„Schieten is maar een klein facet van het jagen" 'tj iKïltochmaar pagina 6 Flitsen Slager John van Deursen: AH scoort hoog in landelijke Oplettendheid caissière voorkomt diefstal Chef-slager John van Deursen van het Albert Heijn-filiaal 1167 in het Noordlimburgse Weert is een fervent jager. In de bossen rond zijn woon plaats Budel óf niet ver over de Belgische grens loopt hij minimaal twee dagen per week rond. „Sommige mensen be schouwen het jagen niet als een sport. Ze zien het meer als een koelbloedig afmaken van dieren. Maar Dood vlees Als chef-slager werkt hij da gelijks met vlees. Je zou je kunnen voorstellen dat zijn hobby op den duur verve lend kan worden omdat hij daar ook met vlees bezig is. John van Deursen is het daar niet mee eens: „Vlees in de slagerij is dood vlees. Het is mijn vak, ik doe het graag. Maar de band met het levend wild zien is heel iets anders. Ik zou bij wijze van spreken graag zien dat ik wat ik af schoot weer levend zou kun nen maken. Echt. dat schie ten op zich is niet het be langrijkste van jagen. Ik loop vaak in het bos zonder ge weer. Dan kan ik echt genie ten. Als je 's nachts om half vier in een uitkijktoren zit en uren wacht op dieren om je heen. dat is het mooie van de sport." Alle ,/JJ-prijswinnaars" in Hilversum bijeen na de uilslag van de wedstrijd AU4U1 Chef slager John van Deursen met zijn jachthond. voor mij is het wel dege lijk een sport. Op de eer ste plaats is het lang niet zo dat elk dier dat je ziet ook meteen wordt ge raakt. En op de tweede plaats is het schieten maar een klein facet van het jagen. Het jachtsei zoen is nl. beperkt." Vol enthousiasme vervolgt hij zijn betoog: .Je kunt niet zomaar gaan schieten. De laatste jaren zijn er zeer strikte regels voor het jagen, bijv. de instelling van het jachtexamen. Gelukkig maar. Ik ben een natuurliefhebber. Tegenstanders van het jagen kijken alleen maar naar wat je schiet. Maar ze vergeten dat je verantwoordelijk bent voor het op peil houden van de wildstand. Laatst hebben we nog tweehonderd fazan ten losgelaten. In het holst van de nacht sleep ik met vrienden hooi naar het bos om de reeën te voederen, terwijl dan iedereen lekker in zijn warme bed ligt. Kijk, dat soort zaken vergeten de mensen." Van een eenvoudig pondje gehakt maak je, met een beetje fantasie en durf, de heerlijkste gerechten. En het kost niet meer tijd dan an ders. De klanten van Albert Heijn weten er van mee te praten. Dat is gebleken bij een wedstrijd van het Voor lichtingsbureau Vlees, waarin het ging om de bereiding van de lek kerste bal gehakt in Nederland. Zeven van de tien eerste prijswin naars kopen in de re gel hun vlees bij AH, terwijl vijf van de zeven tweede prijzen en de door de persjury toege kende prijs ook naar AH-klanten gingen. Niet alleen een bewijs dat Albert Heijn kwali tatief uitstekend ge hakt verkoopt, maar ook dat de klanten er mee overweg kunnen. De wedstrijd van het Voor lichtingsbureau Vlees, die liep van half februari tot eind april heeft in totaal ruim 12.000 inzendingen uit het gehele land opgeleverd. Op „Er kwam een jongeman bij de kassa met vier pak jes Camel filter, die hij met een girobetaalche que wilde afrekenen. Hij vroeg of hij een hoger bedrag mocht invullen, waarop ik zei dat ik dat geen probleem vond. Toen schreef hij een che que uit van tweehonderd gulden. Ook vulde hij het volgnummer van het be- taalpasje in. Uit veilig heidsoverwegingen doen wij dat ook nog een keer op de achterkant van de betaalcheque. Ik vroeg hem om zijn pasje dat hij eerst niet wilde geven. Uiteindelijk hield hij het pasje voor me. Ik voelde de naam en het gironum mer echter niet. Bij gewo ne pasjes zitten de letters en de cijfers er in reliëf druk op, maar bij verval ste niet. Daarop zijn ze met een typemachine aangebracht.Ik heb toen één van de jongens ge waarschuwd, die de be drijfsleider ging roepen. Op dat moment zag de jongeman kans om het hazepad te kiezen." Dat is het relaas van Elaine Eygenhuysen van AH-filiaal 5552 uit Amsterdam. Door haar oplettendheid kon voorkomen worden dat een man er met geld en goede ren ter waarde van 200.- vandoor ging. Het was bij dit filiaal niet de eerste keer dat iemand werd betrapt met een vals girobetaalpasje. Vol gens bedrijfsleider A Klin kenberg was het al de vierde keer dit jaar. „Dit is maar één van de gevallen van oplich ting Het wordt voor de mede werkers echter steeds moei lijker, want de heren en da mes dieven vinden steeds slimmere trucs uit. We zijn daar alert op. Via het hoofd kantoor krijgen we per weekbericht diefstalgevallen gemeld van andere collega's in het land, je hoort wat van anderen en leest iets in de krant. Op het wekelijkse ge sprek op de maandagmorgen spreek je daarover met de medewerkers en je blijft er op hameren dat men er con stant op moet letten. Zonder te discrimineren ga je in veel gevallen bij het signaleren van een diefstal vaak af op intuïtie. Je ziet aan mensen dat ze iets van plan zijn. Het devies blijft dan ook: Ogen goed openhouden", aldus de heer Klinkenberg. Uit de berichten van AH- filialen blijkt duidelijk dat die ogen goed open zijn. Een compliment is dan zeker ook op zijn plaats. Toch blijven er nog steeds diefstallen on opgemerkt. Het is zeker een uitdaging om ook deze in de toekomst te voorkomen. de wedstrijdkaart die gratis verkrijgbaar was bij slagers en natuurlijk de vleesafdelin gen van de AH-filialen, moest een recept worden opgege ven dat naar de mening van de deelnemer de lekkerste bal gehakt oplevert. Alle in grediënten, inclusief de te gebruiken gehaktsoort, moesten worden vermeld. Verder moest de deelnemer een zin afmaken die begon met de woorden: met vlees. De inzenders van de beste 18 recepten. (17 vrouwen en één man) allemaal zeer origineel met de meest uit eenlopende receptuur, kwa men in de finaleronde die op 23 juni jl. in een restaurant in Hilversum is gehouden. Volop culinaire bedrijvig heid toen de 18 finalisten, onder het toeziend oog van familie, vrienden e.d. ter plekke aan de slag gingen om „hun" bal te maken aan de hand van de opgegeven re ceptuur. Een deskundige ju ry, bestaande uit Henk Mo lenberg (acteur en culinair geen onbekende), Jan Hek- kelman (chef-kok van het Kurhaus in Scheveningen en voorzitter van de Nederland se Vereniging van Chef-koks en mevrouw Inge Teekens (hoofd van de afdeling Ne derland van het Voorlich tingsbureau Vlees), had ver volgens de moeilijke taak de vers gebraden ballen gehakt te beoordelen. Geen gemak kelijke opdracht, omdat de ballen gehakt alle op een waarlijk zeer bijzondere ma nier waren bereid met de meest verbluffende en origi nele variaties in receptuur en smaak. De jury kende zo als gezegd 7 hoofdprijzen toe aan AH-klanten, evenals vijf tweede prijzen. Niet al leen voor de deelnemers, maar ook voor Albert Heijn en zijn vakslagers een groot succes. De uitslag van de wedstrijd zal ongetwijfeld nog meer AH-klanten en nieuwe klanten de weg wij zen naar de vleesafdeling in het filiaal. Met de regelmaat van een klok gebeuren er in een concern dingen die men sen doen verbazen. Ter wijl de een het als logisch ervaart zal de ander scha terlachend roepen dat zo iets niet kan. Daar zijn natuurlijk een aantal voorbeelden van. Wat te denken van de oliebol lenadvertentie op oude jaarsdag van het vorige jaar. Albert Heijn ver meldde daarin dat zij met oliebollen maar één dag de goedkoopste konden zijn terwijl er in de filia len geen oliebol meer te koop was. Natuurlijk sloeg die advertentie op de twee volgende pagina's maar we zijn er van over tuigd dat menige be drijfsleider grijze haren heeft gekregen van het „nee" verkopen. In de rubriek ,,'t Gebeurt toch maar..." willen wij ie dereen de gelegenheid geven zotte of onlogische zaken voor het voetlicht te brengen. Het is overi gens geenszins de bedoe ling dat het een schand paal wordt. We willen al leen maar signaleren en daar hebben wij uw hulp bij nodig. Hebt u iets meegemaakt waarvan de logica u ontgaat, grijp de pen en meld het ons. Kruimels Op een morgen komt er een meneer bij de broodafdeling van een Utrechtse Albert Heijn-vestiging. Hij irciagt om de broodkruimels omdat hij die goed kan gebruiken bij bet vissen als lokaas. Hem wordt verteld dat er al een afspraak is gemaakt met ie mand die alle broodkruimels krijgt. Dan zegt hij dat hij recht heeft op de broodkrui mels want hij haalt bij AH wel 20 broden per week Dus die broodkruimels zijn voor een groot deel zijn ei gendom, zo meent hij. Bo vendien, zo stelt hij in een brief aan hel AH-filialenbu- reau. Ixialt hij wekelijks voor zijn gezin met zes personen gemiddeld 250,- aan bood- scJxippen Omdat hij de broodkruimels niet kreeg, weigert hij bij AH te winkelen tot dit voor hem „grote pro bleem" uit de wereld is gehol pen. 't Gebeurt toch maar!"

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 6