Feestelijkheid na mededeling over goede resultaten en nieuwe plannen V Flitsen pagina 5 AllerHande verschijnt weer regelmatig Nationale Merken- show AH-Bedrijfsleidersdag 1983: In zijn toespraak op de bedrijfsleidersdag in troduceerde commer cieel AH-directeur K. Dorsman opnieuw een blad met de naam Al lerHande. AllerHande is eerst een krant ge weest die tot 1973 ge durende bijna 20 jaar elke maand in de bus gleed bij miljoenen Nederlanders. De afge lopen jaren verscheen dit incidenteel, met name met Kerstmis, in de vorm van een maga zine. Ook de nieuwe AllerHande is een ma gazine maar dikker en regelmatiger verschij nend. Het nieuwe blad vol met informatieve artikelen krijgen de klanten in de winkel uitgereikt. Bij wijze van proef worden twee nummers in dit najaar uitgebracht en twee het volgend voorjaar. Daarna zal worden be keken of het blad defi nitief terug zal komen. Omzet groeit! „Met de totale omzet gaat het uitstekend", aldus de tweede spreker op de mid dagbijeenkomst, de heer R.L.H. Beijers, directeur filia len. „Ondanks de dalende markt groeien de „oude" AH-vestigingen rustig door. De ex-Simon-filialen maken dit jaar een fenomenale om zetgroei door en ook de fran- chisefilialen hebben zeker niet over de omzet te kla gen." Nadat de heer Beijers nog dieper was ingegaan op de behaalde resultaten in het eerste half jaar, stelde hij het LEIFO-plan aan de orde. Het doel van dit plan is het ar beidsklimaat te verbeteren en door betere opleidings mogelijkheden het bedrijfs resultaat te verhogen. Be langrijk in het LEIFO-plan is dat er een plattere organisa tie komt die om een andere stijl van leiding geven vraagt. Bovendien wordt gestreefd naar taakverrijking voor me dewerkers. Over het plan .Jeugdfilialen" zei de heer Beijers: „De klanten ervaren een jeugdfiliaal als een nor male AH-winkel. De onerva renheid heeft een grotere invloed op de productiviteit dan was voorzien en legt extra druk op het kader. Daarbij kan worden vermeld dat de lage uurlonen de lage produktiviteit lijken te com penseren zodat een uitbrei ding van het experiment Jeugdfilialen verantwoord lijkt." OR-verkiezingen Na de heer Beijers kwam de heer Ahlqvist weer aan het woord om kort maar krach tig een lans te breken voor de komende OR-verkiezin gen. Hij zei onder meer: „Een goede OR draagt bij tot de vergroting van het draag vlak van acceptatie van ge nomen beslissingen. Het feit dat de OR uitgebreid inzicht heeft en kritische vragen stelt tijdens het besluitvor mingsproces, verbetert niet alleen de besluiten, maar vergemakkelijkt ook de ac ceptatie van besluiten. Dit nadat die in goed overleg zijn genomen." Najaar K. Dorsman, commercieel directeur, kondigde aan dat er een stevige prijsagressie- ve aanpak voor de deur staat. Nadat eind augustus reeds een aantal dagelijkse bood schappen in prijs omlaag ge gaan was, zullen dit najaar strategische AGF-artikelen in prijs dalen en komen er spectaculaire aanbiedingen. De middagbijeenkomst af sluitend stelde de heer Ahlqvist: „Zoals de consu ment tegenwoordig op de kleintjes let, moeten wij dat ook doen. Al onze activitei ten moeten leiden tot een gezond rendement. Dat is goed voor de continuïteit van ons bedrijf en voor de werkgelegenheid. De resul taten zijn tot nu toe zeer acceptabel geweest. Door de prijsagressieve activiteiten die we gaan ondernemen zal dit najaar de marge extra onder druk komen te staan. Maar als we er in blijven slagen volumegroei te sco ren en tegelijkertijd de kos ten in de hand kunnen hou den, zie ik aan het eind van dit jaar een goed rende ment." Na alle toespraken namen de bedrijfsleiders massaal bezit van Het Turfschip waar een groot loop-, zit- en doefeest werd gehouden. Tijdens dit feest traden o.m. op Anita Meijer, Vanessa en de Guys and Dolls. De hoofdzaal was in Caraïbische sfeer inge richt, een andere in Franse stijl. Bovendien had Brou wers Bier een eigen Bruin Café, Marvelo een wijntent waar men verschillende Franse wijnen kon proeven en zorgde Albro Tilburg voor koek en gebak. Verder konden de feestgangers in een aantal stands van leve ranciers kennismaken met nieuwe produkten of mee doen aan aardige wedstrij den. Aan het eind van de BL-dag ontvingen de be drijfsleiders een verrassings pakket dat in een speciale voor AH ontworpen linnen „shopper" was verpakt. Tijdens de Bedrijfslei dersdag bracht de heer Dorsman naast Aller Hande nog een ver- koopondersteunend nieuwtje: de Nationale Merkenshow, een pro motiecampagne rond ongeveer dertig A- merken in samenwer king met de fabrikan ten. Eind september neemt AH in vijf super- marts een proef met deze show. Wanneer die slaagt zal met in gang van november de actie in honderd AH- filialen starten. Dit on der het motto: „Samen Sterk voor het Nationa le Merk". Voor AH be tekent de show een waardetoevoeging aan het assortiment en een uitstekend middel voor individuele filia- lenpromotie waardoor AH zich onderscheidt van zijn concurrenten. In het kader van de promotie heeft AH de beschikking over een opvallende truck met aanhanger die een toemee zal maken langs de AH-filialen. Via aanplakbiljetten in de filialen, een vierkleurenbrochure en attentieborden aan lantaarnpalen wordt de consument gewe zen op een quiz rond de genoemde merken. Voor de quiz, die wordt gepresenteerd door Pierre van Ostade of Hans van Willigen- burg, kan men een deelnameformulier verkrijgen bij de AH- vestiging. Per optre den in een plaats wor den zes ronden van elk twintig minuten gespeeld waarbij zes grote hoofdprijzen waaronder een draag bare kleurentelevisie of een droogmachine e.d. zijn te winnen. Deelnemers die niet tot de finale doordrin gen krijgen een pakket artikelen van nationa le merken aangebo den. Een charmante hostess deelt monsters uit aan het publiek. Vanessa in actie. De koopkrachtvermindering heeft tot gevolg dat de con sument bezuinigt, prijsbe wuster is geworden en dat hij steeds kritischer afweegt of hij een bepaald artikel wel of niet zal kopen. „Wat be treft de concurrentiepositie van AH merkte de heer Ahlqvist op: „Winkelbedrij ven moeten steeds harder vechten om het hoofd boven water te houden. We zitten in een dalende markt met een prijsconcurrentie die bijzonder hevig is. Het ge volg is dat de rendementen onder druk staan. Gelukkig zien we dat Albert Heijn zijn marktpositie weet te hand haven. Sterker nog: zelfs ver betert. Dit komt tot uiting in méér klantenbezoeken, een groeiend marktaandeel en het goede image van AH." Op dinsdag 6 september jl. werd in Het Turfschip te Breda de AH-Bedrijfsleidersdag gehouden. Alle AHBL's, hun echtgenoten en andere AH- en Ahold-functionarissen, in totaal 1.300 personen, waren op deze dag aanwezig. Na de middagbijeen komst waar de heren F.I. Ahlqvist, R. Beijers en K. Dorsman het woord voerden, vond 's avonds een groot loop-, zit- en doefeest plaats. Evenals vorig jaar in Sche- veningen, was Hans van Willigenburg de gastheer tijdens het programma. Na de opening gaf hij het woord aan de heer Ahlqvist, algemeen direc teur AH, die de aanwezi gen welkom heette. Hier op volgde een videopre sentatie waarin consu menten hun mening ga ven over hun koopge drag, de sfeer in de AH- winkels en het prijsni veau. Ontwikkelingen in koopgedrag Aan de hand van de presen tatie ging de heer Ahlqvist in op de ontwikkelingen in het koopgedrag. Hij zei onder meer: „Wat betreft het koop gedrag, zien we dat de con sumenten meer dan voor heen op de kleintjes letten. Goochelaar Ilans Kazan liet weer bet nodige in zijn mouw verdwijnen De heer Beijers lichtte de helxialde resultaten toe. Menigeen waagde een gokje.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 5