flitsen Pensioen In Zicht de moeite waard AH AH haakt succesvol in op nieuwe trends Flitsen pagina 11 Hein Alberts advertentie in de Juinensche Courant BEWAARKOOL EN AFSNIJSEL 23 Bijstandsvrouwen organiseren „uitverkoop" bij Albert Heijn - -Tv-V WIMTE R aan de Zaun ADVERTENTIE Elke vrijdag en zaterdag hebben we verse artikelen in de aanbieding. Bewaarkool, naturel huisman zak 500 g Afsnijsel, divers 500 g .2,46- 1.98 OCO kilo j^e-o.Do Hein Alberts, Achterlangs 14 Juinens kleinste kruidenier blijft op uw centen loeren. Lezend in De Juinensche Courant van 22 januari jl. - voor de niet VPRO-leden onder u: een maandelijk se uitgave die tot stand komt met de hulp van Van Kooten en De Bie - viel ook ons oog op deze Hein Alberts-advertentie. Jui nens Kleinste Loerende Kruidenier doet hierin aanbiedingen waartegen zelfs Albert Heijn niet is opgewassen! Begin januari haalde Albert Heijn de landelijke pers met protestacties van groepen bijstandsvrouwen. In een aantal levensmidde- lenbedrijven, waaronder AH- filialen, werd gewinkeld waarbij de vrouwen weiger den meer dan 99 cent per artikel te betalen. Artikelen die duurder waren werden door de demonstrerende Onder de kop „AH haakt succesvol in op nieuwe trends" stond in De Tele- gaaf van 10 januari jl. een artikel waarin de heer F. I. Ahlqvist, algemeen directeur AH, in kort be stek de marktstrategie van AH voor de komende ja ren uit de doeken doet. Allereerst wijst de heer Ahlqvist op het „modever schijnsel" dat het voor de klant een - misschien wel noodgedwongen - sport aan het worden is om produkten zo goedkoop mogelijk te ko pen. Verder gaat hij in op de winkelformule van AH met zijn blijvende prijsverlaging van een groot aantal artike len onder het motto: „AH blijft op de kleintjes letten". Uit het artikel blijkt duidelijk dat AH scoort met deze marktbenadering. Ook gaat de heer Ahlqvist in op het vergroten van de markt waar het gaat om artikelen met „toegevoegde waarde" zoals vlees, groente en fruit. Met de aanbiedingen in de vers- groepen (advertentietekst b.Y» „Weet u hoe goed onze navels zijn?") vestigt AH aan dacht op zijn prijs en kwali teit in de versgroepen. De nieuwe strategie in deze is erop gericht dat de klant ook die verse produkten bij AH haalt. Aan het eind van het artikel wijst de heer Ahlqvist nog op de „one-stop-shop- ping"-filosofie en komen de franchise-filialen aan de or de. Binnenkort zal een aantal Ahold-medewerkers een uitnodiging ontvangen tot het bijwonen van een cursus Pensioen In Zicht. Uitgenodigd worden die medewerkers die in 1922 geboren zijn. Daarnaast zullen ook vrouwe lijke medewerkers worden uitgenodigd die op 60-jarige leeftijd met pensioen zullen gaan en nu 55 jaar of ouder zijn. Vanzelfsprekend zijn ook de levenspartners van de Ahold-medewerkers van harte welkom. Pensioen In Zicht is een meerdaagse aaneengesloten cursus, die vaak met enkele tussenpozen in de plaats van inwoning wordt gevolgd door een aantal informatieve dagen. Uitgangspunt is de verandering die pensione ring met zich brengt voor de werknemer en zijn huisge noten. Men sluit een vaak lang werkzaam leven af,start een nieuwe fase en komt op een heel andere wijze in de maatschappij te staan. Dit kan enerzijds problemen op leveren, maar opent ander zijds geweldige perspectie ven. In de cursus Pensioen in Zicht staat men hier eens een paar dagen bij stil, maar dan wel op een ongedwon gen en vaak plezierige wijze. Dat de deelnemers aan Pen sioen In Zicht de activiteiten waarderen blijkt wel uit en thousiaste reacties die na af loop van eerdere cursussen werden ontvangen. Beter dan een afstandelijk verhaal over wel en wee van de cursussen, wordt dit geïllu streerd door een aantal pas sages uit ontvangen brieven. Zo schreef een mevrouw uit Zaandam: „De dagen in Hoorn werden gevolgd door 2 zgn. Roton- dedagen, waarop wij ons verdiepten in vrijwilligers werk en wonen, in welke vorm dan ook. Het onder werp „Sociologie van het al leen staan", vooral in mijn geval zeer interessant, sloot aan op onze besprekingen betreffende sociale contac ten. Niemand van ons zou achteraf deze bijeenkomst hebben willen missen. Uit eigen ervaring een cursus die van harte wordt aanbe volen om er gebruik van te maken!" Bijna net zo enthousiast is de reactie van een echtpaar uit 's Hertogenbosch; „De 5 dagen die wij in „Ka- peller Put" hebben kunnen meemaken waren in één woord .fantastisch"; wij zou den ze niet graag gemist heb ben! Er was een zeer enthou siaste groep die met alle pro blemen voor de dag durfde te komen, zodat er meer dan voldoende gespreksstof aan wezig was. Heel wat sugges ties hebben wij elkaar aan de hand kunnen doen. Ieder voor zich heeft er heel wat van geleerd. Wij kunnen ie der die zo'n cursus krijgt aangeboden deze van harte aanbevelen, ook al denkt men deze niet nodig te heb ben!" Ook uit het Hoge Noorden kwamen reacties binnen. Een Gronings echtpaar om schrijft hun ervaringen als volgt: „Met plezier kijken wij terug op de cursus. De totale duur was 10 dagen, nl. 5 x 1 dag gehouden in Groningen. De verschillende data werden in overleg met de cursisten vastgelegd. Daarnaast was er natuurlijk de week die wij doorbrachten in „De Drieklank" te Paterswolde. Tijdens deze dagen werden diverse thema's behandeld, o.a.: notariële zaken, behan deld door een kandidaat-no taris voeding, behandeld door een diëtiste natuurvoeding door mid del van een diner in een vegetarisch restaurant woonvormen Raad van Arbeid o.m. ren tezegels bejaardengymnastiek volksdansen Dit is natuurlijk een vrij sum miere opsomming. Bij elk thema was een deskundige aanwezig met wie nader hand ook een verslag werd besproken." Tot slot nog een enthousias te conclusie die ontvangen werd uit het Limburgse Ge leen: „Wij kunnen deze cur sus van harte aanbevelen, het is geweldig leerzaam, heel goede contacten ge legd, ieder die met pensioen zal gaan bevelen wij deze cursus van harte aan." Uitnodigingen voor het pro ject „Pensioen In Zicht" worden verzorgd door de afdeling Maatschappelijk Werk te Zaandam, telefoon 075-592545. Daar ook kunt u terecht voor allerlei inlich tingen. Op de foto: bijstandsvrou wen voorzien .duurdere" ar tikelen van nieuwe prijzen. vrouwen - die onlangs wer den gekort in hun uitkering - overgeprijsd. Werd de ac tie eerst beschouwd als lu dieke actie, het bleek in som mige gevallen toch nodig as sistentie van de politie te vragen. V.Ltir.: mw. A Brouwers-Sopjes, hr. 'H. Rademaker, mw. A Savastano, mw. AScbreurs Op 22 januari j.l. fotografeerde de heer J. Hartog vanaf het midden van de dichtgevroren Zaan het hoofdkantoor (I.) en de produktiebedrjven (r.) Flitsen Zaan-editie februari 1963 „Snij tafeldames' bij CS Zaandam Tot voor kort werd het „vlies"-mes in de Centrale Slagerij te Zaandam alleen door mannen gehanteerd. Per 1 december van het vo rig jaar werd de slagersploeg echter versterkt door drie dames. Jaren geleden sprak men er al over om vrouwen te plaatsen op de snij-afde- ling. „Het is", zo stelt Hans Rade- maker, voorman-slager en te vens de man die verantwoor delijk is voor de opleiding van de drie vrouwen, „er eigenlijk nooit van gekomen omdat we als we iemand nodig hadden - en dat was vaak maar tijdelijk - gebruik maakten van uitzend-slagers. Toen we drie permanente vacatures kregen hebben we intern een advertentie ge plaatst en daarop hebben on der meer Annemarie Savasta no, Annelies Brouwers en Anita Schreurs gereageerd." De drie vrouwelijke colle ga's zijn afkomstig van de inpakafdeling van de CS. Met hun komst doorbraken zij het „mannenbolwerk" An nelies is van mening dat het in het kader van de emanci patie hoog nodig was dat ook de vrouwen achter de snijtafel vertegenwoordigd zijn en Anita vindt dat ze hier een stuk nieuwe erva ring opdoet. De voornaam ste reden om te solliciter-n was voor de drie vrouwelij ke slagers het krijgen van een baan met meer afwisse- ling.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 11