„Af en toe moet je werk vooruitschuiven" pagina 4 Flitsen Dick Jeronimus (43) Dick Jeronimus, bedrijfsleider AH PresikhaafArnhem: Week- aanbiedingen Veelvoud Persoonlijk gesprek Stagiaires Bestellen Dick Jeronimus kwam bijna 18 jaar geleden als drogist bij AH in dienst. Reden mis schien dat bij de Info balie van AH-vestiging- 1032 een kleine dro gisterij-afdeling is. Na een aantal omzwervin gen binnen AH is hij nu vier jaar bedrijfslei der van AH Presikhaaf. Hij woont in Wagenin- gen op zoals hij zelf zegt een steenworp afstand van bos, hei en in iets mindere mate de Randstad. Naast een bijzonder rustige hob by: postzegels verza melen, bokst Dick en mag hij graag hardlo pen. Afstanden tot 25 km gaat hij niet uit de weg. De 21 km is zijn favoriete afstand. Dick traint bij de atletiek vereniging „Arena" te Rhenen. Hij is ge trouwd, heeft een I dochter en twee zoons. Als je een rechtgeaarde Arnhemmer vraagt waar de Hanzestraat is, zal hij ontkennend zijn schou ders ophalen. Als je echter vraagt waar je winkel centrum Presikhaaf kunt vinden, dan wordt dat omstandig - doorspekt met veel scherpe „g's" - uitgelegd. We blijken de auto precies aan de verkeerde kant van het winkelcentrum te hebben geparkeerd. Nadeel daarvan is dat we een heel eind moeten lopen. Een voordeel is echter dat we onderweg konden concluderen dat Albert Heijn Presikhaaf, waar we acht uur lang Dick Jeronimus gaan volgen, twee forse concurrenten heeft. Volgens het KNMI in De Bilt belooft het een warme dag te worden met temperatu ren rond de 30°C. Dat levert bedrijfsleider Jeronimus de nodige problemen op. „Gis termiddag om vier uur hield de koelvitrine van het am bachtelijk vlees ermee op. We hebben onmiddellijk ge beld maar er is nog niemand geweest." Direct klimt hij in de telefoon en vraagt waar de monteur blijft Deze blijkt onderweg. Intussen kan de slager zijn werk niet doen en zien de klanten een lege vitrine. Op verzoek van Dick Jeronimus worden een paar kaarten aan de vitrine gehangen waarop staat dat deze defect is maar dat men echter wel vers vlees kan bestellen, dat dan achter in de slagerij gereed wordt gemaakt. Het is vandaag donderdag, dat betekent dat de week- aanbiedingen ingaan. „Giste ren is de grote vracht bin nengekomen en nu ga ik even kijken of alle aanbiedin gen in de winkel staan." In een bijna niet bij te hou den tempo loopt Dick door de winkel. Niets ontgaat aan zijn scher pe blik. Hier en daar raapt hij een verpakking op, atten deert één van zijn chefs op het feit dat er bij een nieuwe AH-pizza een veel te kleine reclameplaat hangt, tilt en passant een krat frisdrank in een winkelwagen en wordt aangehouden door een me vrouw die iets wil weten over de Nike-sportschoenen die in de aanbieding zijn. Op de schoenen zijn namelijk alleen de Amerikaanse ma ten aangegeven en daar heeft ze geen verstand van. We lopen terug naar zijn kantoor waar we het week bericht met de Europese ma ten ophalen. Dit wordt aan het schap met Nike-schoe- nen bevestigd. Het is nog maar kwart over negen en er blijkt reeds veel belangstel ling voor de sportschoenen. Diverse klanten zijn al driftig aan het passen. „Die schoe nen lopen niet voor niets „zo hard". Ze hebben normaal een prijs van 119,- en AH is het eerste bedrijf dat ze voor 69,- in de aanbieding heeft." Iedere morgen om half tien komt het AH-kader bij elkaar om koffie te drinken. Niet alleen zo maar voor de gezel ligheid maar om de dag door te nemen. Aanwezig zijn Nardy de Boer, hoofd admi nistratie en vervangend hoofd kassa (HOKA), Roel Jager, part-time HOKA, Hen- ny Jansen, sectorchef vers en Henk de Wilde, sectorchef houdbaar. De problemen zijn doorgenomen. Dit be treft zowel praktische als or ganisatorische zaken. Via via moet er een aantal pallets Bijpraten bij een kopje koffie. V.l.n.r.: Roel Jager, Dick Jero nimus, Iienny Jansen en Henk de Wilde (Afwezig Nardy de Boer) terug naar de Groentecen trale, de krataanbieding fris is voor veel klanten letterlijk te hoog gegrepen. De krat ten zijn namelijk nogal hoog opgestapeld en dat levert met name voor veel winke lende dames problemen op. Dick dringt erop aan dat de medewerkers hier alert op zijn en de dames helpen met de kratten in de winkelwa gen te tillen. Verder blijkt deze morgen een klant op het toilet te zijn aangetroffen met een drie kwart lege fles Pinard (wijn). Er wordt afgesproken deze dame in de toekomst in de gaten te houden. Dan is er even tijd voor een praatje. „In eerste instantie dacht ik dat je kwam voor de achterkant van Flitsen. Giste ren zei één van mijn mede werkers dat het om Acht uur met... ging. Natuurlijk ben je van harte welkom. Mijn baan? Dat zou je een veel voud van complexe werk zaamheden kunnen noemen. Je moet het werk coördine ren. Je medewerkers bijpra ten, ze motiveren. Zorgen dat ze functioneren binnen hun afdeling, met ze praten over hun toekomst, enzo voorts. Verder houd ik zelf een stuk bestellingen bij en als klanten vragen of klach ten hebben, komen ze over het algemeen ook bij mij terecht. Iedere dinsdag en vrijdag neem ik alle post door en bijna iedere koopavond en zaterdag ben ik aanwezig. Verder loop ik zoveel moge lijk in de winkel 1500 m2 verkoopoppervlakte, 10 kas sa's, 77 medewerkers), want ik ben nu eenmaal van me ning dat de klant de be drijfsleider moet zien. Hij moet niet de hele dag in zijn hokje zitten maar voeling houden met de „vloer". Dat levert wel eens aardige pro blemen op. Toevallig liep ik een paar vrijdagen achter el kaar op dezelfde tijd bij de koekafdeling rond en toen hoorde ik een man tegen zijn vrouw zeggen: „Zie je wel, als je Jeronimus nodig hebt kun je hem bij de koekjes vinden." Denken zeker dat ik een lekkerbek ben. Nou, ik zorg er nu wel voor dat ik vrijdags bij de koekjes uit de buurt blijf." Inmiddels is de monteur van Koel Service gearriveerd en repareert de vitrine. ,Je hebt in dit vak gewoon niet de mogelijkheden om al je geplande werk voor een bepaalde dag te doen. Af en toe moet je werk vooruit schuiven. Dat kan niet met alle dingen want er zijn na tuurlijk zaken die direct moeten gebeuren. „Aanslui tend op ons praatje heeft Dick een persoonlijk ge sprek met één van zijn me- Drogisterij-artikelen blijven een oude liefde dewerkers. Morgen komt na melijk de Regionaal Oplei- dings- en Personeels Func tionaris (RPOF) praten over de toekomst van de jonge man, die beslist verder wil komen binnen AH. Tijdens de lunch haalt Dick tot onze verbazing een scheerapparaat te voor schijn. Verontschuldigend: „Moet ik wel, want anders gaat het Lubbers-effect" me parten spelen. Na de lunch is er een prijsuitreiking. Me vrouw Daams-van Rooy uit Arnhem heeft een prijs ge wonnen van het Voorlich tingsbureau Vlees, dat een gehaktballenwedstrijd uit schreef, (zie ook pagina 6). Uit handen van slager Peter Kessels zal ze een bos bloe men en vleescheques ter waarde van 100,- ontvan gen. De prijsuitreiking, die ge paard gaat met koffie en overheerlijk freeze flo-ge- bak, wordt gevolgd door een gesprek met Wilma Kemper man en Karei Ziltstra van de Scholengemeenschap voor Lager en Middelbaar Detail- handelsonderwijs te Arn hem. Zij lopen een maand stage bij AH Presikhaaf. Dick informeert hoe hun stage verloopt. Aansluitend volgt Prijsuitreiking Gehaktballen- wedstrijd. V.l.n.r. slager Peter Kessels, Dick Jeronimus en mevrouw Daams-van Rooy. een gesprek met de heer K. Verhage, stage-begeleider en leraar Commerciële Vor ming van eerdergenoemde school. Hij merkt op dat het erg rustig is in de super- mart. Logisch, zo stelt hij: „Want als de vrouw is bloot, ligt de handel dood." Dan is het tijd geworden om te gaan bestellen. Met de leespen in de hand loopt Dick door het filiaal. Cosme tica en delicatessen worden onderhanden genomen. Het is een tijdrovend werkje. Vooral omdat sommige streepjescodes op de schap pen versleten zijn, zodat heel wat codes met de hand moeten worden ingetoetst. Na afloop zit onze Acht uur meterop. Vanavond nog koopavond en de Nikes zijn bijna op... Niets ontgaat fjem.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 4