sinter mevrp Nieuwe organisatie structuur bij APCO Achterhammen naar Verenigde Staten: succes voor Meester Wijhe In 1982 problemen bij Albro Tilburg Freeze Flo-gebak Jaarverslag Jaarverslag editie Flitsen Meester Wijhe pagina 13 Gevaarlijke stoffen veilig opgeborgen Nieuw beeldmerk APCO Mevrouw A. Pijnenburg: „ZEUR NOU MAAR NIET" In sommige produktgroepen steeg in 1982 de omzet met 15 tot 25%. Het aantal medewerkers kon daardoor worden uitgebreid van 559 tot 625. Er moesten meer vakantiehulpen worden ingezet en er is veel overgewerkt om alles op tijd te kun nen leveren. Eén van de oorzaken van die- drukte was de verkregen vergunning voor export van hammen naar Amerika. Met Kengetallen 1982 aantal medewerkers: 625 84% mannen 15,2% vrouwen 5% part-timers gemiddelde leeftijd: 35 gemiddeld aantal dienstjaren: 10 het artikel achterham in blik werd een succesvolle start gemaakt: Meester veroverde meteen al een aandeel van 15% van de hele Nederland se vleeswarenexport naar de Verenigde Staten. Andere activiteiten waren o.m. het stopzetten van de conservenproduktie, uitbrei ding van de produktie van voorverpakte vleeswaren, herindeling van de produk- tieruimten, voorbewerking en zouterij, het opstellen van een nieuwe hammen-pro- duktielijn en het verplaatsen van de expeditie. Na een effi- ciency-onderzoek werden bovendien de in- en ver koopactiviteiten verbeterd. Door Meester Wijhe werd ruim aandacht geschonken aan milieu, hygiëne en ar beidsomstandigheden. Zo werd er o.m. een afgesloten ruimte gemaakt voor de op slag van gevaarlijke stoffen. Ook werden de voorschrif ten voor uitgifte en gebruik daarvan verbeterd. De nieuwe hamlijn van Meester Wijhe in volle produktie Meester Wijhe kreeg vorig jaar een nieuw beeld merk, waarin de kwaliteit en het ambachtelijke ka rakter van de onderne ming en de produkten beter tot uitdrukking ko men. Er is een begin ge maakt met de geleidelijke invoering van het beeld merk op de Meester-pro- dukten. De verliesgevende pro duktgroepen koekjes en biscuits werden in 1982 overgedragen aan Jam in in Oosterhout. Van de be trokken personeelsleden is het grootste deel bij Ja- min in dienst getreden. Deze ontwikkeling heeft onder de medewerkers veel onrust veroorzaakt. Te meer omdat er onder het gehele personeel Bij APCO heeft zich in 1982 een ingrijpende or ganisatiewijziging voor gedaan, die leidde tot een „verdeling van Neder land" in vier regio's, elk geleid door een regioma nager. Deze wordt bijge staan door drie staffunc tionarissen, namelijk een cateringadviseur, een ad ministratiecontroleur en een personeelsfunctiona ris. Deze voor APCO geheel nieuwe organisatiestructuur werd gekozen omdat een centrale leiding vanuit Bad hoevedorp steeds moeilijker werd door de groei van het bedrijf, zowel in aantal vesti gingen als in personeelsbe stand. Hoewel de nieuwe or ganisatie geruime tijd nodig had om soepel te gaan draai en, hebben de meeste regio- APCO ook aanwezig in het bedrijfsrestaurant van Kellogg te Amsterdam. teams inmiddels hun draai gevonden. Kengetallen 1S82 aantal medewerkers: 383 36,3% mannen 63,7% vrouwen 27,9% part-timers gemiddelde leeftijd: 33 gemiddeld aantal dienstjaren: 3,6 Medewerkers APCO in pensioenfonds Horeca De directie van APCO voert besprekingen om de mede werkers van de vestigingen op te nemen in het pen sioenfonds van het Bedrijf schap Horeca. Het ligt in de bedoeling de medewerkers van het hoofdkantoor onder te brengen in het pensioen fonds van Ahold, dat in 1985 alle opgebouwde pensioen rechten zal overnemen. Zat het personeel van Albro Tilburg vorig jaar nogal in de put over z'n toekomst, thans daagt er nieuw perspectief. Enige tijd geleden al verwierf het bedrijf na melijk het alleenrecht voor de Benelux om een in Amerika uitge vonden procédé met betrekking tot diep vriezen te gebruiken. Na uitgebreide proef nemingen wordt dat procédé nu op diep vriesgebak toegepast. Dit diepvriesgebak, Freeze Flo genaamd, heeft als bij zondere eigenschap dat het heel snel ontdooit en boven dien in bevroren toestand gemakkelijk kan worden ge sneden. Daardoor hoeft niet het hele stuk te worden ont dooid maar kunnen net zo veel plakjes of punten wor den afgesneden als men no dig heeft. De verwachtingen rondom Freeze Flo zijn hoog gespan nen. In maart jl. is het gein troduceerd. Het wordt in middels door veel AH-füia len en ook door de AC Res taurants verkocht Mogelijk zal Albro Tilburg daardoor uit de rode cijfers komen, al wordt dat nog niet in 1983 verwacht. Kengetallen 1982 aantal medewerkers: 109 69,7% mannen 30,3% vrouwen 11% part-timers gemiddelde leeftijd: 36,2 gemiddeld aantal dienstjaren: 5,7 (195) geruchten de ronde deden over de vraag of de rest van het bedrijf wel behouden zou kunnen blijven. Geruchten die o.m. ontstonden doordat er (nog) geen goedkeu ring kwam voor gevraag de investeringen en er bovendien een onder zoek liep naar mogelijke samenwerking met der den op het gebied van diepvriesgebak. Engelien Tuut (I) en Mientje Bergmans bezig met het inpakken van Freeze Flo-gebak. „Soms zagen de men sen het hier echt niet meer zitten. Dat was helemaal niet vreemd, want alle tegenslagen kwamen tegelijk." Dit zegt mevrouw A. Pij nenburg, leiding ge vend aan de cake-ver- pakafdeling van Albro Tilburg, in het interne jaarverslag van dit be drijf. Eén van die tegenslagen was het afstoten van de produk tie van koekjes en biscuit, waardoor 40 mensen moes ten vertrekken. Mevrouw Pijnenburg: „Kijk eens hoe leeg het hier nu is. Niet te geloven, zó leeg. Die grote, kale ruimteVroeger nog vol machines en vol mensen, een en al bedrijvigheid. Het is diep en diep treurig, zo'n mooi gebouw, nu met die enorme lege hal. Ik zeg wel eens: het hart is er uit." Toch laat mevrouw Pijnen burg duidelijk weten, dat ze het voor de rest van het be drijf best nog ziet zitten en dat de overgebleven werk nemers niet bij de pakken neer mogen gaan zitten. Ze houdt dat hen ook regelma tig voor: „zolang de leiding lef heeft om door te gaan en steeds weer met wat nieuws te komen, mogen wij et niet laten afweten. Ik zeg wel eens tegen de mensen: zeur nou maar niet. Lever mij maar een goeie cake, ik zorg voor een goede verpakking en als men in de winkels z'n best doet om het te verko pen, hebben we misschien weer een nieuwe klant."

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 13