Benoemingenbeleid aan de top is geen kwartetspel APCO mogelijk naar Van Hecke MCA Verder in Flitsen Pannebier voor DC Zwolle Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 40e jaargang no. 9-oktober 1983 „Mag ik Miro, dan krijg jij Marvelo' Ook in de toekomst een goede Ahold-top ABC Spijkenisse geopend SAH002000460 Flitsen Landelijk oktobof 1983 i?j ratsen Op dinsdag 27 september jl. werd het hoogste punt bereikt bij de bouw van het derde AH full-line Distributiecentrum in Zwolle. Alle reden voor het traditioneel hijsen van de vlag en het pannebier met een hapje. De bouw van het DC verloopt niet geheel volgens schema. Dat is te wijten aan het regenachtige weer. Oplevering zal begin februari moeten geschieden. Zoals de zaken er nu voor staan zal dat half februari worden. Bij het ter perse gaan van deze editie van Flitsen is het dak - zoals dat in vaktermen heet - dicht. „Het benoemen van nieuwe directeuren of ande re topfunctionarissen bij onze werkmaatschappij en is een heel serieuze aangelegenheid, waarmee niet lichtvaardig wordt omgesprongen. Het is niet iets van „ouwe jongens krentenbrqpd" die elkaar de bal toespelen. Of een soort kwartetspel, zo van bijvoorbeeld: „mag ik Miro van jou, dan krijg jij Marvelo van mij". Nee-nee, integendeel." Flitsen praat met me vrouw drs. E. van de Wiel, hoofd Management Deve lopment en Organisatie (MD&O) van Ahold. In de ze functie helpt zij de Raad van Bestuur bij het (simpel gezegd) „op een rijtje zetten" van de moge lijkheden om de juiste man/vrouw op de juiste plaats te krijgen. Met an dere woorden: zij zorgt ervoor dat de top alle noodzakelijke gegevens over een beschikbare functie en de daarvoor in aanmerking komende mensen tijdig heeft, zodat de Raad van Bestuur zorg vuldiger over een belang rijke benoeming kan be slissen dan zonder die ge gevens zou kunnen. Natuurlijk, alle benoemin gen zijn van belang, of het nu gaat om een caissière, een verkoper, een bedrijfsleider of een directeur. Zij zijn alle maal onmisbaar, maar Overeenstemming CAO's. Pag. 2. Correlatie. Pag. 5. OR-verkiezingen. Pag. 6 en 7. Nieuwe activiteit Pen sioenfonds. Pag. 7. Personalia. Pag. 8. 0 Formosa-serveersters vergeten elkaar niet. Pag. 9. Van de Werkmaat schappijen. Pag. 10. Sport en Hobby. Pag. 11. Zo maar.... Pag. 12. niet allemaal éven onmis baar. Goede directeuren bij voorbeeld zijn nu eenmaal schaarser dan goede caissiè res of goede bedrijfsleiders en bovendien zijn de verant woordelijkheden van een di recteur groter. Als een be drijfsleider een foute beslis sing neemt blijft de schade hoofdzakelijk beperkt tot één filiaal, maar een niet ca pabele directeur kan een he le werkmaatschappij „in de soep" laten draaien. Het is om die eenvoudige reden (om het voorbeeld maar even aan te houden) dat voor het voortbestaan van de onderneming de benoe ming van een directeur van een werkmaatschappij nu eenmaal van groter belang is dan de benoeming van een bedrijfsleider, hoe belangrijk op zichzelf ook. HARD KNOKKEN Welnu, het is om die reden dat de Raad van Bestuur be gin 1980 (toen meer dan ooit tevoren na de tweede wereldoorlog duidelijk werd dat er hard geknokt zou moeten worden om het hoofd boven water te hou den) gezegd heeft: het heb ben en verkrijgen van goede topfunctionarissen bij onze werkmaatschappijen is van zó wezenlijk belang voor het voortbestaan van ons hele concern, dat wij daar in alle zorgvuldigheid zelf over wil len beslissen. En wel op grond van alle relevante ge gevens, zowel over alle eisen die binnen een bepaalde functie gesteld worden als over de capaciteiten van de mensen die die functie be kleden of er (bij een vacatu re) voor in aanmerking ko- zie verder pagina 2 „De tijd waarin het min of meer vanzelf sprekend was dat een vader de zoon aanwees om zijn bedrijf verder te leiden, is al lang voorbij." Dit zegt me vrouw Van de Wiel in ons gesprek over hoe medewerkers in top functies worden be noemd. „Bedacht moet worden", aldus mevrouw Van de Wiel, „dat in de loop der ja ren veel is veranderd in de bestuurlijke or ganisatie. De verant woordelijkheid voor het leiden van een groot concern kan je heden ten dage niet meer in je eentje doen. Die verantwoordelijk heid berust al geruime tijd bij een breed sa mengestelde Raad van Bestuur, alsmede bij directies en Manage ment Teams van werk maatschappijen. Het is van essentieel belang dat de bezetting van de functie op die niveaus goed is. Daarom is het nodig bij benoemin gen zorgvuldig te werk te gaan. Maar ook zorg te dragen voor de ont wikkeling van jonge mensen, zodat ook de toekomst van het be drijf voor wat betreft de bezetting voor top functies wordt veilig gesteld. In dat hele be leid dienen wij dan ook nog rekening te houden met een sterk in beweging zijnde omgeving. Manage ment Development is daarbij een hulpmid del, je mag het niet omdraaien. Het is niet zo dat door Manage ment Development al les voorspelbaar wordt. In week 36 braken de vleesverwerkers van Albert Heijn alle re cords door in die week meer dan 1 miljoen ki lo vlees te verwerken. Als aandenken aan de ze prestatie ontvingen alle medewerkers die hadden meegeholpen bij het behalen van dit record een certificaat van waardering. Op de- foto reikt Rob Hage naars. verkoopleider Vers Vlees AH, in het AH-fïliaal Ankersmid- plein te Zaandam in aanwezigheid van be drijfsleider CS Zaan dam Arie Poot en me dewerkster Carla Of- man het certificaat uit aan chef-slager Ger Bot. Tweede vestiging in Nederland Woensdag 28 september precies om 10.00 uur jl. De directie van APCO heeft de Ondernemingsraad ge vraagd advies uit te brengen inzake de voorgenomen overdracht van het bedrijf aan Van Hecke MCA te Rot terdam, een onderdeel van Trusthouse Forte dat één van de grootste hotel- en cateringbedrijven ter wereld is. In 1978 startte Ahold be- drijfscatering door Jacques Borel Catering over te ne men dat nu onder de naam APCO opereert. Op het mo ment van de overname wa ren er Voor Ahold goede mogelijkheden in deze sterk expansieve markt. Door de economische terug gang is daar een einde aan gekomen, men moest zelfs inkrimpen. Pogingen tot ver snelde uitbreiding van APCO te komen, hebben dan ook niet tot een positief resultaat geleid. Tijdens de besprekingen met Van Hecke MCA bleek dui delijk dat Van Hecke door het overnemen van APCO verreweg de grootste organisatie in Nederland zou worden op het gebied van catering. Een dominante po sitie in deze markt is uiterst belangrijk voor het bedrijfs resultaat. Dit betekent voor de APCO-medewerkers in de toekomst een goede waar borg ten aanzien van de werkgelegenheid. Als gevolg van de overname zullen geen gedwongen ontslagen vallen. Enkele medewerkers zullen een nieuwe functie binnen Ahold krijgen. De overigen kunnen in dienst treden bij Van Hecke MCA. nodigde de bekende tele visiepresentator Ron Brandsteder een me vrouw uit het publiek uit om een aantal ballonnen met de Nederlandse vlag op te laten. Hiermee was de opening van de tweede ABC-vesti- ging van Nederland een feit. De dame die door Brandsteder uit het pu bliek werd gekozen bleek later de moeder van de populaire zanger Lee To wers te zijn. De zgn. ABC-winkel is een gezamenlijk project van Albert Heijn, Blokker en C&A Nederland. In één ruimte zijn drie filialen van bovengenoemde be drijven ondergebracht. De consument kan er te recht voor zijn dagelijkse boodschappen, kleding en huishoudelijke artike len.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 1