pagina 12 Flitsen Contact Uitgaan Confectie FC Groningen filiaal Stadskanaal zou men zonder enige twijfel een stad kunnen noemen waar de economische recessie hard heeft toegeslagen. Van groeistad is het krimpstad geworden. Werden er voor tien jaar nog honderden banen pet- jaar geschapen, nu heeft Stadskanaal een werkloosheidscijfer van zo'n vijfentwintig procent. Toch is Stadskanaal een AlbertHeijn 4 rijk aan het Europaplein; een vestiging die het volgens bedrijfsleider Tabe van der Weg goed doet en als we hem mogen geloven, het in de toekomst nog beter zal gaan doen, alle eerdere negatieve berichteti over Stadskanaal ten spijt. „In Stadskanaal hebben we geen warenhuis en deze AH-vestiging vervult die functie een beetje. We hebben hier een zeer uitgebreide non-foodafdeling met textiel, kleding, schoeisel, foto, film, klein elektrisch. Noem maar op. Niet zo vreemd want ons verzorgingsgebied heeft een straal van ongeveer 25 km", vertelt Tabe van der Weg in zijn kantoor. Aan de wand hangt een dakpan met de Groningse uitspraak „Noabers haand mot wied können rekken," hetgeen vrij vertaald in her Nederlands betekent dat alleen door gezamenlijke inspanning iets kan worden bereikt. „En om die gezamenlijke inspanning gaat het juist want daarmee bereik je iets." Met deze uitspraak komt hij automatisch op het Klantgericht Denken en Handelen terecht. Dat is volgens hem belangrijk. Maar nog belangrijker vindt hij personeelsgericht denken en handelen..Alleen als de sfeer onderling goed is, kan er effectief aan KDH worden gedaan," zo is onverkort zijn mening. Tabe is sinds december '82 in de Stadskanaalse AH en op dit moment is hij al druk bezig om zijn eigen visie gestalte te geven. „Er moet meer „Schwung" komen in dit pand. We gaan meer klanten aantrekken door bijvoorbeeld modeshows te organiseren, elektrische orgeldemonstraties te het magazijn. Bij hem komen alle goederen binnen en hij zorgt ervoor dat die op de bestemde plaats aankomen. Elke morgen om acht uur is Robert present om de bakker en even later „de Zaan" te ontvangen. Hij is bijna elf jaar bij AH in dienst en vorig jaar werd hij „waakhond" in de Stadskanaalse vestiging. „Een machtige job," vindt hij. „je bent eigen baas en je hebt het zelf voor het zeggen." Robert (29) is de gelukkige vader van twee dochters. Zijn vrije tijd brengt hij, weer of geen weer, door met vissen. Nog een hobby is kamperen. Voor de zomer heeft hij al weer een plaatsje op een camping in Dwingeloo (Dr. besproken. Robert van der Veen Kees Jansen, eerste verkoper houdbaar, kwam in 1974 direct na de LTS-schoolbanken bij AH in dienst. Hij heeft het uitstekend naar zijn zin en ziet een verdere toekomst bij AH zeer positief want Kees hoopt binnen afzienbare tijd afdelingschef te worden. Kees is getrouwd, heeft twee kinderen en houdt van lezen (van Bomans tot Sven Hassel) en muziek luisteren. Verder springt hij regelmatig op zijn Batavus met tien versnellingen en maakt met een paar vrienden tochten waar per toer toch wel gauw zo'n tachtig kilometer wordt gefietst. Ter ondersteuning van een goede conditie loopt Kees 's avonds regelmatig rondjes van vijf a zes kilometer. Ook gaat hij een stevig partijtje voetbal niet uit de weg. Kees Jansen Toen Lieneke van der Wal nog in de schoolbanken zat, werkte ze regelmatig bij AH als caissière. Nu is het haar baan en het kassa „draaien" bevalt haar nog uitstekend. Als we haar vragen wat een goede caissière is, antwoordt ze resoluut: „Iemand die zich niet druk maakt. Of er nu twee of twaalf klanten staan te wachten, maakt mij niet uit. Als je ze allemaal niet rustig helpt, ga je jagen en het gevolg daarvan zijn fouten en daarmee is niemand gebaat." Als we vragen of Lieneke zich één van de visitekaartjes van het filiaal vindt, zegt ze: ,Ja, want de kassa is één van de weinige plaatsen waar de klant mondeling contact heeft met medewerkers en daarom moet je ook de tijd nemen voor de klant. Een praatje, als dat kan, is belangrijk." Lieneke heeft geen speciale hobby's. Als we horen dat ze van lezen houdt, vragen we welk genre. Een beetje schoorvoetend:Je weet wel van die flodderromannetjes." In het weekend is Lieneke in een discotheek of dancing te vinden, want ook in „het hoge Noorden" houdt men van uitgaan. Lieneke van der Wal Tabe van der Weg houden of een dure nieuwe auto te showen in ons filiaal, want we hebben daarvoor ruimte genoeg. Als er wat te doen is komen de klanten vanzelf en dan niet om boodschappen te doen maar om hier te winkelen. Vooral dat laatste vind ik in een warenhuisachtige vestiging als de onze van groot belang", aldus Tabe (38) die afgelopen december 12V2 jaar in dienst was bij AH. Hij is een echte Fries maar woont met veel plezier al weer zo'n zes jaar met zijn gezin in het Drentse Roden. Goed wonen is volgens hem net zo belangrijk als goed werken. Hobby's zijn onder de noemer sport te plaatsen en daar hoort vanzelfsprekend schaatsen bij. Verder trekt hij met zijn zoons graag de natuur in om door de bossen te dwalen. Rika Scholtens 36) is op de openingsdag bij AH begonnen op de afdeling kleding. Daarna kwam ze in de slagerij terecht en na de verbouwing van vorig jaar ging ze weer terug naar de afdeling confectie. Behalve dat ze daar verkoopster is, draagt ze ook zorg voor de verkoop van schoeisel. „Het is plezierig werk want je komt met veel mensen in aanraking." Op de vraag of zij die modeshow wel ziet zitten, antwoordt ze:Ja, natuurlijk. Op die manier worden de klanten nog Rika Scholtens eens extra gewezen op hetgeen wij te bieden hebben en dat is belangrijk. Over het algemeen lopen ze wel veel op de afdeling, maar de verkoop kan stukken beter." Hobby's van Rika, die getrouwd is en twee kinderen heeft, zijn handwerken en trimmen. Ze is dan ook niet voor niets lid van de Christelijke Gymnastiek Vereniging in Stadskanaal. Lukas Wever Ook Lukas Wever is al vanaf het begin bij deze AH. Eerst als gewoon slager en nu als chef-slager in de ambachtelijke slagerij. Volgens hem kan geen particuliere slager tegen zijn kwaliteit en versheid op. „Ik krijg mijn vlees elke dag vers. Een goede zaak," vindt Lukas, „want zo heb ik alle controle op hetgeen geleverd wordt." Dat een particuliere slager betere kwaliteit zou hebben als eentje in een supermarkt is dus een bakerpraatje. „Wij doen hier alles zelf." De beste kwaliteitscontrole past volgens hem trouwens de klant toe. In zijn vrije tijd bezoekt hij regelmatig de thuiswedstrijden van FC Groningen waarvan hij een fervent fan is. Verder knutselt hij graag speelgoed in elkaar voor zijn zesjarige zoon en voor een potje klaverjassen is hij ook altijd „in". Robert van der Veen is, zoals hij dat zelf noemt, de „waakhond" van

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 12