AHOLD VERSTERKT AANDELENKAPITAAL Introductie Freeze Flo- gebak in maart Prinselijke AH-er KERSTPUZZEL 82 900 INZENDINGEN Verder in Flitsen I9I11111H1II11I11 Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 40e jaargang no. 2-februari 1983 Beoordelings gesprekken van start Dienst Beveiliging Ahold voor het voetlicht „Voor mij is de integratie nog niet ten einde" Klijzing Klijzing 25 jaar Vrienden van de goede Wijn Nieuwste ontwikkeling op diepvriesgebied: Rectificatie Flitsen K) Flitsen Het bestuur van Ahold nv en het bestuur van de Stichting Ahold Internationaal hebben, in het bijzonder ter versterking van het eigen vermogen van de Stichting Ahold Internatio naal, besloten tot een gecombinerde emissie (aandelen Ahold/participaties Ahold Interna tionaal) met voorkeursrecht voor aandeel houders van Ahold nv. Zoals bekend zijn aandeelhouders van Ahold nv tevens partici panten in de stichting. Binnenkort breekt voor het niet-leidinggevend personeel van de Albert Heijn-filialen weer een spannende tijd aan: de beoordeling van de ma nier, waarop zij de afgelo pen tijd hebben gefunc tioneerd. Niet zo eenzij dig als weieens wordt ge dacht, want de medewer kers mogen ook zelf hun zegje doen over zowel hun chef als de gang van zaken in het filiaal. Pagi na 2. Om de activiteiten van de Dienst Beveiliging Ahold hangt - niet terecht - een waas van geheimzinnig heid. In een drietal niets verhullende artikelen zal het doen en laten van de ze dienst aan de orde ko men. Lees verder op pagi na 5. Dik Pronk: Bij het ingaan van het nieuwe jaar is de integra tie van Simon binnen Albert Heijn voltooid. Dat wil zeggen de fysieke integratie. Veel voormali ge Simon-medewerkers zijn echter nog bezig met de integratie van him ei gen persoon binnen AH. In het augustusnummer van Flitsen van het vorig jaar stond een artikel onder de kop „Overgaan naar AH is meer dan een paar bordjes verhangen". In dit artikel kwam BL Dik Pronk aan het woord over de toen nog ko mende integratie. Op 18 no vember van het vorig jaar werden in zijn vestiging aan de Frederik Hendriklaan in Den Haag daadwerkelijk de bordjes verhangen. Reden voor Flitsen om opnieuw met hem te gaan praten maar nu over hoe hij op de inte gratie terugkijkt. Zie pag. 3 ten wordt voor 1983 een winststijging verwacht, ter wijl ook de navolgende jaren met vertrouwen tegemoet worden gezien. Op pagina 3 wordt nader ingegaan op deze uitgifte van nieuwe aandelen. Het dividendbeleid van Ahold is reeds lange tijd ge baseerd op de ontwikkeling van enerzijds de winst en anderzijds het risicodragend vermogen. Sinds 1978 is dit gerealiseerd door naast een gelijkblijvend contant divi dend van 4,40 per aandeel van 20,- nominaal zonder keuzemogelijkheid - een agiostock van 10% uit te keren. Contant dividend Het ligt in de bedoeling de relatie tussen het contante dividend en het risicodra gend vermogen te continue ren, uiteraard voor zover de winstontwikkeling daartoe ruimte biedt. Nu de fiscaal- vrije agioreserve nagenoeg is uitgeput zoals vermeld in het jaarverslag 1981 en daaruit dus geen aandelen meer kunnen worden uitge keerd, wordt voorgesteld aan de op 29 april a.s. te houden algemene vergade ring van aandeelhouders het contante dividend over het met 10% toegenomen aan delenkapitaal te verhogen tot ƒ5,- (1981: ƒ4,10, ge corrigeerd voor de in 1982 uitgekeerde agiostock). Dit besluit is gebaseerd op de voorlopige cijfers over 1982 die, in aansluiting op eerdere mededelingen hier over, een stijging van de net towinst met ongeveer 20% aangeven ten opzichte van 1981. De omzet steeg met 24% van ƒ7,1 miljard tot ongeveer 8,8 miljard. Op grond van de huidige inzich- Vaderen zoon aan het woord In deze editie van Flit sen wordt aandacht be steed aan vader en zoon Klijzing. De eer ste werkte meer dan veertig jaar op de afde ling Dienst Onroeren de Goederen van Ahold. Over zijn erva ringen op deze afdeling leest u meer op pagina 9. Zijn zoon Frits, vol gen we in de rubriek „acht uur met" op pagi na 4. Frits Klijzing jr. werkt bijna 25 jaar bij de Dienst Onroerende Goederen als makelaar/ prospector. Aan bod komen taxeren, kopen, onderhandelingen en om kooppogingen Ruim 25 jaar geleden dronken alleen de nota ris, de dokter en de pas toor een glas wijn. Het overige deel van het Ne derlandse volk wist dit edele nat nog niet te waarderen. Juist in die tijd werd het Genoot schap voor de Vrienden van de Goede Wijn opge richt. De oprichters heb ben nooit bevroed welke positieve bijdrage zij zou den leveren aan de wijn consumptie van vandaag. Dit en nog veel meer over de wijnverkoop van AH op pagina 6. Geen wonder dat op vele AH-vestigingen het bord hofleverancier hangt. Ster ker nog. In sommige AH- filialen zijn zelfs prinsen werkzaam. Zo hebben we bijvoorbeeld Prins Fer de Eerste, heerser over het carnavalsrijk Maasband Stein. Op dit moment zal hij waarschijnlijk na een leutig carnaval zijn benen strekken. Niet onverdiend, carnavalsvereniging „Ves- jevengers" (vissers) heeft, naast tal van carnavalsfesti viteiten, tientallen recep ties bezocht (van bejaar denhuizen tot sexclubs). Begon boven de rivieren het carnaval pas op vrijdag 11 februari, in het zuiden was men vanaf 14 januari al druk in de weer want dat was de dag dat Fer Curvers, 1 e verkoper Houdbaar bij AH-filiaal 1132 in Sittard, werd be noemd tot Prins. Deze dag ervoer hij voor zichzelf als hoogtepunt van carnaval 1983. Van de economi sche recessie was volgens de prins dit jaar weinig te merken. Integendeel. Er werd volgens hem nog meer gefeest en gedron ken dan andere jaren. Naast dat Prins-zijn een erebaan is, is het een vrij kostbare aangelegenheid want het heeft hem al met al zo'n vijfduizend gulden gekost. Gelukkig maar dat je één keer in de elf jaar tot prins kan worden uit geroepen! Volgens een nieuwe diepvriesmethode, welke als handelsmerk de naam „Freeze Flo" heeft meege kregen worden op basis van traditionele gebaks grondstoffen, watermoleculen aan de grondstof fen van het produkt gebonden. Daardoor ontstaat geen ijsvorming en wordt het produkt niet hard. Als eerste in Nederland gaat Albert Heijn bv deze Freeze Flo-methode toepassen op haar totale diepvriesgebak-assortiment. De introductie, wel ke gepland staat voor begin maart, zal groot scheeps worden aangepakt. Daarbij worden aller lei hulpmiddelen als schapmateriaal en demon straties ingeroepen. Zie verder pagina 2. De kerstpuzzel 1982 van Flitsen blijkt niet moeilijk te zijn ge weest. Er waren in to taal namelijk 900 in zendingen en daarvan bleek er één foutief. De sleutelwoorden die werden gevraagd zijn: koningsfazant en schommelstoel. De- eerste prijs, een avondje gourmetten voor vier personen in een AC Restaurant naar keuze, gaat naar de heer A. Zwart, Tuinstraat 66 in Apeldoorn. Een kook boek ter waarde van 75.- gaat naar de tweede prijs- winnares mevr. A. K. Lam- merts, Huibertsplaats 17 in Delfzijl. De derde prijs, bestaande uit waardebon nen t.w.v. 30.- te beste den in een AC Restaurant naar keuze, gaat naar de heer B. Broen, Padang- straat 69 in Enschede. Klant accepteert muntslot op winkelwa gen. Pag. 5. Wederzijds begrip werkt motiverend me nen ex-Famila-mede- werkers. Pag. 6. CORRelatie. Pag. 6 en 7. Personalia. Pag. 8. Sparen bij Ahold is een voordelige zaak. Pag. 9. Nieuws van de Werk maatschappijen. Pag. 10. Pensioen In Zicht. Pag. 11. Zo maar een filiaal. Pag. 12. In juni 1981 stond in Flitsen een artikel over de activiteiten van Ad viesbureau Van der Zalm bv in Bussum. Dit bureau kan u van dienst zijn bij de keuze van een hypotheek. Helaas werd in dat artikel een verkeerd telefoonnum mer genoemd, met het gevolg dat een Bussum- se familie regelmatig werd lastig gevallen met vragen over hypo theken. Blijkbaar heeft een groot aantal lezers dat nummer van Flitsen bewaard, want nog steeds komen er bij dat verkeerde nummer aanvragen voor advies. Vandaar dat wij u nog maals het juiste num mer geven: 02159 - 41666 of 02159 - 47659.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 1