Werkmaatschappijen m AH GROOTVERBRUIK HEEFT DRUK JAAR VOOR DE BOEG 21 Miro Zutphen-medewerk(st)ers behalen Middel Management-diploma pagina 10 Flitsen Albert Hejjn Grootverbruik Nu ook Eigen Merk-campagne in grootverbruikersmarkt Albert Heijn-koffie naar Amerika Tot 20% Bezuinigen Service voorop Albert Heijn Grootver bruik bv, die vorig jaar ook al een behoorlijke omzetstijging wist te realiseren, verwacht dit jaar een nóg grotere sprong vooruit te ma ken. Die verwachting vloeit o.m. voort uit het feit dat het assortiment Eigen Merken met in gang van 1983 sterker dan voorheen onder de aandacht wordt ge bracht. Om het prijs verschil met de norma le merkartikelen extra te accentueren, wer den forse prijsverlagin gen op een deel van het pakket doorge voerd. Het eerste en thousiasme van de mo gelijke afnemers over deze nieuwe aanpak bleek al tijdens de Ho- recava die vorige maand in de Amster damse RAI werd ge houden. In de ruime stand van AH Grootver bruik werden meer dan dubbel zoveel con tacten met mogelijk nieuwe afnemers ge legd als vorig jaar. Bo vendien bleek op deze grote vakbeurs dat er bijzonder goed gerea geerd werd op de prijs voordelen die met de Eigen Merk-artikelen van Albert Heijn ver kregen kunnen wor den, zo vertelde ons de heer CA.G.M. Ouds- hoom, hoofd Commer ciële Zaken van deze werkmaatschappij Met grote letters en cijfers liet AH Grootverbruik de duizenden passanten weten, dat met het Eigen Merk be f/et was een drukte van be lang bij de stand van AH Grootverbruik tijdens de Horecava. sparingen kunnen worden behaald van 4 tot 20 procent ten opzichte van de bekende merken. AH Grootverbruik levert in totaal zo'n 4.000 kwaliteitsartikelen, inclusief dus de ruim 400 produkten van het Eigen Merk. Alle arti kelen zijn bestemd voor de „grote" afnemers als horeca bedrijven. ziekenhuizen, be jaardeninstellingen. bedrijfs kantines e.d. De vraag ligt voor de hand waarom deze Eigen Merken niet eerder massaal onder de aandacht van bekende of potentiële afnemers werden gebracht. Wel, de reden daarvan is - aldus de heer Oudshoorn - dat AH Grootverbruik er vóór de verhuizing van Zaan dam naar Breukelen (in 1981) nog niet rijp voor was. zowel in organisato risch opzicht als door ruim tegebrek. In een klein handig boekje, waarvan we hierbij het om slag afdrukken, wordt aan af nemers kort en bondig dui delijk gemaakt wat AH Grootverbruik zoal te bie den heeft. Evenals dat voor de „gewone" consument geldt, moet ook de grootver bruiker steeds meer op de kleintjes letten, zo vertelt de heer Oudshoorn. De zgn. voedingsdagprijs bij de in stellingen in de gezond heidszorg komt door het be zuinigingsbeleid van de overheid steeds sterker on der druk te staan. Ook de horecabedrijven, de bedrijfs kantines e.d. kunnen niet als maar hun prijzen blijven ver hogen. Voor al deze groot verbruikers brengt Albert Heijn Grootverbruik nu een uitstekend alternatief onder de aandacht: goedkoper in- Onlangs werd in het Miro- filiaal te Beek (L) de zgn. Miresto heropend. Dit res taurant, dat een onderdeel is van de Miro in Beek, heeft een zitcapaciteit gekregen van 120 plaatsen. Een van de voordelen van deze verbouwing is dat de kopen, omdat de grootste kruidenier van Nederland dat - voorzover hij de pro dukten niet zelf fabriceert - door de grote afnames bij de fabrikanten ook kan. Zonder dat er op de kwaliteit be knibbeld behoeft te worden. Dat dit laatste eveneens aan toonbaar is, bewijst wel dat de Novotel- en Bilderberg- groepen (hotels en restau rants in de vier- en vijfster- renklassen) tot de afnemers behoren. Het ziet er inder daad naar uit, dat de hon derd medewerkers van AH Grootverbruik in Breukelen een druk jaar zullen beleven! Ook na de verhuizing, waar bij er in het grote moderne distributiecentrum in Breu kelen wél ruimte ontstond, heeft men bewust niet on middellijk via het Eigen Merk op grootscheepse wij ze naar omzetvergroting ge streefd. Eerst moest de ver huizing „verwerkt" worden. Als dienstverlenend bedrijf kan AH Grootverbruik zich natuurlijk niet permitteren dat afnemers daarvan hinder ondervinden. Alle artikelen moesten op tijd geleverd blijven, de service moest voorop blijven staan. Boven dien moest de Eigen Merk- campagne zorgvuldig wor den voorbereid, zowel ten aanzien van de prijsstelling als ten aanzien van de be kendmaking ervan bij be staande en mogelijke nieuwe afnemers. Er was een nieu we, duidelijker profilering nodig, een gerichtere aanpak en - nu men toch aan een vrij ingrijpende vernieuwing be zig was - een nieuwe slogan. Die ging luiden: „Onze Eigen Merken, omdat 't goed moet en goedkoper kan". Onlangs kwam bij het BI-LO-centrum te Mauldin in de Verenig de Staten de eerste con tainerlading Albert Heijn-koffie aan. Met de distributie van die koffie over de 147 BI- LO-fïlialen, werd een project gestart dat in de toekomst nog meerde re Albert Heijn-huis- merken zal omvatten. Medewerkers van Bl-LO en Giant Food Stores, de Ameri kaanse Ahold-onderdelen, maakten voor het eerst ken nis met Albert Heijn-koffie door middel van het kerst pakket dat zij in 1981 ont vingen. De koffie die daarin zat bleek zó in de smaak te vallen dat de leiding van BI-LO eens ging praten met Holland Food Products, de Ahold-werkmaatschappij die zich bezig houdt met export- activiteiten. Besloten werd tot verkoop van Albert Heijn-„co£fee" via de BI-LO- filialen. Vanzelfsprekend werd daarvoor wel de Ne derlandse verpakking aange past aan de Amerikaanse ei sen. Zorgen Vooral in de beginfase van het project heersten binnen BI-LO nogal wat zorgen over de goede afloop van het pro ject. Koffie in vacuümver- pakking is in de Verenigde Staten vrij onbekend. Toe valligerwijs echter begon nen de twee grootste Ameri kaanse koffiemerken Max well House en Folgers enige maanden geleden proeven met koffie in va cuüm (ponds)pakken. De promotionele activitei ten rondom die produkten. maakten de introductie van de vacuüm Albert Heijn-cof- fee een stuk gemakkelijker. Het volgende produkt uit de Albert Heijn-huismerkense- rie wordt het Brouwers Bier. Dit zal medio maart 1983 voor het eerst bij BI-LO wor den geïntroduceerd. Ook hier waren wat veranderin gen aan de verpakking nood zakelijk. In tegenstelling tot in Nederland, zal Brouwers Bier in Amerika verkocht worden in een 33 cl (12 ounce) „lange fles". De kor tere fles die in Nederland ge bruikt wordt heeft in Ameri ka nl. een goedkoopte-beeld. Importbieren met Heine- ken als koploper worden hier nl. alleen in lange fles verkocht! zelfbedieningslijn geheel kon worden vernieuwd, waardoor het assortiment qua presentatie 3 maal werd vergroot. Op de foto de bedrijfsleiding van Miro Beek vergezeld van een aantal medewerkers Miresto. Algemeen Directeur F. W. I. Lachotzki van Miro reikte op 24 januari jl. aan 21 mede werksters van de Miro-ves tiging in Zutphen het Middel Management-diploma (IBW) uit. Tijdens zijn begeleiden de toespraak ging de heer Lachotzki onder meer in op de vele invalshoeken van management. Hij vergeleek goed management met een driehoek waarbij de tegen strijdige belangen van klant, medewerker van een filiaal en die van aandeelhouder voldoende worden gediend zodat de driehoek in even wicht is. Tevens merkte de heer Lachotzki op dat de cursisten door deze cursus meer inzicht hebben verkre gen in en begrip kunnen op brengen voor beleidsbeslis singen van het hoger management. Het mag uitzonderlijk wor den genoemd dat 23 mede werksters van één vesti ging aan de cursus zijn be gonnen. Twee haakten tus sentijds af. De overige 21, waarvan drie na een her examen, zijn geslaagd. Nog uitzonderlijker is dat de deelnemers de cursus bin nen een jaar hebben afge rond, terwijl voor deze IBW- cursus toch twee jaar staat. Onder C. Oldenbof W. Bo vendeur, H. van Embden, B. Westervoorde, M. Hooiveld, R. Kok Midden: P. Maat huis, N. Slegtenhorst-Hui- bers, J. Groothuis, L. Matte- maker, G. Rensink BovenL Weideman, G. Hoogstra, M. Pitlo-Barink, M. Nijboer- Carper, T. Scholtens, F. Ys- sennagger, B. Korterink. Af wezig waren de heren: C. Meyer, G. Snelder en B. van Amersvoort. Verkoopchef General Mer chandise Theo Schrijvers was degene die destijds het initiatief nam. Hij was dege ne die zag dat men behoefte had aan een cursus en de medewerkers motiveerde mee te doen. Zelfs twee part timers wist hij over te halen. Door het grote aantal cursis ten kon de cursus in het Miro-filiaal worden gegeven, hetgeen een besparing in reiskosten en reistijd ople verde. Onder de deelnemers heerste volgens Theo een gezonde competitiegeest die motiverend werkte. Zo moti verend zelfs dat men veelal gezamenlijk studeerde en el kaar overhoorde.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 10