Meester Wijhe in stroomversnelling „Winkel structuur in Spanje volkomen anders" Kerst puzzel 1982 Extern jaarverslag AH opent jeugdfiliaal j in Apeldoorn Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv39e jaargang no. 10-december 1982 Acht uur met Eef v. Stiphout (MIRO) AHOLD WINT SIJTHOFF-PRIIS Directeur Ahold Espana: Sinds 1968 weer boven de 600 medewerkers I BON BONBON BONBON l I l 69 Flitsen Pink Panther die muizen doodmept, een „marathon zitting" met WORP-manager Theo Daanen en zoals het een goed Brabander betaamt een potje bier na een span nende tennispartij. Hierover kunt u meer lezen op pagina 4 waar redactie Flitsen acht uur het doen en laten volgt van Eef van Stiphout, Product Group Manager Hard Goods van MIRO. Op vrijdag 3 december jl. werd in het Hilton Hotel te Amsterdam voor de 29- ste maal de zgn. Henri Sijthoff-prijs uitgereikt voor het beste jaarverslag van 1981. Tijdens deze bij eenkomst kreeg de heer A. Heijn, voorzitter van de Raad van Bestuur van Ahold de prijs, bestaand uit een bronzen beeldje van de beeldhouwer Pie- ter d'Hont, uit handen van de voorzitter van de commissie, drs. B. F. Ba ron van Ittersum (r). De heer C. Sterk, directeur Administratie Ahold (1), en uit dien hoofde het meest betrokken bij de totstandkoming van het jaarverslag, werd geëerd met een kleine attentie. Het is de tweede keer dat Ahold de Sijthoff-prijs in ontvangst mocht nemen. Eerder gebeurde dit in 1968. „Voor het eerst sinds 1968 zitten we bij Meester weer boven de zeshonderd medewerkers. Dat mag, gezien de huidige economische situatie waarbij personeelsinkrimping en bedrijfssluitin gen aan de orde van de dag zijn, een unieke situatie worden genoemd", aldus de heer H. de Groot, hoofd Personeelzaken van Meester Wijhe. Dc produktie bevindt zich volgens de heer De Groot op dit moment in een stroom versnelling. Naast het feit dat de afzet van voorverpakte vleeswaren en delicatessen dit jaar binnen Ahold met vijftien procent is toegeno men en de levering aan ande re grootwinkelbedrijven in de lift zit, neemt het in de Verenigde Staten gevestigde BI-LO twee containers ham per week af. Dat de ham van Meester bij de Amerikanen in de smaak valt, bewijst wel het feit dat in april van dit jaar afspraken werden gemaakt met BI-LO over maar één container in de vier weken. „Om aan de toenemende vraag te voldoen hebben we onlangs een dertigtal nieuwe medewerkers in dienst geno men. Met hen zijn arbeids overeenkomsten gesloten tot 1 april van het volgende jaar. Dan zal worden bekeken of deze tijdelijke contracten kunnen overgaan in een vast dienstverband". De nieuwkomers bij Meester zijn over het algemeen jonge ren van achttien tot dertig jaar. De heer De Groot: „We Zie verder pagina 5 Zoals gebruikelijk ook in deze kersteditie van Flit sen een kerstpuzzel. Dit jaar bestaat de eerste prijs uit een gourmetavond, voor vier personen in een AC-restaurant naar keuze. De puzzel vindt u op pag. 5. Aan het einde van ieder jaar beginnen de voorbe reidingen aan de jaarver- slaggeving. Ten opzichte van voor gaande jaren gaat er nogal wat veranderen; u kon dat reeds in Flitsen lezen. Vanaf nu zal er geen In tern Jaarverslag Ahold meer worden uitgegeven, maar een intern jaarver slag per werkmaatschap pij, plus een extra editie van Flitsen. Deze extra editie bevat in formatie over Ahold als ge heel in financieel-econo- misch en sociaal opzicht in het verslagjaar. Verder komt er beknopt nieuws van alle werkmaatschappijen in. Het externe jaarverslag is ook beschikbaar voor mede werkers. U dient dit verslag dan aan te vragen d.m.v. on derstaande bon. Alle eerdere aanvragen, dus ook die gedaan d.m.v. de antwoordkaart in het vorige jaarverslag, komen hiermee te vervallen. U dient dc bon voor 31 januari 1983 in te zenden aan: Ahold nv, afd. Public Rela tions, kamer 1701, Anker- smidplein 2, 1506 CK Zaan dam. Op 25 november jl. open de drs. P. J. van Dun, lid van de Raad van Bestuur van Ahold, onder grote belangstelling het jeugdfi liaal in Apeldoorn. In deze splinternieuwe AH- vestiging werken 27 jon- Ondergetekende Werkmaatschappij AfdelingTiliaal geren in deeltijdbanen van 28 uur per week. Op de foto (v.l.n.r.:) Angela Dijkhof, Jolanda Bomhof en Marjan Echten. Meer over dit initiatief ter be strijding van de jeugd werkloosheid op pag. 3. Adres daarvan verzoekt hem/haar t.z.t. een officieel verslag over het jaar I 1982 toe te zenden I I Handtekening „De structuur van het winkelbedrijf in Spanje is volkomen anders dan in Nederland. Aan de ene kant zie je anno 1982 een sterk onderont wikkelde detailhandel met weinig commer ciële formules, aan de andere zijde een aantal hypermarkten van buitenlandse afkomst." Dit zegt de heer J. van Rooten, sinds mei van dit jaar directeur Ahold Espana. Zelf hebben de Spanjaarden markt houden. Over de werk- een klein aantal warenhuizen waarin een enkele maal een supermarkt is gevestigd. Wel zijn er nog steeds de „gale nas", overdekte versmarkten die in Spanje onuitroeibaar schijnen. De strategie van Ahold om over Spanje uit te zwermen is door de econo mische terugval wat afge remd, maar dat geldt niet voor Spanje alleen. Hetgeen ook niet wil zeggen dat Ahold in Spanje stil zit. Men blijft wel degelijk voeling met de lust van de Spanjaarden kan alleen maar gezegd worden dat die uitstekend is. De in dianenverhalen die dikwijls de ronde doen over de ijver van de mensen rond de Mid dellandse Zee mogen best naar het rijk der fabelen wor den verwezen. Een uitge breid interview met de heer Van Rooten staat afgedrukt op pagina 2. Stilte s.v.r OpN/WE KERSriNTERVIEWS L>e beste herinnering heb ik aan dc toestemming van de heer FI. Visser dat ik mocht gaan studeren aan de Sociale Academie Over angst voor ontslag, sociale ze kerheden, mogelijkheden in het be drijf, loopbaanbegeleiding van min derheidsgroepen, vrouwen, buiten landers M. v. Gorp-v. Rijswijk St. Sebastiaanstraat 11 5017 AV Tilburg DC Tilburg, Jules Verneweg OR secretaris.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 1