pagina 12 Flitsen Een „zachte G" in Vlissingen Zeeuwse babbelaar Polen Bibliotheek Elk jaar naar Joegoslavië 10 muur filiaal Op 24 maart 1971 opende in Vlissingen Nederlands eerste Miro zijn deuren voor het publiek. Vorig jaar ivas deze vestiging echter de laatste waar de nu alweer vertrouwde stijl onder het motto „Er kan er maar één de goedkoopste zijn" werd ingevoerd. Krap een jaar later, bij de lancering van het Miro "Witte Merken Plan, werd hetfiliaal weer aangepast. Naast ruimte voor de Witte Merken ktvam er ook een afdeling schoeisel en een beperkt sportassortiment. Alles moest dus weer op z'n kop en de ruim 200 medewerkers beivezen voor de tweede keer dat zij deze grootse operatie voor defatale" openingsdag rond konden krijgen. Jan Willem van Kuyk, algemeen bedrijfsleider, is bijzonder tevreden over de nieuwe formule van Miro. „We hebben hier in Vlissingen een paar „stevige" collega's in onze branche. Door de nieuwe stijl hebben we onze concurrentiepositie verstevigd. De van-huis-uit zuinige en kat-uit-de-boom-kijkende Zeeuw heeft zijn vertrouwen in Miro uitgesproken door. vanaf de introductie van de Witte Merken, massaal toch moeilijke produkten als koffie en sigaretten te kopen." Jan Willem, vader van twee kinderen en afkomstig van KBB-dochter Hema, zwaait nu drie jaar de scepter in de Vlissingse Miro en dat, zoals hij zelf zegt. met veel genoegen. „Toen ik drie jaar geleden vanuit de Randstad naar Zeeland zou verhuizen, schrok ik er wel even voor terug want ik had het idee dat ik me definitief ging „opbergen". Mijn vrouw dacht er net zo over. Nu willen we niet meer terug naar die Randstad want hier is rust. Een uitspraak van mijn zoontje karakteriseert dat. Als er voor een stoplicht een stuk of vijf auto's voor ons staan, roept hij: „Pap, een file". Zijn spaarzame vrije tijd vult Jan Willem met naar het strand gaan, wat tennissen en orgel spelen. „Als er dan nog tijd over is, pak ik mijn vakliteratuur, maar nog liever een goed boek." Jan Willetn van Kuyk r) bespreekt het budgetplan met de heer A K van Schaik, chef Diensten. rp Hedy Roos: Goede sfeer.... Aan zijn „zachte G" is duidelijk te horen dat slijter Henk Gasseling geen Zeeuw is. Navraag levert op dat hij oorspronkelijk uit Arnhem komt, maar dat hij al in heel wat plaatsen in ons land heeft gewoond. Sinds 21 jaar is Henk (44) in dienst van Ahold, waarvan de laatste acht jaar als slijter. „Als je het slijtersvakdiploma in je zak hebt, ben je nog geen slijter. Er moet ook een vorm van extra belangstelling aanwezig zijn, wil je de klant een goed advies geven over bijvoorbeeld wijnen Daarom proef ik alle nieuwe wijnen die hier Henk Gasseling: „Als slijter bij Miro heb je eigenlijk een eigen zaak. binnenkomen en dat zijn er heel wat." Henk Gasseling noemt zichzelf een levensgenieter. In zijn vrije tijd beweegt hij zich actief in het sociale leven en staat regelmatig achter de bar van een Vlissings clubhuis. Verder bedrijft Henk atletiek en dan met name hardlopen. „Elke avond een kleine tien kilometer hardlopen is niet alleen goed voor het lichaam, maar ook voor de geest. Wie zegt dat de Zeeuwen stug zijn, heeft nog nooit met mevrouw L. H. Hoogesteger gesproken. Zij is in figuurlijke zin een echte Zeeuwse babbelaar geworden en werd dan ook niet voor niets op 1 maart 1971 door Miro in dienst genomen als demonstratrice, een vak dat ze echter nooit heeft uitgeoefend. „Ik kreeg direct een kassaopleiding en na vier weken kassa draaien ging ik een opleiding volgen tot reisinformatrice en werkte bij de informatiebalie. Nog steeds vind ik het jammer dat Miro die reizen er uit heeft gedaan. Dat zeg ik overigens echt niet alleen omdat ik twee reisjes naar Spanje en Zweden mocht maken." Sinds 1975 werkt mevrouw Willem Hoogerdijk, hoofd kassagroep met maar liefst twintig kassa's, heeft heel wat te regelen want in totaal 65 caissières inplannen vereist heel wat organisatievermogen. Sinds kort brengt Willem ook de zgn. PLU-codes aan in de kassacomputer. „Eerst deed een technicus van de leverancier dat, maar nu doen we dat zelf (PLU wil zeggen „Price Look Up". Op artikelen wordt geen prijs meer aangebracht, maar een nummer dat overeenkomt met produkt en de daarbij behorende prijs. De caissière slaat dat nummer aan en op de kassabon verschijnt dan automatisch de prijs, red.). Dat PLU-systeem is een voorloper van het scannen en ik verwacht dat over twee jaar het leesvenster of de BAR-codepen hier zal worden ingevoerd." Willem's grootste hobby is het organiseren van evenementen als Oranje-avonden, fietsrondes en volksspelen. Een groots evenement vormt de actie „Borssele helpt Polen". Willem zette een hulpprogramma op en het resultaat was 40 ton kleding en levensmiddelen voor de Poolse steden Swibodzin en Miroslaviec. Die laatste stad is volgens het hoofd kassagroep echter niet gekozen omdat er de naam Miro in voorkomt. „Ik voel mij netzo jong als mijn collega's", vindt mevrouw Hoogesteger Hoogesteger op de administratie en is verantwoordelijk voor de loon- en personeelsadministratie. De sfeer op haar afdeling is naar haar zeggen prima. „M'n collega's zijn allemaal veel jonger dan ik, maar dat levert geen problemen op. Integendeel: ik blijf me er jong bij voelen." Mevrouw Hoogesteger heeft jarenlang een eigen zaak gehad en had dus, naast haar man die bij de Schelde-werf werkte, een full-time job. „Toen ik de zaak sloot, dacht ik dat ik me eindelijk eens helemaal aan het huishouden kon wijden. Dat ging niet want de muren kwamen op me af. Gelukkig kreeg ik in die tijd een baan aangeboden bij xMiro. Inmiddels is mijn man gepensioneerd, zodat hij het huishouden kan doen. Een moderne situatie dus! Mevrouw Hoogesteger heeft wandelen als hobby. Helaas kwam ze tijdens een wandeling in Oostenrijk lelijk te vallen, zodat wandelen er voorlopig niet meer in zit. Verder leest ze graag: haar laatste boek was „Het wassende water" van Herman de Man. Vier jaar geleden kwam Hedy Roos, le medewerkster op de afdeling soft-goods (textiel naar Zeeland en wel om „de frisse lucht" zoals ze dat zelf noemt. Ook Hedy werkt nu drie jaar bij Miro en ze is bijzonder tevreden over de collegialiteit.Je ligt er hier als Rotterdamse niet echt buiten. We hebben veel plezier met elkaar. Natuurlijk probeert men wel eens mijn Rotterdamse accent tot een karikatuur te maken maar dat lukt niemand." Hedy woont in Meliskerke. Daar runt ze één uur per week de Christelijke Bibliotheek. Dat brengt heel wat werk als administratie en boekeninkoop met zich. Geen wonder dat Hedy jaarlijks meters boeken verslindt. Verder heeft ze ook nog tijd om deel te nemen aan de bowlingcompetitie. De ervaring die ze daar opdoet weet ze uitstekend uit te buiten tijdens personeelsavonden. Mirjana Petcovic vergelijkt gegevens met Miro Beveiligingsdienst-man Van Veen. Dat Mirjana Petcovic geen Nederlandse is, is duidelijk aan haar naam, maar niet aan haar spraak te horen. De 21 -jarige Joegoslavische woont al 11 jaar in Nederland, maar gaat nog ieder jaar op vakantie naar haar geboorteplaats die zo'n 180 kilometer onder Belgrado ligt. Mirjana heeft een dubbele taak bij Miro. Ze zit achter de kassa èn staat achter de informatiebalie. Vooral dat laatste werk spreekt haar wel aan.Je hebt direct contact met de klanten; het is fijn als je hun problemen op kunt lossen zodat ze tevreden naar huis gaan. Het werk achter de informatiebalie bestaat uit het behandelen van klachten, het innemen van reparaties en het uitschrijven van garantiebewijzen. Bovendien is zij degene die het „verschil" terugbetaalt (als u elders het produkt goedkoper had kunnen krijgen, betaalt Miro het verschil terug). Op dit moment „blokt" Mirjana voor haar avond-HAVO zodat er weinig tijd overblijft voor haar hobby's tennis, judo en zwemmen. Willem Hoogerdijk met één van zijn 65 caissières

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 12