Werkmaatschappijen Open dag Marvelo groot succes Belgische jenever import van Miro en Alberto boekt eerste successen Eervolle vermelding Aktie Roos voor Miro Primeur bij Alberto: Nederlandse wijn Miro Witte Merken doen het goed pagina 10 Flitsen Marvelo Meer dan vijfhonderd gasten Thee-afdeling Marvelo in nieuwe jas Miro/Alberto Lager alcoholpercentage, lagere prijs Alberto De honderd gepasseerd Interessant, imposant, gezellig, verrassend. Flitsen heeft echt geen enkele „valse toon" ge hoord. Iedereen bleek enthousiast over de „open dag" bij Marvelo. Ook degenen, die bij de organisatie van die 25e mei waren betrok ken, toonden zich zeer tevreden. Geen won der, want de visite van de ruim 500 belang stellenden verliep fei- loos. Het idee om ook familiele den en kennissen eens een kijkje te laten nemen in pro- duktiebedrijf Marvelo aan de Zaandamse Oostzijde be stond al geruime tijd. Direc teur J.H. Kelderman: „We hebben hier de afgelopen paar jaar diverse evenemen ten gehad waarvoor externe relaties een uitnodiging kre- De thee-afdeling bij Marvelo heeft onlangs een duidelijke verbetering ondergaan. De Mengerij en Inpakafdelingen zijn verplaatst waardoor een betere werksituatie is ge schapen. Opslag van grond stoffen en gereed produkt zijn verbeterd en nu onder beheer van de afdeling zelf gekomen. Voorts is de ver pakkingscapaciteit aanzien lijk vergroot door de aan schaf van twee nieuwe zgn. Constanta's (nu in totaal zes), elk met een vermogen van 140 builtjes per minuut. Verder staat op de thee-afde ling nog een machine die thee in pakjes van 100 gram verpakt. De werkomstandig heden voor de tien mede werkers van deze afdeling zijn verbeterd door een rui mere opzet, het toelaten van veel meer daglicht en een goede stofafzuiging. gen. De nieuwe koffiebran derij, de wijnlijn, het nieuwe restaurantOnze men sen vonden nu terecht dat het ook voor eigen fami lie en vrienden best leuk zou zijn eens een kijkje te ne men." In betrekkelijk korte tijd kreeg dat idee „handen en voeten". Marketing-manager Nico Huijsman, nauw be trokken bij de organisatie, daarover: „We hebben een datum geprikt en vervolgens geprobeerd te overzien wat ons te wachten stond. In het begin zeiden we tegen elkaar al blij te zijn met 200 men sen. maar toen de antwoord- strokenstroom eenmaal goed op gang kwam, schoten we al gauw over de 400, later 500 aanmeldingen heen. Er was zelfs iemand die 19 personen opgaf." Draaiboek Om die stroom belangstel lenden op een voor ieder bevredigende manier een in druk van het bedrijf te kun nen geven, werd een draai boek opgesteld. Om het uur werden groepen van onge veer 70 personen in het per- soneelsrestaurant welkom geheten. Ze kregen er koffie, keken naar de film over Mar velo en vertrokken vervol gens voor een anderhalf uur durende tocht langs de pro- duktielijnen. Ze vonden hun weg met behulp van de in totaal 93 richtingaanwijzers en troffen op de diverse ma chines bordjes met gegevens over capaciteit, draaisnel heid en andere wetenswaar digheden. Bovendien waren alle stafmedewerkers en le den van het bedrijfskader present om toelichting te ge ven. Niet was gezocht naar een „speciale behandeling" voor de ruim 150 familieleden en kennissen van de buitenland se werknemers van Marvelo. Terecht, want in de praktijk bleek iedereen maar wat graag bereid zijn of haar landgenoten op de hoogte te brengen. Eindpunt van de tocht door het bedrijf was het deel van dropmagazijn dat door de huishoudelijke dienst was ingericht als res taurant. Daar kegen de gas ten een drankje en een ca deau. Voor de ouderen twee pakken koffie, pinda's en een fles wijn. Voor de kinderen (en die waren er vooral 's middags vrij veel) was er een verrassing in drop. Miro en Alberto voeren sinds 13 mei jl. in het assortiment van hun res pectievelijk 13 en 71 slij terijen een in België ge produceerde jonge jene ver. Dit, zoals het zich nu laat aanzien, met veel suc ces. De Belgische jenever (van het merk Nolens) bevat minder alcohol (30%) dan Nederlandse jenever, die wettelijk 35% alcohol moet bevatten. Het lagere alcoholpercen tage betekent dat er lage re accijns op rust. Daar door kunnen Miro en Al berto de jenever tegen een zeer lage prijs 12,98) aanbieden. De introductie van de iets minder sterke jenever in Ne derland heeft veel publiciteit veroorzaakt. Producenten van Nederlandse jenever. Economische Zaken en de Keuringsdienst van Waren vroegen zich af of deze im port wel was toegestaan. Maar het zal duidelijk zijn dat Miro en Alberto bij een dergelijke actie niet over één nacht ijs gaan. De man die het plan heeft uitge werkt, de heer M. H. P. J. Emondts: „De juridische dienst van Ahold heeft, via EEG-specialist mr. A.T. van Ewijk, tevoren haarfijn uitge zocht dat we de Belgische jenever in Nederland kon den invoeren op grond van het EEG-verdrag inzake het vrije goederenvervoer. Het blijkt ook wel dat ze gelijk hebben. Van alle dreigemen ten die in de pers te lezen waren, van processen tot be keuringen. hebben wij zelf niets gehoord. Als het om de één of andere reden toch niet juist is wat we doen. hadden we dat al lang ge hoord." Belangrijk is natuurlijk hoe de consument op het nieu we gedistilleerd heeft gerea geerd. Emondts: „Tevoren hadden we met een nauw keurig onderzoek al vastge steld dat de kwaliteit en smaak van de jonge jenever van Nolens in het algemeen niet onderdoen voor die van de Nederlandse jenever met 35% alcohol. Dat vinden heel veel consumenten ken nelijk ook. De eerste twee weken was er direct zeer veel vraag naar ons nieuwe produkt. Veel mensen pro beerden het eerst uit. In de winkel waren twee soorten commentaar te horen. Som migen zeiden toch maar weer terug te gaan naar hun vaste merk jenever, anderen zeiden Nolens zo zacht en lekker te vinden dat ze er mee doorgingen." Vanzelfsprekend speelt bij de eerste verkoopsuccessen van Nolens-jenever de prijs een rol. Dat is ook het be langrijkste uitgangspunt van Miro en Alberto geweest. In middels hebben ook een aantal andere bedrijven het initiatief van Alberto gevolgd en eveneens Belgische jene ver op de markt gebracht. Miro heeft een eervolle vermelding gekregen in verband met de vorig jaar bij elf filialen gehouden Aktie Roos. De onder scheiding werd verleend door de Junior Marketing groep van het NIMA (Ne derlands Instituut voor Marketing), dat zich be zighoudt met de beoorde ling van verkoop-bevor derende activiteiten. De Aktie Roos was bedoeld om mensen, die nog nooit klant bij Miro waren ge weest, zover te krijgen eens een bezoek aan één van de Het aantal Nederlandse wijn gaarden is niet groot en ze ker niet aan iedereen be kend, de fervente wijnken ner niet meegeteld. Toch was er rond de middeleeu wen in Zuid-Limburg bij het Jekcrdal en op de hellingen van de Sint Pietersberg al wijnbouw Het heeft tot 1970 geduurd voordat de wijngaard in die streken nieuw leven werd ingebla zen op een wijze dat er weer over wijnbouw gesproken kon worden. Eén van die wijngaarden is de „Apostel hoeve" van Hugo en Mariët- te Hulst. Toen een paar jaar geleden de Nederlandse re gering alle regeringsleiders van de bij de EEG aangeslo ten landen een diner aan bood in het sterrenrestau rant „Chateau Neercanne" liet gastheer, premier Dries van Agt, o.a. de Apostelhoe ve '79 het culinaire festijn begeleiden. En terecht, de kwaliteit is excellent! De oogst van '82 was goed voor zo'n achtduizend flessen. Een zeer beperkte opbrengst dus en de vraag, met name uit de specialiteitenrestau rants, is groot. Dick van Ba ren, assistent merchandiser bij Alberto, bezocht onlangs de Apostelhoeve en heeft daar de hand weten te leg gen op een deel van de oogst. Alberto brengt nu trots als eerste grootslijter in Nederland deze parel uit 't kleinste wijnland ter wereld onder de aandacht van hun klanten door middel van hun laatste, zojuist verschenen, wijnfolder. Men is er bij Al berto bijzonder zuinig op. Eén fles per klant is het de vies en daar wordt niet van afgeweken. filialen te brengen. Behalve een symbolische roos wer den bonnen uitgedeeld met een kleur die aangaf of men wel of niet Miro-klant was. Bij inlevering van de bon kon een bepaald artikel gra tis worden verkregen. Door de kleur van de bon bleek achteraf hoeveel nieuwe klanten er in de winkel wa ren geweest. Het succes van de aktie is vooral ook aan het filiaalpersoneel te danken, dat voor de aktie duizenden deuren langsging. Uit regelmatige onder zoeken die Miro onder zijn consumenten ver richt, blijkt telkens weer dat de klanten de Miro Witte Merken wat kwali teitsniveau betreft, op één lijn stellen met de A-mer ken. Vorig jaar maart werden een zeventig Witte Merken geïn troduceerd. Nu, ruim een jaar later, is de honderd ge passeerd. Debet aan het suc ces van de Witte Merken van Miro zijn: de kwaliteit, de opvallende verpakking met de zeer uitgebreide produkt omschrijving en de ononder broken promotie.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 10