£SU MlflrClrnE ÖlllI WW® 8 pagina 12 Flitser wÊÊÊBl ÜWwwWiHi ^pFWfll KDH belangrijk Grafische MTS Deli j\an ia ff81 faefjU- dtfeifL- fmmww# yUe- ivie- Stille wens Toeren en tuinieren a mm mm m o e mm mm filiaal Joke Wind vindt KDH Jurry van Wijland enorm belangrijk. kruipt weer in Vooral in een de schoolbanken vergrijzen de gemeen te als Laren. Nicotine de Boer vind: naast haar werk en huishouden weinig tijd voor hobby's. Binnenkort zullen we onze bevindingen tijdens een vergadering met de eerste verkopers evalueren en daarna een bezoek brengen aan de AH Groentecentrale in Utrecht", zo vertelt John die zich in zijn vrije tijd bezighoudt met paardesport dressuur, concours hippique Joke Wind 53 werkt al weer 11 Vz jaar bij AH in Laren. Als verkoopster-C is ze werkzaam op de afdeling „houdbaar" al blijkt tijdens het maken van de foto dat ze ook verantwoordelijk is voor de drogisterij-afdeling. Het liefst was ze op de foto gegaan bij de snoepafdeling. Waarom laat zich raden. Joke vindt KDH (Klantgericht Denken en Handelen een belangrijke zaak. „Laren is een tamelijk grijze gemeente dus de klanten zijn over het algemeen wat ouder en die moet je dan ook als zodanig behandelen. Het is goed om, als daar tijd voor is, af en toe eens een praatje met ze te maken. Dat extra stukje service wordt gewaardeerd." Als hobby's heeft Joke handwerken, televisie-kijken en lezen. Als je met Jurry van Wijland (20) zit te praten denk je dat je een echte groenteman voor je hebt, maar dat is een lelijke vergissing. „Ik werk hier maar 28 uur per week als verkoper-C op de AGF-afdeling. De rest van de tijd heb ik nodig voor studie. Ik wil namelijk de drukkerij van mijn vader overnemen en daarom moet ik eerst naar de grafische MTS in Utrecht. Op de MAVO heb ik ooit de fout gemaakt geen wis- en natuurkunde in mijn vakkenpakket te nemen en die vakken heb ik voor de grafische MTS wel nodig. Dus daar moet ik nu nog examen voor doen." Jurry denkt dat de overgang van werk naar school wel moeilijk zal zijn.Je bent niet helemaal vrij man meer en je inkomen valt weg. Toch heb ik dat er wel voor over." Zijn tijd bij AH, die volgende zomer zal zijn afgelopen, vindt Jurry bijzonder zinvol. „Op school had je altijd dikke pret en was het leven niet zo serieus. Nu heb ik een stukje praktijk gezien en heb leren werken met chefs en klanten. De ervaring die ik daarbij op doe is bijzonder waardevol voor straks als ik die drukkerij ga runnen." De twintigjarige caissière Nicoline de Boer heeft naar haar eigen zeggen al een paar baantjes „versleten". Eerst heeft ze in de bar van de VARA gewerkt en daarna een poosje bij Philips als koffiejuffrouw. Die baan zag ze niet zo zitten zodat ze vorig jaar bij AH in haar woonplaats Laren solliciteerde. Ze trad als caissière in dienst en als het een beetje meezit zal ze binnenkort op de afdeling Deli komen. „Aangezien ik de Horeca Vakschool heb gedaan vind ik het wel leuk om met voedsel te maken te hebben en ambieer ik het niet zo om achter de kassa te zitten." Als Nicoline 's avonds uit haar werk komt heeft ze niet zoveel tijd voor hobby's. „Of je moet eten koken, wassen en strijken als hobby zien", grapt ze. Ik heb de beste herinnering aan de bruiloften van mijn broer en zus, die vlak achter elkaar in de zomer ge trouwd zijn. Dat Laren deel uitmaakt van het Nederlandse radio- en televisiewereldje blijkt wel uit het feit dat bijvoorbeeld Mies Bouwman en WillekeAlberti regelmatig hun boodschappen komen doen in de Albert Heijn aan het Zevenend. Of zij evenals AH op de kleintjes letten of dat ze het gewoon gezellig winkelen vinden bij AH laten we maar in het midden. weer vroeg naar huis kan", merkt hij op. In z'n vrije tijd is Cor in zijn tuin te vinden en als daar alles aan kant is, blijft er altijd nog wel wat tijd over om een eindje te gaan toeren met de auto. „Gewoon blij dat ik rij". John Peek (33), een echte Utrechtenaar die een jaar of vijf in Hilversum woont, is één van de weinige sectorchefs-C in de area. Een sectorchef-C is iemand die alle assortimentsgroepen beheert en de opleiding heeft om BL te worden. „Mijn ambities gaan niet zo uit naar het BL-schap. Liever zou ik fieldmerchandiser AGF worden, maar dat is nogal moeilijk want daarvan zijn er niet zoveel en er is vrijwel geen verloop in die „Het liefst zou ik fieldmerchandi ser AGF worden", aldus John Peek. functiegroep. Op dit moment is John samen met bedrijfsleider Henk van Egmond bezig met een project in het kader van de reactivering van produktgroepen. „Vanuit de zone kwam de vraag of een aantal BL's en sectorchefs zich hiermee per groep wilde gaan bezighouden. Aangezien wij nogal gespecialiseerd zijn in AGF, kwam haast automatisch de vraag of wij dat gedeelte onderhanden wilden nemen. Na de invoering van het BUZ-systeem (Bedien Uzelf) veranderde het één en ander en ons werd gevraagd om tijdens een bijeenkomst van alle eerste verkopers AGF alles nog eens op een rijtje te zetten zodat alle filialen weer volgens de AH-richtlijnen zouden kunnen werken. Na de bijeenkomst hebben we de filialen in onze zone bezocht om te kijken tot welke resultaten de bijeenkomst heeft geleid. Volgens BL Henk Egmond (46) heeft het filiaal niet veel concurrentie te duchten van plaatselijke supermarkten want die zijn er bijna niet. Wel ondervindt het concurrentie van de 4 „rijdende winkels" die het 12.500 inwoners tellende Laren „afgrazen". „Vooral frisdrank, zuivel en bier worden hier relatief gezien vrij weinig afgenomen. De grootste „concurrentie", voorzover je daarvan kunt spreken, ondervind ik van de andere AH's in de buurt. De mensen hier in het Gooi zijn nogal AH-minded en gaan, als ze hier niet goed zouden worden behandeld, niet naar een echte concurrent maar naar een andere AH in de buurt." Henk van Egmond trad in 1953 in dienst van 's Lands Grootste Kruidenier. Als bediende trok hij met de transportfiets door Arnhem. Hij heeft bijna zeven jaar gewerkt in het bedieningsfiliaal aan de Van Lawick van Pabststraat. In die tijd volgde hij de gebruikelijke cursussen en behaalde vakdiploma's. Na twee jaar als assistent-BL in verschillende vestigingen te hebben gewerkt, kreeg hij in 1962 zijn eerste „eigen" filiaal in Borne. In 1979 kwam hij in Laren terecht waar hij het naar zijn zeggen uitstekend naar zijn zin heeft. Henk van Egmond woont in Hilversum, is getrouwd en heeft Henk van Egmond: „Echte concur rentie heb ik hier eigenlijk niet. Ik zou iedereen graag persoonlijk een gelukkig nieuwjaar willen wensen. Maar in het bijzonder mijn oom, die in Amerika woont. Susanne Smits, Schildstraat 26, Eindhoven Albert Heijn caissière 1250. twee kinderen. Zijn vrije tijd brengt hij door met een partijtje tennis of, als het weer het toelaat, met het uitleggen van een hengeltje. Cor Vlasblom noemt zichzelf een vroege vogel". Ook Cor Vlasblom werkt al heel wat jaartjes bij AH. Dit jaar is het twintig jaar geleden dat de nu 54-jarige Cor in dienst trad bij het AH-filiaal aan de Westzijde in Zaandam. Aangezien ik uit het groentevak kwam, werd ik daar chef Groente een functie die men nu nietmeer kent bij AH. In 1966 kwam Cor naar Laren waar de eerste AH-supermart van 't Gooi werd gevestigd. „Ook daar „dook" hij weer in de AGF. Om breder inzetbaar te zijn volgde Cor o.m. cursussen voor Deli en Vleeswaren. Bij de laatste assortimentsgroep is Cor blijven „hangen". Als eerste verkoper heb je heel wat te maken met de bekende papieren rompslomp van bestellingen en dergelijke. Het is natuurlijk werk dat moet gebeuren, maar het liefst ben ik aan de „bak" om de klanten te adviseren. Cor is een „vroege vogel" want hij is 's morgens het eerst in het filiaal. Om halfzeven komt het vlees en het brood al en op dinsdag, donderdag en zaterdag komt de „Zaan" binnen. Ik vind het heerlijk om vroeg te beginnen want dat houdt automatisch in dat je ook

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 12