Ex-Simon'ers kunnen terecht met problemen bij integratiebegeleiders Jaap Purmer en Jan Rijneker Colofon V Mogelijke fusie Albro Tilburg en Carels Amsterdam Flitsen pagina 3 INTERN VERZENDHUIS VAN DE BAAN Mw. M. van Agtmael Direc tiesecretariaat Miro MK 108, 075-592721 M. Christiaanse (Bureau Van Hulzen) W. Engels Directoraat P O HK 1706, 075- 592524 P. Hesp AH-filiaal 1135 Floridaplein 2 037 AK Haarlem 023-330016 N. Th. M. Huijsman Product Managing Marvelo P 430, 075-592551 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075- 593076 E. Muller Public Relations HK 1703, 075-592519 A. de Roo (Bureau Van Hulzen) J. de Zwart Marketing afde ling AC Restaurants W407, 075-592932 FLITSEN Personeelsblad Ahold nv Mei 1983 40-ste jaargang no. 5 verschijnt 10 x per jaar Oplage: 33.000 Redactie secretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592519 REDACTIE FLITSEN Mw T. Plooijer (hoofdred.) Public Relations HK 1701, 075-593026 Toen eind 1981 bekend werd dat Simon binnen Albert Heijn zou worden geïnte greerd, maakte dat binnen Ahold heel wat tongen los. Simon-medewerkers vroegen zich af wat er van hen binnen AH zou worden en zij die bij AH werkten, keken misschien wat wantrouwend naar hen die van de „concurrent" kwamen. Al spoedig kwam de „machine" op gang. Met de grootste zorgvuldigheid werd een integratieplan op gesteld waarvan het sociaal plan een wezen- Begeleidings rapport Na te zijn aangezocht voor de functie van integratiebe geleider, schreven beide he ren een rapport over hoe zij die begeleiding zagen en hoe die zou moeten functione ren. Het verscheen onder de naam „Plan voor aanpak voor de integratiebegelei ding met betrekking tot de integratie van de Simon-or- ganisatie binnen de Albert Heijn-organisatie". In de in leiding van het rapport blijkt duidelijk dat het sociale as pect hoog in het vaandel werd gevoerd. Citaat uit plan van aanpak: „Hoewel mo menteel nog onvoldoende zicht bestaat op de proble matiek die zich met betrek king tot de integratie kan voordoen, zijn wij er zeker van dat begeleiding van de medewerkers uit de Simon- organisatie zeker gewenst is." Jaap Purmer: „Uit boven staande zou men misschien ten onrechte kunnen opma ken. dat we er alleen maar zijn om problemen van me dewerkers aan te horen en die naar hun wensen op te lossen. Je moet ons echter meer zien als een soort be middelaars, want er zijn twee belangen te dienen: die van de werknemer, maar ook die van de werkgever. Beide moet je duidelijk uit elkaar houden. We streven naar een oplossing waarmee de partijen allebei zijn gediend. Vaak komt in de gesprekken ook het functioneren van de desbetreffende medewerker ter sprake. Je ontkomt er dan niet aan om duidelijk te zijn. Dit komt wel eens hard over, „Op het moment dat bekend wordt dat je als organisatie door een andere wordt overge nomen, zit je natuurlijk zelf ook wel met de handen in het haar. Je moet alles eerst eens rustig op een rijtje zet ten en als je dan emo tioneel bent ontladen, wordt het vanzelf wel duidelijk dat het de beste oplossing is. De inmiddels gevleugelde uitspraak: ,Je moet het dak repareren als de zon schijnt" was vol gens mij een schot in de roos", aldus Jan Rij neker, de voormalige Simon-districtsleider. In 1982 werd onder alle Ahold-medewerkers een en quête gehouden. Aan de hand daarvan zou worden onderzocht of er onder de medewerkers belangstelling zou zijn om bepaalde artike len onder voordelige voor waarden te bestellen bij een intern verzendhuis. Daar naast werd bekeken of er belangstelling was voor an dere vormen van dienstver lening. In relatie tot het aan tal verzonden formulieren was het ontvangen aantal aan de lage kant. Uit de ontvan gen formulieren kon worden gratie. Aan voorbereidingen wordt, terecht, veel tijd be steed. Achteraf moeten we nagaan welke aspecten tij dens de integratie goed en welke minder goed zijn ver lopen", aldus Jaap Purmer. Na de presentatie van het opgemaakt dat er wel enige belangstelling was voor de eerder genoemde zaken, maar deze was zo gespreid dat het onmogelijk zou zijn om tot bepaalde aanbiedin gen te kunnen komen. Daar om is besloten de activitei ten, om te komen tot het opzetten van een intern ver zendhuis, stop te zetten. Ook de belangstelling voor ande re vormen van dienstverle ning was beperkt, zodat ook daarvoor niet tot concrete activiteiten kon worden overgegaan. eindrapport zal de integratie worden afgerond. Tot slot benadrukt Jan Rijneker nog eenmaal dat de begelei ders er niet voor niets zijn en dat men een open oor heeft voor alle ex-Simon'ers die met problemen zitten. maar het is in het belang van de persoon zelf." Jan Rijneker: „We zijn nu ongeveer een jaar bezig en als ik terugkijk, dan kan ik gelukkig met een gerust hart zeggen dat de integratie op het personele vlak goed ver lopen is. Dit betekent niet dat wc er al zijn. Momenteel wordt veel aandacht besteed aan opleidingsprogramma's. Er zijn enkele honderden ge sprekken geweest." met be drijfsleiders en kaderperso neel en natuurlijk verdere medewerkers binnen Simon. Als we zien hoe de resulta ten zijn, lijkt dat voldoende te zijn geweest." „Toch denken we", zo stelt Jaap Purmer „dat er mis schien nog medewerkers zijn die schromen om over hun eventuele problemen met ons te praten. We zitten ervoor. Graag wil ik ons tele foonnummer nog even door geven en dat is 075- 592125." Communicatie belangrijk Jaap Purmer vertelt: „Als je de problemen goed wilt op lossen, zijn daar veel ge sprekken voor nodig. Niet alleen met ex-Simon-mede- werkers, maar zeker ook met lijn- en staffunctionarissen. Communicatie is bij begelei ding bijzonder belangrijk." De problemen waarmee de begeleiders te maken heb ben, liggen vooral op het vlak van de emotionele bele ving, de andere manier van werken, wennen aan de AH- sfeer. Wat het laatste aan gaat, merkt Jan Rijneker op dat vooral veel aandacht wordt besteed aan het „stuk opleidingen" zoals hij dat Een overzicht van de drukbezette film zaal tijdens de persconferentie, waar de voltallige Raad van Bestuur van Ahold de pers te woord stond naar aanleiding van het uitkomen van het Jaarverslag 1982 Afjold. De persconferentie werd op 11 april jl. voor het eerst in het hoofdkan toor te Zaandam gehouden. De teleurstellende resultaten van Albro Bakkerx, en Tilburg bv in de afgelopen jaren, hebben er toe geleid dat fusiebesprekingen zijn begonnen met Carels bv Amsterdam, een werkmaatschappij van Meneba. Carels fabriceert diepvriesgebak. De toekomst van Albro Til burg is sterk afhankelijk van diepvriesgebak. Om een po sitief resultaat te bereiken moet de omzet tenminste worden verdubbeld. Afzet aan derden is daarom be langrijk. Bij een ongewijzigd beleid zou dat moeilijk zijn. Indien men tot overeen stemming komt, zal Meneba de diepvriesbanketactivitei- ten van Carels naar Tilburg overbrengen en tegelijker tijd de activiteiten van Albro Tilburg overnemen. Voor het merendeel van de negen tig werknemers van Carels in Amsterdam kan voor vervan-1 gende werkgelegenheid worden gezorgd, zodat ge dwongen ontslagen zoveel mogelijk worden voorko men De betrokken vakorga nisaties en ondernemingsra den zijn ingelicht en om ad vies gevraagd. De commissie voor fusie-aangelegenheden van de SER is op de hoogte gesteld. lijk onderdeel vormde. Zoals vastgelegd in het sociaal plan, kwamen er 2 integratiebege leiders, één medewerker van Simon en één van Albert Heijn. Aangezocht werden Jan Rijneker, die gedurende lange tijd bij Simon werkte en goed kon begrijpen welke proble men er gedurende de overgang naar Albert Heijn konden rijzen, en Jaap Purmer, vijfjaar in dienst bij Albert Heijn als personeelfunc tionaris. noemt. Over de problema tiek rond „herplaatsingen" zegt Jaap: „Diegenen die in middels herplaatst zijn, heb ben het in hun nieuwe func tie zeker naar hun zin. Voor die medewerkers die nog herplaatst moeten worden, hopen we binnenkort een passende functie te vinden." De integratiebegeleiders zul len voorlopig blijven func tioneren. De laatste activiteit zal het opstellen van een eindrapport zijn dat wordt gestuurd aan de directie en de ondernemingsraad van Albert Heijn. „Naar aanlei ding van het eindrapport is het zinvol om in de diverse overlegorganen een evalua tie te houden over de gehele gang van zaken rond de inte- Jaap Purmer (links) en Jan Rijneker

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 3