Werkmaatschappijen De theeën van Albert Heijn hebben een nieuw jasje Verbouwing AH-fïliaal 1079 Nationale Merken Show start in het Drentse Roden TACHTIGSTE ETOS IN DE KALVERSTRAAT TEAMSTERDAM pagina 10 Flitsen Albert Hejjn ..ssaa. jdkèk-- Grootste grabbelton in Hengelo Eerste paal de grond in EtOS ...,sV®SA Alben leijn heeft sinds jaar en dag één van de grootste thee-assortimen ten. Maar liefst vijf soor ten vallen onder het huis merken-assortiment. Om de theesoorten van Albert Heijn er voor de consu ment nog meer uit te la ten springen, zijn ze voor zien van een geheel nieu we, stijlvolle verpakking die de kwaliteit van de produkten uitstraalt. De verpakking is tot stand ge komen in nauwe samen werking met Ahead Ad vertising. Het gaat om vijf soorten en het is aardig om te weten uit welke theesoorten ze zijn bereid, waar die vandaan ko men enz. Onderstaand kan men de theeën aantreffen met achter de naam de kleur van de verpakking. Darjeeling (rose/rood) Darjeeling wordt wel de- champagne onder de thee soorten genoemd. Deze thee heeft een heel fijne muskaat- geur en is uitstekend ge schikt om 's middags gedron ken te worden. Ook na een uitgebreid diner doet deze melange het erg goed. Dit in plaats van bijvoorbeeld een kopje mokka. Darjeeling vraagt een iets langere trek- tijd. Waar Darjeeling van daan komt? Het groeit op de hellingen van het Himalaya- gebergte op ongeveer 2500 meter hoogte. Chinese thee (zwart) De Chinese thee bestaat uit een goed uitgebalanceerde melange met een snufje lichtgerookte Lapsang. Deze combinatie levert een heel licht „teersmaakje" en is ui termate geschikt voor hard water. Ceylon thee (geel) De naam verraadt het al. De ze thee is afkomstig van het eiland Ceylon dat tegen woordig de naam Sri Lanka draagt. Deze thee wordt ge- Bij het AH-fïliaal in het Drentse Roden ging op 30 september jl. de proef met de Nationale Merken Show van Albert Heijn van start. Deze verkoopbevor derende activiteit is opge zet in samenwerking met een aantal fabrikanten van bekende merkartike len. De Nationale Merken Show bestaat uit een eenvoudige quiz die afwisselend wordt gepresenteerd door Pierre van Ostade en Hans van Wil- ligenburg. Om kans te ma ken op deelname dienen de kandidaten een deelname- formulier te halen bij de AH- vestiging waar de show wordt georganiseerd. Daar naast moet men bij de start van de quiz in het bezit zijn van lege of volle verpakkin gen of uitgeknipte merken van de deelnemende merk artikelen. De show in Roden werd ge leid door Pierre van Ostade. Vanaf een speciaal ontwor pen mobiel podium presen teerde hij diverse quizron des. Aan de Nationale Mer ken Show zijn allerlei prijzen verbonden. Daaronder o.m. een draagbare kleurentelevi sie, een wasdroger, eefi stof zuiger, een grill en een groot aantal bekende merkartike len. Nadat de Nationale Merken- Show een vijftal keren heeft plaatsgevonden zal samen met de deelnemende fabri kanten worden bekeken of het komende jaar zal worden doorgegaan met de show. Onlangs bestond winkel centrum Groot Driene in Hengelo tien jaar. Zoals gebruikelijk reden voor feest. Ook het in het win kelcentrum gelegen AH- fïliaal heeft deelgenomen aan de festiviteiten en wel door de grootste grabbel ton van Nederland in het filiaal te plaatsen. De grabbelton had een der gelijke afmeting dat daar voor best een plaatsje in het Guiness Book of Re cords kon worden inge ruimd. Maar helaas. Toch deed deze grootste grab belton van Nederland bij de plaatselijke pers heel wat stof opwaaien... plukt in de maanden januari en juli want dat zijn de maanden waarin op Sri Lanka de kwaliteitstheeën worden geplukt. Ceylon thee is bij zonder geschikt om er ci troen en/of melk aan toe te voegen. Earl Grey (grijs) Deze thee is genoemd naar de Engelse graaf Grey. Earl Grey is gelijk aan de Engelse melange van AH. Om de smaak nog beter tot zijn recht te laten komen wordt Bergamot toegevoegd. Earl Grey kunt u zonder of met melk ieder moment van de dag drinken. Engelse melange (groen) De Engelse melange is in Nederland bijzonder popu lair. Het is een klassieke Brit se theemelange met thee soorten uit India, Ceylon, Kenia. Sumatra en Java. Het heeft een krachtige, opwek kende en volle smaak. Op 30 augustus jl. werd door mevrouw J.E. van der Bos, oudste mede werkster van AH-fïliaal 1079 in Rotterdam-IJssel- monde, de eerste paal ge slagen voor een fikse uit breiding. De nieuwe aan bouw zal bestaan uit twee verdiepingen. Op de eer ste etage komen kantoren en een kantine. Op de begane grond slagerij (marktaandeel 18%), koelcel, magazijn, enz. Het hele filiaal wordt ver nieuwd en uitgebreid met ca. 400 m2. De totale op pervlakte bedraagt dan 1000 m2. De danig verou derde inventaris zal in z'n geheel vervangen wor den. Voor de zeven be staande kassa's komen negen computergestuur de in de plaats. Be drijfsleider E.P. van der Schaar vreest echter dat dit aantal nog niet vol doende is bij de verwach te omzetstijging. Kosten van de operatie: een klei ne anderhalf miljoen gul den. Voor het zover is - maart '84 - gaat eerst het hele filiaal op z'n kop. De verkoop gaat gewoon door. Als eerste wordt de slagerij verplaatst. De administratie gaat naar een bouwkeet van de aanne mer. Het magazijn wordt on dergebracht in containers. De „machinekamer" gaat tij dens de verbouwing van het bestaande gedeelte naar het dak. Gewoon in de open lucht, onder een afdak. De bedrijfsleider heeft al die tijd geen kantoor. „Vind ik niet zo erg. Ik ben graag tussen de klanten", zegt hij. „Dit hele filiaal is uit zijn jas ge groeid. Het bier staat 13 kratten hoog. De straten zijn te smal. Ik moet met drie ploegen werken om de zaak draaiende te houden. Het is onmogelijk de voorraden aan te vullen tijdens de win keluren. Hartverwarmend is het zoals de klanten meele ven. Het acceptatievermo gen van deze mensen is werkelijk verbluffend. Soms staan er rijen voor de kassa's die een winkel lang zijn en niemand mort. Met de mede werkers is het net zo. Ieder een is bereid extra werk tc verrichten en op de meest onwaarschijnlijke uren. Pri ma mensen die Rotterdam mers. Reken erop dat we in maart een leuk feestje zullen bouwen", besluit bedrijfslei der Van der Schaar zijn be toog. Op woensdag 28 september jl. iverd in de Kalverstraat 39 te Amsterdam de tachtigste Etos-vestiging geopend. Het assortiment bestaat uit onge veer 4000 artikelen onder verdeeld in de groepen ge neesmiddelen, cosmetica, parfumerie en toiletartikelen. Daarnaast zijn reform-, ba- byprodukten en papierwaren verkrijgbaar. In de nieuwe vestiging zijn onder leiding van H.P. Hartong van Ark drie medewerkers werkzaam

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 10