„Als klein kind was ik al gek op paarden" De sociale kant heeft me altijd het meest aangesproken Vijftig-filialen toernooi kenmerkt zich door sportiviteit flitsen Flitsen pagina 11 SPORTIVITEIT OKKE BULTHUIS NA 45 JAAR AH: Grootste AH- zaalvoetbal toernooi ooit gehouden FEESTAVOND MULO CARLA DEEN: Wedstrijd - rijden Nooit bang? Leuke kleren Op zondag 4 septem ber jl. werd in de Hout- rusthallen te Den Haag het grootste zaal- voetbaltoernooi ge houden dat tot nu toe binnen Albert Heijn is georganiseerd. Maar liefst 64 teams uit 50 filialen bonden met el kaar de sportieve strijd aan onder toeziend oog van twintig scheidsrechters. Een computer hield de standen bij zodat de deelnemers op vijf te levisieschermen kon den zien hoe zij ervoor stonden. Fr werd gespeeld in acht heren- en zes damespoules. In de finale traden de heren teams van de filialen 1214 (Zeist) en 1208 (Eindho ven) tegen elkaar aan. Na een spannende partij beslis ten de Zeistenaren de strijd in hun voordeel door met 3-1 de heren uit de lichtstad te verslaan. De dames van 1151 (Leid- schendam) hadden weinig moeite met die van filiaal 1216 (Mariahoeve/Den Haag). Maar liefst met 5-0 stuurden ze de dames uit de Hofstad naar huis. De sportiviteit van de deel nemers werd beoordeeld door de twintig KNVB- scheidsrechters die een cij- ferwaardering gaven. Uit de waarderingen bleek dat het damesteam van filiaal 5455 (Amsterdam) het hoogst ge scoord had. Het team won de Sportiviteitsbeker. Na afloop van het toernooi, dat opmerkelijk weinig bles sures opleverde namen er van de 1500 aanwezigen 400 deel aan de feestavond, die bestond uit een maaltijd en een gezellig samenzijn met veel muziek van o.a. de band „Once", Dick de Witte met zijn show „Muziekkolderij" en de discozangeres Lisa McKeag. Aanvankelijk stond Donna Lynton op het pro gramma maar die moest we gens een verkoudheid op het laatste moment verstek laten gaan. Door het grote succes van het toernooi, waaraan de toernooicommissie bestaan de uit de heren Jueles Kröse, Geert Gooren en Theo Tromp anderhalf jaar voor bereiding had, zal volgend jaar 26 augustus het tweede toernooi worden gehouden. Hun huis staat in Kampen, op het adres Silene 36. Okke Bulthuis haalt met z'n auto de verslaggever van de trein en kan het uiteraard niet nalaten om, als we door het knusse binnenstadje rijden, te wijzen naar het pand waarin de AH-winkel was gevestigd waar hij van '63 tot '79 bedrijfsleider is geweest. Het was een gezellig zaakje dat uitste kend paste in de historische sfeer die Kampens binnenstad ademt", zegt hij. Vijfenveertig jaar bij één werkgever, het is heel wat. Bulthuis kent deze ervaring. Hij kwam op z'n vijftiende jaar bij Albert Heijn in Assen en ging er op z'n zestigste weg (in Kampen dus). Hij vertelt: „Mijn pensionerings dag was 8 mei '79, maar er was niet zo gauw een opvol ger voorhanden. Daarom heb ik tegen de groepsmana- ger gezegd: „Ik blijf nog even en help u in elk geval door de vakantieperiode heen". Tot midden september '79 ben ik er gebleven." Bulthuis werd in het Drentse Klazienaveen geboren, volg de er de MULO en werd AH-werknemer. Achtereen volgens werkte hij in Assen, Hoogeveen en Almelo. Van '39 tot juni '40 zat hij in militaire dienst. Bulthuis: „Ik keerde na mijn diensttijd niet meteen naar AH terug, maar heb m'n vader gehol pen als vertegenwoordiger op beurzen. Na vijf maanden kon ik echter opnieuw te recht bij AH in Assen". Ondergedoken Hij heeft toen niet zo lang meer bij Albert Heijn ge werkt in het noorden, want Bulthuis trok naar Amster dam om onder te duiken Na de oorlog werd het opnieuw Assen voor de heer Bulthuis, maar na enkele maanden „Als hij de hele dag lekker in de wei heeft staan grazen heeft hij geen zin in oefeningen. Dan is-ie liever lui dan moe. Op zo'n moment moet hij eens goed worden aangepakt. Over het algemeen heb ik echter niet zoveel problemen met Eros." Het lijkt hier te gaan om een cryptische om schrijving die uiterma te goed zou passen in de AVRO-quiz Babbelo- nië. Carla Deen, want dat is de 23-jarige dame die deze uitspraak doet, heeft het namelijk over haar negen jaar oude paard Eros dat naar de achternaam Hanover luistert. Als kind was ze al gek op paarden. Op haar elfde jaar ging ze zich actief op het paardrijden werpen. Regel matig rijdt Carla samen met haar vriendin die ze al vanaf haar derde jaar kent. Het zou niet vreemd zijn als hun vriendschap is gestoeld op de gezamenlijke liefde voor het paard. Carla werkt nu drie jaar in het personeelsrestaurant van het Ahold-hoofdkantoor in Zaandam. Samen met haar collega's zorgt ze voor het natje en droogje van de me dewerkers. „Het is leuk en afwisselend werk. 's Morgens ga je koffie rondbrengen en 's middags verzorgen we de lunch. Op die manier ben je veel in contact met mensen. Dat vind ik het leuke aan mijn baan." Paardrijden betekent voor Carla niet alleen rondjes rij den door de wei of het ma ken van een tocht. Ze doet mee aan wedstrijden. Niet aan die concours hippique met hoge muren en balken. Dan moet ze eerst in een hogere klasse rijden. Ze is dit overigens wel van plan. Haar wedstrijden hebben alles te maken met de beheersing van het paard. „Binnen een bepaalde ruimte die door middel van balken met daar op cijfers is afgezet moet je allerlei figuren rijden, links om, rechtsom, voltes maken (rondje waarbij het paard om zijn as draait), in galop gaan, van hand veranderen en dat soort dingen." Enthousiast gaat ze verder: „Zo'n wedstrijd begint ei genlijk al 's morgens vroeg als je met de andere deelne mers van de club de paarden in de trailers laadt en naar het wedstrijdterrein gaat." Carla, die bij de ruitervereni- ging „De Amethyst" rijdt, vertelt dat zo'n dressuur maar een minuut of zeven duurt. „De rest van de dag zit je maar een beetje te kijken en te praten. Om vier uur 's middags is het meestal af gelopen. Met alle deelne mers rijd je dan de parade en reikt de jury de prijzen uit." Op de vraag of ze nooit eens bang is, zegt ze spontaan: „Een keer heeft Eros mij er afgegooid. Plotseling lag ik tussen zijn benen. Dan schrik je toch wel: Ik heb hem daarna dan ook goed op zijn donder gegeven want zoiets is levensgevaarlijk." 's Winters gaat Carla direct uit haar werk naar de boer derij in de polder Wijde Wormer waar haar paard is ondergebracht. Ze mest zijn stal uit, borstelt hem en gaat dan anderhalf uur met Eros rijden. In de zomer wordt het programma aangepast. Zeker als het warm is gaat ze 's avonds naar haar edele viervoeter. Carla heeft een vriend die helaas haar hobby niet deelt. „Hij doet het met een hen geltje wat rustiger aan langs de waterkant. Als ik een wedstrijd heb, gaat hij in de buurt vissen. Aan het einde van de dag komt hij me op- reikt de jury de prijzen uit". Iedereen denkt dat paardrij den alleen is weggelegd voor rijkelui. Carla denkt daar heel anders over. „Iedereen kan het gaan doen. Natuur lijk kost het wel wat meer dan volleybal of zo, maar dat moet je ervoor over heb ben." Vooral bij paardrijden ma ken de kleren de man. In dit geval natuurlijk de vrouw. „Ik ben prima tevreden over onze kleding: beige rijbroek, zwart jasje en zwarte „cap". De paarden hebben bij ons een oranje frontriem en een oranje shabrak (dek onder het zadel). Ik vind dat een uitstekende kleurencombi natie." „Hoe lang ik nog zal blijven rijden?" Carla kijkt wat dro merig voor zich uit. „Nou ja", zegt ze dan zacht: „als ik over een poosje ga trouwen en een paar kindertjes krijg, zal het wel moeilijker wor den." werd hem een baan als be drijfsleider in Amsterdam aangeboden. Het was de kof fie- en theezaak Schouten aan de Amstelveenseweg 200, waar een AH-filiaal van werd gemaakt. „Ik weet het nog precies, in november '45 zouden mijn verloofde en ik ons presente ren aan de oude meneer Al- bert Heijn, maar precies op die dag overleed hij. We hebben ons die dag tóen voorgesteld aan de heer Ter Wee", aldus de heer Bult huis. Trouwen Het pand aan de Amstelveen seweg werd bekeken. „Van uit Zaandam werd toen ge suggereerd er meteen maar te beginnen. Toen reageerde ik met: .Ja, maar ik ben nog niet getrouwd". Die zaak hebben ze toen toch maar eerst verbouwd. Op 4 de cember '45 zijn we ge trouwd en in januari '46 ging het filiaal open. Zeven jaar werkte hij aan de Amstelveenseweg en werd vervolgens bedrijfsleider van het filiaal Scheldestraai 11 Bulthuis „Toen kwam Kam pen en hier zijn we niet meer weggegaan. Na de pen sionering zijn we hier blij ven wonen. We zitten prach tig in deze nieuwbouwwijk. Menselijke kant „Ik ben nooit zo'n verkoper geweest, maar mij heeft al tijd meer de menselijke kant van het werk getrokken. Dus goede contacten onderhou den met het personeel (in clusief part-timers hadden we een zaak van zo'n vijftien man), met de klanten en met de leveranciers. Die mense lijke contacten vond ik het fijnst." Uitdragen Voordat hij gaat zeggen hoe druk-ie 't momenteel heeft, nog deze opvatting van hem: „Als je voor een bedrijf werkt, moet je die naam goed uitdragen. Daarnaast moet je in je vrije tijd je werk kunnen relativeren. Dan blijf je 't goed uithou den. Daarom heb ik naast m'n werk bij Albert Heijn altijd andere dingen gedaan: muziek luisteren en ik heb praktisch m'n hele leven kerkwerk binnen de Gere formeerde Kerken in Neder land verricht. Cursussen „Bij Albert Heijn heb ik altijd alle cursussen gevolgd, die ons werden aangeboden. Daar heb ik heel veel van geleerd. Met wat ik op Albert Heijn-cursussen heb opge stoken. doe ik volop mijn voordeel. Ik ben daar Albert Heijn dan ook zeer erkente lijk voor. Trouwens, het rei len en zeilen van het con cern spreekt mijn vrouw en mij nog altijd sterk aan. Als we lezen dat Albert Heijn weer goede resultaten heeft geboekt, zijn we daar blij om. Het is fijn, te lezen dat een goede onderneming het goed blijft doen", besluit de heer Bulthuis.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 11