BEHOUD VAN DE WERKGELEGENHEID CENTRAAL TflS* Reclame-campagnes met de nadruk op vers Verder in Flitsen Extra deposito rente 4,26% piiiiiiiBinin Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 40e jaargang no. 1-januari 1983 Aan vooravond CAO-overleg Hans Huizer, hoofd bloemen en planten AH OMZETSTIJGING AHOLD IN 1982 CA 24% Investeringen nodig Alberto wijncursus Huib Kalkman EERSTE PAAL Albert Heijn Spaarfonds SAH002000452 Flitsen Landelijk januari 1983 m cutsen Op het moment dat u deze uitgave van Flitsen onder ogen krijgt, zijn de onderhandelingen over de CAO's gestart. Het opvallendst daarbij is, dat loonsverhogingen en andere verbete ringen van arbeidsvoorwaarden niet meer centraal staan. Voornaamste punten zijn nu behoud van werkgelegenheid voor zoveel mogelijk mensen en - waar mogelijk - terug dringen van de werkloosheid. Flitsen sprak met de heren drs. P.J. van Dun (lid van de Raad van Bestuur) en Chr. van Gent (onder handelaar Ahold) over de positie van Ahold bij het begin van de gesprekken met de vakbonden. De heren Van Dun en Van Gent wijzen erop, dat het kader waarbinnen de onder handelingen zich afspelen al eerder is getrokken Het tus sen de organisaties van werk gevers en werknemers be reikte centraal akkoord geeft Hen bedrijf waar per uur voor een slordige twee miljoen gulden over de toonbank gaat en dertig duizend kerststukjes die nu de huiskamer al niet meer sieren. Op pagina vier kunt u lezen wat dat met elkaar te maken heeft. De totale omzet van Ahold in binnen- en buitenland bedroeg over 1982 (52 weken) ongeveer 8,8 miljard. Vergeleken met 1981 (53 weken) is dit een toename van circa 24%. Deze stijging werd mede veroorzaakt, door dat in de cijfers over 1982 de omzet is opgenomen van de in november 1981 verworven deeleming in Giant Food Stores (GFS), Pennsylvania (USA). Exclusief de cijfers van GFS bedroeg de omzetstijging ruim 13%. Dit maakte de heer A. Heijn, president van de Raad van Bestuur van Ahold nv, bekend tijdens een nieuwjaars bijeenkomst in Zaandam. Over de resultaten zei de heer Heijn: „De resultaten over het 2e halfjaar 1982 zullen zoals reeds eerder uitgesproken die over het 2e halfjaar 1981 ten minste evenaren. Hiermede komt de nettowinst over geheel 1982 duidelijk boven het niveau van 1981". Interview met de nieu we commissaris dr. ir. A. A. Th. M. van Trier - zie pag. 2 Nieuwe directeur R. J. van Solt: „Flexibel op treden en verscher ping formule centraal bij Alberto" - zie pag. 3. Albert Heijn enjos Nijs- sen over heden, verle den en toekomst - zie pag. 5. CORRelatie - zie pag. 6 en 7. Personalia - zie pag. 8. Ongevallenverzeke ring - zie pag. 9- Van de werkmaat schappijen - zie pag. 10 en 11. Zo maar een filiaal.- zie pag. 12. Ook in 1983, dat vrijwel zeker nog moeilijker wordt dan de voorgaande jaren, gaat Albert Heijn er weer fris tegenaan. Met meer advertenties die naast „op de kleintjes let ten" ruime aandacht zul len besteden aan een groot aantal verse pro- dukten. „Want Albert Heijn is niet alleen de grootste kruidenier maar bovendien slager, bakker, groenteboer en zuivel handelaar", aldus publici- teitscoördinator W. Huin- der in een vraaggesprek met de redactie van Flit sen. Pagina 3. namelijk de hoofdlijnen voor die gesprekken aan. De twee voornaamste elementen: - er moet worden gestreefd naar een rendementsherstel voor de ondernemingen. Daardoor ontstaat ruimte voor investeringen, die nodig zijn voor de continuïteit van de onderneming en dus voor de werkgelegenheid; er moeten, met het oog op het stimuleren van die werk gelegenheid, maatregelen worden genomen. Voorbeel den daarvan: arbeidstijdver korting, deeltijdarbeid en speciale aandacht voor het terugdringen van de werk loosheid onder jeugdigen. Uitgangspunt bij dat alles is, dat de te nemen maatregelen niet kostenverhogend voor de ondernemingen mogen zijn. De heer Van Dun bena drukt. dat het laatste ook in de CAO-onderhandelingen voor Ahold uitgangsstelling zal zijn. „Voorop staat het behoud van de bestaande werkgelegenheid binnen ons concern. Dat betekent, dat we geld nodig hebben om te investeren, om meer te kun nen omzetten. Wij moeten er namelijk voor waken, dat on ze positie niet verder wordt aangetast. De winstgevend heid van ons concern is de laatste vier jaar gedaald. Zo daalde het bedrijfsresultaat per omgezette gulden van 1,7 cent, via 1,6 naar 1,3 cent. En hoewel de cijfers over 1982 nog niet bekend zijn, is er geen sprake van een ver betering." Onmiddellijk voegt hij er aan toe, dat Ahold daardoor ze ker nog niet in de moeilijke hoek is terecht gekomen. „Een verdere daling zou ech ter problemen opleveren bij de handhaving van ons be leid. Daarom gaan wij deze onderhandelingen in met als zie verder pagina 2 Op vrijdag 24 december jL kreeg Etos de beschikking over een nieuwe vrachtwa gencombinatie. Op zichzelf niet zo bijzonder. Het be treft hier echter de eerste vrachtwagencombinatie die is voorzien van een Etos- lay out. Op het moment dat deze foto werd gemaakt, reed de combinatie voor het eerst het nieuwe DC-terrein van Etos op waarin het „Blauwe pand" nu ook de Etos-kantoren zijn geves tigd. Daarover meer op pag. 10. Dat de wijncursus van be heerder Huib Kalkman van het Alberto-filiaal aan de Rozengracht te Amster dam bij de cursusleden in de smaak valt, bewijst het enthousiasme voor de cursusavonden. Meer over het succesvolle ini tiatief van deze Amster dammer op pagina 10. Vol trots zat de heer J. Kelderman, directeur van Marvelo bv te Zaandam, 17 decem ber jL op de bok van de hei-installatie. Hij deed dat om de eerste paal te helpen slaan van de uitbrei ding van de fabriek aan de Zaandamse Oostzijde In de komende maanden zal, op een onlangs vrijgekomen terrein, nieuwe wijnopslag ruimte en magazijnruimte worden gebouwd Het is de bedoeling dat de werkzaamheden voor maart 1983 afgerond zullen zijn. De depositorente over 1982 is vastgesteld op 4,26%. De berekening van de extra rente wordt geba seerd op het gemiddeld depositotarief bij de AMRO-bank over deposi to's van 100.000,- op jaar- termijn. Uitgegaan wordt van de ren tetarieven in de eerste week van de vier kalenderkwarta len. De uitkomst hiervan was voor 1982 8,81%. Het per centage van de depositoren te wordt gevonden door de ze uitkomst te verminderen met het vaste rentepercenta ge, zoals dat voor het spaar fonds geldt, ofte wel 8,81% - 4,55% 4,26% De deposi torente wordt aan het einde van het jaar toegekend over de laagste stand van de spaar rekening gedurende het ge hele kalenderjaar, nadat deze is verminderd met een fran chise, die voor 1982 is vast gesteld op 3-500,-. Ter verduidelijking moge het volgende voorbeeld gelden. Stel een spaarder heeft een normale en een bijzondere spaarrekening en de laagste stand van het totaal van het saldo van zijn normale en het saldo van zijn bijzondere spaarrekening op enig mo ment was in 1982 b.v. 5,200,-. De depositorente wordt nu berekend over dit laagste saldo verminderd met 3.500,-, ofte wel 1.700,- en bedraagt over 1982 4,26% x 1.700.- 72,42.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 1