Werkmaatschappijen mm mum mm Miro doorstaat met glans de speelgoedprijzenslag Colofon AH Bloemencentrale: AH Bloemencentrale neemt eigen verpakkingsafdeling in gebruik Flitsen paginal! Miro Inzet Beleidsplan Een nieuw jaar en een nieuwe rubriek. prijsverschil tussen vakhan- del en niet-vakhandel was door de vakhandel „opge zegd" met alle gevolgen van dien. Miro heeft op die situatie ingespeeld door een speer puntactie waarin ruim 30 ar tikelen aanzienlijk in prijs werden verlaagd. De overige prijzen werden op het vooraf bepaalde lage niveau gehand haafd. De advertentie en de erop aansluitende folder (in de weken 46 en 47) leverden een groot succes op. „Ons systeem van prijsverge lijking heeft ook nu geweldig gewerkt. Met onze speer punt-artikelen (met daarin al le bekende merken) kwamen we zo schokkend voor de dag, dat er een run op onze filialen ontstond. Er is in alle vestigingen een top-omzet gedraaid", vertelt de heer Poort. Opmerkelijk was daarbij, dat enkele fabrikanten nauwe lijks bezwaar maakten tegen de prijsverlaging maar wèl tegen de prijsvergelijking van Miro met andere afne mers. Vanzelfsprekend heeft deze verkoop-explosie bij Miro veel inzet en soms improvisa tie gevergd. Dank zij het en thousiasme van alle betrok ken medewerkers, zowel in de filialen als in de toeleve ring, is men er in geslaagd de vakken vrijwel steeds gevuld te houden, zodat er nauwe lijks „nee" is verkocht. „Dat vereiste dan wel een snelle bijsturing van de planning, waarin o.a. nog hals-over-kop een partij van 5.000 garages uit Italië moest komen en een groot aantal poppehuizen uit Engeland werd aangevoerd, maar met ons allen hebben we 't gered", vertelt Poort. Veel waardering heeft hij vooral voor de medewerkers in de filialen, die in de laatste weken vóór 5 december een gigantische prestatie hebben verricht. „Miro is door veel leveranciers tot voorbeeld gesteld hoe een warenhuis zijn speelgoedafdeling moet runnen. Alles netjes en over zichtelijk in tijdig bijgevulde vakken. En dan zo'n omzet, waarbij we zeker niet teveel op de marges hebben ingele verd. Ja, 't was me het jaartje wel." Prijzenoorlog in speel- goedland. Zelden heb ben de laatste weken van november zo'n merkwaardig verloop gekend als in 1982. Fa brikanten en detail handel beloerden el kaar nerveus en zetten tenslotte allerlei tot dan toe heilige - regels opzij. Sint Nicolaas stond er handenwrij vend bij. Zulke prijsver lagingen in een tijd van de krappe beurs. Wat wil Sint nog meer? Maar ook Miro blijkt achteraf zeker niet onge lukkig met de sensatione le prijzenslag. Er werd in speelgoed een goede om zet gemaakt terwijl boven dien de marges op een acceptabel niveau bleven. „Het is voor ons een goed jaar geworden", zegt pro duct-group manager G. Poort. Na een redelijk begin zakte de speelgoedmarkt halver wege 1982 onrustbarend in. Gemiddeld werd er 20% minder speelgoed verkocht dan in andere jaren en som mige speciaalzaken zagen de omzet met liefst 40% dalen. Vrij algemeen was dan ook de twijfel of in de laatste maan den van het jaar die achter stand wel weer kon worden goedgemaakt. Die twijfel bleek vooral, toen begin oktober Intertoy, een keten van 70 speelgoedspe ciaalzaken, een folder uit bracht waarin via een bon nensysteem 5% korting op alle speelgoed werd beloofd. De heer Poort: „We hebben toen elkaar eens aangekeken. We hadden ons beleidsplan voor het eind van het jaar al klaar met een prijsniveau dat flink lager lag dan van de speelgoedhandel. Maar toen de fabrikanten ons begonnen te bellen met de vraag wat Miro met de prijzen ging doen, werd duidelijk dat er méér aan de hand was." V D ging, ook al met waardebonnen, met 10% omlaag, de Bijenkorf volgde met een prijsverlaging van 15% netto... De knuppel, die Intertoy in het hoender hok had gegooid, bleek als een boemerang te werken. Het jarenlang geaccepteerde Op 3 januari jl. nam de AH Bloemencentrale in Woerden een eigen ver pakkingsafdeling in ge bruik. Hiermee kwam een einde aan de nood zaak om de onafhankelij- FLITSEN Personeelsblad Ahold nv Januari 1983 40-ste jaargang no. 1 verschijnt 10 x per jaar Oplage: 33.000 Redactie secretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592519 REDACTIE FLITSEN Mw. T. Plooijer (hoofdred.) Public Relations HK 1701, 075-593026 Mw. M. van Agtmael Direc tiesecretariaat Miro MK 108, 075-592721 M. Christiaanse (Bureau Van Hulzen) W. Engels Directoraat P O. HK 1706, 075- 592524 W. Haeser Speciale Pro- jekten LI A P 519, 075- 592369 P. Hesp AH-filiaal 1135 Floriadeplein 2 2037 AK Haarlem 023-330016 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075- 593076 E. Muller Public Relations HK 1703, 075-592519 A. de Roo (Bureau Van Hulzen) J. de Zwart Marketing afde ling AC Restaurants W 407. 075-592932 Dit zal bij 07i3 nooit voorkomen. Wie bij ons zijn bood schappen haalt ia alt d goedkoper uit. K&u/DZH/eQjSBeH o/T MAAJ9 wea a Tg BUS, m *oc//r acziLFoe tocoscHAPpi* bu PiereeseN vooz 10 uur min oen f I Onder de kop „AH-OLD" wil de redactie van Flitsen via allerlei oud folderma teriaal en advertenties, alsook oude prenten, de geschiedenis van de werk maatschappijen van Ahold belichten. Natuurlijk heeft de redactie wel het één en ander aan histo risch materiaal. Toch willen wij een be roep doen op de lezers, want we weten zeker dat er bij medewerkers en ex- medewerkers een schat aan materiaal bestaat dat wij zoeken. Vanzelfspre kend krijgt u de gebruikte materialen retour gezon den. Toch willen wij graag even wijzen op het be staan van de Stichting Mu seumwinkel. Deze stich ting ontfermt zich graag over allerlei materiaal uit vervlogen tijden van Ahold en de werkmaat schappijen. Mocht u dus materiaal hebben waar mee u niets meer doet, sta het dan af aan de Stichting Museumwinkel. U kunt de materialen op sturen aan Redactie Flit sen, Kamer 1701, Anker smidplein 2, 1506 CK Zaandam. ke tussenhandel in te schakelen die tot die da tum het verpakkingswerk van bloemen en planten verrichtte. Het in eigen beheer verpak ken van snijbloemen en pot planten heeft een aantal voordelen. Zo heeft men meer zicht op het aanbod. De schakel van de tussen handel wordt overgeslagen waardoor een kostenbespa ring wordt gerealiseerd en de aanvoer geschiedt nu di rect van veiling of kweker naar het distributiepunt in Woerden, hetgeen ook een kostenbesparing op trans portgebied met zich brengt. Door deze voordelen wordt een lagere prijsstelling be reikt waardoor de concur rentiepositie van de AH- filialen ten opzichte van de onafhankelijke bloemende- tailhandel aanzienlijk wordt versterkt. De verpakkingsafdeling heeft een oppervlakte van 1.000 m2. Op dit moment werkt men nog met één transport band waarop de bloemen worden gesorteerd, gebon den, gehoesd. aangesneden en geprijsd. Het ligt in de be doeling dat er in de toe komst drie komen. In het pand is een koelcel van 300 m2 gerealiseerd. Deze werkt volgens het zgn. „natte" koelsysteem waar mee een luchtvochtigheids- graad van 98% wordt ver kregen. Dit komt de pro- duktkwaliteit bijzonder ten goede.

Personeelsbladen | 1983 | | pagina 11