ingezonden brieven flitsen „Bij organisatie BL-dag ben je gelukkig omgeven door specialisten" Flitsen pagina 13 Rein Veldhuis, Marketing Services AH: LXLKOÏÏ) G) mniDfiim >_z „Ieder jaar moet je voor zo'n Bedrijfslei dersdag weer met iets origineels op de prop pen komen. De BL-dag wordt door de bezoe kers ieder jaar als een geweldige gebeurtenis ervaren. Die weten schap legt wel een zwa re druk op je. Het moet een topfeest worden dat absoluut niet mag mislukken." Aan het woord is Rein Veldhuis, werkzaam op de afde ling Marketing Services van Albert Heijn. Voor het derde achtereen volgende jaar zat hij in de organisatie van de BL-dag. Met dit verschil dat hij dit jaar voor het eerst de hele dag coör dineerde. „Het begon half februari. We zijn toen naar de directie van Albert Heijn gegaan en heb ben „voorzichtig" geïnfor meerd of er dit jaar weer een budget voor een BL-dag zou worden vrijgevlagd. We mochten aan het werk. Eerst ga je dan eens om je heen kijken naar een geschikte plaats. Die is over het alge meen niet zo gemakkelijk te vinden. Vooral niet als het gaat om de soon dag dat wij houden: 's middags confe rentie-gelegenheid en 's avonds een gezellige, grote maar toch intieme ruimte waar een feest kan worden gegeven voor 1.300 man. We zijn in de RAI gaan kij ken, op de Flevohof en in het Hilton te Rotterdam. Uitein delijk viel de keus op Het Turfschip in Breda." Artiesten Dan komt de invulling van de avond. In Nederland is een bedrijf dat erin is gespe cialiseerd grote feesten com pleet met een scala van ar tiesten te verzorgen, dat van Joop van den Ende. Rein: ,Je gaat daar eens praten en tij dens het gesprek komt er een vage blauwdruk tot stand. Vooral wat artiesten betreft, is het allemaal niet zo simpel. Niet iedereen houdt van popmuziek en ook niet iedereen houdt van jazz. Daar moet je terdege rekening mee houden. Het is een kwestie van doseren." Middagprogramma Natuurlijk behoorde tot de taak van Rein ook de coördi natie van het middagpro gramma. Een goede opzet van de informatie-over dracht aan de BL's is essen tieel. Informatie is immers de oorspronkelijke kern van de BL-dagen. „Voor het mid dagprogramma schreef Wim van der Ster, hoofd Market ing Services, het draaiboek. Toen ook dat gereed was hebben we een presentatie van het plan voor de gehele dag gehouden voor de direc tie. Die ging akkoord met de toevoeging dat ze erop ston den dat Hans van Willigen- burg, evenals het vorig jaar in Scheveningen, 's middags de gastheer zou zijn. Centraal vervoer Voor het eerst dit jaar was het vervoer naar Breda cen traal geregeld. De gasten konden in de omgeving waar ze wonen in de bus stappen, werden keurig in Breda afge leverd en na afloop weer teruggebracht. Degenen die uit de regio Breda kwamen, konden met eigen vervoer komen. „Bert Eykelkamp heeft dat allemaal geregeld met een busonderneming. Hij was overigens ook dege ne die allerlei AH-leveran- ciers heeft benaderd om tij dens het avondprogramma voor de gasten produkten te demonstreren of spelletjes en wedstrijden te organise- Zenuwen? Was Rein zenuwachtig voor het grote gebeuren? „Ach, natuurlijk knijp je hem wel een beetje als de BL-dag na dert. Daar is eigenlijk hele maal niet zo'n reden toe want je bent van alle kanten omringd door vakmensen. Wij hebben natuurlijk de portemonnee en regelen alle zaken er omheen. In princi pe hoeven we ons bijvoor beeld n;>t druk te maken over een dia- of videopresen tatie want daarbij krijgen we alle steun van Ahead, die ervoor zorgt dat dit soort zaken tot in de puntjes wordt geregeld." Terugziend zegt Rein dat hem de organi satie zeer goed is bevallen. ,Je mag de vergelijking ei genlijk niet trekken, maar het is heel wat anders dan een project als bijvoorbeeld geluidsreclamc. Je kijkt vooral 's avonds bijvoor beeld „in het keukentje van de showbis" en dat is een ervaring die niet voor ieder een is weggelegd. Verder is niets leuker dan te zien dat de mensen 's avonds tevre den naar huis gaan en elkaar toeroepen: „Tot volgend jaar maar weer." In de vorige Flitsen stond een ingezonden brief van de heer A.H. Pilger, die wat meer vertelde over het ontstaan van de dag tochten voor gepensio neerde filiaalmedewer kers. Daarop ontvingen wij een reactie van de heer J. Overmeer. Zijn brief drukken wij hieron der - door de redactie iets bekort - af. „Ere wie ere toekomt, het initiatief voor de dagtochten lag niet bij de mensen van de afdeling personeelzaken. maar bij die van de afdeling produktie. Overigens wel al le waardering voor de werk zaamheden van de mede werkers van de afdeling per soneelzaken; hun hulp was onontbeerlijk. Ik denk daar bij vooral aan de hulp van de dames N. Meij-de Wit en G. Meijn en de heren H.K. En gel, J. IJpma en L. Kloos. Het gepensioneerden-uit stapje kwam de eerste keer ter sprake toen daarom ge vraagd werd door de heren J.Ph. Bartelson, J. Berghege en ondergetekende. Zij vroe gen medewerking aan de heer F. Schuddeboom, de toenmalige directeur van het produktiebedrijf aan de Oostzijde. Zij kregen uiteindelijk toe stemming om het zelf te or ganiseren. Daarnaast werd nog een bedrag van 400,- beschikbaar gesteld. Na veel speurwerk kon een rond vaartboot gehuurd worden vooreen dagprijs van ƒ200,- de andere 200.- werd aan gewend voor de aankoop van „proviand". Voor de aar digheid heb ik eens nageke ken wat zo'n rondvaartboot nu kost. Schrik niet, 2000,- zouden wij nu kwijt zijn! De eerste drie jaren werden de dagtochten per rond vaartboot uitgevoerd. In 1958 gingen wij naar Alk maar, in 1959 volgde een tocht over de Vecht, terwijl de laatste richting Loos- drechtse Plassen voerde. In later jaren werd het aantal deelnemers té groot voor Het levensmiddelenvakblad Distrifood ver richtte een onderzoek naar de „levensvat baarheid" van de melktapmachine. Met be hulp van dit apparaat kunnen de consumen ten zelf met daartoe beschikbare flessen melk tappen. Het betreft hier een proef bij een grootwinkelbedrijf in het noorden van ons land en een experiment bij de AH- vestiging in Oldenzaal. Bij beide bedrijven bleek duidelijk dat de consument, ondanks de prijsverlaging van minimaal een dubbel tje per liter, geen vertrouwen heeft in dit nieuwe apparaat. Verder heeft het vakantie seizoen zeker ook geen goed gedaan aan het experiment. In het noorden van het land had men, evenals in Oldenzaal, tevens te kampen met het feit dat de consument de speciale fles vergat mee te nemen naar de winkel. Distrifood sluit het artikel af met de opmer king: „De vraag is nu of de supermarkten het geduld kunnen opbrengen om de consu ment de tijd te geven deze manier van melk kopen onder de knie te krijgen." rondvaartboten en werd overgeschakeld op busver voer. De dagtochten zijn in tussen een bedrijfje gewor den. Alle waardering dan ook voor de heer J. Keijzer en zijn medewerkers; ieder jaar is het weer een succes. Als de heer Pilger schrijft dat er nooit aandacht is besteed aan het feit dat personeel van de filialen er later bij is gekomen, vind ik dat - met alle respect voor zijn in breng - niet relevant. In 1958 was de start, en daar ging het tenslotte om. Als AH over enige jaren 100 jaar bestaat, dan heeft dat te ma ken met het eerste winkeltje in Oostzaan. Het zou een waslijst worden als aan ie dereen die er in de loop der jaren bij was gekomen aan dacht zou worden besteed. De bedoeling van deze brief is echt niet om eens in de belangstelling te komen, maar om eens een keer aller lei misverstanden over het tot stand komen van de dag tochten uit de wereld te hel pen." Papendrechts Nieuwsblad Onder de kop „Tafelmanieren" werd in het Papendrechts Nieuwsblad het volgende be richt geplaatst: „Voor de leerlingen uit de gecombineerde vierde en vijfde klas van de Anne Frank School in Papendrecht werd een excursie georganiseerd naar AC Restaurant Sliedrecht. Dit in het kader van een lesprogramma over restaurants, tafelma nieren en dergelijke. De jonge gasten konden na een rondleiding door het restaurant in de praktijk kennismaken met het horecabedrijf. In de keuken mochten de kinderen meehelpen met het berei den van de maaltijden. Ze maakten ijsjes klaar en zetten in het zelfbedieningsrestaurant de gerech ten voor de gasten gereed. In het bedieningsres taurant moesten de kinderen tafels afruimen. Tot slot genoten ze van een maaltijd waarvoor ze zelf de tafels hadden gedekt en voor de bediening zorgden." De heren R.A.J. Veldhuis links en rechts G. Eykelkamp DCZC GftS- VKRSTOa is GfGfi- RRRDffRD

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 13