I verzoekt hem/haar t.z.t. een jaarverslag 1983 te zenden. Handtekening

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 1