AH opent jeugdfiliaal in Apeldoorn DAGTOCHT '83 DC's en filialen gaan regionale eenheid vormen t Flitsen pagina 3 Duidelijkheid MM bnf "c0*1 Voor de opening van het nieuwe Albert Heijn- gebracht. Dit keer was dat echter wel zo, want het filiaal aan de Eglantier te Apeldoorn bestond extra gaat hier om het eerste Albert Heijn-filiaal waar veel belangstelling. Zeifis het NOS-Jeugdjournaal alle functies, behalve de leidinggevende, worden stuurde presentatrice Marga van Praag op 26 vervuld door jongeren (tot 21 jaar). Tot de instel- november jl. richting Veluwe, ten einde de Neder- ling van zo'n filiaal werd eerder dit jaar besloten landse jeugd te kunnen informeren over de tijdens de CAO-onderhandelingen tussen de opening van deze nieuwe winkel. Op zich is de Dienstenbonden enerzijds en Ahold nv ander opening van een nieuwe Albert Heijn natuurlijk zijds. geen nieuws dat door de pers landelijk wordt Zonder tekort te willen doen aan de kwaliteiten van de collega's uit het personeelsrestaurant van het hoofdkantoor.zitten wij nu toch wel te wach ten op de service van de echte Dolly Dots. Dat krijg je dan ook als mede werkers uit datzelfde per soneelsrestaurant mee gaan doen aan wedstrij- De Raad van Bestuur stelt ook volgend jaar de ge pensioneerden en VUT- ers, te zamen met hun echtgenote of introdu- cé(e) in de gelegenheid deel te nemen aan één der dagtochten. Ook WAO'ers vanaf 62 jaar, waarmede het dienstverband niet is beëindigd, zullen een uit nodiging ontvangen. Zij moeten wel ten minste 5 jaar (full time) bij Ahold werkzaam zijn geweest. De vertrekplaatsen en de da ta der dagtochten treft u hier onder aan: 10 mei vanuit Zaandam 17 mei vanuit Zaandam den om deze populaire groep te imiteren; je gaat dan snel wat door elkaar halen! Op de voorgrond onze „eigen" Dolly Dots, net voor hun optreden in november. Met dat optre den behaalden zij een plaats in de finale die medio december in een Zaandamse disco wordt gehouden. 19 mei vanuit Amsterdam - RAI en Zaandam 31 mei vanuit Arnhem, Roo sendaal en 's Hertogenbosch 2 juni vanuit Amsterdam-RAI en station Sloterdijk en Zaan dam 7 juni vanuit Delft, Den Haag en Dordrecht 9 juni vanuit Amersfoort, Utrecht, Harderwijk en Zwolle In de maand maart zullen de uitnodigingen hiertoe wor den verzonden. Mocht u per 1 april nog geen bericht heb ben ontvangen, wilt u dit dan even laten weten? Telefoon 075-592857. Zodra het ant woordformulier, dat u gelijk tijdig met de uitnodiging wordt toegezonden, is ont vangen, staat u definitief als In deze nieuwe vestiging zijn in totaal 34 collega's werk zaam. waarvan er 27 geheel nieuw binnen de organisatie zijn. Deze laatsten waren voorheen werkloos en kre gen een contract aangebo den voor 28 uur per week. Zij staan onder leiding van be drijfsleider G. Stoltenborg die. samen met zijn vier ka derfunctionarissen - overi gens al langer in dienst bij Albert Heijn - dit filiaal gaat runnen. Zoals de heer drs. P.J. van Dun, lid van de Raad van Bestuur, tijdens de openings receptie op donderdag 25 november al aankondigde, bestaat de kans dat als de proef slaagt zal worden door gegaan met het project, dus dat meerdere jeugdfilialen zullen worden geopend. Me dio februari 1983 hoopt men daarover meer zekerheid te kunnen geven. Positief Dr. W.A. van den Berg, secre taris-generaal van het Minis terie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, ging in zijn toespraak allereerst in op de - onrustbarende - cijfers m.b.t. de jeugdwerkloosheid. Hij liet zich lovend uit over dit initiatief van Albert Heijn. Allerlei gespreksgroepen in Den Haag en Brussel (op EG-niveau) houden zich da gelijks met het probleem van de jeugdwerkloosheid bezig. In Apeldoorn wordt er ech ter wat aan gedaan. Datgene waar de gespreksgroepen over praten doet Apeldoorn. deelnemer geboekt; u ont vangt dan geen tweede be richt meer. Het wordt zeer op prijs gesteld dat u, ook wanneer u niet kunt of wilt deelnemen, toch het ant woordformulier met opgaaf van reden voor het niet deel nemen, terugzendt. De orga nisatoren weten dan dat de uitnodiging of aanmelding niet is zoekgeraakt. Mocht u op de voor u vastgestelde datum verhinderd zijn, dan kan - na overleg - één van de andere data worden overeen gekomen. Nu reeds wensen we alle deelnemers een ge noeglijke en hopelijk zonni ge dag toe. Geen praatjes, maar harde feiten; een jeugdfiliaal spe ciaal erop gericht om mede- door een vorm van werktijd verkorting aan een aantal jon geren een baan te geven; een baan waarin zij kennis en ervaring opdoen in een be paalde branche. Het is een plan dat én in Den Haag én in Brussel instemming ver werft. Hoewel aan de huidige proef ongetwijfeld nadelen kleven, wordt er toch wat aan de problemen gedaan. De positieve zijde van deze werkwijze moest, aldus de heerr Van den Berg, dan ook maar belicht worden. Vooral het nieuwe in het experi ment moet naar voren wor den gehaald. Iedereen, dus ook de overheid kan wat leren uit deze proefneming. De DC's te Tilburg en Zaandam krij gen begin volgend jaar „inwoning". Areamanagers, zo nemanagers en be trokken stafleden nemen er namelijk een eigen (nieuw bouw) kantoor in gebruik en geven daarmee een nieuw accent aan de plattere organi satie van Albert Heijn. Een terugblik in het verleden leert, dat de DC's zich hebben ontwikkeld tot min of meer gespecia liseerde eenheden per vestigingsplaats. Kruide nierswaren bijvoorbeeld werden vanuit Tilburg naar alle filialen in het land gebracht, terwijl dat De heer Van Dun ging in zijn toespraak in op het in dienst hebben van jeugdige werk nemers. Dat is nl. voor Ahold niets nieuws want 60% van de werknemers kunnen tot de jeugdigen worden gere kend. Volgens hem moet de oplossing voor jeugdwerk loosheid niet worden ge zocht in een geforceerde ar beidstijdverkorting. Dalend verloop en dalend ziektever zuim hebben nl. voor een zekere overcapaciteit binnen de ondernemingen gezorgd. Het is dus de vraag of arbeids tijdverkorting wel direct re sultaat te zien zal geven. Di rect nadat eerste berichten over de komst van het jeugd filiaal in de pers waren ver schenen, meldden zich een vanuit Zaandam gebeurde met actie-artikelen, vers- produkten enz. Begin 1980 viel echter, na uitvoerige studie, het besluit die specialismen te verruilen voor de zogenoemde full- line structuur. Hierbij gin gen Tilburg en Zaandam een volledig assortiment voeren en kregen daardoor een re gionaal verzorgende functie. Daarbij dient overigens te worden aangetekend, dat ar tikelen als groente, melk, brood en vlees ook nu bui ten het DC-assortiment ble ven. Door deze nieuwe opzet werd het mogelijk ook ande re organisatorische wijzigin gen aan te brengen. De DC's met de te beleveren filialen konden nu samen een regio nale eenheid gaan vormen, waarheen een stuk besluit vorming kon worden ver legd. Contacten met de filia len verlopen namelijk via het hoofdkantoor, hetgeen de honderdtal kandidaten. Met een groot aantal van hen werden gesprekken gevoerd, waarna er uiteindelijk 27 overbleven. „Hun keuze voor een 28-urige werkweek wijst er op", volgens de heer Van Dun, „dat de jeugd, boven het genoegen nemen met een uitkering, kiest voor het actief werkzaam zijn". Het enthousiasme waarmee de nieuwe medewerkers van start gingen wijst daar ook al op. Met een beroep op BL Stoltenborg en zijn mede werkers deze proefneming tot een goed einde te bren gen, sloot de heer Van Dun zijn toespraak af. Wij van Flitsen ten slotte, wensen onze jonge colle ga's veel succes! duidelijkheid niet ten goede komt. In de nieuwe regionale structuur komt daarin wijzi ging, en naar mag worden aangenomen, verbetering. Belangrijke voorwaarde hiervoor is, dat ook area- en zonemanagement feitelijk deel gaan uitmaken van de DC's. Zowel in Tilburg als in Zaandam zijn hiertoe nieu we kantoren gebouwd, die als ontmoetingspunt voor de regio gaan functioneren. Zo zullen bedrijfsleiders voor periodieke besprekingen daar bijeen komen. Voornaam uitgangspunt daarbij is, dat via deze korte re lijnen er een eind kan ko men aan de vaak hinderlijke communicatieproblemen. Veel aandacht zal bijvoor beeld worden besteed aan het onderkennen en waar mogelijk vervullen van de wensen van zowel filialen als DC's. Ook in het nieuw te bouwen DC te Zwolle (klaar in 1984) krijgen area- en zone managers een plaats. L.A.J. Franssen Charles de Geloesstraat 28 Elsloo Alben Heijn SM sector chef 1058 De geboorte van onze eerste klein- zoon en de tijd dat Albert nog Simon was. Van 1983 verwacht tk niet veel goeds maar hoop alleen dat onze kantine (4x5) nu eens aangepast wordt aan 1983 Nu is hij nog van 1883- Het zal wel ijdele hoop blijven, ik ben me terdege bewust van de hoge kosten, maar ik vind, en met mij vele anderen, dat elke werkmaatschappij zijn eigen Flitsen moet hebben. De belangstelling voor Flitsen zou hier mee enorm stijgen Mevr. Wouts-Wiedijk Pandonnastraat 3 Amsterdam Mosplein

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 3