„M'n privé-leven schiet er wel eens bij in" r~. Flitsen Eef van Stiphout, Product Group Manager Hard Goods MIRO Metamorfose „Pink Panther" v y Het hoofdkantoor van MIRO aan de Kleine Tocht in Zaandam kan met recht een staaltje van uitgeba lanceerde binnenhuisarchitectuur worden ge noemd. De architect heeft gestreefd naar open- en duidelijkheid. Waarschijnlijk werd hij geïnspi reerd door de MIRO-formule. Want ook bij de verkoop in de 13 Miro-vestigingen staan open- en duidelijkheid tegenover de klant, natuurlijk ge koppeld aan „Er kan er maar één de goedkoopste zijn", op de eerste plaats. Vandaag zullen we acht uur lang het doen en laten volgen van Product Group Manager (PGM) Eef van Stiphout die verant woordelijk is voor de begeleiding van in- en verkoop van een deel van de zgn. Hard Goods (witgoed, bruingoed, klein huishoudelijk, foto- film en horlogerie). Voor Eef van Stiphout begon de dag al om kwart voor zeven toen hij in zijn auto stapte om naar het MIRO- kantoor te rijden. De in Vcg- hel woonachtige PGM-er heeft, voor hij op zijn werk is, al een anderhalf uur ofte wel een slordige 125 km over Neêrlands snelwegen ge toerd en dat lijkt ons in deze donkere dagen voor Kerst geen sinecure, al zegt hij dat het goed werken is in het Westen en prima wonen in Brabant „Bovendien zit één van mijn leveranciers dicht bij mij in de buurt en weke lijks breng ik heel wat uurtjes bij hem door. Daarnaast zit ik regelmatig in de filialen. Dus het maakt eigenlijk niet zo veel uit waar ik woon", ver telt hij tijdens de koffie. Om kwart over acht buigt Eef zich over een telex die „uit moet" naar alle filialen. Hier in worden alle afdelingschefs (AC's) van de radio- en TV- afdelingen van MIRO opge roepen om aanstaande vrij dag een bijeenkomst mee te maken waar Eef van Stiphout één en ander zal verduidelij ken over de nieuwe distribu- tielijnen. „Nu alweer bijna twee jaar geleden onderging MIRO in- en extern een „face lift". Voor de klant betekende dit dat MIRO een paar dagen dicht ging en de bekende metamorfose onderging. Maar ook intern veranderde er heel wat om de nieuwe detailhandelspolitiek goed tot zijn recht te laten komen. Naast verschuivingen op het personele vlak werd het aan tal leveranciers danig terug gebracht. Al met al resulteer de dat in korte, efficiënte, commerciële communicatie lijnen, hetgeen zeer kosten besparend werkt. Het achterliggende doel was natuurlijk de versterking van de concurrentiepositie van Erik Jo Huf ziet de schets- layout voor de advertentie van Miro Weert wel zitten MIRO. Op het gebied van RTV hadden we echter nog teveel leveranciers. Naast de bekende prijsdruk is de con currentie zo zwaar dat alert op ontwikkelingen op het gebied van prijs en techniek moet worden gereageerd. Hoe meer leveranciers je hebt, hoe meer bomen je krijgt en des te moeilijker is het om in dit bos de juiste weg te zien, om maar spreek woordelijke termen te ge bruiken. Mijn opdracht in januari was dan ook om naar één leverancier te zoeken voor RTV (bruingoed), was machines, koelkasten, diep vriezers (witgoed) en mixers, krultangen (klein huishoudelijk). Ook kreeg ik de opdracht naar één leve rancier uit te zien op foto- en filmgebied. Begin augustus rondde ik mijn onderzoek af en gingen we met onze nieu we leveranciers in zee. Aan staande vrijdag gaan we bij praten met betrokken ver koopchefs en hoofden van de Administratie van alle MI- RO's. Vandaar die telex", legt Eef uit. Tegen half tien lopen we de kamer van Erik Jo Huf binnen die verantwoordelijk is voor het tot stand komen van de MIRO-advertenties. „Voor onze vestigingen in Weert en Beek hebben we een kleine advertentiecampagne opge- ,,M'n privé-leven schiet er wel eens bij in zet met als doel hun concur rentiepositie te verstevigen." Samen met Erik Jo neemt Eef de pagina-lay out, de prijzen en de teksten door van het gedeelte waarvoor Eef ver antwoordelijk is. Dus RTV, wasmachines, foto-film en dergelijke. De prijs van een Philips-flitser ontbreekt en teruggekomen op het kan toor van Eef wordt een tele foontje met de leverancier gepleegd om daar achter te komen. Terwijl hij belt, kijken we wat rond. Zijn kamer grenst aan de kantoortuin en wordt door middel van een grote glazen schuifdeur afgesloten. Op de muur, diagonaal van boven naar beneden, staat in knalrode letters dat MIRO nooit onderboden kan wor- den.De kantoortuin heeft iets weg van een bedrijvige mie renkolonie. Er lopen secreta resses rond met dossiers, for mulieren gaan van hand tot hand, er wordt getypt en de computerterminals worden intensief „bewerkt". Het lijkt allemaal wat chaotisch, maar bij nader inzien komen we tot de conclusie dat het „loopt" als een goed geoliede machine. Inmiddels heeft Eef zijn tele foongesprek beëindigd en krijgt door zijn assistent Martin Stolp een tweetal fac turen aangereikt. De één is afkomstig van de leverancier en de andere is een schaduw- factuur van MIRO. De totaal prijzen kloppen niet met el kaar en Eef zoekt uit hoe dat komt. De oplossing is simpel. De goederen zijn namelijk bestemd voor een MIRO- vestiging die een speciale prijsregeling heeft. Eef in gesprek met Martin Stolp en Ben Kroon, Een onderonsje tussen de heren Moerman (l),- Van Stiphout m.) en Daanen (r.) Eef van Stiphout (40) Eef van Stiphout werd in 1942 in 's- Hertogenbosch geboren. Na zijn middelbare school werkte hij bij De Gruyter en Edah. Vier jaar geleden trad hij in dienst bij MIRO als inko per. Het is misschien een cliché, maar door zijn drukke baan heeft Eef weinig tijd voor hobby's. De uurtjes die overblij ven worden aan zijn ge zin gespendeerd. Verder speelt Eef regelmatig een partijtje tennis en, zoals het een goed Brabander betaamt, wordt na afloop een „potje bier" gedron ken. Als hij opnieuw de telefoon grijpt, zegt hij: „De dagen zijn hier te kort." Met zijn leve rancier neemt hij nog een keer prijzen en omschrijvin gen door van de artikelen die in de advertentie voor Weert en Beek komen. Een precies werkje dat nogal wat tijd in beslag neemt en dat terwijl beneden in de hal een paar zakenrelaties zitten te wach ten. Waar de twee heren voor komen is gelijk duidelijk. Met een verkooppsychologisch juist getimed en gedoceerd gebaar legt één van hen een paar verpakkingen op tafel, waarin zich horloges bevin den. Hij merkt op dat het op deze manier aanbieden van horloges aan consument zeer verkoopbevorderend werkt. Het zijn niet zómaar horlo ges, maar spelletjeshorloges. Op het LCD-displayt je van de ene zit een mannetje met een schepnetje vlinders achter na, terwijl op het andere Pink Panther muizen doodmept die het hebben voorzien op zijn kaasvoorraad. Eén van de heren merkt op dat het laat ste spelletjeshorloge een gro te toekomst tegemoet gaat omdat volgend jaar twee nieuwe Pink Panther- speclfilms in première zullen gaan. Inmiddels is ook de heer P.F. Moerman, directeur Merchandising van MIRO, binnengekomen en met Eef van Stiphout en de beide horlogeleveranciers worden de mogelijkheden ten aan zien van de verkoopbevorde ring besproken. Het gesprek resulteert op voorhand niet in de levering van een groot aantal spelletjeshorloges, maar wel in een volgend gesprek, waarin de heren hun plannen op tafel zullen leg gen voor een nieuwe horlo gepresentatie in de filialen, die zal moeten leiden tot een omzetvergroting. Mijn beste herinnering heb ik aan de week dat ik door Marvelo naar Duits land uitgezonden was om een machi ne te bekijken en aan de zaalvoetbal wedstrijd onderling die naar mijn mening nog wel een keer herhaald mag worden. L. Vranken-Tliomasscn Tiendstraat 17 6181 GG Elsloo (L) Miro winkelbediende food-vers 1707 Salvatore Nocera v. Houtenstraat 69 1505 WJ Zaandam Marvelo machinedrijver VA Koffie 'e beste herinnering in 1982 heb aan de lange mooie zomer en de herfst. Voor 1983 verwacht ik, helaas voor vele mensen, geen al te goed nieuws, inleveren, ontslagen enz. Maar we zoeken de zonzijde en hopen dat het .allemaal meevalt.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 4