Sociaal Plan heeft volledige instemming OR pagina 6 Flitsen OR tijdig geïnformeerd over toekomst Verbrumar Raakvlakken Steun COR- leden Inventarisa tieronden Toetsings commissie Begeleidings commissie Nettorama Voortbestaan OR Verbrumar COR-toetsingscommissie besprak herplaatsing Simon-medewerkers •V.:o m n e c c '.w, m n m c c cc Begin november van het vorig jaar werd bekend dat Simon zou worden geïntegreerd binnen Albert Heijn. Mede met het oog op de toenmalige onbevredigende gang van zaken rondom Verbrumar bv, was de OR van mening dat er voor Verbrumar bv, een dochteronderneming van Simon de Wit bv, ook het één en ander zou veranderen. Daarom stelde mevrouw C.Th. Mandjes, OR-lid van Verbrumar en zitting hebbend in de COR, een aantal vragen over de toekomst van Verbrumar waartoe zes Nettomarkten behoren. Deze vragen leidden ertoe dat de Raad van Bestuur van Ahold on middellijk een onderzoek instelde naar een eventueel voortbestaan van Verbrumar Tijdens een specia le overlegvergadering schetste de heer F.I. Ahlqvist namens de Raad van Bestuur van Ahold aan de hand van cijfers de toekomst van Ver brumar. Daarnaast ging de heer Ahlqvist in op de plannen die de- Raad van Bestuur voor een gedeel telijke integratie binnen Ahold en overdracht aan derden heeft. Het Sociaal Plan Verbrumar ver toont zeer veel overeenkomsten met dat van Simon. Dik de Wolde: „Voor de opstelling van het plan zijn wij ervan uitgegaan dat dit minstens gelijk moest zijn aan dat van Simon. Dit bleek tot onze grote tevredenheid ook voor de Raad van Bestuur buiten kijf, wat een gunstig gevolg had voor het ver dere verloop. Uiteraard waren er aanpassingen aan de Verbrumar- situatie. Hen deel van Verbrumar werd immers door derden overge nomen. Onze wensen met betrek king daarop werden door de Raad van Bestuur ingewilligd. Ook wil den wij één sociaal plan. onafhan kelijk van wat er met de vestigin gen ging gebeuren. Ook hiermee stemde de Raad van Bestuur in." Dik de Wolde. Jacqueline van Sintmaartensdijk. „Wij zijn in een zeer vroeg stadium ingelicht over de plannen die de Raad van Bestuur met Verbrumar had. Het veelvuldig overleg leidde tot een uitstekende communicatie tussen de Raad van Bestuur, de di rectie en de OR. Dit resulteerde in onze volledige instemming met het Sociaal Plan dat werd opge steld in overleg met de Diensten bonden FNV en CNV", aldus Jac queline van Sintmaartensdijk, secretaris van de OR Verbrumar Het uitgangspunt van de Raad van Bestuur was om vier vestigingen te verkopen en twee filialen in Breda en Nieuwegein bij werkmaatschap pijen van Ahold onder te brengen. „Inmiddels zijn onze vestigingen in Bergen op Zoom en Eindhoven overgedragen aan Nettorama Ver- bruikersmarkten bv te Oosterhout. Over onze Zwolse vestiging, die 2 juni jl. afbrandde, en die in Rotter dam worden nog onderhandelin gen gevoerd. Zoals bekend werd de food-afdeling van onze vestiging „De Lunet" overgenomen door AH en de exploitatie van ons filiaal in Nieuwegein wordt voortgezet door Toko", zo vertelt Dik de Wolde, waarnemend voorzitter OR en assistentbedrijfsleider van de Nieuwegeinse vestiging. „Gedurende het gehele trajec hebben op ons verzoek twee COR- leden deel uitgemaakt van onze OR en wel Jos Nijssen, voorzitter COR en Mon Pieters, secretaris COR. Eerder hadden wij de bege leiding van Leon Kratsbom inge roepen. De hulp van deze drie he ren was voor ons van onschatbare waarde, aangezien zij ook bij de integratie van Simon in Albert Heijn hebben meegedraaid", meent Jacqueline. In samenwerking met de Diensten bonden FNV en CNV heeft de OR een zogenaamde inventarisatieron de gehouden langs alle filialen en het hoofdkantoor. Medewerkers konden op die bijeenkomsten hun vragen en problemen voorleggen. Tijdens een overlegvergadering met de Dienstenbonden in het hoofdkantoor van het FNV te Utrecht, werden die problemen gebundeld tot één pakket voor waarden, waarmee de bonden naar de onderhandelingstafel stapten. „De aanvullingen die de Bonden en wij hadden, zijn integraal door de directie van Verbrumar overge nomen en werden dan ook opge nomen in de afspraken die werden gemaakt met Nettorama, voor zover deze op Nettorama betrek king hadden." Het Sociaal Plan voorziet in een drietal commissies en wel de bege leidingscommissie, de arbitrage commissie en de OR toetsingscom missie. In de laatste heeft de OR van Verbrumar zitting. Jacqueli ne: „De toetsingscommissie heeft tot taak het toetsen van de uitvoe ring van het beleid van manage ment en personeelzaken, de bewa king van de voortgang en de na zorg van het plaatsingstraject. Tot nu toe zijn we nog niet in actie hoeven komen en dat is een posi tieve zaak." „Bovendien", zo vult Dik aan, „dient de directie ons te rapporteren over deze zaken. We hebben echter op vertrouwensba sis een afspraak gemaakt die in houdt dat, zodra er ontwikkelingen zijn van bijzondere aard, wij wor den ingelicht." Er is nog een commissie en dat is de begeleidingscommissie van Nettorama en Verbrumar samen. In deze commissie heeft één verte genwoordiger namens de directie van Nettorama zitting, eén verte genwoordiger namens de RvB Ahold, één vertegenwoordiger na mens de Dienstenbonden FNV en CNV, twee vertegenwoordigers na mens de OR Verbrumar en één na mens het personeel van Nettora ma. De doelstelling van de com missie is er op toezien dat optimaal hulp wordt geboden aan ex- Verbrumar-medewcrkers zodat zij op zo kort mogelijke termijn volle dig binnen Nettorama worden op genomen en dat promotie- en De OR Verbrumar tijdens één van de laatste vergaderingen doorgroeimogelijkheden, zoals af gesproken tussen beide directies, voor de ex-Verbrumar-mede- werkers gelijk zijn aan die van Net- torama-medewerkers. Negen maanden nadat de laatste Verbrumar-medewerker zijn plaats gevonden heeft bij Nettorama. zal de begeleidingscommissie door middel van een rapport de stand van zaken kenbaar maken aan de directie van Nettorama. Dit eind rapport zal ook aan de directie van Verbrumar en de COR alsmede aan. de Dienstenbonden FNV en CNV worden toegezonden. Hierna zal de begeleidingscommissie worden ontbonden. ..Onze OR zal in ieder geval blijven functioneren tot 31 december a.s.. Op dat moment wordt ook afge sproken op welke wijze de OR- leden hun werk zullen voltooien, want ons werk is pas afgerond na dat alle filialen van Verbrumar zijn geïntegreerd binnen Ahold óf zijn overgedragen aan derden", besluit Dik de Wolde. Onlangs heeft overleg plaatsgevonden tussen de COR-toetsingscommissie die is ingesteld i.v.m. de in tegratie van Simon in Albert Heijn en een Ahold- delegatie. Dit gesprek was vooral ge richt op de problemen die zich voordoen rond de her plaatsing van medewerkers die bij Simon de functie van chef-kruidenierswaren of groentechef vervulden. Wat betreft de chef-kruideniers waren is de volgende afspraak ge maakt: in het huidige organisatie model in de ZB-organisatie komt de functie van sectorchef, die qua niveau min of meer vergelijkbaar is met die van chef-kruideniers waren, niet voor. Het is dus onmo gelijk chef-kruidenierswaren in die functie te benoemen. Zoals bekend zijn binnen de Albert Heijn-organisatie gesprekken gaan de over een wijziging in de filiaalorganisatie, die o.m. voorziet in de invoering van de functie van afdelingschef in de ZB-filialen. De ze functie zal qua inhoud behoor lijk in de buurt van de huidige sec- torchef-fimctie liggen en vrijwel in overeenstemming zijn met de functie van chef-kruidenierswaren. Toegezegd is, dat de voormalige chefs-kruidenierswaren van Simon in de nieuwe filiaalorganisatie structuur benoemd zullen worden tot afdelingschef, tenzij zij er blijk van geven hiervoor niet geschikt te zijn. In het geval dat de filiaalorganisatie binnen Albert Heijn ongewijzigd mocht blijven, kunnen zij in oplei ding gaan voor sectorchef, tenzij zij ook in dit geval er blijk van ge ven hier niet voor geschikt te zijn. Benoeming zal plaats kunnen vin den indien er formatieplaatsen be schikbaar zijn. Zie verder pag. 7

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 6