Ruim anderhalf miljoen inzendingen op actie Doelpunten aan de lopende band sport flitsen Flitsen pagina 11 Albert Heyn Willem Eggert Centrum te Purmerend eindelijk in de lift Voetbalster Jentien van der Brug Het bekende lied „Hol derdebolder, we heb ben een koe op zol der", moet bedrijfslei der L.R.M. Post van fi liaal 1233 van Albert Heijn in het Willem Eg gert Centrum (WEC) te Purmerend door het hoofd hebben ge speeld toen hij op Die rendag (4 oktober) een koe als „huisdier" op de eerste etage van dat winkelcentrum liet rondhuppelen. Foto's en grote koppen in de plaatselijke bladen wa ren het resultaat van deze activiteit. „We hielden ons hart vast, maar het is allemaal goed gegaan", glundert Post nog na. De stunt met het koe beest is één van de vele manieren geweest waarop het WEC zich de laatste anderhalf jaar naar buiten heeft gepresenteerd. De heer Post heeft daar als voorzitter van de win keliersvereniging van dit centrum een werk zaam aandeel in gehad. „Het was nodig, dat er iets gebeurde", licht hij toe, „want anders was het mis gegaan met het Centrum. Bij Albert Heijn speelde men ook met de gedachte het filiaal te sluiten. Het is bij „spelen" gebleven, want we draaien nu uitstekend. Dat is natuurlijk ook te danken aar de inzet van onze mensen. Zij hebben er daadwerkelijk toe bijgedragen dat het filiaal is blijven bestaan." Albert Heijn Purmerend is gevestigd op de eerste etage van het WEC. Dit winkelcen trum neemt in de binnenstad een dominerende plaats in. Tal van oude pandjes wer den destijds afgebroken om ruimte te maken voor een modern overdekt winkel centrum, passend in groei kern Purmerend, een „over loopgemeente" voor Am sterdammers, die in de eigen gemeente geen woning kon den krijgen. Slecht begin Het WEC werd ontwikkeld door Wilma te Weert, die ook de exploitatie in handen kreeg. Post: „In de eerste jaren is dat niet allemaal goed verlopen. Op papier was er sprake van een aan trekkelijk centrum, maar het liep niet. De kosten waren ook aan de hoge kant en de huren stonden niet in ver houding tot de omzetten, die er werden behaald. Het ge volg was, dat er zich in de bezetting van het centrum vrij veel wisselingen voorde den en dat maakte het ook niet zo aantrekkelijk voor de consument." Ook bij Wilma had men wel door, dat het in het WEC niet liep zoals het moest. In eendrachtige samenwerking gingen toen Wilma en win keliers aan de slag om het centrum „op te krikken". Post: „Er werd begonnen met een aantal maatregelen om een sfeer te scheppen van een groot warenhuis. Er kwamen open puien, waar door je van de ene winkel in de andere kon lopen. Dat was al een hele verbetering. De aantrekkingskracht werd sterk vergroot door in de parkeergarage de eerste twee uur parkeren gratis te maken. Voor ons als AH is het aantrekkelijk, dat je van uit de parkeergarage recht streeks op de eerste verdie ping uitkomt. Dat beïnvloedt het bezoek uiteraard zeer gunstig." In samenspraak met de over heid ging men vandalisme en baldadigheid te lijf, evenals het verblijf van een aantal drugsgebruikers in het cen trum. Dit alles leidde tot een voor het winkelend publiek plezierige sfeer in het cen trum. Bovendien werden nutteloze open ruimten eni germate versmald door „ver dichting" van het winkelbe stand. Dat bleek ook aan te slaan bij de consument. Kostenverlagingen Post: „Daarnaast zijn we met Wilma om de tafel gaan zit ten om een aantal kosten door te spreken en een aan tal wensen op het gebied van de inrichting van het cen trum op tafel te leggen. Men had begrip voor onze verlan- Bij AtI-filiacil 1233 in Purmerend timmert men nogal aan de weg. Zo ook tijdens de Landenweek waarbij het in bet filiaal niet Spaanser kon toegaan. Hoewel een echte Hollandse de klanten liet proeren van Spaans sinaasappelsap werd de „smaakt•ersterker" toegediend door een Spaanse muziek groep. gens en dit leidde tot een aantal kostenverlagingen voor de winkeliers in het centrum. Wilma was voorts bereid om naast de roltrap ook een vaste trap aan te brengen om zodoende de eerste verdieping beter be reikbaar te maken. Dat kost te toch 1 miljoen. Zo was financieel/econo misch en technisch alles in gereedheid gebracht om een grote stroom consumenten te ontvangen. Maar hoe moest je de mensen naar het WEC halen? Bedrijfsleider Post: „Nu komen we op het hoofdstuk promotionele ac tiviteiten, een heel belang rijk onderdeel van het nieu we beleid in ons centrum. We kwamen tot de conclusie dat we de mensen iets moes ten bieden wat zij elders niet zouden kunnen vinden: ac tie, sfeer en gezelligheid." Een greep uit hetgeen er allemaal op touw werd ge zet: pottenmarkten, water ballet, gratis ontbijt op zater dagochtend (700 mensen!), voorlichting over isolatie van woningen (in samen werking met de gemeente), landenweek, modeshows, damsimultaan enz. Een com missie coördineert een en ander, waarbij men nu de steun heeft van de shopping- manager van Wilma en diens secretaresse. Post: „Voor Wilma is dat natuurlijk een kostenpost, maar het ren deert wel! Er zijn nu geen lege plaatsen meer in ons centrum." Eigen krant Als Willem Eggert Centrum is al een keer een eigen krant uitgegeven en in 1984 wil men op die manier elke maand onder de aandacht van de consument komen. „Daar doen we als Albert Heijn hard aan mee", bena drukt Post, „we hebben en kele mensen in vaste dienst voor de donderdag, vrijdag en zaterdag voor de „buiten verkoop" in kraampjes naast en voor het filiaal." De heer Post wil wel enkele cijfers kwijt over de ontwik kelingen in het filiaal, die in overeenstemming zijn met de groeiende trek naar het WEC. „Omzet gemiddeld 13% hoger, aantal gewerkte uren 1% hoger. Een duidelij ke stijging van de produktivi- teit dus. Dat betekent een pluim op de hoed van onze mensen. Die hebben er echt zin in, dat merken wij en dat merkt de klant. Sfeer in je zaak vind je terug in de om zet. Dat geldt trouwens voor het hele centrum. Als ik nu met de ondememingsvereni- ging zit te vergaderen zie ik alleen maar blije gezichten. Dat was anderhalf jaar terug wel anders. En we zitten nog vol met ideeën, ook in sa menwerking met de vereni ging City Ondernemers Pur merend. Toen we een auto als actieprijs hadden, kregen we 1,6 miljoen inzendingen. Dat zegt toch wel wat. Nu al zijn we bezig in te haken op de viering van 500 jaar marktstad in 1984. Dat wordt een geweldige happe ning, reken maar!" Het is jammer voor bonds coach Kees Rijvers, dat Jen tien van der Brug (20) een vrouw is, anders was de lin kerspits in het Nederlands elftal voor hem geen pro bleem meer. De blonde cais sière van Albert Heijn Enk huizen scoort gemakkelijk en daar hebben de Belgische zaalvoetbalsterren onlangs de wrange vruchten van ge plukt. Jentien knalde in de interland in Kerkrade twee keer raak en had daardoor een belangrijk aandeel in de uiteindelijke 6-1 zege voor het Oranje-team. Het voet ballen heeft Jentien „niet van een vreemde". Haar grootva der Jan Hartsuiker van MSC uit Meppel, speelde destijds in het noordelijk elftal met o.a. de legendarische Abe Lenstra. Vader Van der Brug, Jentiens trouwste supporter, was zelf jaren actief voetbal ler en trainer. Toen het da mesvoetbal in de mode kwam verwisselde Jentien snel haar atletiekschoentjes voor „kicks". Uitblinker Dat is alweer zeven jaar gele den. Zij begon in de meisjes- ploeg van KGB in Bovenkars- pel, haar woonplaats. Al snel drong zij door tot het eerste elftal waarin zij door snel heid en schotvaardigheid uitblonk. Toen voor KGB een plaats in de provinciale dameshoofdklasse onbereik baar werd, ging Jentien drie jaar geleden over naar Flevo uit Middenmeer. Met deze club heeft zij de laatste jaren fraaie successen behaald. In het afgelopen seizoen werd Flevo kampioen van Noord- Holland en van district West 1 en tenslotte 5e in de strijd om de landstitel. Van de vijf tig doelpunten die Flevo in de competitie scoorde, nam Jentien er vijfendertig voor haar rekening. Een uithaal' met haar linkerbeen boe zemt menige keepster ont zag in. „Koppen doe ik niet zo vaak en met rechts schie ten lukt alleen als ik er niet bij nadenk. Anders ligt de hele tribune slap." Het knap pe spel van Jentien van der jentien rechtsschiet raak tij dens eeti bekertopper. Met een listig tikje passeert Jen tien de doelirouwe in de zaal Brug bleef voor keuzecom missies van vertegenwoordi gende elftallen niet onopge merkt. In de Noordhollandse selectie werd een plaatsje voor haar ingeruimd en in het Nederlands elftal speelde zij enkele oefenwedstrijden. Geen oranjeshirt Toch (voorlopig) geen oran jeshirt voor Jentien. Waarom niet? „Ik moest kiezen tussen veld en zaal. Als je mee wilt draaien in het Nederlandse elftal veldvoetbal mag je niet in de zaal spelen. Omdat ik de sfeer bij het Nederlands zaalvoetbalteam toch wat ge zelliger vind heb ik daarvoor gekozen. In mijn vereniging en in Noord-Holland blijf ik wel veldvoetbal spelen." Jen tien maakt deel uit van de zaalvoetbalploeg van Black- Liha, waarachter een bar en een tegelzetbedrijf schuil gaan. De „sponsoring" levert Jentien echter geen geld op. Integendeel, het kost haar geld. En de reiskos ten voor selectietrainingen e.d. worden lang niet altijd vergoed. Vader Van der Brug rijdt per jaar 20.000 km om te zorgen dat zijn dochter op tijd bij de wedstrijden aan wezig is. Sinds kort beschikt Jentien over een eigen vier wieler voor het vervoer naar wedstrijden. Niet fanatiek Er wordt natuurlijk regelma tig getraind op conditie en balvaardigheid, maar de Bo- venkarspclse voetbalster speelt in het seizoen soms elke avond, waardoor er voor trainen vaak geen tijd overblijft. Ernstige blessures zijn haar tot nu toe bespaard gebleven, behoudens een ge broken pols. „Ik ben niet zo fanatiek om er hard tegenaan te gaan", merkt zij op. „Daar om heb ik ook nooit ruzie met scheidsrechters, al heb ben we soms wel een „bal letje", dat er niet veel van bakt. Een gele of rode kaart heb ik nog nooit gehad. Even afkloppen!" Haar „mooiste doelpunt" kan Jentien niet direct noemen. Wel herin nert zij zich tijdens een zaal- voetbalwedstrijd eens zo hard tegen de lat te hebben geknald, dat de bal tot op eigen speelhelft terugspatte! Bijzonder in haar schik is de Flevo- en Black-Liha-ster met de medewerking in het fi liaal. „Als ik het tijdig vraag kan ik meestal wel vrij krij gen voor wedstrijden of spe ciale trainingen. Dat is erg plezierig, want daardoor kan ik aan de top blijven mee draaien."

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 11