sport Moeilijk karwei weer geklaard Al driejaar kampioen bij Veteranen Marathon Albro Zwanenburg AH 1145 Eindhoven kampioen AH Zaalvoetbaltoernooi flitsen Flitsen pagina 11 DUIZENDEN ZOETE STAVEN GEBAKKEN mSÈijsr?^- Laatbloeier Wim Roelofs Stukken gevuld specu laas, banketstaven, kerst stavenin onvoorstel bare aantallen zijn ze bij Albro Zwanenburg gebak ken, vandaar naar de filia len vervoerd om tenslotte bij de consument als tra ditionele, sfeervolle trac- tatie te dienen. Albro-di- recteur T. Winkel: „Het is weer een moeilijk te ver werken piek in de pro- duktie geweest, maar ook dit jaar hebben we het zonder grote problemen weten te redden. Zeker als je naar de sterk geste gen aantallen kijkt, moet je constateren dat zoiets alleen kan met een goed gemotiveerde ploeg. Nor maal maken we 35 ton produkt per week en nu 65 ton." Sinds half oktober heeft bij Albro de produktie van ge vulde speculaas en banket staven op volle toeren ge- Op 4 oktober werd voor de vierde maal het zaalvoetbal- toernooi in de regio Eindho ven gehouden. Tien teams verdeeld over twee poules bonden in Eindhoven de strijd tegen elkaar aan. Na een spannende finale wist het team van AH 1145 uit Eindhoven met 2-1 het favo riete Franz Leharplein, óók uit Eindhoven, te verslaan. De wedstrijden begonnen 's morgens om negen uur in Sporthal Haagdijk in de Licht stad. In poule A speelden de Eindhovense teams Karregat, Frans Leharplein, Limburglaan en H. Staetslaan alsmede het Geldropse team Coevering te gen elkaar. Al snel bleek dat de teams van Limburglaan en Franz Leharplein de kruisfinales zou den bereiken. In poule B kwamen de Eindho vense filialen Kruisstraat, Tarwe - laan, Canisiuslaan en de filialen uit Woensel (winkelcentrum) en Geldrop (Heuvel) tegen el kaar uit. Om de tweede plaats in deze poule ging het tussen filiaal Woensel en Geldrop (Heuvel). Laatstgenoemd team bereikte de kruisfinale door een doelsaldo dat slechts één punt hoger lag dan dat van het Woenselse team. In de eerste kruisfinale ontmoet ten Franz Leharplein en Geldrop (Heuvel) elkaar. Eerstgenoemd team veegde letterlijk de vloer aan met de Geldroppers want zij werden met een 5-0 nederlaag naar huis gestuurd. In de tweede kruisfinale troffen Tarwelaan en Limburglaan elkaar. Vrij gemak kelijk speelde Limburglaan zich met een overwinning van 2-0 in de finale. In de strijd om de derde en vierde plaats kwamen Tarwe laan en Geldrop (Heuvel) uit. Door strafschoppen werd het pleit beslist. Geldrop-speler Bert Kceris was daar erg ongelukkig mee want hij miste maar liefst twee maal. Tarwelaan werd de gelukkige winnaar en kon ge noegen nemen met de derde plaats. Finale Tijdens de finale was de span ning te snijden want de teams waren aan elkaar gewaagd. Hoe wel Franz Leharplein duidelijk sterker speelde wist Limburg- laan door goed en gediscipli neerd spel door Marcel Zoet mulder 1 -0 aan te tekenen. Van uit een strafschop bracht hij ook het tweede doelpunt op zijn naam waarmee Limburglaan in betrekkelijk veilige haven kwam. De strijd leek gestreden. Toch wist topscorer van het toernooi, Wim Vermeegen, Franz Leharplein door een doel punt weer in de strijd te bren gen. Geïnspireerd door deze goal begon Franz Leharplein als het ware een stormloop op het Limburglaanse doel. Door uit stekende reddingen van keeper Anco Kivits kon een gelijkmaker worden voorkomen. Limburg- laan wist de halve meter hoge beker in de wacht te slepen en ging bovendien met de Kern- penland Wisseltrofee, beschik baar gesteld door de broodleve rancier, naar huis. Het geslaagde toernooi is voor de organisatoren Johan Boeijen en Ad van Doveren een reden te meer om volgend jaar het eerste lustrumtoemooi te organiseren en er een groot feest van te maken. draaid. Dat betekende onder meer een verdut oeling van de bezetting op de banketaf deling tot ruin 70 mensen. Het resultaa was ernaar. Er werden ruir.. een kwart mil joen banketstaven, een half miljoen stukken gevuld spe culaas en nog eens ruim 275.000 brokken speculaas, gevuld met amandelspijs, ge bakken. Opmerkelijk is de groei in gevulde speculaas, waar de afzet in banketspijs- kwaliteit in vergelijking tot vorig jaar steeg van 416.000 tot 500.000 stuks, terwijl in roomboter /amandelspijs kwaliteit het aantal verdub belde. Voor de duidelijkheid: deze kwaliteitsaanduidingen in gevulde speculaas zijn geba seerd op de gebruikte grond stoffen. Voor het A-merk wordt 100% roomboter en 100% amandelspijs gebruikt. In de goedkopere kwaliteit wordt een spijs verwerkt, die weliswaar niet uit gema len amandelen bestaat, maar die het in alle opzichten te gen die van de concurrentie kan opnemen. Directeur Winkel: „Door eigen toevoe gingen zijn we erin geslaagd van deze imitatiespijs een prima produkt te maken. Een en ander past trouwens uit stekend in de filosofie van Albert Heijn. onze voor naamste klant. Een kwalita tief goed artikel tegen een relatief lage prijs naast het duurdere A-merk." Een ander belangrijk plus punt van Albro Zwanenburg is de versheidsformule. Ban- ketprodukten die 's maan dags zijn gebakken liggen ui terlijk 's woensdags in de fi lialen. Daar zorgt een hoge omloopsnelheid ervoor, dat vrijwel nooit de uiterste ver kooptermijn van drie weken ook maar wordt benaderd. Voor de produktie van ge vulde speculaas betekent 5 december het onverbiddelij ke eindpunt. „We hebben nog wel eens geprobeerd om na die datum dit artikel aan de man te brengen, maar dat is nooit gelukt. Het is en blijft een seizoenartikel", al dus de heer Winkel. HANDWERK Een belangrijk produkt na het vertrek van de Sint is de kerststaaf Aan deze lekkernij wordt extra aandacht be steed. Niet alleen bestaan de grondstoffen uit zuivere roomboter en amandelspijs, ook de afwerking met gecon- fijte kersen en citroenschil letjes en het bestrijken met abrikozengelei is per traditie handwerk. Directeur Win kel: „Natuurlijk geeft het werken onder hoogspanning en met tijdelijk personeel de nodige problemen. Toch blijf ik in ons bedrijf die periode vóór de feestdagen ouderwets gezellig vinden." Ondanks het succes van de Sinterklaas- en kerstperiode krijgt de banketafdeling van Albro Zwanenburg extra aandacht. Belangrijkste re den hiervoor is dat het marktaandeel bij Albert Heijn in de afgelopen drie jaar wat is teruggelopen. Met deze kritische begelei ding is de heer M. Hagenaar belast. Hij komt van Albert Heijn, waar hij verkooplei der kruidenierswaren was. Voordien vervulde hij com merciële functies bij fabri kanten van merkartikelen. Per 1 september 1983 is hij benoemd tot manager van Albro's banketafdeling. De heer Hagenaar: „Het op merkelijke is. dat onze afzet van banket-artikelen aan Albert Heijn in hoeveelheid is gestegen. Dat desondanks ons marktaandeel is terugge lopen geeft aan, dat de con currentie het op sommige punten beter doet dan wij. Wij kennen als geen ander de wensen van Albert Heijn en daarom gaan we nu alles op alles zetten om het verlo ren terrein terug te winnen. In die nieuwe strategie zijn kwaliteit, prijs en service de belangrijkste pijlers. Anders gezegd: Albert tjeijn wil een scherp geprijsd produkt van goede kwaliteit. ;Onze taak is het om dat te bieden." «Kü: Dat Wim Roelofs een ma rathonloper is, valt van verre al aan hem te zien: een pezig lichaam, een soepele manier van lopen en een bruin hoofd met waakzame ogen. Om hem over zijn sport te laten vertellen heeft hij maar een klein zetje nodig. Het wordt daarbij dan duide lijk dat de marathon zijn hart helemaal heeft gesto len. „Maar", zegt hij haas tig, „ik pas wel op dat het hardlopen niet ten koste gaat van mijn gezin, want mijn vrouw en kinderen zijn voor mij toch wel het meest belangrijk." Wim is nu 44 jaar en valt daarom in de groep vetera nen. Volgend seizoen gaat hij naar de tweede categorie daarvan, want veteranen zijn onderverdeeld in catego rieën welke lopen van 40 t/m 44, 45 t/m 49 en 50 t/m 54 enz. Meer winstkansen dus voor Wim, dat volgende seizoen, want hij gaat dan in die tweede categorie tot de „jongeren" horen. In ons land is hij nu al drie jaar ach ter elkaar kampioen in de ca tegorie 40 tot 45 jaar. Omdat de marathonloop steeds po pulairder wordt, neemt de concurrentie toe, ook van lo pers van oudere leeftijd. Wim werkt nu al weer zeven jaar op de inpakafdeling van de Centrale Slagerij in Zaan dam. „Elke keer als ik kam pioen van Nederland werd, kreeg ik van mijn collega's veel reacties; ook van de kant van de directie van de Vers Vlees Groep kwamen felicitaties en bloemen. Van al die belangstelling word je dan wel eens verlegen." Laatbloeier Hij is -in zijn sport- een laat bloeier, want pas toen hij 35 jaar was liep hij voor het eerst de -42.195 meter lan ge- marathon. Zijn hobby is een voortvloeisel van trim- activiteiten. „Onderweg zei den de jongens altijd tegen me: „Loop jij maar door. Wij kunnen je toch niet bijhou den. Waarom ga jij niet mee doen aan wedstrijden?" Normaal loopt een mara thonloper niet meer dan twee of drie marathons per jaar. De voorbereidingen, zo wel lichamelijk als geestelijk, zijn zó zwaar dat deelname, in verband met de volledige normale dagtaak, aan meer dere wedstrijden onmogelijk is. Wel worden tussendoor wedstrijden van kortere af stand gelopen. Eind juni deed Wim bijvoorbeeld mee aan een wedstrijd in het Bel gische Brugge. Hij ging daar -in een sterk internationaal veld- als negende over de finish." Daarvoor had hij echter wel 25 km moeten „afzien". De voorbereidingen voor een echte marathon begin nen weken van tevoren. Dat betekent dat bijvoorbeeld het weekgemiddelde van 110 a 120 km wordt opge voerd tot een gemiddelde van zo'n 200 km. Ook zijn voeding wordt zorgvuldig op de komende prestatie af gestemd. ,Je moet als het ware een reservetank met koolhydraten aanleggen, an ders ben je niet in staat 42 km lang met een gemiddelde snelheid van 18 km te lo pen." Sponsor Het lopen van marathons is geen goedkope sport, zeker niet op het niveau waar Wim dat op doet. Inschrijvingen, reizen, startlicenties, mas seur en speciale schoenen zijn wat voorbeelden van kosten die al gauw tot een groot bedrag kunnen oplo pen. Gelukkig heeft Wim steun gekregen van Kapsalon Van Elswijck in Zaanstad die hem voor een groot deel sponsort. Wim houdt een logboek bij waarin precies staat beschre ven wat hij loopt. Alle train ingen worden in blauw, de wedstrijden in rood aange geven. „Kijk", zegt hij blade rend in zijn boek, „in Brugge liep ik over de 25 km 1.24,34 uur. Op 24 augustus 1980 liep ik mijn snelste ma rathon, dat was in Glasgow, daar had ik toen 2 uur, 23 minuten en 40 seconden no dig. Ik werd toen zesde in een veld van 250 lopers. Vol gend jaar zijn de Europese kampioenschappen in Lon den. Ik hoop dat ik dan door de bond wordt uitgezonden, want daar is het altijd een hele happening." New York, New York „Of lopen afzien is? Je bent echt wel druk in de weer. Je hebt een tijdschema dat je in de gaten moet houden. Daar naast is het ook erg belang rijk dat je weet waar je con currenten lopen. Als zij er vandoor gaan, moet je beslis sen of je er achteraan gaat. Nee, tijd om bloemetjes bui ten te zetten heb je echt niet." Wim wil tot zijn vijftig ste blijven lopen. „Daarna ga ik aftrainen, zoals dat heet, en blijf een beetje recreatie- wedstrijden lopen. Maar vóór die tijd wil ik echter graag die beroemde mara thon van New York lopen. Dat is in onze sport de mooi ste marathon!"

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 11