AC Restaurants Nieuw interieur EU Werkklimaat verbeterd, produktie opgevoerd pagina 10 Flitsen Pasta-afdeling Marvelo Langzaam maar zeker komt er lijn in het nieuwe interieur van de Nederlandse AC Restaurants. De nieu we inrichting werd geïntroduceerd op 3 september 1981 bij de officiële opening van AC Restaurant Pesse, en was o.m. een gevolg van kritische geluiden die hier en daar te ho ren waren over de vrij „strakke" inrichting van het zelfbedienings gedeelte. Het in AC Restaurant Pesse beproefde con cept werd later ook toe gepast bij de andere nieuwe AC Restau rants. voeren. In de loop der tijd was men er daar nl. achter gekomen dat er weer be hoefte was aan meer zelfbe dieningsruimte dan aan een bedieningsrestaurant. Dat laatste werd dan ook opge heven ten gunste van het ZB- gedeelte. Dat kon nu worden uitgebreid tot een totale ca paciteit van 300 zitplaatsen. De capaciteit van AC Restau rant Nederweert Noord bleef hetzelfde. 270 zitplaat sen in het zelfbedicningsge- deelte en 85 in het bedie ningsgedeelte. Inclusief de nieuwe AC Res taurants in Pesse, 't Harde en Sliedrecht, zijn nu 9 AC-ves tigingen aangepast aan de nieuwe opzet. Binnen afzien bare tijd volgen ook de ande re Nederlandse vestigingen. Sfeervol Vorig jaar werden ook de wat oudere vestigingen in Zurich, Leiderdorp en Gre- velingen aangepakt. Voor 1983 stonden de AC Restau rants in Oosterhout, Neder weert en Zevenaar op het programma. Ook deze- res taurants zijn door de aanpas singen sfeervoller geworden. Tafels werden van elkaar ge scheiden door schotten en plantenbakken, de stoelen met plastic bekleding wer den vervangen door stoelen van natuurlijk materiaal, met een donkerbruine en beige kleur. Daarnaast werd ook het plafond vernieuwd en een nieuwe verlichting aan gelegd. Die verlichting is niet alleen sfeervoller maar levert ook een aanzienlijke besparing op de energiekos ten op. Uitbreiding Deze verbouwingswerk zaamheden in Oosterhout werden gekoppeld aan een uitbreiding van het zelfbe dieningsgedeelte. Reeds lan ger bleek men daaraan be hoefte te hebben in dit, niet zo ver van de Belgische grens gesitueerde, AC Res taurant. De totale capaciteit bedraagt nu 265 zitplaatsen, waarvan 75 in het bedie ningsgedeelte. Ook in AC Restaurant Zeve naar werd gebruik gemaakt van de verbouwing om wat extra veranderingen door te Sinds februari heeft de pasta-afdeling van Marve lo nogal wat wijzigingen ondergaan. De produktie- capaciteit is vergroot, de storingsgevoeligheid ver kleind en de werkom standigheden zijn verbe terd. Produktiechef Ruud Schouten is er blij mee. Bovendien kondigt hij aan dat er nog meer ver beteringen op stapel staan. Belangrijk onderdeel in de capaciteitsuitbreiding is de opstelling van een zogehe ten serpentinebaan. Deze „parkeergelegenheid" biedt de mogelijkheid om bij klei ne storingen het produktie- proces nog zeker 7 minuten op gang te houden. Een pe riode die vaak voldoende is om een „dwarse" pot of een scheef etiket uit de stroom te halen. Een uitbreiding van de appa ratuur heeft er voorts voor gezorgd, dat er 25% meer hazelnootcreme en 20% meer pindakaas kan worden gemaakt. Hieraan draagt ook de inschakeling van een tweede etiketteermachine bij. Door een nieuw, dubbel leidingsysteem vanaf de transporttanks is dc omscha- kcltijd voor de verschillende produkten aanzienlijk ver kort. Nu wordt via één be dieningspaneel en koppel bord de vulmachine be stuurd. Gevuld worden pot ten van 350 en 700 gram, waarbij in het kleinste for maat een capaciteit van 100 stuks per minuut wordt be reikt. Belangrijk is ook de uitbreiding van de mengin- stallatie. Er kunnen 7 a 8 charges tegelijk worden ge stort (2x per dag) terwijl in het verleden om het half uur moest worden bijgevuld. Er volgt nog meer Een komende verbetering in het transportsysteem is de ingebruikneming van de pal- letiseerautomaat. Deze gaat het tijdrovende circuit met laadbord en lift overbodig maken. Ook is er een machi ne in de maak die het met dc hand opzetten van lege pot ten gaat vervangen. Ruud Schouten zegt het erg plezie rig te vinden dat ook aan de verbetering van het werkkli maat aandacht is besteed. Er is een nieuwe, makkelijk schoon te houden kunststof- vloer gelegd, lawaaimakers als kogelmolen en pompin- stallaties zijn geïsoleerd. Op stapel staan nog het aanbren gen van grote, openslaande ramen en van buitenzonwe ring. Schouten: „Alle mensen op onze afdeling zijn ingescha keld bij het opstellen van de plannen. Die inspraak heeft er zelfs toe geleid, dat de uitvoering twee maanden is opgeschoven. Niet ver traagd, maar echt omdat er zoveel zinnige voorstellen werden gedaan, die uiteinde lijk ingepast konden wor den." Nadat loet filiaal een aantal jaren was gesloten vanwege saneringsactiviteiten van de Haagse gemeente in deze buurt, gingen 1 juni jl de deuren weer open van de Alfjert Ileijn-winkel aan de Koningstraat Van de gelegenheid werd tevens gebruik gemaakt een Albertofiliaal onder te brengen in dit pand. Op de foto een trotse bedrijfsleider W Andringa met vrouw en kinderen temidden van de medewerkers. Achter de familie Andringa staat de heer Vader, beheerder van de nieuwe Alberto-slijterij. •i'/vii-KÏi. m iSi - Hoewel we al weer een tijdje in 1983 zitten, besloten de medewerkers van filiaal 1058 (Heerlen) toch om een feest te vieren rondom het behalen van bet KDH-kampioenschap 1982 van zone 8835 De zakert werden deze avond groots aangepakt, o.m door de aanwezigheid van een 15 man sterk orkest, buutnereders, een zangeres en een parodist. Vanzelfsprekend gingen alle medeiverkers, samen met BL P Bertrand en zonemanager Akkermans op defoto voor Flitsen Extra Ixird werd er begin juni aangepakt in het Albert Heijn-filiaal 5572 te Arnhem. Dat was ook wel nodig, want 5 juni jl heropende de winkel weer voor het publiek na een verbouwing Op de foto een trotse bedrijfsleider D. Baarda temidden van zijn medewerkers.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 10