Verander en, verbouwen en bouwen mm Jaarverslag Distributie Distributie in 1982: Structuurwijziging bij Toko Rekreatie Doe-mens grijpt kans Vérs vlees groep •illtCr Centrale slagerijen volop in de produktieslag Leidende positie in recreatie Jaarverslageditie Flitsen pagina 11 Si* Marja Buijsman, circuitbeheerster DC Zaandam O Anders samen werken in centrale slagerijen Vlees straks ook naar de AC Restaurants Wat betreft de distributie kan worden gesteld dat 1982 zeker geen rustig jaar was. Het DC in Beverwijk moest zijn deuren sluiten. Het non-food assortiment Miro ging naar DC Veg- hel. Van hieruit worden nu allé Miro-filialen beleverd. Het Albert Heijn-non-food en de Vrienden van de Goede Wijn verhuisden naar DC Zaandam. Dat betekende veel extra omzet en werk voor de DC's. Daarbij komt dat in Zaandam en Tilburg ook nog ingrijpend werd verbouwd. Van binnen en van buiten. Het aantal kantoren en ruimten voor werk overleg werd uitgebreid. Er werden koffie- comers ingericht. In beide DC's zijn nu area- kantoren van Albert Heijn ondergebracht. In DC Zaandam zijn nu ook directie en staf van Etos gevestigd. Veghel werd uitgebreid en kreeg een vernuftig systeem voor de verwerking van hangend textiel. Eind 1982 werd opdracht gege ven tot de bouw van het nieuwe DC Zwolle. Het is de bedoeling dat van daaruit in de loop van 1984 de filialen in Noord en Oost-Nederland wor den beleverd. Toos Augustus bezig op de „babyafdeling" van het MIRO-distributie centrum (hangend textiel) te Veghel. Veel overplaatsingen Vrij veel medewerkers van distributie werkten eind 1982 op een andere plaats dan aan het begin van dat jaar. Dat betrof vooral de mensen van DC Beverwijk. Soms ging een groep vrijwel in zijn geheel naar een ander DC. Helaas was dit niet altijd mogelijk. Het inpassen van de desbetreffende medewer kers binnen andere onderde len van de distributie heeft echter veel aandacht en tijd gevergd van leiding, perso neelsdienst en OR. Dank zij die grote aandacht is de ope ratie vrijwel volgens plan verlopen en leverde geen onoplosbare problemen op. Jammer genoeg is de over plaatsing van administratieve en leidinggevende mede werkers nog niet helemaal voltooid. Er zijn nog niet vol doende passende vacatures beschikbaar. Hopelijk zullen „Voor mij persoonlijk heeft de integratie van Simon verrassend goed uitgepakt. Voor zover ik weet ben ik de eerste vrouwelijke circuitbe- heerstër en het bevalt me prima. Marja Buijsman. mijn hart toch jammer dat Simon op de fles is. We had den daar met een klein ploegje een prima draaiend DC opgebouwd vind ik. Nu ben je deel van een groter geheel en dat was eerst wel even wennen. Maar na een klein jaar voel ik me hier toch wel als een vis in het water." deze medewerkers dit jaar een passende functie krijgen. Automatisering Onderzocht is of het distri butiesysteem in het nieuwe DC al dan niet verregaand moet worden geautomati seerd. In het DC Tilburg zijn de eerste resultaten van het project „automatisering van de informatieverwerking" merkbaar. Met behulp van beeldschermen worden goe derenontvangsten on line en real time verwerkt. Dat bete kent directe opnamen in de voorraadadministratie. Kengetallen 1982 vestigingen: distribu tiecentra in Tilburg, Veghel en Zaandam aantal medewerkers: 1.101 93,5% mannen 6,5% vrouwen 10,7% part-timers gemiddelde leeftijd: 35,4 gemiddeld aantal dienstjaren7,5 Bij Simon zat ik op de admi nistratie van het DC, naar deze baan heb ik zelf gesolli citeerd. Omdat ik een doe mens ben, hogerop wil en daarom zoveel mogelijk van het DC-gebeuren wil mee maken. Of het een probleem is om als enige vrouw in een mannenmaatschappij te werken? Helemaal niet, ik kan prima met de mensen op de werkvloer overweg. Ik ga graag met verschillende mensen om. Misschien ook wel omdat ik nogal spontaan ben. Iedereen helpt hier ie dereen als dat nodig is en overigens zou het helemaal niks voor mij zijn om tussen allemaal vrouwen te werken. Dus laat mij maar hier. Daar om volg ik nu ook een spoedcursus wiskunde. Dan kan ik straks tenminste uit de voeten als de hele boel over de computer gaat lopen. Die kans wil ik niet missen. Maar als je mij nou eerlijk vraagt vind ik het diep in Alle centrale slagerijen zijn vorig jaar volop in de „produktieslag" geweest om de grote omzetgroei te kunnen bijbenen. Daarbij werden de capaci- teitsgrenzen nogal eens overschreden. Ook in 1982 is er weer ijverig ver bouwd en gemoderni seerd. In Eindhoven is sprake van een zeer ingrijpende verbou wing die dezer dagen één van de modernste bedrijven in Europa zal opleveren. De capaciteit zal erdoor worden vergroot van 60.000 tot 80.000 ton. Ook de centrale slagerij in Groenlo heeft een aanzienlijk grotere capaciteit gekregen door de aankoop van het totale pand. Daar door kon de ontvangstruim te worden verplaatst en de ruimtes beter worden inge deeld. In Maarssen is de se paratiecel vergroot en te vens voorzien van een uitge kiend intern transportsys- Zo wordt het verse vlees verwerkt bij de centrale slagerij te Eindhoven. teem. In de centrale slagerij in Rijswijk werd een geheel nieuwe gehaktfabriek geïn stalleerd (minder sjouw- en tilwerk en aanzienlijk meer produktie). Veel aandacht was er ook voor de vernieu wing van het machinepark. In Zaandam tenslotte is het werkklimaat aanzienlijk ver beterd (meer daglicht, zelfs in de separatiecel, minder tocht, verbetering van tem peratuur en geluid). Er werd een proef genomen met een geheel nieuwe techniek voor het maken van nieuwe „vlug klaar"-artikelen. In de vijf centrale slagerij en van de Vers Vlees Groep (WG) is in het na jaar het project Anders Samen Werken" van start gegaan. Het is een om- De ontwikkelingen in de recreatiesector noopten Toko Rekrea tie Service tot een structuurwijziging die vorig jaar heeft geleid tot het afstoten van minder rendabele ves tigingen (doorgaans op vastverblijf campings) en het openen van nieuwe filialen (meest al op toeristische ter reinen). Vorig jaar werden vier vesti gingen gesloten (Handel, Molenschot, Overberg en Vierhouten) en vier nieuwe bedrijven geopend, namelijk in Bakkum (winkel met fri tuur), Den Burg op Texel (winkel). Den Haag (winkel met horeca) en Rijsbergen (winkel). Het aantal supermarkten vol gens de formule Toko'80 is uitgebreid van 8 tot 12, ter wijl er op de camping Ronde Weibos een Eetshop bij kwam, waarvan er nu drie zijn. Bovendien nam Toko de exploitatie van twee Net- tomarkten over. Kengetallen 1982 vestigingen: 47 cam pingwinkels en 2 Net- tomarkten aantal medewerkers: 143 76,9% mannen 23,1% vrouwen 32,9% part-timers gemiddelde leeftijd: 26,9 gemiddeld aantal dienstjaren5,7 In de recreatiemarkt neemt Toko Rekreatie Service thans een leiden de positie in met 47 win kels en 19 horecabedrij ven op kampeerterrei nen. Als gevolg daarvan wordt Toko meer en meer door de overheid en an dere grote recreatie-on dernemers gevraagd om mee te denken over pro- vangrijk programma, dat er o.m. op gericht is de medewerkers zoveel mo gelijk te laten deelnemen aan de besluitvorming en hen zo zelfstandig moge lijk te laten functioneren. Verandering in taken en functies dus, waardoor de verantwoordelijkheden dieper in de werkorganisatie worden gelegd. Alles met de bedoeling om de werkzaam heden plezieriger en effi ciënter te laten verlopen en daardoor tot betere resulta ten te komen. „Dat hoeft niet altijd te gaan via de weg van verhoogde lichamelijke in spanning, maar is vaak effec tiever door het gezonde ver stand te gebruiken en uitge kiender met elkaar te werken. Een ieder zoveel mogelijk als denkend wezen tot zijn recht te laten komen en te stimuleren", aldus de WG-directie in het interne verslag. De Vers Vlees Groep heeft ondanks een dalende consumptie een forse blemen op dit gebied en samen te werken in grootschalige recreatie- projecten. Het aangepaste beleid en het goede vakantieseizoen heb ben geleid tot een stijging van omzet en resultaat. Ver wacht wordt dat het rende ment ook in 1983 zal verbe teren. Kengetallen 1982 vestigingen: 5 centrale slagerijen aantal medewerkers: 430 65,6% mannen 34,4% vrouwen 21,2% part-timers gemiddelde leeftijd: 33,7 gemiddeld aantal dienstjaren: 6,9 omzetstijging gereali seerd. Dat was o.m. het resultaat van een harde prijscampagne, verbete ring van kwaliteit en ser vice en vernieuwing van het assortiment. Daarbij werd goed ingehaakt op veranderende eetge woonten door de introduc tie van shoarmavlees, gour metpakketten, vers Neder lands lamsvlees, steaks, sjas- lik, plakken varkenslever, varkensvinken e.d. In maart wordt ook de vlees voorziening van de AC Res taurants ter hand genomen, wellicht dit jaar (gedeeltelijk alvast) gevolgd door die van AH Grootverbruik. De medewerkets van de Toko-vestiging op het recreatiepark 't Wolfsven te Mierlo. V.l.n.r. Colinda van de Putten, Gorina Knoops. Bedrijfsleider Gerard van Amelsvoort, Eric Kanters, Jan van Vlerken en Maarten van de Eynden.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 11