MIRO ZUTPHEN Flitsen pagina 12 Samen maken Eigen moestuin Fatiatiek, squasher Terwijl we naar het rustieke stadje Zutphen reden, pijnigden we onze hersenen met de vraag wat dit oude stadje met de Tachtigjarige Oorlog te maken heeft. In dit verband speelde het jaar 1572 door ons hoofd. Wat we van het gesddedenisboekje nog wisten was dat in dat jaar Kaarden werd uitgemoord Volgens ons is in dat jaar hetzelfde met Zutphen gebeurd. Als dat zo zou zijn dan is daar nu niets meer van te merken. „Zutphen". zo vertelt algemeen bedrijfsleider F. J. van Doesum van Miro Zutphen. „telt op dit moment zo'n 30.000 inwoners. Gelukkig is ons verzorgingsgebied veel groter. We hebben een regiofunctie. Klanten komen uit een straal van 15 a 20 kilometer naar hier. In dat gebied wonen toch al gauw zo'n 200.000 mensen." Acht jaar geleden opende Miro Zutphen zijn deuren voor het publiek. Totaal werken er 360 mensen. 95 Medewerkers in vaste dienst terwijl de overige 265 een part time-functie vervullen. De verkoopoppervlakte is 6.500 m2 en 22 kassa's zorgen voor een vlotte afhandeling. Karakteristiek voor bedrijfsleider Van Doesum 51is dat de deur van zijn kantoor altijd open staat. „Iedereen van hoog tot laag mag hier binnenlopen. Het geeft niet wat er aan de hand is. Ik ben namelijk van mening dat een bedrijfsleider een man of vrouw moet zijn die niet alleen bezig is met zijn of haar klanten maar ook met de medewerkers, want dan alleen ontstaat er een goede sfeer in het filiaal. Want het is misschien een wat clichématige uitdrukking je zult het toch samen moeten maken", aldus Van Doesum die zijn Friese afkomst niet onder stoelen of banken steekt. Hij woont nu alweer acht jaar in Zutphen en heeft het er uitstekend naar zijn zin. Naast zijn werkweek, heeft hij nog tijd voor hobby's. Het liefst lezen. Een grote passie van Van Doesum is het aquarium. „Momenteel heb ik geen „bak", maar binnenkort ga ik er weer een inrichten." F.J van Doesum Cees Bloemet idaal In de slijterij van Miro Zutphen zwaait Cees Bloemendaal 37 de scepter. Hij zit al sinds zijn 17e in het slijtersvak. Zeven jaar geleden trad hij bij Miro in dienst. „Sinds die tijd is er heel wat veranderd. We draaiden toen veel kleinere omzetten dan nu. We zitten nu wel 4 keer zo hoog. Dat is natuurlijk allemaal erg leuk, maar je klanten hebben er onder te lijden. Zo was ik eens op een zaterdag alleen. Aan persoonlijk adviseren kom je dan niet toe." Cees woont in Doetinchem. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen. In zijn vrije tijd is Cees in zijn moestuin of op de squashbaan te vinden. Verder is hij zo veel mogelijk thuis om zich met zijn kinderen bezig te houden. „Opvoeden vind ik een belangrijke taak en daar wil ik me niet met een Jantje van Leiden afmaken want wat je je kinderen meegeeft is voor een groot deel bepalend voor hun verdere leven." Ton Scholtens (29) is afkomstig van Brons waar hij bedrijfsleider was. In oktober werkt hij drie jaar bij Miro. Nu is hij afdelingschef Soft goods (dames- en kinderconfectie). „Het lijkt misschien een stapje terug als je bedrijfsleider bent geweest. Ik zie dat niet zo. Bij Miro heb je tal van mogelijkheden. Bij Brons zat ik als het ware aan het plafond." Trots merkt Ton op dat Miro Zutphen „dik één" staat waar het gaat om de confectie. „We draaien nu al ruim boven plan." Ton werkt nauw samen met Henk Koster die de herenkleding en schoenen voor zijn rekening neemt. „Een deel van ons succes is te danken aan het feit dat we twee afdelingschefs hebben. Samen kun je meer plannen ontwikkelen dan alleen. Gelukkig krijgen we een heleboel vrijheid en dat is er zeker ook debet aan dat het met onze afdeling zo goed gaat." Hobby's van Ton zijn: tuinieren, fotograferen en filmen en doe-het-zelven in zijn huis. Ton Scholtens en Henk Koster (l) Gerrit Rensink dat vooral wordt gelet op het figuur van de vogeltjes. Roelof van Beers (30) is afdelingschef Houdbaar. Hij is verantwoordelijk voor het hele foodgebeuren binnen Miro Zutphen, met uitzondering echter van de versgroepen. Aanvankelijk zou Roelof een half jaar in opleiding zijn bij Miro Zutphen. Nu werkt hij hier alweer bijna vijf jaar. Volgens Roelof wordt het tijd om een stapje hogerop te komen, maar dat is in deze tijd niet meer zo gemakkelijk want men blijft zitten waar men zit. „Als MVD-er (Miro Beveiligingsdienst) heb je een zeer veelzijdige taak. Naast het waken over eigendommen van klant en Miro zelf, ben je bezig met brandpreventie, F.HBO en opleidingen. Mijn afdeling, waar ik hoofd van ben, telt zeven personen waaronder drie dames", aldus Jan de Jonge die vroeger deel uitmaakte van de politiekorpsen van Rotterdam en Zwolle. Reden voor hem om de politie te verlaten waren de „eeuwige" onregelmatige diensten. Op dit moment heb ik nog geen seconde spijt gehad van die keus." Jan (53) vertelt dat hij - en zijn team - uitstekend met klanten en medewerkers op kan schieten. „Als je als MVD-er in je „glazen huisje" blijft zitten, brand je volkomen af. Je moet gewoon een collega zijn. Dat betekent natuurlijk niet dat als iemand zich iets toeeigent dat niet van hem is, je hem een schouderklopje geeft en zegt dat zoiets de volgende keer niet meer mag gebeuren. Het is van belang dat je die collegialiteit en je werk gescheiden houdt." Jan over zijn privéleven: „Ik heb thuis een machtig leven. Zes kinderen waarvan er nu al drie de deur uit zijn. een heerlijke poedel, een kanarie en een kat. Vroeger was ik instructeur van politiediensthonden. Helaas kan ik me nu niet meer bezighouden met africhten omdat het teveel burengerucht geeft. Politiehonden slaan namelijk wat meer aan dan gewone honden. Toch verdiep ik me nog steeds in de materie rond het africhten en als ik straks in de VUT ga. Gerrit Rensink 34 is een man van het eerste uvir. Acht jaar geleden trad hij in dienst van Miro Zutphen. Nu is hij afdelingschef Huishoudelijke artikelen en dat omschrijft hij als „alles wat des moeders" is. Van woninginrichting tot cosmetica. Gerrit heeft het bij Miro uitstekend naar zijn zin. Samen met drie full- en drie part-timers runt hij zijn afdeling. Gerrit zit in de vakcommissies huishoud en cosmetica. Regelmatig komen die commissies in het hoofdkantoor te Zaandam bijeen om overleg te plegen over WORP en nieuw assortiment. Gerrit is een geboren en getogen Deventenaar. Zijn drie zoons dwingen hem in zijn vrije tijd iets aan sport te doen. „Mijn zoons schaatsen en ze rijden me nu al van het ijs. Daarom word ik lid van een schaatsclubje." Verder houdt Gerrit zich bezig met zijn vogeltjes. Hij heeft tien kanaries en kweekt zogenaamde „postuurkanaries". Dat betekent Jan de Jonge Roelof van Beers Hobby's? „Ik ben helemaal bezeten van squash. Al jaren squash ik bij Squash Club Ibis Zutphen. Het hele jaar door sta ik op de baan, speel competitie en toernooien. Dat laatste doe ik maar met mondjesmaat want ik heb thuis ook een gezinnetje waaraan ik een groot deel van mijn vrije tijd wil besteden. M'n dochter is drieënhalf en m'n zoon acht maanden. Regelmatig ga ik met „het vrouwelijke deel van het nageslacht" fietsen of wandelen en het klinkt gek, maar ik probeer haar nu al wat meer bij te brengen dan alleen „huisje, boompje, beestje."

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 12