me* ONDERNEMINGSRADEN ZIJN BELANGRIJKE INSTITUTEN Albert Heijn Grootverbruik organiseert varende beurs Verder in Flitsen IBIHHlllllHNII Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 40e jaargang no. 8 - september 1983 Vier extra pagina 's in Flitsen S APRIL 1984 VERKIEZINGEN TUSSENTIJDS BERICHT OVER DE EERSTE ZEVEN PERIODEN 1983 VAN AHOLD Alberto introduceert Wijnkortingkaart Zes wijnen Keurmeester Acid van de Sande SAH002000459 Flitsen Landelijk september 1983 i*j ratsen Op 5 april 1984 zullen bij de 13 werkmaatschap pijen en Centrale Diensten binnen Ahold onder nemingsraadsverkiezingen worden gehouden. Daarom is dit nummer uitgebreid met vier spe ciale OR-verkiezingspagina's. Alle bestuurders en huidige OR-voorzitters geven in het kort hun visie op de ondernemingsraad. Verder wordt informatie gegeven over de komende verkiezin gen en zijn er twee interviews met respectievelijk de heer A. Heijn, President van de Raad van Bestuur, en Jos Nijssen, voorzitter van de Centrale Ondernemingsraad (COR). Albert Heijn Grootver bruik heeft in de periode van 29 augustus tot en met 8 september jl. in sa menwerking met een aantal fabrikanten van merkartikelen, met groot succes een varende Grootverbruikersbeurs georganiseerd. Een groot aantal belangstel lenden bezocht de Grootver bruikersbeurs, die plaats vond aan boord van de ra- der-salonboot Kapitein Kok die o.m. werd afgemeerd in Nijmegen, Rotterdam. Utrecht, Kampen en Amster dam. Tijdens de beurs werden naast een groot aantal merk artikelen ook het Eigen Mer- ken-pakket van Albert Heijn Grootverbruik en de collec tie Geschenkenpakketten 1983 gepresenteerd. Speciale belangstelling had het voor de grootverbrui- kersmarkt ontwikkelde me nukeuzesysteem, dat op de varende beurs werd geïntro duceerd. Met name de heer Heijn heeft zich sterk gemaakt voor de totstandkoming van de vier extra pagina's. In eer ste instantie misschien vreemd omdat maar al te vaak wordt gedacht dat een OR of de COR wel een blok aan het been zal zijn van bijvoorbeeld de Raad van Bestuur. De Ahold-president heeft echter een andere me ning. „Een bedrijf is gebaat bij een goed functionerende OR. Een goed functioneren de OR komt o.m. tot stand indien de medewerkers be wust gebruik maken van hun actieve en vooral ook passie ve kiesrecht, anders gezegd, het stemmen zelf, maar voor al ook het zich kandidaat stellen. Dat kan als de verkie zingen reeds in een vroeg stadium de nodige aandacht krijgen." De heer Heijn ver wacht van een OR dat deze zich positief en kritisch op stelt ten opzichte van het bedrijfsgebeuren, een open oog heeft voor de ontwikke lingen in de samenleving en -ï. «m/ERBRUIK BEURS In de eerste zeven perioden van 1983 nam, ten opzichte van de overeenkom stige perioden van 1982, de omzet aan derden toe met 11,5% tot ƒ5.147,4 miljoen. De omzet in Neder land nam toe met ca. 7%. In het buiten land steeg de omzet met ca. 14%, inclu sief de invloed van de hogere omreke ningskoers van de VS dollar bedroeg de stijging bijna 20%. De nettowinst be droeg ƒ46,8 miljoen, een toename van ruim 44% in verge lijking met de ƒ32,4 miljoen van het overeenkomstige tijdvak in 1982. Voor geheel 1983 voorziet de Raad van Bestuur dat de netto winst duidelijk bo ven die van 1982 zal uitkomen. de consequenties daarvan. „Als een OR aan deze voor waarden voldoet, zou het een ideale OR zijn. Ik vind verder dat OR-leden in rede lijke mate moeten weten waarover ze praten en be reid moeten zijn hun nek uit te steken. Dat doe je als management en dat moet je dus ook als OR-Iid doen. Omdat een OR nu eenmaal niet altijd direct met de ach terban kan communiceren, moet deze op een gegeven moment zelfstandig beslui ten kunnen nemen." Op o.a. dit laatste thema komt de heer Heijn in het bovenge noemde interview nog uitge breid terug. Belangen van medewerkers In het interview over de OR- verkiezingen met Jos Nijssen naar aanleiding van de OR- verkiezingen stelt de laatst genoemde dat helaas te wei nig mensen betrokken zijn bij het OR-werk. Ondanks het feit dat het bij Ahold relatief nog goed gaat, blijft het OR-werk belangrijk. In het kort geeft hij zijn visie op hetgeen de OR voor de me dewerkers van Ahold heeft bereikt en wat de plicht van Ahold is ten opzichte van het behoud van werkgelegen heid. „Ik denk daarbij bij voorbeeld aan het feit dat de bestuurders bij hun plannen duidelijk rekening zijn gaan houden met consequenties voor de werkgelegenheid. Dat zijn zij gaan doen op het moment dat wij besloten te kiezen voor het dienen van de belangen van de mede werkers. waardoor uiteinde lijk het belang van het be drijf wordt gediend en niet andersom, het dienen van het bedrijfsbelang waardoor uiteindelijk de medewerkers worden gediend. Ahold heeft enerzijds de plicht om het de kapitaalver schaffers (banken, aandeel houders etc.) naar de zin te maken. Best' Anderzijds vin den wij dat Ahold ook de dure plicht heeft 33 000 me dewerkers aan het werk te houden." Zie verder de extra pagina's in het hart van deze Flitsen. Dat cle redactie van Flitsen tijdens de AII-bedrijfsleidersdag in Breda actief was blijkt wel uit cleze foto Bedrijfsleider en redactielid P. Hesp belooft aan Vanessa met de band op zijn hart in Flitsen de nodige aandacht aan baar optreden te beste den. Meer over Vanessa en de bedrijfsleidersdag op pagina 5 Op 28 september a.s., juist voor het begin van de wijnmaand introduceert Alberto de wijnkorting kaart. Met deze kaart kunnen de Alberto-klan- ten 10% korting krijgen op al hun wijnaankopen. De kortingkaarten kun nen in de Alberto-slijterij- en voor 15.- gekocht worden en zijn één jaar geldig. De wijnkorting kaart is persoonlijk en is in een mapje gevat met daarbij een tabel met beoordelingen van de Oktober-wijnmaand. Jan Brusse selecteerde zes wijnen, vier rode en twee witte. Albert Heijn introduceert ze. Jan Brusse schreef een boekje over wijnen dat exclusief door Albert Heijn wordt gedistri bueerd. Meer hierover op pagina 3. verschillende wijnjaren. De 10% korting geldt ove rigens ook op wijnen, die al in de aanbieding zijn en op wijnen van 3 voor 10.-; maar niet op port, sherry en vermouth. De 12e fles korting blijft ove rigens ook gehandhaafd, zij het dat deze niet geldt in combinatie met de kor tingkaart. In de nieuwe wijnfolder en de weekad- vertentie van Alberto zal deze wijnkortingkaart bij de consument geïntrodu ceerd worden. „Groenten en fruit keu ren. Ja, hoe doe je dat? Je ziet het. Je voelt het. Je proeft het met je handen", aldus Aad van de Sande, keurmeester bij de AH Groentecen trale Barendrecht. Pagi na 14. Jon Pasman, merchan- diser/regiomanager bij Toko Rekreatie Service: „We moeten het bin nen een week of tien verdienen." Op pagina 4 leest u alles over Jon Pasman. Correlatie pag. 6 en 11 Personalia pag. 12 Persflitsen pag. 13 Taak hoofd kassagroep verzwaard pag. 14 Toko BL's kunnen tij dens de wintermaanden bijspringen pag. 15 Zomaar... filiaal 1211 in Harderwijk in de schijnwerpers pag. 16

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 1