IJ TWINTIG JONGEREN AAN DE SLAG AH-caissières krijgen meer uitzicht f ife" Jaarverslag Pensioenfonds Ahold is uit Honderden eerste verkopers druk aan de studie voor afdelingschef van AH Cursus omgaan met agressie ihibiibiiihiii Oplage: 133.000 Personeelsblad Ahold nv 40e jaargang no. 10 november 1983 Nieuwe expeditieruimte voor Meester Wijhe Tweede jeugdfiliaal in Rotterdam-Zevenkamp Door nieuwe tabakspresentatie In OR-werk gaat meer tijd zitten dan velen denken A. Albers: „De meesten zullen het halen" T opscorester J entien van der Brug i?j Flitsen Op 22 september jl. werd tijdens de jaarver gadering van het Pen sioenfonds de jaarre kening over 1982 sa mengesteld. Degenen die het jaarverslag wensen te ontvangen kunnen dit aanvragen. Op pagina 2 kan men een samenvatting vin den van de gepubli ceerde cijfers. Meester-vrachtwagens voor de nieuwe laaddocks. Meester Wijhe beschikt sinds eind juli over een niéuw magazijn en expeditieruimte voor verse vleeswaren (be stemd voor de deli- counters). Het betreft hier echter een tussen fase want volgend jaar zal dit magazijn wor den geïntegreerd in één centraal magazijn waar ook de vacuüm verpakte vleeswaren zullen worden onder gebracht. Zie pagina 10. Entfx)usiast poseert de bezetting van het jeugdfiliaal voor de fotograaf, uiterst links be drijfsleider J.H.G Kleijne. In het kader van de af spraken met de Dien stenbonden is vorige maand in Rotterdam- Zevenkamp een twee de jeugdfiliaal ge opend. Twintig school verlaters en werkloze jongeren, in de leeftijd van 16 tot 21 jaar, kun nen hier arbeidserva ring opdoen. Vorig jaar ging Apeldoorn als eer ste van start. Na Rotter dam krijgen ook Nieu- werkerk (reeds ge opend), Gouda en Ede nog jeugdfilialen. Met de schoonheidsfoutjes van Apeldoorn deed Rotter dam zijn voordeel. Hier dus geen bedrijfsleider met slechts enkele kaderleden en verder goedwillende jonge ren. Twintig jonge mensen worden bijgestaan door een bedrijfsleider en acht erva ren krachten. „Dat moet wel", aldus bedrijfsleider J.H.G. Kleijne, „want met een tomeloze hoeveelheid enthousiasme haal je tevens de nodige onervarenheid in huis. Je komt dikwijls ogen tekort om alles in goede ba nen te leiden." Zie verder pagina 9 Nog voor het eind van dit jaar zal de tabaks- presentatie in de super- marts en de grote ZB's van Albert Heijn wor den vernieuwd. Naar de vernieuwing van de presentatie in de klei nere ZB's wordt op dit Volgend jaar 5 april wor den binnen Ahold OR- verkiezingen gehouden. In het kader daarvan heeft Flitsen ook dit keer weer ruimte vrijgemaakt voor de komende verkie zingen. Het thema is dit maal „Tijdbesteding", want in OR-werk gaat veel meer tijd zitten dan velen denken (Pagina 6 en 7.) Sinds half september zijn enkele honderden eer ste verkopers van Albert Heijn-filialen uit het hele land druk aan de studie. Zij worden in het kader van het veelbesproken Leifo-plan opgeleid tot afdelingschef. Volgend voorjaar zullen zij weten of ze ook daadwerkelijk in die functie benoemd kunnen worden. Voor de meesten van hen zal dat inderdaad het geval zijn. Althans, dat is de overtuiging van de heer A. Albers (57), area-personeelchef voor noordoost-Nederland, waar in zich 61 AH-supermarts be vinden. Hij grondt die me ning in een gesprek met Flit sen op het feit dat er vooraf sprake is geweest van een zorgvuldige selectie door de bedrijfsleiders, de zonema nagers en de zone-perso neel- en opleidingsfunctio narissen. „Verreweg de meeste kandi daten zullen het wel halen", zegt Albers en in die overtui ging wordt hij gesterkt door het grote enthousiasme waarmee de 80 deelnemers aan deze speciale cursus uit zijn area aan de slag zijn met de voor hen zo aantrekkelij ke uitdaging. „Het is verba zingwekkend hoe hard er ge werkt wordt. Zij zijn zeer intensief bezig en razend en thousiast. Zie verder pagina 3 moment nog studie verricht. In de praktijk betekent de nieuwe presentatie dat de cais sières en klanten veel meer overzicht over de kassagroep krijgen. Proefnemingen in 13 fi lialen hebben uitgewe zen dat zowel caissiè res als klanten de nieu we opzet bijzonder waarderen. Bert Eijkel- kamp, werkzaam op de afdeling Marketing Ser vices van AH en pro jectleider van de ta bakspresentatie, gaf ons een toelichting. Zie verder pagina 10. Jammer voor de bonds coach van het Neder lands elftal dat Jen tien van der Brug een vrouw is, anders was zijn probleem van de linkerspits allang de wereld uit. Jentien voetbalt dolgraag en ze kan er ook nog wat van. Voor haar club nam ze in de competi tie 35 van de 50 doel punten voor haar reke ning. Pagina 11. Door de manier waar op een betrekkelijk onschuldig incident wordt benaderd, kan het volledig uit de hand lopen. Vandaar dat de cursus „Omgaan met agressie" voor een belangrijk deel is ge richt op het eigen ge drag van - in dit geval - de bedrijfsleider. De resultaten van twee tot nu toe gehouden bij eenkomsten (in totaal 24 deelnemers) zijn van dien aard, dat be sloten is de cursus in 1984 voort te zetten. Door allerlei oorzaken is de gewelddadigheid in de maat schappij de laatste jaren toe genomen, Was vroeger de winkeldiefstal vrijwel het enige dat voor onrust in een filiaal zorgde, tegenwoordig kunnen ook bijvoorbeeld ac tiegroepen en baldadige jeugd daaraan fors bijdragen. Menig bedrijfsleider (en hun medewerkers) heeft daaraan inmiddels de nodige emotio nele momenten, slapeloze nachten en allerlei frustra ties overgehouden. Natuur lijk weet men bij Albert Heijn daarover ook mee te praten. Jongeren die een doos eieren bemachtigen en ze vervolgens één voor één tegen de gevel boven de in gang stuk gooien, flessen fris drank met opzet laten vallen of het vochtopnemingsver- mogen van luiers testen door er in de winkel tegen aan te plassen. Zie verder pagina 5

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 1