uil mmmmE ipixi ttar 10111 AH Groentecentrale IJsselmuiden pagina 12 Flitsen Snelle aflevercyclus Leuke, kleine ploeg Verkooppraatje houden Gouden sollicitatie Een van de vijf Albert Heijn Groentecentrales is gelegen in IJssel muiden op een steenworp afstand van het oude plaatsje Kampen Overal zijn aanplakborden te vinden langs de wegen met daarop aangegeven dat de Kamper l 'i(t) Dagen op komst zijn. Als we aan uien denken komt bij ons de gedachten op dat deze „traanverwek- kers" waarschijnlijk in grote, getalen te vinden zullen zijn in de AH Groentecentrale waar Peter Lange als bedrijfsleider de scepter zwaait De Groentecentrale levert per week 60.000 colli AGF uit aan een tachtigtal filialen. De grens van het verzorgingsgebied ligt vanaf Putten (bij Amersfoort) in een rechte lijn naar Apeldoorn. Enschede en de grens. Alles wat daarboven ligt wordt door IJsselmuiden beleverd. 24 lull-timers en ongeveer 15 part-timers zorgen ervoor dat dit zo snel mogelijk gebeurt. De centrale met een oppervlakte van 3200 m2, telt een buffer-koelcel van 400 m2 en een ophaalcel van 400 m2. Voor de belading van de vrachtwagens zijn acht laadvloeren aanwezig Tien snelle elektrisch aangedreven pallettrucks met bekwame chauffeurs zorgen ervoor dat de produkten zeer snel verzameld worden. Bedrijfsleider Peter lange (45): ,AHe filialen worden zes keer per week beleverd. Dat betekent in de praktijk dat men altijd verse AGF in huis heeft. De consument heeft onze kwaliteit weten te waarderen dat is duidelijk te zien aan de produktie-omzetstijging die wij als gezamenlijke Groentecentrales realiseren- Als bijvoorbeeld 's middags een bestelling wordt genoteerd heeft het filiaal de andere morgen zijn produkten in huis. Omdat AGF sterk afhankelijk is van factoren als-aanvoer en weersinvloeden zijn er af en toe forse prijsschommelingen die zeker in een verkoopadvies aan de AH-filialen een rol spelen. Een goede interne communicatie is dan ook bijzonder belangrijk. We hebben hier een team dat bijzonder goed op elkaar is ingespeeld. Natuurlijk is motivatie ook een belangrijke schakel waar het gaat om een goede ,.klanten"-benadering." Peter Lange woont op het randje van zijn verzorgingsgebied en wel in het Veluwse plaatsje Putten. Hij is getrouwd en heeft twee dochters. Zijn hobby's zijn zijn postzegelverzameling specialisatie Nederland en het Peter Lange (de enige man met overhemd): „Zou je er nog niet een paar nemen?" verenigingsleven. Ook voetbal kijken heeft zijn hart gestolen. Jan Eikclenboom 31is assistent-administrateur. Samen met een collega doet hij de administratie in wisseldicnsten. De ene dag is dat van acht uur 's morgens tot vier uur 's middags en de andere dag van twaalf uur tot het moment dat de werkzaamheden van die dag erop zitten. Een van zijn hoofdwerkzaamheden is het bedienen van de computer. Het starten van programma's voor belevering aan filialen, facturering en dergelijke. Binnen zijn taakgebied valt eigenlijk alles wat niet met de inkoop heeft te maken. Over de sfeer op het kantoor waar ook de in- en verkoopafdeling zit merkt Jan op: „We hebben een gezellige kleine ploeg. Alle functies zitten dicht bij elkaar zodat je elkaar kunt ondersteunen. Op die manier kun je optimaal werken en dat is hier noodzakelijk omdat snelheid van werken onze kracht is." Na eerst 8 jaar in verschillende filialen te hebben gewerkt kwam Jan in maart 1980 in dienst bij de Groentecentrale. Een van zijn grootste liefhebberijen is autorijden, hetgeen hij in zijn vrije tijd ook veelvuldig doet. Jan van der Linde (rj. „Wie zegt dat dit goede komkommers zijn?" Tea de Leeuw had haar hart al vroeg aan de verkoop van AGF verpand. Toen ze nog op de HAVO zal hielp ze bij de Kampense groente"boer". Ze is nu twee jaar in dienst bij IJsselmuiden als commercieel telefoniste. Samen met Tietske en Aliene belt ze dagelijks de tachtig AH-filialen op om bestellingen op te nemen. Deze toetst ze in op de computer waarna verdere verwerking volgt. Elke keer houdt ze een verkooppraatje en adviseert de filialen over de stand van zaken op het AGF-front.Je krijgt een bepaalde vertrouwensrelatie met de filialen. Dat is noodzakelijk omdat niets wisselender is als AGF. Bijvoorbeeld in prijs en aanvoer. Omdat wij natuurlijk dicht bij het vuur zitten kunnen wij de groente-afdelingen het best adviseren over de stand van zaken. Dit natuurlijk in nauwe samenwerking met Kees Vermetten." Hobby's van Tea (20) zijn gymnastiek en voetbal. Samen met haar verloofde hoopt ze volgend jaar in Vilsteren een caravan te kopen. Haar ouders staan daar nu al voor het vijftiende jaar en Tea kan zich geen gezelliger camping bedenken. Vroeger was hij automonteur maar dat vak zag hij niet zo zitten. Toen de Groentecentrale in IJsselmuiden kwam solliciteerde hij als voorman distributie. Volgens Jan van der Linde een gouden sollicitaite. want hij kan zijn technische achtergrond prima gebruiken omdat hij ook nog de technische man van de centrale is. Jan Eikelenboom(Dacht je nou Tea de Leeuw belt dagelijks Ijeel echt dat ik een muziekje ging op- wat af. zetten?" Als voorman distributie leidt hij een ploeg van zes man die met hun snelle BTers (elektrische karretjes) de produkten voor de filialen vergaren en in de gereedstaande vrachtwagens laden. Hij werkt in verschoven werktijden. De ene dag van 6.00 tot 14.30 uur en de andere van 10.30 tot 19.00 uur. Zondagnachts werkt hij van 00.00 tot 8.00 uur want dan komen de tere waren als bijvoorbeeld spinazie en soepgroenten binnen. Over zijn werk spreekt hij in superlatieven. Kort en krachtig: „Ik heb een machtige baan en we hebben onderling een sfeer die perfect is." Anneke Bakker: „Nee ik zeg niet wie er 's morgens voor de koffie niet zijn te genieten. Zijn vrije tijd brengt hij door met tuinieren en met het helpen van zijn pa op de boerderij. „Ik ben gek op alles wat groeit en bloeit." Daar rekent Jan (27) zijn gezin ook onder. Zijn officiële functie is commercieel medewerker maar in gewoon Nederlands betekent dat in- en verkoper. We hebben het over Kees Vermetten (41 Dagelijks bezoekt hij de veiling om te kijken wat er wordt aangeboden en tegen welke prijzen, zodat hij de centrale inkoop kan informeren over de lokale situatie. Als voormalig bedrijfsleider weet hij precies waar behoefte aan is. Heel belangrijk vindt Kees het contact met de filialen. Hij bezoekt die dan ook regelmatig." Verder geef ik leiding aan de telefonistes. Vertel hen over het aanbod van die dag en hoe het verkoopverhaal er uitziet. Een goede communicatie met de filialen is nu eenmaal onontbeerlijk." Kees Vermetten (l) en bedrijfsleider Peter Lange in overleg. Natuurlijk, we vergeten het bijna, is Kees ook verantwoordelijk voor de planning van AGF. Hobby's zijn tennis, knutselen, tuinieren en zijn gezin waarmee hij in de zomermaanden regelmatig gaat surfen op het IJsselmeer. Anneke Bakker is voor geen kleintje vervaard. In haar vrije tijd doet ze veel aan sport. Power lifting is een echte passie van haar. Bij de Groentecentrale is ze kantinemedewerkster. Ze verzorgt dan ook het inwendige van haar „hongerige" collega's. Voor ze hier kwam heeft ze een paar jaar gevaren op een van de schepen van rederij Boonstra. ,Af en toe zou ik dat nog wel eens willen doen. Het is afwisselend werk, toch zou ik om de sfeer hier nooit meer weg willen. Al kunnen heel wat collega's voor de koffie behoorlijk humeurig zijn. Nee, ik noem geen namen." Naast de sport houdt Anneke van lezen. Een van haar laatste boeken was Deerhunter. Ze heeft ook de film gezien en vindt die prima aansluiten op het boek.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 12