TOKO DUINRELL pagina 12 Flitsen Auto's prutsen Elke avond tien kilometer Schoolmeester of politieagent Fysiotherapie Twee bazen lii&W „Wat mij betreft kom ik bier in vaste dienst", aldus Sake Tee ling. Sake Teeling 19) wordt door bedrijfsleider Rinus Pasman zijn rechterhand genoemd. Sake zit op dit moment nog op school en gaat aan het eind van dit jaar in militaire dienst. „Gelukkig heb ik door bemiddeling van mijn baas uitstel kunnen krijgen want anders mis ik wel mooi twee vakantieseizoenen bij Toko." Hoewel Sake een technische opleiding volgt, wil hij zich helemaal aan het kruideniersvak gaan wijden. „Het is veel afwisselender als altijd maar aan die auto's prutsen." Toch is dat prutsen aan auto's - naast postzegels verzamelen, voetballen en naar muziek luisteren - een hobby van Sake. Op dit moment werkt hij alleen in de vakanties en in de weekeinden bij Toko. Later hoopt hij er zijn vaste werkkring te vinden. Lianne Teeling: „In de „kam peer Toko heb je meer contact met de klanten. Op de vraag hoe zij haar toekomst ziet, zegt ze laconiek: „Er is natuurlijk een grote werkloosheid en veel scholieren vinden leren zinloos. Ik verdiep me nog niet zo in mijn toekomst Eerst wil ik die opleiding gaan doen en later zie ik wel weer verder." Hobby's van Lianne zijn gitaar spelen en uitgaan met haar broers. „Dat laatste hoor je niet vaak. Wij vinden het gewoon leuk om samen te gaan „stappen." Edward Schoonderwoerd (20) werkt tijdens de vakantie en in de weekeinden bij Toko Duinrell. Als het goed is, is hij zojuist geslaagd voor zijn MEAO. Hij wacht op de oproep voor militaire dienst. Daarna wil hij de marketing-kant op. Evenals Hans Teeling is Edward een echte duizendpoot. „Ik doe hier alle voorhanden zijnde werkzaamheden. Dat vind ik afwisselend." Vier jaar geleden kwam hij bij Toko. Edward speelt bij de Wassenaarse voetbalclub „Blauw Zwart", in de vierde klasse. Nu weet hij al dat zijn elftal gaat degraderen. Hij is een echte sportman want elke avond loopt hij tien kilometer en zo meldt hij trots: „Binnen de 55 minuten." Verder luistert hij graag naar muziek. „Het maakt niet uit wat het is, als het maar geen hardrock is." Een bijzondere voorliefde heeft Edward voor Allan Parsons' Project. Edward Schoonderwoerd loopt de tien kilometer ruim binnen de 55 minuten. Het is helemaal niet toevallig dat Hans (20) ook Teeling heet. Hij is namelijk een broer van Sake. Hans zit in het eerste jaar van de pedagogische academie. Of hij schoolmeester wil worden weet hij nog niet. Het politievak en de reclame trekken hem ook wel. Hans doet van alles bij Toko Duinrell. Van schappen vullen tot en met „achter de groenten staan". „Dat laatste vind ik wel leuk. Ook al is het niet zo simpel om je waren goed aan de man te brengen. Vooral niet door de onregelmatige bezoekersaantallen." In zijn vrije tijd gaat Hans regelmatig zwemmen met zijn vriendin. In het weekend gaan ze naar de discotheek of lekker eten. Hans Teeling wil beslist niet al te lang schoolmeester blijven... Het lijkt wat eentonig te worden maar ook Lianne is een Teeling. Op dit moment zit ze nog op de Havo en als ze haar zin krijgt zal ze fysiotherapie gaan studeren. Lianne 17) heeft haar „eigen" winkel. Ze staat namelijk in de kampeerwinkel van Toko. „Dat bevalt me prima. Je adviseert mensen over de kampeerartikelen die we „voeren" en dat heeft als voordeel dat je veel contact hebt met de klant." In het rijtje van bekende re creatieparken als De Efteling, Ponypark Slagharen, de Flevo- lx)f hoort ook zeker Duinrell in Wassenaar Naast een groot aantal attracties voor zoge naamde „dagjesmensen" (gro te speeltuin, trampolines, bots- bootjes en men is bezig met de aanleg van een groot golfslag- bad met Nederlands langste waterglijbaan - 80 meter) heeft Duinrell een camping met zo'n zevenhonderd vaste staan plaatsen. In het hoogseizoen heeft de camping bijna 7.000 gasten. In deze Zo maar. be steden we aandacht aan de op de camping gevestigde super markt van Toko waarin Rinus Pasman (43) de scepter zwaait. Deze winkel maakt onderdeel uit van Toko Rekreatie Service bv, die op Duinrell het Praet- huys (campingrestaurant) en de Schaapskooi, het restaurant op het recreatiepark, exploi teert Toko Duinrell Bedrijfsleider Pasman is 27 jaar in dienst bij Toko. Hij begon zijn loopbaan als 16-jarige jongen bij camping Saxenheim in Vierhouten. „Wc zijn ons aan het opmaken voor het komende seizoen. Het is nu nog rustig, maar als straks het vakantie-vieren in zijn volle glorie tot uitbarsting komt, zijn we hier zeven dagen per week open en dan elke dag tien uur." De Toko-campingwinkel op Duinrell bestaat uit twee panden. Een grote supermarkt en een „kampeerwinkel" waar van alles voor de kampeerder te krijgen is: van tentharingen tot complete tuinameublementen. In september krijgt Rinus te maken met zijn jaarlijkse verhuizing. De supermarkt moet leeg want vanaf oktober nestelt de Nederlandse Reisvereniging zich daarin met zijn skischool. „Ik neem dan tot november mijn intrek in de kampeerwinkel. In het voorjaar verhuizen we weer terug." In de wintermaanden maakt Rinus zijn vrije dagen op, werkt met erg veel plezier in andere concernonderdelen en laadt zijn „accu" op in zwembad en sauna. Bedrijfsleider Rinus Pasman: „Elk jaar een keer met m'n To ko verhuizenis een hele klus... Weinie Ouwehand vindt vakantiegangers gezellige klanten... Voor Weinie Ouwehand heeft Toko letterlijk en figuurlijk alles met vakantie te maken. „Mijn ouders stonden hier vroeger met de stacaravan op de camping en zo kwam ik in contact met Toko", aldus de negentienjarige Katwijkse die eigenlijk een zomer en een winter-„baas" heeft. In het vakantieseizoen werkt ze bij Toko Duinrell en in de winter bij een Wassenaarse AH. „Dat is natuurlijk altijd weer even omschakelen. Vooral wat betreft het winkelend publiek. Vakantiegangers zijn over het algemeen opgeruimd en hebben de tijd als ze aan het winkelen zijn. Dat merk je vooral aan de kassa. Men heeft minder haast en kan het geduld opbrengen om even te wachten." Hobby's van Weinie zijn borduren en bloemschikken. „Die laatste hobby heeft", zo zegt de Toko-caissière, „te maken met haar vriend want die „zit" in de bloemen."

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 12