AC OOSTERHOUT pagina 12 Flitsen Wanneer we het parkeerterrein van AC Oosterhout oprijden verraadt een groot spandoek aan de gevel dat het wildsei- zoen is begonnen. „AC bakt en braadt wild" heeft iemand er met grote letters op gesdoilderd. AC Oosterhout, aan de A 27 tussen Breda en Gorinchem, herbergt 's oclotends voor tien uur al de nodige koffiedrin kers. Manager, de heer L. Dijk- kamp, wordt in veel getallen Dijkman genoemd. „Ik ga er niet onder gebukt hoor", zegt hij lachend. „Alleen als ze mijn naam verkeerd schrijven dan word ik een beetje kriegel. Pot voor meneer, we zullen ons best doen niet in die fout te vervallen. De heer Dijkkamp draait inmiddels alweer vijftien jaar mee bij AC. Begonnen in de Walvis, via Leiderdorp naar Zevenaar, Reeuwijk, Utrecht (Oudegradot) en Lage Weide is hij zes jaar geleden in Ooster hout gestart. „Ik werk hier met een fijn stel mensen", merkt hij op. „Anders had ik het waar schijnlijk niet zolang uitgehou den, Vergeet niet dat een res taurant met een ZB-gedeelte (265 plaatsen) niet zo heel ge makkelijk. is te runnen. Namager L. Dijkkamp heeft al in heel wat AC-vestigingen de scepter gezwaaid. In het hoogseizoen draait AC Oos terhout met 75 man personeel. En vrouw natuurlijk want tweederde van de medewerkers zijn dames. Niet alleen als wegrestaurant ver vult AC Oosterhout een belangrij ke functie. Ook in de regio is het geen onbekend restaurant, al is de concurrentie in deze hoek van het land voelbaar aanwezig. Maar in een stad als Oosterhout met circa 45.000 inwoners kun je als bedie ningsrestaurant leuk meedraaien. Het wildseizoen is zojuist begon nen en fonduen en gourmetten staan ook nog steeds in de belang stelling, zowel voor bezoekers als restaurant kan dat bijzonder gezel lig zijn. Manager Dijkkamp, gehuwd en va der van twee kinderen, Jeroen (8) en Marloes (2) heeft als hobby lezen. Wanneer hij de kans krijgt fietst hij graag een uurtje. Neemt het zichzelf kwalijk dat hij niets meer aan voetbal en tennis doet. Wensen? Hij zou het fijn vinden als de economie wat aantrekt. Voor Nederland in het algemeen en voor AC Oosterhout met zijn me dewerkers in het bijzonder. „Want met deze ploeg redden we het dan beslist", besluit de heer Dijkkamp. Mevrouw C.G.S.M. Tames-van Santen - zeg maar Corrie - blond, stralend en op z'n paasbest. Klaar om af te reizen naar Amsterdam. Dagje stappen met zeven collega's. „Daar heb ik mij al dagen op verheugd", zegt ze vrolijk. Corrie Tames is administratrice van AC Oosterhout. Het bevalt haar op perbest. Ze werkt er al 8V2 jaar. „Schrijf maar dat ik bij de inboedel Corrie Tames vindt dat ze bij de inboedel hoort. hoor", zegt ze breed lachend. De net zo „jong-als-je-dochter" ogen de administratrice is de gelukkige moeder van drie dochters. 23, 22 en 21 jaar oud. Betty, de oudste en Yvonne, de jongste, werken bei den ook bij AC Oosterhout. Tijd voor hobby's is er nauwelijks. Als het even kan graag lezen en wan delen. „Voor AC Oosterhout zou ik graag een „infobalie" zien. Dan heb je meer contact met de bezoe kers. Ik denk dat dit heel belang rijk is. Privé hoop ik dat mijn kinderen gezond blijven en geluk kig worden. Dat is toch veel be langrijker dan geld. En nu moet ik gaan", zegt ze gehaast. Het ziet er naar uit dat Corrie zich het uitje Amsterdam door niemand laat ont nemen. Ook niet door Flitsen. Mevrouw E.M. Wolf, hoofd zelf bediening, streeft naar perfectie. Haar wieg stond in Idar-Oberstein, halverwege tussen Mainz en Saar- brücken in West-Duitsland. Vijf tien jaar geleden kwam zij naar Nederland. Erika Wolf spreekt zo perfect Nederlands dat menigeen er een voorbeeld aan kan nemen. Ze vindt het heerlijk in Nederland te werken. Is reuze enthousiast over haar collega's en vertelt met verve van de personeelsvereniging die in Oosterhout „hardstikke" goed functioneert. Ook Erika staat in de startblokken voor Amster dam. Ze wil nog wel even het verhaal kwijt van de touringcars. Vier „bediende" bussen waren ge reserveerd voor 's ochtends tien uur. Koffie met gebak. Precies om tien uur arriveerden de vier. 160 bejaarden zochten een plekje aan de gereedstaande tafels. Tien mi nuten later nog eens vier bussen. Niet gereserveerd. Mis. De eerste bussen hadden niet gereserveerd. Even getwijfeld. Nee, geen paniek. Koppen bij elkaar. In minder dan geen tijd liep iedereen te bedie nen. Chefs, koks, administratrice. ,Ja, Corrie ook. Geweldig. En nu ga ik naar Amsterdam. Dag. Wat, hobby's? Mijn werk is mijn hob by!" Verdwenen is ze, Erika uit Idar-Oberstein. Chef-kok C.P.A. Pamis (28). ruim 8 jaar in dienst van AC Oos terhout, vertelt dat hij - werkend met 8 koks - toch nog voor 80% meedraait in de dagelijkse produk- tie. „En dat is wel nodig", zegt hij. „De service gaat door tot in de keuken en daar moet je met je neus boven op staan om te zorgen dat er niets mis gaat." Ook Cees Pamis is van mening dat een zelf bedieningsrestaurant moeilijker is te runnen dan een bedieningsres taurant. Cees Pamis, getrouwd en vader van 2 dochtertjes, Yvonne (3) en Monique (IV2) is een verwoed biljarter. Voor kenners, Cees' moyenne is 4. Hij voetbalt De wieg van Erika Wolf stond in Idar-Oberstein, een plaatsje in Duitsland dat bekend staat om het slijpen van edelstenen. Waarschijnlijk heeft ze daar haar perfectionisme aan over- graag en trekt er regelmatig met de hengellat op uit. Hij zou het geweldig vinden als er iemand eens iets wist te verzinnen voor de enge gladde restaurant-keuken vloeren. Koks gaan er wel naar lopen maar het is toch verdomd hinderlijk. Ook de temperatuur in die keukens zou best wat lager mogen. Van de zomer is er nog 49 graden gemeten. Hans van Langen (23) werkt alweer 4 jaar bij AC Oosterhout. Hij amuseert zich uitstekend maar denkt toch dat hij zich nog beter zou amuseren in het toerisme. Volgt daarvoor ook een schriftelij ke cursus van het LOI. Hans, die 32 uur per week werkt en nog bij zijn ouders woont, heeft voldoen de hobby's. Eén ervan is motorrij den, het hele jaar door. Popcon certen zijn zijn tweede grote pas sie. Daar verzamelt hij T-shirts. Tot nu toe dertig stuks. Hans draagt ze met regelmaat. In de kast laten hangen vindt hij zinloos. Sinds kort heeft hij ook een hond. Een blonde labrador. Negen maanden geleden als pup gekregen. Nu volgt Hans met zijn hond een gehoorzaamheidscursus. Cbef-kok Cees Pamis. „Ik zou het geweldig vinden als iemand iets uitvond voor die gladde keukenvloeren. Stagiair Cees Kuijers „wil het hele vak leren. Cees Kuijpers (21) studeert aan de Middelbare Hotelvakschool in Tilburg. Hij is aan zijn laatste jaar bezig en loopt daarom stage bij AC Oosterhout. Vijf maanden. De vol gende vijf maanden moet hij er gens anders stage lopen. Waar weet hij nog niet. Dat blijft een verrassing. Cees had een uitge sproken voorkeur voor een AC Restaurant. Inmiddels heeft hij al 4 weken in de ZB-afdeling gewerkt. Twee weken in de keuken en nu draait hij alweer een paar weken in het bedieningsrestaurant. Voor lopig heeft Cees alle aandacht voor de horeca. Voordat hij stage ging lopen bij AC had hij als part timer al gewerkt in een bar, een restaurant, een bistro en zelfs in een friteskraam. „Want", zo zegt Cees, „ik wil het hele vak leren. Mijn vakanties en vrije tijd breng ik ook in de horeca door. Als het kan ga ik iedere dag in een ander restaurant(je) eten. Daar gaat dan ook het grootste gedeelte van mijn geld aan op", zegt hij lachend.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 12