Werkmaatschappijen Meester Wijhe Flitsen pagina 11 Albert Heijn AC Restaurants Albert Heqn Toegangspoort Meester Wijhe UVD-code wordt heeft nieuw gezicht vervangen door THT-code Chef-kokjan Hollands van AC Restaurant Leiderdorp tot ridder geslagen. YRIJDA6 31 „In februari van het vorig jaar werd besloten dat de Bedrijfisgene eskundige Dienst (BGD) van Meester Wijhe een nieuw onder komen zou krijgen en wel in de vorm van een prefab gebouwtje ergens op het terrein. Toen echter de plannen voor de bouw van een nieuwe portiersloge de oude was al tachtig jaar oud - èn de sloop van een magazijn, plaatselijk beter bekend als het Vlevoge- bouw, op tafel kwamen, wijzigden zich ook de voornemens ten aanzien van de BGD. Er werd een bouwplan opgesteld waar in ruimte werd gecreëerd voor de BGD alsmede een nieuwe portiersloge". Dit voorjaar werd een begin gemaakt met de sloop van een deel van het Vlevoge- bouw waaraan de portierslo ge was vastgebouwd. De loge werd echter nog niet afge broken. „Dat zou pas op 11 september gebeuren als de nieuwe in gebruik zou zijn genomen. De nieuwbouw, waarmee een investering van 150.000.- is gemoeid, bestaat uit de BGD-afdeling met twee dokterskamers, een keuken, een toiletgroep en de portiersloge. Aangezien de loge naast een visitekaar tje van Meester ook een soort „zenuwcentrum" is, werd de verhuizing alsmede de ver plaatsing van de apparatuur op één dag gerealiseerd. „Fa tale lijnen" als slagboombe diening, sirene, ketel- en brandalarm en het personen- oproepsysteem mogen ei genlijk geen moment buiten werking worden gesteld", vertelt de heer H. de Vries, medewerker van het Be drijfsbureau van Meester Wijhe. De heer De Vries is werkzaam op de afdeling Or ganisatie en Efficiency en houdt zich vooral bezig met verbouwing en nieuwbouw. Hij toont zich bijzonder te vreden over de medewer king die hij tijdens die ver huizing en verplaatsing heeft gekregen van de PTT, elektri ciens en toeleveringsbedrij ven. Naast de bouw van het nieuwe complex, waarmee de ingang van Meester vol gens de heer De Vries een behoorlijke facelift heeft on dergaan is de „villa", waarin een aantal kantoren is onder gebracht, dit jaar door een plaatselijke aannemer gron dig gerenoveerd. „Deze re novatie was hard nodig aan gezien de kantoren niet meer representatief waren". Met ingang van 1 janua ri 1983 zal de, reeds jarenlang door Albert Heijn gevoerde, UVD- code (Uiterste Verkoop Datum) van de verpak kingen gaan verdwij nen. Die informatie, waarmee Albert Heijn tot nu toe een voor sprong had op concur renten, zal plaats gaan maken voor de wette lijk verplichte - THT- code (Tenminste Houdbaar Tot). Voor produkten met een ma ximale houdbaarheid van 3 maanden wordt op het produkt een da tum aangegeven die be staat uit dag en maand, bijvoorbeeld 05.12. Produkten die langer dan 3 maanden houdbaar zijn heb ben een datum die de maand en het jaar aangeven, bijvoor beeld 12.82. Produkten die langer dan 18 maanden houdbaar zijn hoeven geen THT-code te hebben, men mag echter een einde-jaar code gebruiken. Albert Heijn gaat met de informatie iets verder. Daar worden produk ten met een maximale houd baarheid tot 6 maanden zelfs met dagaanduiding aangege ven. Tevens zal aan de THT- code nog worden toege voegd: „Na datum nog x con- sumptiedagen". Niet alle produkten vallen onder de THT-regeling; zij mogen datumloos worden verkocht. Die produkten zijn o.m.: verse groenten, vers fruit, aardappelen, wijnen, dranken met 10% alcohol of meer (bier valt dus wel on der de regeling!), brood en banket, suiker, suikerwerk, azijn en keukenzout. Voor zuivel wordt de aanduiding „Tenminste houdbaar tot 3 dagen na" gebruikt. Ook diepvriesprodukten zullen van een duidelijk omschre ven houdbaarheidscode wor den voorzien. Voor alle produkten met een houdbaarheidscode geldt, dat verkoop na datum, abso luut verboden is. Tot slot nog dit: het aanpassen van de code door het opplakken van een zegel met een verdere datum of het wegplakken van de datum met een prijsstick- er, is wettelijk verboden. Het ligt al iveer even achter ons, maar ook dit jaar werd in oktober de traditionele wijnmaand gehouden. In fi liaal 1248 te Bilthoven werd er dit jaar iets groots van gemaakt. Op initiatief van BL P. Hendriks werd de heer A G. ter Schure, hoofd wijn inkoop van Albert Heijn bv, verzocht de wijnmaand te openen. Dit gebeurde, onder grote belangstelling dan ook op 30 september jl. Mede naar aanleiding van dit soort extra activiteiten werd de wijnmaand een groot succes voor dit filiaal in Bilthoven Op 13 oktober jl. werd chef-kok Jan Hollands van AC Restaurant Lei derdorp in Puerto de la Cruz, op het Spaanse eiland Tenerife, tot rid der geslagen in de Orde van de Chaine des Rötisseurs (meesters in de goede keuken). De Chaïne des Rötisseurs is een exclusieve club van in ternationale meester-koks. De ridderorde die deze club toekent gaat naar koks die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt op culinair gebied. Jan Hollands: „Aller eerst moet je worden voor gedragen voor het ridder schap en het is misschien wel leuk om te vermelden dat ik ben voorgedragen door een vroegere chef-kok van mij die nu werkzaam is in het Amsterdamse restaurant Dorrius. Dan kijkt men naar de prijzen die je hebt gewon nen en naar de genoten oplei ding en de horecabedrijven waar je hebt gewerkt. Als men dan nog niet "te licht is bevonden", wordt men ge ridderd". Voorafgaand aan de ridderslag die werd verricht in de kathedraal van Puerto de la Cruz, was de Chaïne des Rötisseurs bijeen voor een culinaire week met tal van festiviteiten. Jan: „Het was een fantastische week en het moment van de ridderslag zal ik nooit vergeten. Eerst kreeg ik met het zwaard een slag op m'n schouder en vervolgens Jan Hollands is de eerste kok van AC Restaurants die is benoemd tot ridder in de Orde van de Chaïne des Rötisseurs die op dit moment veertig Nederlandse ridders kent. werd mij een cape met bijbe horende versierselen omge hangen. Er gaat op zo'n mo ment best wat door je heen". D EC. S3 w 'MMMfOVt' KOU /^eer crsnonli-ke interviews oveT\ EWw. o\ personeelsleden met bv hun hobby's (vj o) "tüsle/ïl? of reisbelevenissen Cr 9 (7 f Wim Kan doet me denken aan Oude- V Jfj jaarmet zijn conférences t JJj Zou hem graag alle goeds wensen na ji de ziekte van Corrie Vonk na oooo *=?OQQnOO Jos Pulles, Urkhovenseweg 88, Eindhoven. Etos BL 7302.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 11