DC Zwolle in '84 operationeel Werk en Verder in Flitsen beleving Nieuwe Centrale Slagerij Eindhoven modernste in zijn soort Investering van 5,5 miljoen gulden Oplage: 35.000Personeelsblad Ahold nv40ejaargang no. 6-juni 1983 BEREIKBAARHEID VAN DE BINNENSTAD DAGTOCHTEN WEER VAN START Ill K) PUtsen Donderdag 19 mei jl. was een be langrijke dag voor Zaanstad en wijde omgeving. Koningin Beatrix opende op die dag de nieuwe Hemspoortun- nel onder het Noordzeekanaal, de belangrijke schakel tussen Noord- Holland en Amsterdam. Tijdens dit drukke werkbezoek aan Zaanstad gebruikte de vorstin de lunch in "De Hoop op d'Swarte Wal vis" aan de Zaanse Schans, waar niet alleen dit - inmiddels in binnen- en buitenland bekende - restaurant is gevestigd, maar ook de Museumwin kel van Albert Heijn. Op de foto wor den H.M.de Koningin en burgemees ter A.J. Lems welkom geheten door de heer G. J. Heijn. DC Zwolle. Ruim drie jaar is het in feite niet méér geweest dan een codenaam, die het plan aanduidde om „ergens" in het oosten van het land een derde distributiecentrum te bouwen. Inmiddels is echter de bouw in -g - volle gang, nadat 26 maart de eerste paal is _Aj*DCi(lS geslagen. Half februari van het komende jaar moet de technische oplevering plaats heb ben, waarna op 1 maart de in- en uitgaande goederenstroom op gang komt. DC Zwolle: een project van rond 28 miljoen waarin het leergeld, betaald in de DC's Zaandam en Tilburg, is terug te vinden. Al bij het in de zeventiger jaren gemaakte reorganisa tieplan voor de goederendis tributie bij Albert Heijn A.F. Constandse: „Gro tere job-rotation zou goede zaak zijn", pag. 2. Acht uur op stap met Guus Besier van AC Ze venaar, pag. 4. Commissie Vrouwen Binnen Ahold op de COR-pagina's (6 en 7). Personalia, pag. 8. Nieuws van de Werk maatschappijen, pag. 10. Zo maar.pag. 12. (plan D'80) werd de bouw van een derde DC als uit gangspunt genomen. Voor naamste motieven daarvoor waren de noodzakelijke uit breiding van capaciteit en de wens de transportkosten zo laag mogelijk te houden. Dat laatste zou vooral kunnen als dat derde DC in het noord- Vervolg op pagina 5 Begin van dit jaar is onder de medewerkers van tien Albert Heijn-filialen een enquête gehouden over "Werk en Arbeidsbele ving". Er reageerde maar liefst 80% van de 340 me dewerkers die op basis van vrijwilligheid en ano niem konden deelne men. 'Werk is mensen werk" staat er op de intro ductiefolder te lezen en dat blijkt ook uit de ant woorden van de geënquê teerden. Alles daarover op pagina 3. Tijdens een symposium dat in Tilburg werd gehouden over de bereikbaarheid van de binnen stad sprak ook de heer G.J. Heijn. "Eén van de prolemen is dat gemeentebesturen gerechtigd zijn volkomen autonoom regels vast te stellen. Gevolg: vrachtauto's dienen tegelijkertijd op dezelfde plaats aanwezig te zijn om niet de wet te overtreden en dat behoort nu eenmaal tot de onmogelijkheden", aldus de heer Heijn. Pagina 3. Het was weer groot feest voor al die medewerkers die meegeholpen hebben Ahold groot te maken en nu genieten van een welverdiende rust. De jaarlijkse dagtochten zijn weer begonnen. Een eerste serie foto's op pagina 11 Zaterdag 28 mei 1983: feest in Eindhoven. Om preciezer te zijn: feest in de Ekkerstraat. Om hele maal precies te zijn: feest in de modernste slagerij van Ahold's Vers Vlees Groep. Een officiële ope ning voor een uitgelezen gezelschap, een vrolijke receptie voor velen (ook voor de buurtbewoners), een open dag voor het personeel en de familie leden, een kolossaal (overdekt) springkussen voor de kinderen op het ruime parkeerterrein, een hapje en een drankje. Ziedaar de hoogtepunten waarmee CS Eindhoven definitief een punt zette achter een periode van 18 maanden, waarin van lei ding en medewerkers het uiterste werd gevraagd om tussen steigers en stofschotten in, de pro- duktie (én de kwaliteit) voor honderd procent op peil te houden. Slecht Voorafgaande aan de officië le opening, die door de heer C.A.W.H.M. van den Broek, bedrijfsdirecteur Ahold Vers Vlees Groep, werd verricht in een feestelijk aangeklede tent. werd de CS Eindhoven 26 mei bezocht door de pers. Tijdens deze bijeen komst herinnerde de heer H. den Hoed, algemeen be drijfsleider van de Vers Vlees Groep, eraan dat de CS Eind hoven in 1973 werd overge nomen van de Etos en dat er toen gestart werd met de verwerking van 30.000 kg vlees per week, een omzet die snel groeide naar 50.000 en in 1979 een omvang van 60.000 kg bereikte. Deze groei bracht diverse proble men mee, waaronder ruim tegebrek, maar ook bleken Vervolg op pagina 2 De beer C. van den Broek De koe, waarop foto's zijn verricht onder toeziend oog afgebeeld van de diverse af- van de beer J. lavrijssen de delingen, werd cumgeboden openingshandeling van de door de medewerkers van Centrale Slagerij Eindhoven. Centrale Slagerij Eindhoven. WÊÊBBÊÊÊÊiÊÊÊinÊmÊÊÊÊÊÊmKÊÊËiÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKik wierp de beeldhouwer Huub Kortekaas uit Wins- sen dit uit brons gegoten plastiek, voorstellend een „potplant". Op 10 mei jl. onthulde de heer G.J. Heijn (L) dit beeld. Ter gelegenheid van de opening van het AH-fi- liaai aan het Ankersmid- plein bood de directie van AH aan de gemeente Zaandam een geldbedrag aan. In opdracht van de gemeente Zaandam ont-

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 1