DC VEGHEL pagina 12 Flitsen Logistieke vraagbaak De stem van bet DC Een Tukker in Brabant Waaghals Hangend textiel Langs de tweebaansweg van 's-Hertogenboscb naar Venlo ligt bet typisch Brabantse plaats je Veghel. Vanaf bet industrie terrein De Dubbelen worden de dertien Miro-vestigingen van Leeuwarden tot het Limburgse Beek en van V/issingen tot En- scljede beleverd. Dit betekent dat wekelijks 150 grote vracht wagens het Miro distributiecen trum verlaten om dagelijks - van maandag tot en met zater dag - de filialen twee- tot drie maal toe van goederen te voor zien. Jaarlijks worden bijna twee miljoen kilometers afge legd Miro-distributiemanager. Henk Jan Hoving, wil direct een mis verstand uit de wereld helpen: „Iedereen praat over het Miro DC. Enerzijds is dat wel begrijpelijk, want we beleveren uitsluitend Miro-vestigingen en wij reageren ook helemaal als Miro-medewer- kers. Anderzijds is het zo dat we nu eenmaal onder de distributie- organisatie van Ahold vallen. Daar toe behoren ook de DCs van Albert Heijn etc." In 1979 nam de geschiedenis van DC Veghel een aanvang. Het be gon allemaal met de belevering van de kruidenierswaren. Toen Miro in 1981 de grote organisatie wijziging doormaakte, kwam men in Veghel in een stroomversnel ling terecht. Henk Jan: „Eerst nam de omzet van kruidenierswaren met 25% toe, daarna kregen we de „hard goods" erbij en later volgde de „soft goods". Nu zijn we dan ook uitgegroeid tot een DC met ongeveer honderd medewerkers, een oppervlakte van 20.000 m2 met 20 laad- en losdocks. Op dit moment zijn we met drie projec ten bezig: we willen drogmetica en gedistilleerd hierheen halen en we zijn druk bezig met het optimaliseren van het kruideniers waren traject. Henk Jan Hoving (36 is vanuit zijn functie verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van het DC. Verder is hij de logistieke vraag baak van Miro. Hij is dan ook betrokken bij allerlei projecten die direct met de goederenstroom te maken hebben. Dit betekent in streepjescode gebeuren met be hulp van de computer. Stan woont in Tilburg, is getrouwd en heeft twee kinderen. Zijn zoon en dochter voetballen bij de Til- burgse club Zigo. Elke week is hij op het voetbalveld te vinden met of zonder fotocamera. Naast foto graferen houdt Stan van klassieke muziek. Hij houdt van symphoni- sche muziek en opera. Eén van zijn lievelingscomponisten is Dvorak. Met name de symphonie „De nieu we wereld" heeft "zijn hart gesto len. Hilde Schiam is de stem van DC Veghel. Of men nu telefonisch contact zoekt met het DC of er persoonlijk komt, Hilde zal men altijd ontmoeten. Zij is namelijk receptioniste/telefoniste. Verder is ze de secretaresse van Henk Jan Hoving. Hilde (25) vindt haar baan zeer afwisselend en heeft er totaal geen spijt van dat ze het uitzendbureau achter zich heeft gelaten. Ze woont in Sint Oeden- rode, is getrouwd en heeft heel wat hobby's waaronder eigen kle ren maken, breien, tennis en lezen. Een van haar lievelingsschrijvers is Mickey Spillane (detectives). „Naast serieus werken hebben we hier ook tijd voor lol", aldus de „stem" van DC Veghel, Hilde Sdoiam. Ton van 't Veen is een echte Tukker. Hij woont alweer ette lijke jaren in Brabant en zoals hij zegt - als je van een pintje bier houdt, kun je het hier wel rooien met die Bra banders. De man die bij DC Veghel verant woordelijk is voor de goederen stroom van leverancier tot DC en van DC naar de filialen is Ton van 't Veen Als echte Tukker kwam hij zeven jaar geleden bij het DC in Tilburg en is daarna vanaf het begin betrokken geweest bij de groei van DC Veghel. Naast dat hij zorgt dat de goederen op tijd in de filialen terechtkomen, heeft hij de verantwoordelijkheid over de technische dienst, de kantine en vervangt Henk Jan Hoving bij diens veelvuldige afwezigheid. Da gelijks zorgt hij ervoor dat de leveranciers hun goederen op tijd afleveren, en verder voor de trans portkostenbewaking, de voorraad- bewaking en zorgt hij ervoor dat de goederen op de juiste plaats in het DC komen te staan. Hobby's van Ton (46) zijn Willem II en le zen. Daarnaast is hij fan van Koot en Bie. Henk Jan Hoving: ,Je moet 's avonds de knop om kunnen zetten. de praktijk dat hij veel op de weg zit Regelmatig bezoekt hij het hoofdkantoor en de filialen. Hij maakt jaarlijks maar liefst ruim 50.000 bedrijfskilomcters. Henk Jan is afkomstig van Heine- kcn. Sinds hij bij Ahold in dienst is, heeft hij te maken gehad met de distributie. Hij begon in Zaandam als transportmanager, heeft het DC in Veghel „opgestart", werd daar na toegevoegd aan de directie Dis tributie om het derde full-line DC in Zwolle (dat nu in aanbouw is, red.) van de grond te krijgen en sinds kort werkt hij weer in Veg hel. Het betrof een tijdelijke baan maar voorlopig zit hij hier nog. Henk Jan is getrouwd, heeft twee kinderen, een hond en kippen. Hij woont in Abcoude en werkt onge veer zestig uur per week. Zijn vrije tijd brengt hij daarom helemaal te midden van zijn gezin door. Henk Jan: „Gelukkig bezit ik de eigen schap om „de knop om te zetten". Hobby's van hem zijn zeilen met zijn Waarschip en tennissen. Juud van de Boogaard (21) wordt in de Peel, de streek waar hij vandaan komt, ,,de Botte" ge noemd. Deze bijnaam heeft hij te danken aan het feit dat hij nergens bang voor is. Hij is magazijnmede werker en zorgt ervoor dat de inkomende en uitgaande goederen op hun plaats in het DC terechtko men. Hij kwam vorig jaar mei in dienst van DC Veghel. Daarvoor was Juud autospuiter. In zijn vrije tijd is hij monteur van crossmoto ren en doet intensief mee aan de crazyrace. Tot nu toe heeft hij maar liefst twintig auto's total loss gereden. Verder heeft hij vorig jaar als fietscross-trainer een onge luk gehad. Hij zou met zijn fiets over vijf auto's springen en dat mislukte enigszins zodat hij een beschadiging aan zijn hals- en rug- wervels opliep. Een echte waag hals dus. Juud van de Boogaard wordt „de Botte" genoemd omdat hij nergens bang voor is. Op de foto kijkt hij toch een beetje gespannen. Zou dat door de fotograaf komen? Stan Horsten weet alles van maten, formaten en prijzen. Ook op computergebied is hij niet onbekend. Stan Horsten is de man die de hele dag bezig is met het hangend textiel. In de zomer(top)maanden verwerkt DC Veghel maar liefst vijftig tot zestigduizend kleding stukken per week. Stan (42) is verantwoordelijk voor de papier stroom die hoort bij de ontvangst van de kleding en de verdeling daarvan over de filialen en hij begeleidt een twintigtal dames die de kleding voorziet van „hanger tjes" en prijzen. Verder maken deze dames de kledingzendingen gereed voor vervoer naar de filia len. Dit met behulp van een uniek gemechaniseerd en geautomati seerd systeem waarbij de kleding volgens een soort spoorrangeer- systeem op de plaats van bestem ming in het DC komt en volgens dat systeem ook weer naar specia le containers wordt vervoerd. De beprijzing en het voorzien van de

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 12