Werkmaatschappijen Nieuwe verpakkings machine voor Marvelo „Ik blijf doorgaan om mijn persoonlijk marathonrecord scherper te stellen" Flitsen pagina 11 Geslaagd zaalvoetbal toernooi voor Marvelo-medewerkers Im IJpma bleef onder de drie uur Aflevering Nieuwe activiteiten Marvelo bedrijfsruimte be schikbaar gekomen. Gezocht wordt nu naar nieuwe activi teiten. Althans één ervan lijkt het te gaan maken: het branden en verpakken van pinda's in dop. De eerste re sultaten met Chinese grond- noten zouden daarop kun nen duiden. Afnemer is de AGF-sector (aardappelen, groenten en fruit) van Albert Heijn. Het branden gebeurt op een aangepaste koffie - brander, die echter niet ge schikt is voor de Israëlische pinda's met hun gevoelige huid. Om ook die noten in het assortiment te kunnen opnemen wordt momenteel een andere brander getest. In de sfeervolle sporthal „De Struyk" te Zaandam, vond op 23 oktober jl. voor de eerste keer het Marvelo Zaalvoet- baltoemooi plaats. Er werd gespeeld in twee poules van ieder 3 teams. De finale werd gespeeld tussen twee teams van de Techni sche Dienst. Na een hevige, maar sportieve strijd werd deze finale overtuigend door het eerste team gewonnen met 5-1. Om het brons werd gestre den door de ploegen van Be drijfsbureau en Manage mentteam. Deze ontmoeting werd gewonnen door de „planners" met 3-0. De 5e en 6e plaats werd in genomen door de spelers uit de chocoladefabriek en van de afdeling Transito. Dit tref fen eindigde in een 2-1 over winning voor de chocolade fabriek. Na afloop van het sportieve treffen, dankte de heer G. Arnold, hoofd Personeel- zaken, de organisatie voor het uitstekende werk. Een speciaal woord van waarde ring had hij voor de inzet waarmee twee damesteams het publiek tijdens de pauze hadden vermaakt. De wed strijd tussen de dames werd gewonnen door de ploeg uit de kantine, die de collega's uit de chocoladefabriek met 5-3 versloeg. Tot slot reikte de heer Arnold prijzen uit aan de winnaars en aan de sportief ste ploeg, de minst gepas seerde keeper en de topsco rer van dit toernooi. Getuige de gezellige sfeer die deze avond kenmerkte, vond iedereen dit toernooi zeker voor herhaling vat baar. Het is zondag 24 oktober 1982 als, klokslag 10.40 uur, de burgemeester van New York (Ed Koch) het start sein geeft voor de dertiende uitgave van de New York marathon. Uit drieënzestig landen zijn de zestiendui zend hardlopers, die de 42 kilometer en 195 meter trachtten te overbruggen, afkomstig. Behalve lopers uit Alaska, Australië, Finland, Rusland en Kameroen is ook een klein aantal Nederlanders van de partij op Staten Island, de plek waar vandaan de tocht voert via beken de plaatsen als Brooklyn, Manhattan, Chinatown naar het Central Park. Onder de zeventig landgenoten ook de 36-jarige lm IJpma, teleprocessing-coordinator op het Ahold-hoofdkantoor te Zaandam. wel hun resultaat af: „Ik krijg er steeds meer zin in, on danks de negatieve publici teit rondom de marathon wedstrijden. Een nieuwe machi ne, een nieuwe ver pakkingsmethode, een nieuw pro- duktKortom: goed nieuws van Marvelo. En dat is bij zonder welkom na de overdracht van de chocoladeproduktie aan Verkade, waar mee opnieuw een deel van de werkge legenheid bij het Zaandamse bedrijf wegviel. Koffie is nog altijd de voor naamste pijler van Marvelo. Na het in gebruik nemen van de nieuwe branderij is de omzet met ruim 30% geste gen. Gevolg van deze plezie rige ontwikkeling was, dat de verpakkingslij n het werk niet meer aankon. De beslis sing liet niet lang op zich wachten: er werd een twee de „Hesser" gekocht. Deze nieuwe verpakkingsmachine werd 15 oktober jl. naar bin nen getakeld en zal half no vember in gebruik zijn. De produktiesnelheid is nauwe lijks hoger dan die van zijn vijf jaar oudere „broer" (113 tegen 110 pakken per mi nuut), maar de winst wordt vooral geboekt in de perso neelsbezetting. Door de ge- Op 15 oktober jl. werd de nieuwe verpakkingsmachi ne voor koffie naar binnen gebracht. spiegelde opstelling kunnen zes medewerkers beide Hes- sers bedienen, terwijl voor de ene vijf man nodig waren. Koffie verpakken is één, het afleveren iets anders. Ook aan het laatste heeft Marvelo veel aandacht besteed. In sa menwerking met commer ciële mensen van Albert Heijn is een idee uitgewerkt om de pakken koffie vanaf de verpakkingsmachine recht streeks in de winkeldisplay te zetten. De heer N.T.M. Huijsman, marketing manager van Mar velo, is bijzonder ingenomen met de tot nu toe bereikte resultaten. „De nieuwe dis play is gebaseerd op twee elementen: de snelle dienst verlening van produktiebe- drijf aan filiaal, terwijl bo vendien deze klant zelf on middellijk beschikt over een kant en klare verkoopop stelling." In de nieuwe opzet worden 366 dubbelpakken koffie in een uitstalkarton op een pallet gezet, afgedekt met een hoes en vervolgens naar de filialen vervoerd. Daar wordt deze „overkap ping" verwijderd waarna de consument onmiddellijk kan toetasten. De heer Huijsman geeft toe, dat een dergelijk systeem alleen kan functioneren in de Marvelo/Albert-Heijn- situatie waarin rechtstreeks aan de grotere filialen kan worden geleverd. Voor merkartikelfabrikanten zou het minder interessant zijn. De nieuwe display is inmid dels ook toegepast voor de door Marvelo gebottelde wijnen. En met succes. In „oktober-wijnmaand" zijn ca. 1.500 stuks (van 250 fles sen) afgeleverd, zonder dat klachten over breuk etc. zijn genoteerd. De heer Huijs man ziet trouwens ook nog andere mogelijkheden voor de nieuwe verpakkingsvorm. Gestudeerd wordt nog op de toepasbaarheid voor pinda kaas en pasta's. Door het verdwijnen van de chocoladefabriek is er bij De meest befaamde van alle marathons, zoals de New York marathon wordt ge noemd, werd een persoonlij ke zegetocht voor de Zaan dammer. Nog altijd niet he lemaal bekomen van de ver moeienissen („het tijdsver schil tussen de Verenigde Staten en Nederland brak me meer op dan de marathon zelf!") blikt de lange atleet terug: „Deze marathon ver liep voor mij geheel volgens plan. Ik had er al rekening mee gehouden dat ik een tijd onder de drie uur zou lopen. Dat is uitgekomen, al scheel de het maar erg weinig (2.59.01 uur). Deze, mijn derde, marathon was voor mij de snelste tot nu toe. Nu is het zaak om verder te kij ken, de grenzen te verleggen en te bezien tot hoever ik kan gaan. Dat is een grote uitdaging." Met startnummer 8584 ging lm IJpma van start. „De eerste vijf minuten kon je alleen stapvoets lo pen; daarna ging het een stuk beter. Met een gemiddelde van vijftien kilometer per uur kwam ik net onder de drie uur in Central Park aan." Vlak voor de eindstreep werd IJpma nog geplaagd door een inzinking: „Het punt was dat ik, omdat ik links en rechts allerlei pers fotografen zag staan, dacht bij de finish te zijn. Pas later realiseerde ik mij dat ik nog minstens vijf kilometer moest lopen. Al met al kwam ik echter toch in goede con ditie over de streep." IJpma, die op het Ahold- hoofdkantoor o.m. de con tacten onderhoudt met dis tributiecentra betreffende datacommunicatie, ervaart de oversteek naar het land van de onbegrensde moge lijkheden als een grote bele venis. „Het was overweldigend; net een film die aan je voorbij trekt. Het heeft mijn stoutste verwachtingen overtroffen. Niet alleen de stad, maar ook de gehele aankleding en show die de Amerikanen rond deze marathon opbou wen spreekt enorm aan. Al les was tot in de puntjes ver zorgd. De beveiliging - waar aan het in Nederland nog wel eens schort - en de me dische verzorging waren op timaal." De Ahold'er eindigde als achtste Nederlander en be vond zich onder de eerste tweeduizend aankomenden. Eerste Nederlander werd overigens Gerrit van Essen, die als 54ste finishte. Im IJp ma liep pas twee jaar gele den zijn eerste marathon - met een eindtijd van 3 uur en 40 minuten - in Schoorl. Daarna is hij er zich steeds meer op gaan toeleggen, het geen o.m. inhield dat hij van af dat tijdstip een streng dieet ging volgen. Dat bete kende iedere dag koolhy draatrijk voedsel, vroeg naar bed en géén alcohol. Deze minder gemakkelijke maat regelen werpen nu echter Excessen zoals onlangs op de televisie te zien wa ren, zul je bij mij niet te genkomen. Je moet kun nen relativeren, ook in deze tak van sport. Als je dat kunt, kom je het verst en leef je gezond", aldus lm (Jpma die op 9 mei 1983 in Amsterdam zal proberen de marathon nóg sneller te lopen.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 11