Filiaal 1066 in Hilversum i pagina 12 Flitsen Jordanees Verzorgingsgebied Visie Overtrokken Blijven hangt Praatje maken Spoedcursus Met plezier „Ik. denk dat hier een groep mensen zit, met wie ik goed kan werken. Je moet op elkaar inspelen en dat vergt wel wat tijd.Dat zegt de heer J. B. A. Paulis (47 jaar), sinds augustus jl bedrijfsleider van de AH-supermart Langestraat 53 in Hilversum (fïL 1066). Paulis werkt sinds tien jaar bij Ahold. Hij kwam via Etos binnen Was voordat hij in Hilversum belandde bedrijfsleider in Eindhoven. Hij is nu weer wat meer in de buurt van zijn geboortestreek werkzaam. „Ik ben een echte Jordanees.'' De heer Paulis is sportinstructeur. deed de ClOS-opIeiding in Overveen. „Ik ben nog steeds gek op sport, maar zou m'n werk als bedrijfsleider in het levensmiddelenvak toch niet meer willen missen." Filiaal 1066 heeft als verzorgingsgebied niet alleen een deel van Hilversum maar trekt ook flink wat publiek uit omliggende Gooise gemeenten. Verwonderlijk is dat niet, want de supermart ligt op een paar minuten lopen van Hilversums befaamde binnenstadwinkelcentrum Hilvertshof. Een heleboel AH-klanten weten dat en parkeren op het terrein achter de passage Langestraat, waarin AH is gevestigd. Er is daar gratis ruimte voor ruim 100 auto's, maar begin '84 wordt het op 45 plaatsen aldaar betaald parkeren. Deze verandering hangt samen met een opknapbeurt (facelifting) van de passage, die vijftien jaar jong is. Het is de bedoeling om via een aantrekkelijker AH-pand meer leven in de passage te brengen, waarin van de acht winkelpanden er momenteel slechts drie (inclusief AH) in gebruik zijn. Paulis: „Het is de bedoeling van dit filiaal een aantrekkelijke centrumzaak te maken. Wat er precies gaat gebeuren is nog niet helemaal duidelijk en dat is wel wat spijtig voor het personeel (in totaal 71 man. full-timers en part-timers), want men is bang dat het geplande herstel- en opknapwerk erdoor wordt uitgesteld." Paulis' visie op het runnen van een filiaal is: „Bij mij staat de klant voorop. Je moet je steeds afvragen: stel dat ik de klant ben, wat zou ik dan willen. Voor mij is dit prioriteit nummer één. Verder moet je met de mensen trachten een sfeer in je filiaal op te bouwen, gebaseerd op wederzijds vertrouwen. Weten wat je aan elkaar hebt. Het klantgericht denken en handelen zit overigens hier wel goed, want het personeel van dit filiaal heeft daar al eens een prijs voor gewonnen. Een van de dingen waar ik verder aan wil werken is het op norm brengen van alle groepen." Marcel Otten 26 jaar) uit Weesp is sectorchef houdbaar. Hij zegt: „Het woordje chef is een beetje overtrokken. Ik doe het werk gewoon met tien a vijftien mensen samen. Ik sta niet boven de mensen." Hij werkt sinds anderhalf jaar in filiaal 1066, en was daarvoor twee jaar eerste verkoper vers in het filiaal Weesp. Otten wil bedrijfsleider worden, stelt zijn werk op prijs, vindt met name de contacten met de vele mensen leuk en ook het klaarmaken van displays is voor Marcel Otten: chef is een groot woord hem een interessante zaak. Hij houdt er een opmerkelijke hobby op na: het verzamelen van speeldozen. Hij is er zes jaar geleden mee begonnen en bezit er nu zo'n dertig, waaronder een vogelkooitje met vogeltje, Engels landhuisje, houten kerststal en dansende clown met dansend hondje. De vrouw van Marcel Otten werkt in het AH-filiaal te Weesp. Ze leerden elkaar in het Hilversumse filiaal Kamerlingh Onnesweg kennen, verloren elkaar uit het oog maar kwamen elkaar in het filiaal te Weesp weer tegen. Yvonne de Graaf straks interessan ter werk Marijke Kuijpers (22 jaar) uit Soest is verkoopster deli, vacuüm, vlees, banket. Ze werkt vijf jaar in het filiaal. Na de MAVO is dit haar eerste baan. Met haar man, die als laborant in een ziekenhuis in Amsterdam werkt, rijdt ze elke dag mee naar Hilversum en 's avonds gaat ze met de bus naar huis. „Het leuke van mijn werk vind ik het contact met de klanten. Je maakt, als de tijd het toelaat, een praatje. Dat is gezellig en de mensen waarderen het. Het bevalt me hier best. Wat ik niet leuk vind is dat, als je net een vak hebt gevuld, sommige klanten de hele boel weer overhoop halen. Dan heb ik wel eens de neiging om een lelijk woord te zeggen, maar dat kun je uiteraard niet maken", aldus Marijke, die als hobby's heeft het spelen op dwarsfluit en fotograferen. Marijke Kuijpers. contact met de klant is leuk Bedrijfsleider J. B A Paulis. de klant staat voorop Caissière Yvonne de Graaf uit Hilversum werkt sinds tweeënhalf jaar aan de Langestraat. Ze was, toen ze nog op de HAVO zat, zaterdaghulp in het filiaal. „Nadat ik het diploma had behaald, ben ik hier blijven hangen. Ik ben caissière A, maar ben in opleiding voor caissière 3- Dat maakt het werk straks afwisselender, interessanter. Dan kan ik, als de hoofdcaissière er niet is, die vervangen." Haar hobby's: lezen, zwemmen, tennis, borduren, muziek. „Ik vind eigenlijk alles leuk." Ze vindt dat in filiaal 1066 een goede sfeer heerst. „Ook daarom ben ik hier gebleven. In dit werk leer je echt met mensen omgaan. Ik was erg verlegen toen ik hier kwam, maar daar heb ik nu totaal geen last meer van," aldus Yvonne, wier vriend ook pas bij AH werk vond. een huis konden huren, zijn ze teruggegaan. Mevrouw Reijerse kon in Hilversum meteen haar beroep van verpleegster weer opnemen. Alphons heeft heel wat moeten afzoeken, alvorens hij vast werk (bij AH vond. Hij doorliep de middelbare hotelschool in Wageningen. Aanvankelijk hielp hij in Velden een vriend in dier.s hotel, begon toen de delicatessenzaak en deed die na twee jaar weer van de hand. In '82 kwam het echtpaar naar Huizen terug. „Het zoeken naar werk viel niet mee; er is ontzettend moeilijk aan een baan te komen", aldus Reijerse, wiens hobby's voetballen („voor de gezelligheid" en koken zijn. Sinds de opening in '67 van filiaal 1066 werkt mevrouw L.J. van den Hazel (56 jaar) uit Hilversum hier al. Ze verzorgt de kantine en houdt de kantoren, toiletten en garderobe schoon. Ze zegt: „Ik heb er hier al heel wat zien komen en gaan. Ben nog de enige van het begin en vind het nog altijd hartstikke leuk werk. Ik maak van alles klaar in de kantine. De mensen zijn er heel tevreden over." Haar devies: „In een kantine moet de sfeer goed zijn. Nooit de radio keihard zetten, want dan gaan de mensen schreeuwen." Haar hobby's: „Breien. Verder hebben m'n man en ik een hond, een papegaai en een parkiet. Daar ben ik gek mee." Alphons Reijerse (28 jaar) uit Huizen volgt een spoedcursus afdelingschef. Het is de bedoeling dat hij eind 1984 chef deli/vacuüm vleeswaren en brood is. Sinds eind september jl. is hij in dienst bij AH. In Velden bij Venlo had hij een eigen delicatessenwinkeltje. Zijn vrouw kon er niet wennen en toen ze in hun geboorteplaats Huizen :-jt Mevrouw L. J. van den Hcizel: van af het begin aanwezig. Alphons Reijerse. spoedcursus afde lingschef

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 12